» »

Logotip

Logotip

XzupanX ::

Živjo,

Ker je zaenkrat izdelava logotipa pri podjetjih predraga zame, me zanima če je kakšen amater, ki bi mi znal oblikovati logotip. V zameno bi dobil nekaj materialnega, razen če je cena res, ampak res poceni.

KRIZA PAČ.

:) lp

ahac ::

za 5EUR je tvoj



:P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

XzupanX ::

haha :) lepa :D

mailer ::

Bi lahko napisal vsaj na kaj naj se logo nanaša. Pa dobiš par predlogov, izbereš enega in ga dodelaš.

Apofis ::

ahac je izjavil:

za 5EUR je tvoj



:P

genialna:D

dottor ::

Kej več informacij nebi škodlo... S čim se podjetje ukvarja, zahteve logotipa, ...

To je kot oglas za avto: prodam avto, ima 4 gume in motor :P

XzupanX ::

Pošiljam take stvari na zasebno sporočilo :)

urosz ::

ahac zakaj trolaš? ziher sem, da je na s-t kakšen oblikovalec začetnik (s tem ne mislim slab), ki rabi reference. win-win situacija za obe strani.

msjr ::

urosz je izjavil:

ahac zakaj trolaš? ziher sem, da je na s-t kakšen oblikovalec začetnik (s tem ne mislim slab), ki rabi reference. win-win situacija za obe strani.


Zakaj naj bi bilo pa oblikovanje zastonj? Ahac (bravo, odlično) je dobro pokazal, kaj bo (oz. bi moral) dobit Zupan za ta odnos do oblikovanja - nič, oz. sranje.

Jest bom tud rabim mlade nadobudne trgovce, da me zastonj spustijo mimo blagajne, ko bom šel naslednjič po fasungo. A se zdi malo butasto? Ja, ampak je čisto ista zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

kapitan ::

V zameno bi dobil nekaj materialnega, razen če je cena res, ampak res poceni.


Kje piše brezplačno?

Tu gor imaš na tone cmeravih oblikovalcev, vsi obsojeni na svoje delovno mesto, vsi sanjajo tujino, morda bo kdo zagrabil priložnost za vajo in ne bo iskal plačila.

Matev ::

V zameno bi dobil nekaj materialnega


a mogoče misliš pest arašidov
ali kos banane?

francek1 ::

Dečki, verjetno se večina vas ne zaveda, kako težak je začetek v podjetništvo; če si pošten seveda. Pač denarja ni in če ga ni, ga še vojska ne vzame. Izdelava logotipa je in ni enostavno. Če obvladaš kak grafični program in osnovne smernice za oblikovanje logotopa, si ga lahko oblikuješ tudi sam. Svojega sem si in je boljši od večine plačanih. Sicer pa tudi zdravniki stažrajo brez plačila in ne vidim problema, da kdo ne naredi tega zastonj. Če bo dober, že ima referenco.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

XzupanX ::

Vidim da je problem v denarju (spet), sicer pa, se že dogovarjam z nekom, ki mi bo zrisal, potem pa se bomo odločili ali bomo vzeli njegovo ali ne in mu bomo tudi plačali (seveda ne 200€) mjsr: se učim za grafika, sicer šele prvo leto in vem kako je, verjemi, da bi pa sam nekaj naredil pa še nimam dovolj znanja.

LEPE PRAZNIKE.

Invictus ::

Še en ki bi rad na račun krize dobil zastonj storitve.

Za dobre krize ni. Dela je več kot dovolj. Celo plačanega :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Kot prvo, locitev med logom in logotipom! Kot drugo, v dober logo (in tudi dober logotip) je vlozenega veliko dela, ki je vredno vec, kot pa "evo, tle mas za pivo".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bluefish ::

Ni kaj, odnos, ki se kaže že dolga leta, ne samo sedaj med kvazi krizo.
Zato pa je na internetu kup ogabnih strani z nagravžnimi logoti, ker bi podjetniki radi imeli vse napol zastonj, hkrati pa se očitno najdejo tepci (saj ne, da so dejanski programerji ali oblikovalci), ki delajo na ta način ali za bagatelo.

Me pa zanima, če bo avtor teme imel tak odnos tudi do lastnega posla in bo folku prodajal izdelke ali storitev po principu blagovne menjave - navsezadnje je kriza, kot se je izrazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

XzupanX ::

bluefish:gre za neprofitno organizacijo ;)
Nočem nekoga ki je profi v tem in ima svoje podjetje, mogoče je pa nekje še nekdo ki bi rad pomagal, kot praviš za pivo...

[D]emon ::

Zal se vedno velja pregovor "malo denarja, malo muzike". V oblikovanju se toliko bolj. Moj cas je pa tudi dovolj dragocen, da pricakujem za svoje delo tudi neko placilo; miloscina za pivo ali dva zal odpade. Tudi druzinskim clanom pac izstavim racun za popravilo racunalnika. (Simbolicno sicer, vendar vseeno)

If you're good at something, never do it for free. (in "free" je basically "beer-ware")
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

ramiz?! ::

Tudi druzinskim clanom pac izstavim racun za popravilo racunalnika. (Simbolicno sicer, vendar vseeno)


hahahaha [D]emon ... ti je kdaj mama izstavila račun za vse kar je naredila zate in kaj ti je vse kupila?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

[D]emon ::

Ne mesaj hrusk in jabolk.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

garamond ::

francek1 je izjavil:

Če obvladaš kak grafični program in osnovne smernice za oblikovanje logotopa, si ga lahko oblikuješ tudi sam.

In ne samo to. Če obvladaš desetprstno tipkanje in osnovne smernice pravopisa, lahko objaviš knjigo!

blackbfm ::

a) greš na graphicriver in tam najdeš nek relativno kvaliteten logo za drobiž
b) potegneš si grafični program recimo inkscape, in potegneš en fakin kvadratek, ga pobarvaš, s text toolom vpišeš ime firme, in to je to..verjetno pa obstajajo kakšni logo generatorji na netu.

Če je preveč par € za logo ali pa 10 minut časa potem pa res brezveze da se greš firmo, ker to je verjetno še najmanjša ovira (konec koncev a sploh res rabiš logo?). Za silo bo dovolj, ko boš pa pri kešu pa se lahko greš imidž in neke kvazi psihološke fore.

_Denny_ ::

@XzupanX: lahko probaš še Fiverr, če na Graphicsriveru ne boš našel nič primernega. Imaš tudi druge strani, kjer ti bo kak indijec za 5€ naredil boljši logotip kot naši "strokovnjaki" za 500€.

@ostali: S polno ritjo je lahko srat. Nimamo vsi zaposlitve z neto plačo čez 2k€. Moj letošnji prihodek od dela je bil celih 15€ in še sreča, da sta obstajala Bitcoin in Microworkers, ker drugače se mi ne sanja kako bi si plačal obvezno in dodatno zavarovanje. Verjamem, da obstaja kar nekaj podobnih osebkov, ki obvladajo Photoshop in se ne bi branili kakega priložnostnega zaslužka in referenc (ne moreš verjeti, nekateri bedaki celo delajo volonterska dela, da imajo nekaj za v CV!!!!). Seveda je boljše vsem vtepsti v glavo, da niti pod razno ne smeš računati pod ceno profesionalca; potem pa pridemo do tega, ko so firme rajši brez logotipa in sposobni ljudje ne morejo pokazati svojega znanja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bluefish ::

Ne kapiraš
Za neprofitne organizacije tudi profiji z veseljem kaj naredijo. Drugo je seveda delo za podjetja, ki generirajo profit oz. naj bi to počela.

francek1 ::

bluefish je izjavil:

Ne kapiraš
Za neprofitne organizacije tudi profiji z veseljem kaj naredijo. Drugo je seveda delo za podjetja, ki generirajo profit oz. naj bi to počela.

No, potem pa si naredi veselje in naredi logotip! Je xzupanx lepo napisal, da gre za neprofitno organizacijo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

eric_cartman ::

Gre se predvsem zato, da danes že vsi od grafičnih oblikovalcev pričakujejo, da bodo to naredili napov zastonj oz. za pivo.. Koliko je pa dejansko dela vloženega v to pa nihče ne pomisli..

Reference si najlažje nabiraš tako, da zaprosiš za neplačano prakso pri kateri od znanih oblikovalskih firm in resnih podjetjih.. Če ti oni napišejo priporočilo potem imaš več od tega kakor od logotipa, ki si ga naredil za neko neprofitno organizacijo, ki je noben ne pozna.

To pa, da bo nekdo delal celostno podobo nekega podjetja za pivo pa se mi zdi enostavno butasto.. Se raje grem igro pri kateri izdelam miljon logotipov in jih nato prodajam na internetih straneh in pri temu mogoče zaslužim še kaj.. Dans je enostavno denar tako preveč pomemben, da ga ne smeš šenkat kar tako pri ničemer..

To z referencami pa je brez veze.. Kot da si odpreš restavracijo in strežeš hrano zastonj cel mesec, samo da te bodo prepoznali..

Gladi ::

francek1 je izjavil:

Svojega sem si in je boljši od večine plačanih.

Ne bullshitaj. Podaj link al je pa tvoje nabijanje brezpredmetno.

Invictus ::

Večina neprofitnih organizacij precej dobro plačuje svoje zaposlene ...

Recimo UNICEF ali Rdeči križ.

In na leto gre kar precej denarja, ki ne gre ravno za neprofitne aktivnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

_Denny_ je izjavil:

lahko probaš še Fiverr

logoti dejansko za 5 USD?

M-XXXX ::

Marat je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

lahko probaš še Fiverr

logoti dejansko za 5 USD?

Vse za 5$. Zanimiva ter uporabna stran!

skrajnik ::

prekleti damperji!

:)

Matevz96 ::

Marat je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

lahko probaš še Fiverr

logoti dejansko za 5 USD?


Ja, in še dobri za povrh

martincek1 ::

Matevz96 je izjavil:



Ja, in še dobri za povrh


Če so na straneh, kjer potekajo tekmovanja v oblikovanju(npr 99designs.com), objavljeni sami generični in ukradeni logotipi, kako so potem lahko za 5$ dobri in unikatni? Pa nagrada za logotip ni nikoli manjša od 200$. Za 3€, kar oblikovalec dobi na koncu na fiverju, bo za vse skupaj porabil max 30min. Poizkusi narediti en logo v 30 minutah. Naredil boš prvo stvar, ki ti pade na pamet.

Venum ::

XzupanX je izjavil:

Vidim da je problem v denarju (spet), sicer pa, se že dogovarjam z nekom, ki mi bo zrisal, potem pa se bomo odločili ali bomo vzeli njegovo ali ne in mu bomo tudi plačali (seveda ne 200€) mjsr: se učim za grafika, sicer šele prvo leto in vem kako je, verjemi, da bi pa sam nekaj naredil pa še nimam dovolj znanja.

LEPE PRAZNIKE.

Res je problem v denarju, ampak na tvoji strani. Ne zavedaš se koliko te stvari dejansko stanejo pa ponujaš neke male pildke.

A je takšna skrivnost napisat sem približno kak logotip bi rad?

eric_cartman ::

Na koncu bomo izvedeli, da si prejel od kakega znanca prošnjo za logo in ti za to ponuja plačilo.. Nas pa prosiš da ti ga zastonj naredimo.. Ti pa na koncu lepo pobašeš denar, ki ti ga izplača on...

Mislim čudno mi je to, ker si tako skrivnosten okoli tega logotipa..

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Verjetno je vsem padlo dol po tem postu.

XzupanX je izjavil:

...sicer pa, se že dogovarjam z nekom, ki mi bo zrisal, potem pa se bomo odločili ali bomo vzeli njegovo ali ne...

Invictus ::

Naj že pove katera neprofitna organizacija je ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

downloadaj si xara3d in boš imel narejen logotip v 10min
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matev ::

model bi rad logo
pa niti ne pove za koga ali kaj je

...
marš golazen

marvin42 ::

glede na temo je dal ahac najboljši odgovor.
Mostly Harmless

#000000 ::

Hodi v šolo za grafičnega oblikovalca pa ne zna enga logotta skup sklamfat, al pa vsaj prosit najboljšega v klasu če bi to naredil zanj in mu plačat pico dve :)

Takoj nehi hodt v šolo pa se prim krampa, je pol avtomatski, samo dvignt ga je treba :) Nč pretiranega znanja ne nucaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava logotipa za s.p.

Oddelek: Pomoč in nasveti
121699 (260) nekoman
»

Kako zaslužiti z ustvarjanjem logojev

Oddelek: Loža
488615 (6843) Vice
»

Microsoft napravil korenit rez s pretekostjo tudi z novim logotipom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11020510 (15161) PrimozR
»

Je tole plagiat ali ne ?

Oddelek: Loža
214279 (3150) opeter

Več podobnih tem