» »

Najboljša računalniška trgovina

Najboljša računalniška trgovina

NURS ::

Pozdravljeni!

Zanima me katera računalniška trgovina je trenutno najboljša oz katera ima najnovejšo robo v svojem prodajnem programu??

sicko ::

Jz sm nazadnje kupovou komp u MLACOM-u in sm zelo zadovoljn..pa cene majo tut dost niske napram drugih
||| Intel Core 2 Duo 6750 2.66 GHz ||| ASUS P5KC ||| Radeon X1950 Pro |||
||| SuperRigid 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 |||LC Power 550W |||
||| THERMALTAKE Mambo ||| WD 500GB 7.2/16M/S300 |||

Melanholija ::

Nakupi.net same dobre izkušnje!

bluefish ::

še en glas za nakupi.net zaradi zanesljivosti. Za najnovejšo pa kakšen funtech.

DJ MartiNi ::

Kak Funtech bi znal imeti najnovejšo robo. Poleg še kake seveda, ki pa je jaz ne poznam.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

pozitron ::

Funtech, nakupi.net.

BigBoss_ ::

AGT, korektni in pošteni. Priporočam

kmetek ::

Najboljše trgovine NI.

Vsaka ima + in - .

Kekec ::

http://www.sestavi.si - Izbral - Naročil - Plačal - Dobil!

opeter ::

Nisi pa napisal, če deluje...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

biokill ::

Katera je pa najbolša trgovina, kjer ti sestavijo računalnik?

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

In deluje!

samomas ::

Dosedaj najboljše izkušnje z funtech, glede na cena - kvaliteta in že v osnovi zelo dobro in optimalno sestavljeni računalniki.

elfstone ::

Nakupi.net in Agt. Prijaznost in ustrežljivost.

darius ::

Morem pohvalit www.demise.si , ker je pri njih res stranka na 1. mestu. Drugače pa nakupi.net , sestavi.si , kup.si .
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

kmetek ::

ne vem čemu samo spletne, dajte še lepo navadne trgovine ne pa samo spletne, kjer je res "težko" posrešt stranko a ne :\

OldSkul ::

www.nakupi.net, res priporočam, sem že vračal disk... brez težav!

Edi999 ::

Samo pri DEMISEju NE kupovat!

Sem imel reklamacijo 2X in 2X so bile komplikacije (komaj rešil)! Probajte se izognit tej trgovini, če se le da!

bluefish ::

sicer nimam izkušenj z njo, vendar me odvrne že odsotnost podrobnejših podatkov o podjetju.

novinec09 ::

Tudi jaz imam zelo slabe izkušnje z to trgovino. Ne priporočam nakupa tam.

drejc ::

Glas za AGT!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

steev ::

Funtech. Zrihtajo komponente v parih urah. Je pa res da bi se ze lahko preselil.
:|

solatko ::

Biokil - Nakupiš komponente, jih lepo razpakiraš slediš navodilom in sestaviš računalnik sam. Spraviš račune, ker ima vsaka komponenta svojo garancijsko dobo. Vse skup je simpl kt pasul, pa še kakšen € pršparaš, pa veš kaj je not, pa še naučiš se veliko.

pizdarija1 ::

Mene tud mika da si sam sestavm kišto ko bo dovolj €. Pa vseno ti na servisu oz. kjer sestavijo kišto to vsaj kao stesterajo mene je namreč strah da zadeva nebi delovala :( ko spravim skupaj pa jumperji so mi neznanka? Normalno pa da s programčkom pregledaš kj maš noter če fizično ni možno se dogajajo ... khm nepravilnost!

SepoX ::

Večina lokalnih trgovin v vaših krajih se bo dobro potrudila za sestavljanje in testiranje vaših kištic. Imam izkušnje, da sem lahko prinesel tudi kako rabljeno komponento pa so jo brezplačno vgradili v komplet in še stestirali zraven.

solatko ::

Vse komponente so nastavljene, razen ide DVD, če imaš dva daš enega master, drugega slave - nimaš kaj falit, je vse označeno. Testiraš sistem lahko sam, prvi test je že sama nastavitev biosa (v navodilih matične vse piše in še slikovni material je priložen) in instaliranje windowsov ali linuxa. No problem. Kompatibilnost komponent preveriš že pred nakupom komponent - vse je na netu. Mal korajže, mal časa, nekaj prelistanih navodil in evo mašince, pa še pol ko pridejo prjatli, na vprašanje kje si ga kupu, odgovoriš, da si tak jack, k sploh ne rabiš nobenga, ker ti to obvladaš - pol se moraš pa otepat naročil, saj bi vsi prjatli mel zastonj sestavljen stroj.

neboben ::

mimovrste

jperc21 ::

Za mene:

Mimovrste in Rolan

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

biokill ::

thx

@solatko,nevem če bi si upal,kerj jst še nikol nism tega delal, še nikol nism windowsa naložil, niti gonilnika, ne sanja se mi kaj je bios.......:D :D glede tega sm kr noob

solatko ::

Na slo techu imaš odličen sestavek o sestavljanju računalnika. Pri vsaki komponenti imaš navodila, tudi za nastavitev biosa in kako do njega prideš imaš napisano pri navodilih za osnovno ploščo. Imaš verjetno kakšnega kolega, ki ti bo malo pomagal. Skupaj gre kot lego kocke, razen enojnih USB priklopov (možno ga je obrniti narobe in potem je štala, če pa slediš navodilom pa ga nimaš kaj polomt. Če imaš sedanji računalnik že za odpis, se enkrat spravi na temeljito čiščenje (vse narazen in potem sestaviš, kot da je nov). Nisi še nikoli čistil računalnika. Vzet si je treba čas, malo pogledat na forumu, navodila in malo sreče in volje pa je.
Če ne boš probal boš zmeraj noob. Programi so zato, da se jih probava, strojna oprema pa zato da se jo večkrat razkoplje, mal navije, mal popuca, kkšno stvar skur (da vidiš kako to zgleda), zelo hitro pa rataš lokalni serviser starih računalnikov, saj te ni nobene stvari več strah.

sicko ::

use lepo in prav sam ce kupiš nov komp pa das 1000€ vrjetno se neboš učil na njem :) zato pa kot si reku: star komp prečekirat in to je to :)
||| Intel Core 2 Duo 6750 2.66 GHz ||| ASUS P5KC ||| Radeon X1950 Pro |||
||| SuperRigid 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 |||LC Power 550W |||
||| THERMALTAKE Mambo ||| WD 500GB 7.2/16M/S300 |||

solatko ::

Ko enkrat obvladaš sestavljanje komponet v izdelek po imenu Desktop PC, ti je prav vseeno ali sestavljaš računalnik za 200 ojrov ali za 10.000. Praktično, če ne uporabljaš macole pri sestavi (vse mora iti gladko - najtrše gre RAM), nimaš kaj za....t, edino pri priklapjanju enojnih USB konektorčkov (lahko so v enem kosu, ali pa vsak pin zase) moraš dobro pogledat kje je + in kje minus (slediš shemi v navodilih), ob napačnem priklopu gre k vragu USB kontroler ali naprava, vse ostalo pa gre ali ne gre - nič na silo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

XCom ::

Vsa pohvala trgovinama Funtech in Mimovrste. ;)

Cveto ::

AGT in Funtech, pa tudi Mlacom, razen za sestavljene zadeve. Od malo manj računalniških pa vsekakor BigBang.

Negativno pa izstopajo poceni internetne trgovine kot sta Demise.si in elektronika.si.

En mesec nazaj so imeli polni internetno stran kartic 8800GT po precej nizkih cenah 220-250€, kartic jasno ni bilo en mesec, zdaj ko so prišle pa je cena kar krepko višja (275 namesto 239€) Sej razumem da so težave z dobavo, samo ostale trgovine vsaj nekako realno povejo kaj in kdaj bo, ter po kakšni ceni. V BigBangu me je recimo kartica čakala točno takrat ko smo se zmenili, v Funtech je prišla še en dan prej, obakrat je bila cena takšan kot je bilo dogovorjeno.

GrimReaper ::

Imam eno negativno izkušnjo z Mlacomom.
Torej, avgusta 2006 sem kupil kartico katera se mi je pokvarila.
Takrat sem jo že naročil prek spleta, sicer se ne spomnim kdaj so začeli s spletno trgovino, pomoje enkrat maja. Se pa dobro spomnim da je imela ob naročilu 24 mesecev garancije, enako vse ostale kartice 7600.
Mlacom mi je sedaj noče zamenjati z izgovorom da ima kartica samo eno leto garancije (gre za XFX 7600GT, trenutno dajejo na te kartice 36 mesecev garancije) in da so pričeli s spletno trgovino šele konec avgusta, torej enkrat po tistem ko sem kupil kartico. Meni pa na računu piše nov spletni uporabnik, kako je torej nisem naročil prek spleta?

Sej zgleda da so mel več reklamacij glede tega, po novem jim piše na računu koliko je garancije in datum do kdaj velja, tako da vseeno še kar pri njih kupujem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Hammer123 ::

Jae, Funtech...

primzi5 ::

zdej bom ta tedn kupu komp, predračun mam že...
nameravam ga kupit pri nakupi.net ........ kakšni komentarji?

Melanholija ::

nakupi.net, priporočam!

primzi5 ::

ok, hvala

ne, sej tud če bi rekl da ni dobr bi tm kupu... :D, sm se že vse zmenu...

Zheegec ::

Če vzamem v račun (poleg dobrih cen) še dobro svetovanje, potem moram vsekakor reči Funtech.

Še raje pa zaupam sebi 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Zakaj bi se vezal na eno trgovino, če lahko na ceneje.si sestaviš računalnik, ki bo ob istih komponentah stal 100€ ali še več manj. Treba se je mal potrudit in evo računalnika iz sanj. Vsaka trgovina ima eno ali dve komponenti pod ceno, zato da privabi kupce, ostalo pa je lahko tudi 15 - 20% dražje kot nekje drugje. Kakšno stvar npr. ohišje, čitalc kartic, ventilatorje, napajalnik skratka zadeve, ki imajo kratko garancijo (12 mesecev), se kupi zunaj (občutno ceneje ali pa za isti denar dosti boljše in novejše zadeve). Zunaj so BTX ohišja (vse postavljeno na glavo - napajalnik in procesor spodaj - posledično 15 - 20 stopinj hladnejši računalnik) od €40 naprej in imajo že veliko izbiro, pri nas se dobita samo 2 in še to od €85 naprej. Kdor bo poganjal zahtevne igre, Auto CAD in podobne zadeve, mu priporočam BTX ohišje prilagojeno za ATX plošče.

Vsaka trgovina je dobra, dokler kupujemo, pravo kvaliteto pa se vidi, ko gre kaj narobe (reševanje reklamacij, nadomestne komponente v času popravila, hitrost in kvaliteta servisa ....
Zato vsem bodočim kupcem novih računalnikov, papir in svinčnik v roke, na internetu pregledat ponudbo, novosti, razlike v cenah, na forumih izkušnje potrošnikov (pa ne zaposlenih v trgovinah, ko hvalijo to ali ono), v tej temi je nekaj trgovin, v katerih mene ne vidijo več (slabe izkušnje pri reklamacijah ali zelo preplačano naročilo določenih komponent). Vedite, da ste za trgovca kralj samo toliko časa, dokler imate denar v žepu, tisti moment, ko vam ga spuljo, v večini pozabijo na vas, pa je vseeno ali jim pustite €20 ali 2000. Koliko trgovin vam pošlje čestitko za novo leto (pa imajo vse podatke, če ste zadeve kupovali na obroke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bate ::

En hiter komentar od danes, v funtechu sem hotel scythe ninja hladilnik, ki je na njihovi spletni strani v ponudbi. Jasno ga niso imeli in ga še nekaj časa ne bo, ker ni bilo povpraševanja. Nič posebnega, bolj je hecno to, da so mi ponudili scythe mugen in še nekaj, čeprav da je scythe infinity itak najboljši. V 5 minutah na internetu sem ugotovil, da je mugen novi infinity.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
211790 (1630) xxurban
»

nakup račnalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151054 (748) jinzo
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
232053 (1632) janezek67
»

Nakup računalnika po kosih

Oddelek: Kaj kupiti
14802 (801) Zimavc
»

sestavi.si vs nakupi.net

Oddelek: Kaj kupiti
113870 (3660) TgT

Več podobnih tem