» »

Kaj z avtomobilskimi gumami?

Kaj z avtomobilskimi gumami?

moliko123 ::

Zdravo. Na 7 let starem Meganu, ki si ga lastim eno leto, imam letne in zimsko-letne pnevmatike.
Letne - sprednji 2 sta iz 2015, a s premalo profila. Gre za gume Michelin. Ne vem točno katere. Zagrabita zelo v redu, le sunkovito speljevanje na mokri cesti jih požene v prazno. Ustavljanje pri veliki hitrosti ni noben problem. Zadnji dve, z dovolj profila, pa sta iz 2012. Isti model Michelin.
Zimsko-letne - vse 4 so iz 2012, a z dovolj profila. Mislim, da Sava Eskimo S3. Lansko leto so gume prijele konkretno. Ta vikend jih nameravam zamenjati. Ne vem, po letnici so precej stare, a zagrabijo konkretno.
Ob tem so letne na 17 colskih litih platiščih, ki so kar lepa, zimsko letne pa na dokaja navadnih 16 colskih. Obeh ne potrebujem in styling mi ne pomeni praktično ničesar.
20 000 - 25 000 km/leto.

Kaj mi predlagate? Avto si mislim lastiti, če bo delal, še nadaljnjih nekaj let.

juroz ::

menjaj

Furbo ::

Zdaj kupiš komplet zimskih, spomladi komplet letnih. Kak kolega mehanik ti lahko zrihta popust v rangu 30%.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Ali pa jih vzameš na mimovrste/gumedirect/... in imaš ta "popust" že avtomatsko.

Če ti za styling ni mar vrž 17" na avto.net in nabavi še ene 16"

moliko123 ::

M+S so Michelin Alpin Green X. Profila imajo čez glavo.
Letne so pa Michelin Primacy HP. Oboje. Platišča so pa tale: MSW-20.

Če bom vzel bom gledal Mimovrste. Morda se mi splača počakati na Black Friday, ki bo 29.11., ker solidne gume za ta čas že imam.

Po eni strani bi takoj kupil nove, ker sem potem dober za 5 let, po drugi pa, zakaj bi, če te še dovolj zagrabijo. Prodaja rabljenih 17 colskih platišč in nakup novih 16 se dejansko ne izplača, ker ne bom profitiral nič, pa še kvaliteta bo verjetno slabša.
Celoletne m+s...ne vem...

Machete ::

Samo ne pozabit, da boste na mimo vrste čakali 1 mesec na gume.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

radmannsdorf ::

Vzemi nove, tvoje so že stare. Jaz sem jih že drugič vzel tukaj, enkrat šel osebno iskat, letos pa DPD dostavil. Cene ma dobre.

starfotr ::

Sava eksimo s3 so zimske in ne celoletne.

Kupi 8 gum, ker s temi jajci se nimaš kaj vozit po cesti.

DamijanD ::

Če te zanima, jaz imam na voljo 4x goodyear ultragrip (iz točno takih platišč megane-16 col): dve gumi imata 7mm+, dve pa 6mm+ - voženi pa eno zimo

Daliborg ::

Že večkrat povedano. Ni vse v profilu (mm) na gumah, bočnice vplivajo ravnotako na kvaliteto gume/vožnje in verjemi da po določenih kilometrih enostavno niso več dobre, pa je profila lahko še vedno več kot dovolj. Kvaliteta same gume tudi čez leta upada , postane trda, se lušči...
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Blinder ::

Mah, jaz bi se dalje vozil s takimi gumami. 90% clovestva se vozi na slabsih gumah.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bobby ::

To nimaš kaj študerat.
prednje premalo profila, letnik nepomemben, to je za stran,..
Zadnje, dovolj profila, da zagotoviš osnovnim zakonskim omejitvam, glede na to kater letnik so pomeni da so trde in sigurno imajo več kot 50kkm za sabo, to je za stran,..

bostveno je vprašanje, koliko ti je vredno, da se ustaviš oz ostaneš na cesti, ko je to pomembno, ne ko se voziš 120 na uro po AC na suhi in nikjer nobenega,..

Model,... poskrbi, da bodo tistih 8 kvadratnih decimetrov, ki te drži na cesto kar najboljše v kateremkoli primeru glede na tvoje zmožnosti. Ne se zajebavat. moja logika je bila ista kot tvoja, važno, da je zakonu zadoščeno. Ampak, ko ti odnese zadnji del avta pri 80kmh na 99% suhi cesti, razen v rahlo vlažnem desnem ovinku (cesta LJ-Trbovlje) in pristaneš pod cesto,.. Pol začneš drugače razmišljat. Polagam ti, menjaj na 4 leta ali pa če imajo več kot 50kkm za sabo in zimske pozimi, letne poleti. še posebej po tvoji predpostavki km na leto.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Blinder ::

Slabse gume se da spredaj in ga ne bo obrnilo. Njegov avto ima esp, to tudi pomaga.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

starfotr ::

Slabe gume se vrže stran.

T743 ::

Ta logika slabe gume spredaj ne deluje, ko se je potrebno hitro ustaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

bobby ::

Hudo, sele zdele sem pogledal cas prve prijave,... U got me,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

matobeli ::

Machete je izjavil:

Samo ne pozabit, da boste na mimo vrste čakali 1 mesec na gume.


Čaka se toliko kot piše, ko sem nazadnje naročal gume so ble v dveh dneh pri meni.

Včasih se je splačalo vzeti pri AMZS, če si bil njihov član so bile gume po enaki ceni kot pri mimovrste, pa še šenkali so vgradnjo.

moliko123 ::

Recimo tole pravi Michelin.

Imel sem že Savine gume in tiste so po 5-ih letih res zanič. Tole je malo drugače.
Če se s temi gumami lahko hitro zaustavim pri zaviranju, potem bodo ravno tako dobro držale tudi v ovinkih? Imam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moliko123 ()

Machete ::

matobeli je izjavil:

Machete je izjavil:

Samo ne pozabit, da boste na mimo vrste čakali 1 mesec na gume.


Čaka se toliko kot piše, ko sem nazadnje naročal gume so ble v dveh dneh pri meni.

Včasih se je splačalo vzeti pri AMZS, če si bil njihov član so bile gume po enaki ceni kot pri mimovrste, pa še šenkali so vgradnjo.


Kdaj si naročal to leta 2002?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

2017 novembra. Naročilo oddano 4., 5.sprejeto in obdelano, 6. oddano, 7. vročeno.

Naročam pa gume za dva avta nekje zadnjih 10let.

Machete ::

Jaz nikoli več. Nategovanje, ignoranca, sikanje supporta. Kolega naročil 3 tedne nazaj, čakal 2 tedna nič. Kliče, mu rečejo, da morajo preklicat naročilo, nemorejo dobavit. Naroči drugje, dobi par dni nazaj mail, da so gume odposlane.. LOL
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Jaz sem tudi že naročal gume, čeprav za prikolico. Je šlo lepo in hitro čez vseskupaj.

BRBR ::

moliko123 je izjavil:

Recimo tole pravi Michelin.

Imel sem že Savine gume in tiste so po 5-ih letih res zanič. Tole je malo drugače.
Če se s temi gumami lahko hitro zaustavim pri zaviranju, potem bodo ravno tako dobro držale tudi v ovinkih? Imam prav?


Ta hitro je relativen, lahko je 2+x m več kot pri novih.
Ovinek sam po sebi ni problem, problem je če je malo masten = po dolgem suhem času začne pršit.
Tole sem peš (alpina vibram) in s traktorjem (10+ let stare gume) sprobal včeraj. Drsalnica.

Če bi bilo z novimi gumami drugače ne vem, predvidevam pa da bi bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomobilske pnevmatike (gume)

Oddelek: Na cesti
454214 (2243) koyotee
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778163 (48945) slemarko
»

Kdaj postane zimska guma neuporabna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7012968 (10908) perci
»

Ketere letne gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013311 (11682) tengo

Več podobnih tem