» »

Logotip v PNG brez izgube kvalitete

Logotip v PNG brez izgube kvalitete

IcyFox ::

Pozdravljeni,
trenutno delam z nekim programom za računovodstvo (eračuni), ki mi na žalost omogoča nalaganje logotipa (ki je vektorska grafika) za glavo dokumenta le v PNG ali JPG formatu. Logotip moram pred tem seveda zmanjšati na primerno velikost (okoli 210px X 100px), sicer se na izpisanem računu vidi le del logotipa. Ko logotip končno zmanjšam izgleda vredu, dokler ne približaš dokumenta. Na približani verziji je logotip zelo pikseliran, vidi pa se tudi na tiskani verziji. Kaj se da pri tem storiti, če sploh kaj (glede na to da sem omejen na PNG oz. JPG format)?
  • spremenil: IcyFox ()

bluefish ::

PDF dokument? Kako ga program izvozi?

IcyFox ::

Ne omogoča nalaganja v obliki PDF (sem poskusil), drugače program izvozi kot PDF

Stikalo ::

ja če je (okoli 210px X 100px) bodo v PDF-ju v vsakem primeru vidni piksli ob povečavi. Tisti, ki so zravili program, bi mogli omogočit višjo resolucijo logotopa.

IcyFox ::

Stikalo je izjavil:

ja če je (okoli 210px X 100px) bodo v PDF-ju v vsakem primeru vidni piksli ob povečavi. Tisti, ki so zravili program, bi mogli omogočit višjo resolucijo logotopa.

Saj to, program je očitno dokaj zastarel (tudi glede na UI). Torej ni nič, kar bi lahko storil, da rešim to težavo (drugo kot da menjam program za računovodstvo)?

darkolord ::

Ne. Lahko edino narediš račun brez logota in ga potem dodaš naknadno.

OldSkul ::

Tudi jaz uporabljam e-račune. Mimogrede, program je glede na ceno odličen, UI funkcionalen in za web aplikacijo zelo hiter.

Glede logota sem tudi sam ugotovil isto kot ti. Mene ne moti, važno da logo dobro izgleda na natisnjenih računih.

IcyFox ::

darkolord je izjavil:

Ne. Lahko edino narediš račun brez logota in ga potem dodaš naknadno.

Račune izdajajo ljudje, ki niso ravno vešči v naši stroki, zato bi bilo to preveč komplicirano...

OldSkul je izjavil:

Tudi jaz uporabljam e-račune. Mimogrede, program je glede na ceno odličen, UI funkcionalen in za web aplikacijo zelo hiter.

Glede logota sem tudi sam ugotovil isto kot ti. Mene ne moti, važno da logo dobro izgleda na natisnjenih računih.

Zaenkrat še nimam dovolj izkušen s programom, da bi lahko to potrdil. Smo pa prej uporabljali drug program za računovodstvo, ki je omogočal več formatov logotipa in s tem ni bilo težavo. Ob menjavi računovodskega servisa pa smo prešaltali na e-račune...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

anketar ::

printana verzija: sprintaš prvo logo na papir, pol pa še enkrat čez normaln print
pdf verzija: ne ostane ti nč druzga kot to kar imajo al pa brez logota

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

opeter ::

Najboljše bi bil logotip v bitmap (1-bitnem č/b načinu), ter vsaj 600 dpi. Poskusi, mogoče ti bo delovalo.


Tole bi morala podpirati večina grafičnih in drugih programov.
Je pa to že star format. Sam ga uporabljam predvsem pri digitaliziranju starejših risb (recimo bakrorezov), kjer je pomembno, da so črte najbolj ostre, kolikor je le mogoče. Je pa tudi pomembna tudi ločljivost, saj se začne nekje pri 1200+ dpi. Odvisno od gradiva.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

starfotr ::

Kateri program je to in zakaj ne kontaktiraš razvijalca?

espacious ::

Jaz nisem opazil tezav z logotipom v eracunih. Nekaj problemov sem imel z podpisom a se je resilo. Imam pa eno vprasanje da ne odpiram nove teme. In sicer a je komu uspelo povezat banko in eracune da samodejno zapira placane racune? Sepravi bancna nakazila. Pol leta ze iscem resitev. Ne eracuni me kbm mi ne znajo pomagat.
LP, espacious

OldSkul ::

Mislim, da so nkbm povezavo ukinili pred časom, če se prav spomnim obvestila v programu ...

espacious ::

Ma ene 3 načini obstajajo sicer me za Nova KBM zanima a ne dobim konkretnega infota nikjer.
Tako da se priporočam če kdo ima kakšen namig.

Hvala.
LP, espacious

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblikovanje logotipa (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7914448 (1303) genesiss
»

Kako zaslužiti z ustvarjanjem logojev

Oddelek: Loža
488615 (6843) Vice
»

Elektronski računi 01.01.2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6119218 (11723) prtenjam
»

Pozor pri Carglassu "originalni" nateg stoletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7318996 (15103) mihec500
»

Logotip

Oddelek: Loža
405242 (559) #000000

Več podobnih tem