» »

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno!

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno!

1
2
»

solatko ::

Domači mojster ponavadi obvlada posel (vsaj tak, ki ga več ljudi kliče in prosi za popravila) in pri sestavljanju kompa po navadi zmeče skupaj, dok si reku keks, servis je pa odvisno od lastnika, kakšen kader ima. Za 500 - 600€ na mesec, bodi prepričan, da se osebju jebe za dobro ime servisa.

Icematxyz ::

Jas bi mu to zastonj naredu, samo me ni v lj:O Pa ce bi dobil 5€ za to delo, bi imel obcutek kot da sem ga okradel. Pa sej ze povprecen osnovnosolcek zna sestavit komp


No no pretiravati pa tudi ni treba. Zagotavljam ap ti da 50 - 70 procentov prebivalstva zagotovo ne zna sestaviti skupaj računalnika.

Ne da so neumni in da nebi v sili znali ampak ne bi se v to spustili. Svečke na avto tudi zna vsak menjat a ne da?

Da ti pride nekdo iz bližnje okolice sestavit pa mu daš 20 evrov se mi zdi čisto vredu.

VanZemaljac ::

Jas bi mu to zastonj naredu, samo me ni v lj:O Pa ce bi dobil 5€ za to delo, bi imel obcutek kot da sem ga okradel. Pa sej ze povprecen osnovnosolcek zna sestavit komp


No no pretiravati pa tudi ni treba. Zagotavljam ap ti da 50 - 70 procentov prebivalstva zagotovo ne zna sestaviti skupaj računalnika.

Ne da so neumni in da nebi v sili znali ampak ne bi se v to spustili. Svečke na avto tudi zna vsak menjat a ne da?

Da ti pride nekdo iz bližnje okolice sestavit pa mu daš 20 evrov se mi zdi čisto vredu.


Še veliko manj jih zna, tako da ti tudi pretiravaš s tolkimi procenti.

Utk ::

Še hujši so tisti, ki mislijo, da znajo. In potem mislijo da so frajerji, ker lahko jajca pečejo kar na računalniku.

dolenska ::

sestavt računalnika ni problem. problem je sestavt računalnik da deluje optimalno. pasto lahko vsak nanese, vendar če ne veš kolk jo moraš dat lahko narediš pizd...., vstavljanje ramov, zračenje, napeljava kablov da ne motijo pretoka zraka.... načeloma pa v knjigicah katere dobiš zraven itak vse piše. je pa res da vrjetn noben nebi šel zastonj sestavljat. vsaj za bencin bi pa lahk dobil. obogatel s tem pa ne bo noben

Blinder ::

No ze ki smo pri sestavljanju kompov, rabi kdo serviserja al kaj takega za zaposlit? al preko napotnice, al preko avtorske, al preko s.p.ja(imam odprt sp)?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Pa kaj tolk komplicirate, ni to neka znanost, pasto daš po občutku, če vidiš da se ti pregreva, daš naslednjič mal več. Kaj je problem pri vstavljanju ramov, glede zračenja, prvič ti vrjetno ne bo ratal (če prav je zdej dost lažje, ko so sata kabli), potem pa pač ugotoviš, kje si ga sral. Tudi v nobeni šoli ne učijo sestavljanja kompa, torej so se vsi morali nekje naučit. Zajebat tko nimaš kej, če ne dela, razkoplješ in še enkrat pazljivo sestaviš. Menjava svečk pri avtu, je odvisno od modela lahko dosti bolj komplicirana, pri nekaterih avtih pa še žarnice ne moreš sam zamenjat. Pri sestavljanju kompa je vse enostavno, res pa je na začetku potrebno mal več časa in točno spremljat navodila.

tx-z ::

Men se pa še vedn zdi postavljanje hladilnih rebr na matično najtežja stvar...Pa sm že dost računalnikov sestavu pa še zmer je čudn:\ Vse morš tok stinst,mam vedn občutk da se bo kej zloml:\ ;) Pa zdej ma že vsaka stvar svoj način prtrjevanja:)) Sm rabu 15min da sm sploh pogruntu kako na intel core2duo sploh dat gor hladilnik, kaj šele vseskp zategnt:D
tx-z

Tomson ::

Ja problem je pri hladilnikih, ker imajo res vsak svoj sistem in malo je takšnih hladilnikov, ki jih zmontiraš brez navodil. Vsaj kar se teh dražjih tiče ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

solatko ::

Ja, ampak vsi hladilniki imajo slikovna in pisana navodila - slediš in ni problema. Jaz po navadi hladilnik dajem gor izven ohišja (bolj prostorno, ne motijo me kabli, dejansko lahko očistim celo plato), tako da še nikdar nisem imel problema pri tem. Od šest do devet vijakov odviješ, potegneš plato ven in to je to, vse skup 10 minut dela.

tx-z ::

Problem je pr enih ljudeh(recmo jst) k nkol ne beremo navodil, razen ko kej crkne al pa k res ne veš več kaj bi naredu po dolgm probavanju :))
tx-z

solatko ::

To sploh ni problem, saj zadeva samo tiste, ki tako delajo - več ali manj, smo vsi taki. Imamo občutek, da je to simpl (največkrat je res), pol pa letijo razno razni izrazi, metanje izvijača, klešč... pol se pa spomnimo navodil, pa kar naenkrat ratamo pametni.

Snegec ::

Pri nas bi ti vzeli tam od 15-35€, odvisno od dobre volje in zasedenosti serviserjev ;)

Sama sestava računalnika ne traja niti eno uro, če smo že pošteni (nekdo tam zgoraj na prvi strani nabija, da traja dlje). Če si kolčkaj na tekočem z raznimi zalmani/vodnim hlajenjem, boš znal tudi one ta zahtevne gor pritrdit.

Je pa res, da gre upoštevati, da je nekatere ventilatorje za procesor/sistem lažje namestiti, ko plošča še ni v ohišju.
To moraš pač pogledati pred samo vgradnjo. En pregled na voljo komponent ti pa več kot 5 minut ne vzame. Še vse odpakiranje in jemanje stvari iz svoje embalaže traja dlje.

Torej, recimo 1 urica, za samo sestavo.
Će pa hočeš še kak krajši test pomnilnika/diska/poskusno nameščanje sistema, potem pa se pod 3-24imi urami sploh ne pogovarjamo (trajanje je prekosorazmerno z številom in zahtevnostjo testov, aka.. popoln ram test traja kar dolgo).

Ampak, zaenkrat ob sobotah ne delamo. Morda naslednje leto, ko bo Slovenija pravna država in bomo plačani za svoje delo praviloma kot pravi Evropejci :D
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Pyr0Beast ::

V 15 minutah mam not cel recunalnik. Ce je pa kaksna tezava s kompaktibilnostjo se pa zna zavlec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

V 15 minutah mam not cel recunalnik. Ce je pa kaksna tezava s kompaktibilnostjo se pa zna zavlec.


Če redno sestavljaš računalnike ti še vrjamem. Drugače pa zagotovo narediš en zmazek v 15 minutah. Tako zvani "mojster"?

Pyr0Beast ::

Lej, cisto odvisno od nacina montaze, samega ohisja in podobnih zadev. Se je ze (pre) veckrat zgodilo da sem rabil uro ali se vec, ker disk ni sel noter, ker je bilo ohisje prekratko in se je zabijal v plato.

Zakaj bi pa rabil kaj vec kot 15 minut pa res ne vem, ce urejas kable pa to se zavlece. 9 sravfov za plato, 1 za grafo in ostale kartice, 4 za pogone in 4 za napajalc.

Pac, ce je treba lahka pohitim BP, sam si raje cas uzamem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kitewing ::

Lepo počas in z užitkom!

Pyr0Beast ::

Sej, dejansko, ko sam sestavljas komp za svoje potrebe iz pravkar nakupljenih tezko prisluzenih komponent, je to svojevrsten ritual [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Tkole med brati, če delaš zame, k me ne poznaš je 15 minut dost, ko pa delaš zase pa porabiš najmanj 2 uri, da lepo vse poglihaš, zložiš kable, še mal premisliš kako boš diske razdelu (hlajenje), če nimaš modularnega napajalnika 10-15 minut sam tiste kable glihaš, s hladilnikom se mim grede zamudiš 15 minut, pa vse kablčke priključit, pol pa še če daš kakšno lučko, kontroler obratov ventilatorjev, kakšno akaso all in one. Je dela kar dost, če hočeš nardit v redu, sej pravim zame pa 15 minut.

Mirč ::

100 pc v 1 tednu in se image 2 osebi
se pravi skupaj 100/40=2.5 pc na uro z instalacijo
hehe
pa masinke so šle na ministerstvo
le grafičnih ni bilo.

Pyr0Beast ::

Ponavadi gre pri sestavljanju tujih kompov vse bolj ali manj po nacrtih. Ce je treba pa debuggat pa se zavlece, da je joj. Sej ne recem, si pa sigurno vec casa vzamem, ce si ga lahko, pa stvar naredim z uzitkom.

Sam imam tudi en kup periferije in raznoraznih kartic, cudnih ramov .. tako, da se sigurno zavlece.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Sto ti jih tud jest nardim, lepo po štiri ali več plat na mizo, pa tekoči trak - najmanj štiri imaš naenkrat zložene. Če pa bi delal vsakega drugačnega, bi bil pa lohka vesel, če bi jih dobr zložu 5 na dan. Prinesi men 100 kompletov, pa bom do četrtka fertik, v petek bom šel pa na morje.

Pyr0Beast ::

Hehe, se mi zdi, da bi teh 100 PC-jev sam sfolgal v enem tednu ali manj [:D]
Instalacijo z nLite lepo naredis, pa je ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

R33D3M33R ::

Sestavljanje računalnika se sliši zapleteno opravilo, če nisi tega še nikoli počel, ampak v resnici ni. Če prebereš navodila in si pazljiv nima biti kaj narobe. Seveda so pa tudi taki, ki napacajo celo tubo termalne paste na hladilnik, ga narobe obrnejo in zlomijo procesor, narobe obrnejo ram in ga skurijo, odžagajo kako komponento, ker ne paše not, pozabijo kak vijak med matično ploščo in še kaj. Marsikaj ne bi verjel, če ne bi slišal, videl oz. prebral. Tisti, ki šlampasto berejo navodila (kontrolne naloge, kjer dobiš slabšo oceno ravno zaradi navodil so lep pokazatelj), naj tega nikar ne počnejo sami. Drugače, kot pa je že par ljudi tu ponovilo, če so komponente združljive bo zadeva šibala.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Kron ::

Zaplete se lahko pri uveljavljanju garancije pri doma sestavljenih računalnikih, pa čeprav ima vsaka komponenta svojo.

Meni se je že zgodilo, da je zaradi napake v izdelavi odpovedala druga komponenta - primer - defektno zunanje ohišje za disk - šel še zraven disk.

Kako je z garancijo v takšnem primeru, če prinesem trgovcu nazaj crknjeno ohišje in trdim, da je skuril zraven še disk?

Snegec ::

Trdiš lahko tudi, da ti je babico ubilo ko je šlo ohišje od diska, odvisno je pa, če boš to trgovcu lahko tudi dokazal.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Kron ::

Ma fora je da sta bila disk in ohišje kupljena v različnih trdovinah, tako da je zadeva še bolj zakomplicirana.

V bistvu ne moreš tega dokazati, pač smola ;((. Sedaj imam že kar nekaj časa disk s sežgano platino.

Pyr0Beast ::

Jah, zavod za potrosnike. Napaka se nebi zgodila, ce nebi bilo ohisje defektno ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Ohišje neseš v eno trgovino, disk pa v drugo, tam pač, kjer si kupil - jaki problem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
425043 (3906) harmony
»

Kaj so dosegli inšpektorji s prepovedjo sestavljanja računalnikov v speciajiziranih s

Oddelek: Loža
254083 (2961) solatko
»

A si je že kdo sam sestavil (zmontiral) računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241790 (1164) opeter
»

Nakup po kosih ali komplet?

Oddelek: Kaj kupiti
121334 (1191) JustVi
»

Sestavljanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
163339 (2990) M&M

Več podobnih tem