» »

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno!

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno!

«
1
2

VanZemaljac ::

Torej naslov pove vse, material imam, kje mi sestavijo takoj če prinesem robo?
A sploh kdo dela ob sobotah od teh računalničarjev oz. firm?

Gwanaroth ::

Kontaktiraj me na PM.
Lights often keep secret hypnosis..

tilinho20 ::

Povej še kraj kamor bi nesel.

VanZemaljac ::

Lj. z okolico.

t3hn0 ::

sem iz brezovice...pm ;)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

tilinho20 ::

A zdaj se bo pa vsak ponujal da bi mu sestavu pa še neki dnarja zaslužu?? =)

matej_jack ::

A zdaj se bo pa vsak ponujal da bi mu sestavu pa še neki dnarja zaslužu?? =)

Zakaj pa ne? :D

;-) ::

Čudno da so vsi take riti da pišejo PM, pol jim bo napisal PM pa mu bojo vrgli vn ceno, dajte tu napisat cene pobe=)

VanZemaljac ::

Če mi kdo naredi za 20 EUR bom zelo vesel. Ker nekateri tukaj ste kar malo predragi.

bluefish ::

ura servisa se ponavadi giblje v tem razponu. Računalnik pa dvomim, da bo sestavljen v uri. Seveda pa ti servis nekako garantira, da bo vse delovalo OK, kar ti domači mojstri ne morejo.

K0K0 ::

Pa rabiš tud inštalacijo windovsev oz Linuxa ali samo sestavo ?
Če gre sam za sestavo bi moglo bit 20€ vrh glave, ker traja manj kot pol ure.

Drugač pa zadeva niti ni zahtevna tko da ga lahko tud sam sestaviš.
Na slo techu je clo en članek na to temo. Sicer je že precej star sam mislim da bo še vedno ok ;).
sestavljanje računalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

bluefish ::

Poleg vsega pa so ponavadi ob matični plošči priložena dokaj dobra navodila. Vodičev je na netu tudi cel kup, pomoč vedno prisotna,... Tudi vi kabli so narejeni tako, da gredo v točno določen slot,...

VanZemaljac ::

Tako je, rabim samo inštalacijo komponent, zato tudi trobim, da ne dam več kot 20 EUR, vem, da ne sme bit preveč zakompliciran, in me seveda matra da bi sestavil sam, vendar obstaja strah zaradi neznanja in posledic. KOKO hvala za link, bo prišel zelo prav.

bluefish ::

če delaš po navodilih in si jih pred sestavljanjem pazljivo prebereš in v mislih sestaviš komp, potem je največji problem, ki se lahko zgodi ta, da se računalnik ne bo zagnal zaradi kakšnega izklopljenega kabla.

;-) ::

od 9 do 11 bi ga že sestavil =)

Drugače pa dol z takimi, ki pošiljajo pm da ti ga sestavijo za 30, 40 ali celo več € v svoji zafukani kajžici brez garancije...

VanZemaljac ::

Trenutno sestavljam sam, kasneje pa pride mojster da preveri moje neznanje, imam pa seveda kup vprašanj.

Trenutno stanje:

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

lp
če ti ga nekdo sestavi, ki to obvlada(kak serviser pc-ejev)nimaš se kaj bati mu das ca.30€ in to je to ali pa še 20€ zraven za instalacijo.Torej 50€.
to je kar poceni.Mislim da si računalničari med sabo zbijate cene res zalostno
Ker je nekaj smesno greš k vulkanizeru,servis(avtomobilski..),frizeru,vodovodaru,.....moraš plačat
lp

Mirč ::

hmmm postavitev ramov

steev ::

Verjetno bi bilo bolje dat prvega čisto levo v prvi slot, drugega pa v tretji slot.
:|

VanZemaljac ::

Ja Mirč, men se pač zelo mudi (sm neučakan) in se mi ne da biti odvisn od enga pocarja k misl da je boga za jajca zgrabu če je serviser PC-jev poleg mi bo pa zehal in pametoval pa še ob 50 EUR bom, sestavljen bo pa glih tako vredi.

vprašanje?
Zanima me če se ventilatorja od procesorja in napajalnika v taki poziciji motita med seboj (jemljeta zrak eden drugemu) ker sta obrnjena eden proti drugem, a lahko napajalnik obrnem z ventilatorjem navzgor proti stropu (bo verjetno še slabše)?

Zgodovina sprememb…

VanZemaljac ::

Steev to me je tud zanimalo kako z rami, eno izmed miljon vprašanj trenutno v moji laični glavi.

#000000 ::

Tole sestavt je za nekoga ki zna mala malca, za laike pa je tole podobno vzponu na K2 ali Everest. Na servisu bi ti vzel za to 50-100 evrov

recimo tukaj 69

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

;-) ::

"Zanima me če se ventilatorja od procesorja in napajalnika v taki poziciji motita med seboj (jemljeta zrak eden drugemu) ker sta obrnjena eden proti drugem, a lahko napajalnik obrnem z ventilatorjem navzgor proti stropu (bo verjetno še slabše)?"

Prav je! Ventilator napajalnika vleče zrak vase, tako da ne moti unega. Nikakor ga ne obračat navzgor ker nebo imel od kod črpati zraka.

VanZemaljac ::

Ok, men je jasno da ceno izoblikuje trg, in da se znanje plača, samo kaj se pa dogaja na trgu računalništva (sploh servis, sestava,...) je pa že oderuštvo, enostavno pretiravajo, da o njihovem pametovanju ne govorim, mislm da so storitve precej bolj simpl in cenejše kot oni trdijo.

KandazaR ::

No vidim da je že skoraj sestavljen. Samo še disk notr pa kable povezat pa bi moralo delat. Za povezavo kablov kot so pow on reset... si pa pomagaj z knjigco od matične. V bistvu pri sestavljanju nimaš kaj zajebat. Sam z silo ne delat.

tilinho20 ::

Sej so že veliko naredil. Rame ti predlagam da daš v 1. in 3. slot. Potem daš sam še kable pa disk pa optično enoto. Optično enoto daj v sata 1!

YaN-cH ::

Če hočeš met rame v dual-cannelu jih moreš prestaviti v rumene slote. In ne v 1. in 3.

Sale_One0 ::

Tole sestavt je za nekoga ki zna mala malca, za laike pa je tole podobno vzponu na K2 ali Everest. Na servisu bi ti vzel za to 50-100 evrov

recimo tukaj 69



#0^n

no no, teh tvojih 50-100 € je pa pretiravanje in kdorkoli jemlje tak denar ljudem za sestavo PC-ja bi moral bit pretepen...including that link you just gave.

Normalna cena je cca. 28€ + davek, oz. 2x 28€ + davek če se gre tudi za inštalacijo.(ker ti PC sedi dosti časa na lagerju zaradi vseh update-ov, seveda če nimaš že vsega slipstream-anega v inštalacijski CD od winsev/drugega OS-a).

Preveč je oderuških SP-jev ki mislijo da so boga za jajca potegnili ker oni pa znajo sestavit PC in mislijo da se bo folk podrejal njim in ne obratno.
Si vis pacem, para bellum.

Pyr0Beast ::

Backplate si daj gor (plato treba vn dat, namestit, pa nazaj not) - To je tisti pleh odzadej na kišti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

Trenutno sestavljam sam, kasneje pa pride mojster da preveri moje neznanje, imam pa seveda kup vprašanj.

Trenutno stanje:


graficne kartice namerno se nisi pritrdil na ohisje?

Steinkauz ::

Sam tem cenam sosed.si se lahko pa sam smejiš. Sam očitno folk najema, ker so že neki cajta na trgu. Drugač pa jst bi za sestavt komp računu 20-30 eur, inštalacijo OS in programov pa 30eur+, ker ti kr pobere cajta. Ok za OS naložit poklikaš pa greš stran pa na 10 minut prideš pogledat, sam programe in ostale stvari pa ti kr poberejo velik cajta.

Pyr0Beast ::

Proc, rame, to se vse daje na plato (ponavadi), ko je plata še izven ohišja. Nato na ohišje napopaš backplate, das plato not, plato prisravfas, priklopis konektorje, vstavis grafikulje in diske, spet povezes s konektorji, vstavis napajalc, ga privijacis in povezes z ostalo opremo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Rami delajo v dual-u če so na parnih pozicijah - 1-3 ali 2-4, pazi ko boš priklapljal konektorje ohišja - hdd, pw, re, mic in če imaš od kakšnega čitalca kartic enojni (1x4 ali 4xi) USB imaš v navodilih matične shemo - je po navadi črna. To so edini konektorji, katere lahko obrneš narobe in nastanejo problemi. Če boš sledil navodilom in delal počasi nimaš kaj zamočit. Ne pozabi priklopit grafične kartice in procesorja (4 ali 8 pinski konektor).

YaN-cH ::

Ponavljam za to matično je potrebno dati rame v rumene slote če hočeš met dual-cannel. Vsaj tako piše v manualu od te matične.

steev ::

katera matična pa je?
:|

Mirč ::

od 9 do 16 pa še komp ne dela res se ti mudi hehe
pa malo se dela norca upam da bo matična skurjena haha
malo treba bit hudoben
lp

solatko ::

Poglej shemo v navodilih za RAM-e, da ti bodo delali v dual načinu, si hladilno pasto dal na procesor, da ga ne boš skuru.

YaN-cH ::

asus m3a. Vsaj tako piše na manualu na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YaN-cH ()

VanZemaljac ::

Fantje ne bit hudobni, zadeva je bila sestavljena do 18h, navsezadnje sem čakal en dan manj in prišparal veliko živcev (no mojster mi jih je), tako da se vsem ki ste mi pomagali zahvaljujem, morm pa rečt da ga "SAMO" z vašo pomočjo ne bi tako hitro sestavil ker mi je vmes manjkalo veliko preveč podatkov.

tx-z ::

Sej 1. je res najtežje..Še posebi k treba une gumbe iz ohišja za pržgat pa lučke pa to na matično prklopt k pojma nimaš kam pa kako:))
tx-z

Pyr0Beast ::

Jah, probat enkrat, dvakrat, potem pa ze samo od sebe gre [:))]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

bluefish> Seveda pa ti servis nekako garantira, da bo vse delovalo OK, kar ti domači mojstri ne morejo.

To seveda ne drži, razen če niso mojstri.

Poleg tega je normalno, da je izven delovnega časa storitev nekoliko dražja, še bolj normalno pa je, da bi kdo rad ob taki priložnosti zaslužil še malo ekstra.

Tomson ::

Če bereš navodila od plošče, lahko vse kable tudi prvič priključiš sam. Res sem se prvič matral bistveno dlje kot kasneje, ampak tudi brez pomoči se da računalnik lepo sestavit. Razen če ne veš kaj in kje in kam gre npr. HDD, grafična, itd... potem je bolje nest na servis. :-) (pa še to je lepo narisano v navodilih)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kitewing ::

Če imaš dve levi roki je mnogo ceneje, da ti sestavi kdo ki zna.

scorpy ::

če si iz okolice celja, imaš tudi tole možnost

Blinder ::

Jas bi mu to zastonj naredu, samo me ni v lj:O Pa ce bi dobil 5€ za to delo, bi imel obcutek kot da sem ga okradel. Pa sej ze povprecen osnovnosolcek zna sestavit komp
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steinkauz ::

Še vedno maš kar neki dela s tem. Sej tut z lopato zna vsak pesek prekladat, pa tega ne bodo zastonj delal.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Ja to je res, kakšna urca ali dve hitro mineta preden je vse na svojem mestu. Sploh če pride do kakšnega zapleta. (se mi je nazadnje zgodilo pri Gigabyte ohišju, kjer je imelo ohišje pokrit DVD in na gumb, ki pa ga ni ni odprlo. Izkazalo se je da je bilo ohišje tako površno narejeno, da sem moral brusit plastiko, da je zadeva na koncu delala. To te tudi spravi ob živce ...)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

solatko ::

jype - Kakšno garancijo pa ti da servis na sestavo računalnika, če ne inštalira gor programov. Ko prineseš domov, vidiš, da ti DVD-ja niso priklopil, da so ti disk dal na napačen port....
Domači mojster se vedno potrudi in dala magar mal dlje, je cenejši, pa ponavadi še v redu naredi, tudi mašine ni potrebno nikamor nosit.

jype ::

solatko> jype - Kakšno garancijo pa ti da servis na sestavo računalnika, če ne inštalira gor programov.

Jaz pravim, da ti domači mojstri lahko dajo enako garancijo kot "servis", karkoli že to je.

Edini plus teh "servisov" je običajno ta, da imajo na zalogi rezervne dele za pokrivat škodo zaradi lastnih napak. Profesionalnosti osebja seveda ne morejo zagotavljati nič bolje, kot kdorkoli drug.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
425037 (3900) harmony
»

Kaj so dosegli inšpektorji s prepovedjo sestavljanja računalnikov v speciajiziranih s

Oddelek: Loža
254078 (2956) solatko
»

A si je že kdo sam sestavil (zmontiral) računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241789 (1163) opeter
»

Nakup po kosih ali komplet?

Oddelek: Kaj kupiti
121332 (1189) JustVi
»

Sestavljanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
163337 (2988) M&M

Več podobnih tem