» »

Nakup po kosih ali komplet?

Nakup po kosih ali komplet?

gofra ::

Sem tik pred nakupom mašine. Zdaj pa me bega tole:

Skoraj vsak prodajalec (online) nudi neko komponento, ki je precej cenejša od ostalih. Če bi sedaj zbral vse, bi najbrž privarčeval kakega desettisočaka - najbrž še več + imel bi računalnik sestavljen po lastnih željah (t.j. brez nepotrebne navlake). Luksuz že sestavljenega računalnika sam vidim le v tem, da ga lahko takoj po nakupu vklopiš in čao...Zdaj pa, bližnjih srečanj s plato in komponentami (razen vtikanja kartic v PCI slote) nisem imel - gre tu za kakšno znanost ali to lahko sestavi vsak? Kako je potem z BIOSom (najbrž že s plato ne?) in kako je z nalaganjem gonilnikov za plato, disk in ostale "trde" komponente, če je to seveda sploh potrebno. In nazadnje, kako je z inštalacijo operacijskega sistema - je treba na kaj posebej paziti?

Zahvaljujem se vsem, ki si boste vzeli minutko, da pomagate laiku!

laibachnsk ::

Če res nimaš pojma kako se sestavlja računalnik in doslej nisi nikoli odprel kišto,pol ti rajši svetujem da kupiš že sestavljen računalnik(seveda da sam poveš kaj hočeš od komponent)
Jest sem sam zamenjal dosti komponent v računalniku(HD,grafika,rami,CD,vse kar gre v PCI,napajalnik....)
Edino kar nisem nikoli sam delal je zamenjava matične plošče in procesorja,to ne vem in vem da če malo kiksneš....gre matična ali procesor ali po možnosti oboje po gobe.
Pol pa še štelanje biosa ni to za mene...
Kar se Windowsa tiče ni nobena težava za inštalacijo,saj ti vse sam pove kar hočeš.

Caligula ::

Kar po kosih. Vse je simpl, vse je pa enkrat prvic. Sm si jaz tud sam AMDja prvic sam sestavil in itak moras vedet pocas v teh casih kako te stvari zgledajo. Tezko ni, na internetu je vse, mas tud ta forum. Lahko pa recmo, ce ti je res to neprijetno naredis tako, da v enis tacuni kjer so stvari ugodne in kupis vec komponent zaprosis, da ti jih vgradijo in zraven se kao ostale komponente.
Ti bojo sli ziher na roko.

Pocakaj pa se do maja, ko bodo padle cene, ker v EU ni carin.

LP

apachee ::

Bi se kar strinjal s Caligulo glede tistga da se zmeni v kaki stacuni kjer bos kupu vecino komponent ce ti ga sestavijo. Ziher ti ga bodo! Glede tega, če bi ga hotel pa sam sestavit oz. če je težko, pa bi ti jst iz mojih izkušenj svetova da če nisi imel še nikoli opravka z "drobovino" računalnika, da zna kar hitro it kaj narobe in takrat je pšrepozno jokat. Rajši se zmeni s trgovino ali pa najdi nekoga ki je to že počel, pa ne samo enkrat :)l
You can't win without The Finn!

kajzer ::

Najbolje da enga frenda pokličeš, ki je to že počel in skup sestavita comp, saj boš edino na tak način znal sam sestavit komp, če bo še kdaj potrebno. Ti pa povem da je čist na easy.

antonija ::

A res ni se nobenga clanka blo na temo sestavljanje racunala? To bi se pa ziher lahk en potrudu...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gofra ::

Mislim, v PCI slote sem jasno že vtikoval kartice, CD enoto sem recimo vgradil, RAM takisto (lego kocke no)...Zanmia me pa, če je kej drugače pri procesorju in matični ali je princip isti: vse gre tja kamor paše, ker drugam, ne gre?

Caligula ::

Vse kar je treba tam pazit je, da prav obrnes hladilnik.
Tudi to se vidi ze po obliki pa na netu poglej prej pa ponavadi na coolerju s skico kaze na embalazi. Ce bos pa kupil boox bos pa ze tako to videl.

V knjigi od maticne plosce mas pa skico kam ker kabel pase,..
Skratka naredi to sam. Bos tud boljse razumel vse pol.

ShowDown ::

jaz sem v 7 razredu sestavil svojo prvo kišto. BTW-vse kaj sem prej znal v računalniku menjat je bla grafa pa PCI naprave:D
edina težava je bla v tem da nisem znal ohišja odpret ko sem ga dobil :8)

Glej:
-vsak proizvajalec matičnih plošč doda neka osnovna navodila za sestavljanje računalnika
-OS boš verjetno znal naložit
-vsaka naprava ki jo kupiš ma zraven navodila kako naložit driverje
-po nekaj minutah boš v bistvu vse znal

K0K0 ::

Alien-w je skori doktorat o sestavljanju računala napisov
:D
link
Drgač pa imaš na amd-jevi strani tud video navodila kako namontirat hladilnik na procesor. Drgač pa to sploh ni tko zakompliciran k eni mislijo sam ne smeš glih ko konj gor prtiskat.

gofra ::

Whoa tenks! Tole je zelo dobrodošlo!

cbelica ::

Sestavi sam!! Bos vido, da ti bo se vsec ratalo...>:D
... pa ko montiras hladilnik za proc, pazi, da ne poskodujes proc ali plato...

JustVi ::

Vse je izi, res je enostavno. Samo ko po pritisku na gumb power, racunalnik ne mrdne, potem je pa hudic. Kar probaj, drugace ne bos nikoli znal. Za vsak primer si kupi se Persen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje mi danes lahko sestavijo comp, sobota, nujno! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
784750 (2800) solatko
»

A si je že kdo sam sestavil (zmontiral) računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241787 (1161) opeter
»

spravljam se da bi si sam sestavu comp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61090 (924) StricGeza
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281651 (965) antonija
»

Sestavljanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
163333 (2984) M&M

Več podobnih tem