» »

Nemščina

Nemščina

Bikica195 ::

Kakšen je pravilen odgovor na vprašanje: Wann ist er geboren (23.2.) ? Er ist am dreiundzwanzigsten/dreiundzwanzigste Februar geboren.

Hvala in lep pozdrav!
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

McHusch ::

am dreiundzwanzigsten Februar

Schwache Deklination
http://gymbasis.ch/moodle/Deutsch/Gramm...

styrian ::

Februar je moškega spola.

Bikica195 ::

McHusch je izjavil:

am dreiundzwanzigsten Februar

Schwache Deklination
http://gymbasis.ch/moodle/Deutsch/Gramm...



Končnica sten je zaradi vprašalnice WANN ali zaradi česa?

Hvala!
I walk. I look. I see. I stop. I photograph.

McHusch ::

Ker stoji pred pridevnikom določni člen (am = an dem)

kuall ::

Jo.
A ti nisem že zadnjič pokazal, kako sama preveriš pravilnost?
Fukni v google to dvoje:

"am dreiundzwanzigste Februar" - 466 zadetkov

in

"am dreiundzwanzigsten Februar" - 1 zadetek

in glej, kateri ima več zadetkov. Tisti je pravilen.

Eni se pa res nočejo nič naučiti.

Zeitgeist ::

lolek kako si mimo vsekal

kuall ::

Zatipkal sem se pri št. zadetkov, obratno je. To še ne pomeni, da sem totalno mim usekal, moj način je inteligenten. To je reševanje problemov s pomočjo analogij, veliko problemov se da rešiti na takle način. Lolek je pa op, ker se noče naučit, kako uporabljat analogije v tem primeru.

kuall ::

Med programerji je polno jypetov, ki so brez občutka za ljudi. S tega vidika res nisem programer.
Drugače pa je moj način iskanja pravilnosti tujih stavkov zelo dober. Pravil jezika se naučiš z branjem obstoječih tekstov, moj način pa ti s pomočjo googla najde obstoječe tektte, ki so podobni tistemu, ki te trenutno zanima. To, da najdeš podoben primer tistemu, kar trenutno delaš pa je najboljši način učenja, da potem samo posnemaš, to pomeni delaš analogije.

Vidite jypeti, takole se pravilno debatira na forumu, da podaš argumente, ne pa samo napišeš neumnost kot je "verjemite mi zato, ker sem jaz avtoriteta".

Moderatorji na tem forumu ne opravljajo svoje naloge, ker ne brišejo vseh neargumentiranih in žaljivih postov, torej vseh jypetovih.

Vazelin ::

Če ima besedna zveza v narekovajih na googlu 500 zadetkov in druga 10 je velika verjetnot, da je druga fail. Razen seveda, če se gremo bro science, ko si vsak, ki misli da zna tuj jezik sam sestavlja fraze .D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

Ja saj to pravim. Ta tema mi je pa zanimiva iz vidika, ker vidim priložnost za naredit programček, ki bi bil bolj napreden syntax checker. Zdaj imamo syntax checkerje samo za besede, rabili pa bi ga še za stavke. Delal pa bi tako, da bi del tvojega ali cel stavek pognal v Googlu. Če ima 0 zadetkov bi ga obarval rdeče. Oziroma to bi se z umetno inteligenco dalo narediti bolj pametno, ampak google način bi bil za začetek tudi ok, način z umetno inteligenco pa je preveč zakompliciran, da bi ga razlagal jypetom na tem forumu, ker bi vse narobe razumeli. :D

jype ::

Me veseli, da ste pustili kretenove neumnosti, pobrisali pa tiste, ki smo opozorili nanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epidemijo koronavirusa prva napovedala umetna inteligenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7516094 (11463) Phantomeye
»

Človeški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7315895 (12210) kuall
»

Težave s prevodi v nemščino

Oddelek: Loža
342901 (1962) Machete
»

Nemscina - Präteritum

Oddelek: Šola
3114926 (7036) lebdim
»

nemščina

Oddelek: Šola
374335 (2691) klihk

Več podobnih tem