» »

Pixel 4 se odklene tudi pred spečim človekom

Pixel 4 se odklene tudi pred spečim človekom

BBC - Googlox novi pametni telefon Pixel 4 ima funkcijo samodejnega odklepanja s prepoznavanjem obraza, kar postaja v novejših telefonih že običaj. Toda pri tem so pustili zijati veliko varnostno luknjo, saj lahko telefon odklenemo, četudi spimo. Z drugimi besedami: če telefon pred naš obraz, medtem ko spimo, postavi nekdo drug, se bo telefon odklenil.

Da je to problem, je Apple že ugotovil, zato njegov FaceID zahteva, da imamo odprte oči. Celo starejši Android 4.1 je zahteval, da pomežiknemo, če se mu je zdelo, da smo preveč nepremični, na primer če gleda v spečega človeka ali v fotografijo. Novi Android je imel v demo verzijah Pixla 4 celo možnost, da zahtevamo, da so oči odprte, ki pa je iz končne verzije izpadla. In ker Pixel 4 nima bralnika prstnih odtisov, je prepoznavanje obraza edini način za biometrični odklep telefona. Ob tem je treba biti pošten in povedati, da s prstnim odtisom prav tako lahko odklenemo telefon spečega človeka, a ga bomo verjetno pri grabljenju za prst zbudili. Po drugi strani pa je človek lahko nezavesten ali mrtev, prav tako pa številne telefone zlahka pretentamo z boljšimi ali slabšimi odlitki prstnih odtisov. Pixel 4 tudi ni edini telefon, ki ima težave s prepoznavanjem obrazov - Samsungov Galaxy S10 se odklene kar s fotografijo.

Google je potrdil, da bo trenutna verzija prepoznavanja obrazov v Pixlu 4, ki ga bodo dobili končni uporabniki. So pa dodali, da bodo Face Unlock še naprej izboljševali. Kdor ne zaupa tej tehnologiji, lahko biometrično odklepanje telefona preprosto izklopi.

29 komentarjev

DeeJay ::

Fail za failom so teli android telefoni ratal. Apple kmal ne bo mel več prave konkurence. Škoda.

Vazelin ::

Haha pa a delujoč faceid ima samo Apple?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

rabelj5 ::

zakaj nima bralnika prstnih odtisov

Vazelin ::

rabelj5 je izjavil:

zakaj nima bralnika prstnih odtisov

Verjetno zato, ker je brezveze ob delujočem faceidju
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

rabelj5 ::

ampak nima delujočega faceidja

Shegevara ::

Mogoče pa googl samo noče izpast rasističen. Si predstavkjate, da ste poševnooki azijc pa vam telefon reče, da morate oči met bolj odprte :|

vostok_1 ::

Jz še vedno ne štekam, čemu je tako težko narediti nek mobilni OS glede na to, da je danes hardware bistveno bolj standardiziran kot nekoč, ko je še za napajanje vsak imel po svoje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mavrik ::

rabelj5 je izjavil:

zakaj nima bralnika prstnih odtisov


Ker stane dnar za vgradnjo ;) Zato tudi ostali preklapljajo na vgrajene bralnike.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Vazelin ::

Mavrik: a na Googlu vam zastonj zalajo te Pixle? Oz. mate kakšneugodnosti?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mavrik ::

vostok_1 je izjavil:

Jz še vedno ne štekam, čemu je tako težko narediti nek mobilni OS glede na to, da je danes hardware bistveno bolj standardiziran kot nekoč, ko je še za napajanje vsak imel po svoje.


Nekdaj smo imeli Slo-Tech Linux... ob vse zbrani inteligenci na Slo-Techu bi pa že lahko en Slo-Tech mobile OS naredili :) Ti, Jype, eugarus pa vsi ostali - dnar baje imate, praviš da je ful lahko, Googlovih in Applovih rešitev ne marate. Poslanstvo je tu, damo brand! :)
The truth is rarely pure and never simple.

Furbo ::

vostok_1 je izjavil:

Jz še vedno ne štekam, čemu je tako težko narediti nek mobilni OS glede na to, da je danes hardware bistveno bolj standardiziran kot nekoč, ko je še za napajanje vsak imel po svoje.

Lahko ga narediš, malce težje bo pa doseči, da ga bo kdo dajal na svoje naprave in pisal programe zanj. Sem bral zadnjič o enem odličnem osu za mobilnike, zelo strikten glede varnosti.. samo ga skoraj nobena reč ne podpira..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:

Jz še vedno ne štekam, čemu je tako težko narediti nek mobilni OS glede na to, da je danes hardware bistveno bolj standardiziran kot nekoč, ko je še za napajanje vsak imel po svoje.

nek mobilni OS ni problem narediti.
Problem je narediti nek dober mobilni OS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hermit Bob ::

Furbo je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jz še vedno ne štekam, čemu je tako težko narediti nek mobilni OS glede na to, da je danes hardware bistveno bolj standardiziran kot nekoč, ko je še za napajanje vsak imel po svoje.

Lahko ga narediš, malce težje bo pa doseči, da ga bo kdo dajal na svoje naprave in pisal programe zanj. Sem bral zadnjič o enem odličnem osu za mobilnike, zelo strikten glede varnosti.. samo ga skoraj nobena reč ne podpira..


Tocno tako. Problem je, ker uporabniki ne kupujejo na podlagi kaj je dober (ali boljsi OS) ampak na podlagi reklam, hypa, kaj pravijo kolegi """ znalci""" in seveda ali tece gor aplikacija, ki reproducira zvok crevesnih plinov ob odhodu. Ze microsoftov OS na telefonih je bil neskoncnokrat boljsi, se ko je bil CE (Visual Studio je bil pred 15 leti sposoben poceti kar Android Studio pocasi dosega danes), da sailfisha niti ne omenjam, pa so ljudje raje kupili bastardiziran linux, pokvecen na vse mozne nacine, da bi lahko izvajal javin overhead kar najhitreje. Metanje baterije in cpu ciklov direktno v smeti (se iOS je tukaj pravi tehnicni cudez). Android pac.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lejte, sem izrazit linuxaš in tko dalje.

Ampak jebeni iphone vedno dela. Vedno vse kar napišejo drži, od appletv do airdropa... vedno. Vedno se poveže z vsakim avtom...

moj google nexus 6 recimo ne dela niti rootan nič. samo bluetooth dela, hvalabogu, vse ostlao pa ... streamanje glasbe ali karkoli, samo sanjam lahko.

Moj naslednji bo iphone.

Ito velja za ipad. Imam enega iz 2011, ma dela vse, ko prvi dan, vmes je dedi že zamenjal 2 samsung tablici in je sedaj na ipadu. NI konkurence, žal. Ko se navadiš, da recimo torrentov ne boš videl na applu, je zadeva nadmočna za običajno rabo, predvsem pa vse dela.

zz

hojnikb ::

sj torrentov nerabiš na telefonu. Če že, si inštaliraš transmission na server, namestiš remote app na iphone in dostopaš do fajlov preko clouda :)
#brezpodpisa

shadeX ::

Ito velja za ipad. Imam enega iz 2011, ma dela vse, ko prvi dan,


Jah okej pretiravat ni treba, razen če imaš še vedno naložen prvi OS in neposodobljene appe iz tistega leta. Imam IPad Mini tle v predalu, naložen iOS 11 ampak je zadeva bolj kot ne že dokaj za kačami, npr osnovne taske kot je tekoče browsanje so za tole napravo že zgodovina. Je pa še 2 leti nazaj delal povsem zadovoljivo.

TheBlueOne ::

Zvezdica27 je izjavil:


moj google nexus 6 recimo ne dela niti rootan nič. samo bluetooth dela, hvalabogu, vse ostlao pa ... streamanje glasbe ali karkoli, samo sanjam lahko.


Zadeva je iz leta 2014, od takrat je Android postal vse kaj drugega. Menda je nekje od konca osmice, zacatek devetke tam tam gelde rafiniranosti z Applom. Tudi reviewerji so nekje od predlani zaceli odhajati iz Appla, tudi tisti bolj odmevni.

Bos bolj razocarana nad Applom. Jaz sem ga imel vmes, pa je sicer tako, da streaming deluje super, ce le uporabljas Apple produkte. Ce imas recimo YT music (googlova storitev), te na Applu stane 30% vec, Microsoftov, kjer lahko streamas iz OneDriva ni vec podprt...

MatH ::

Če se vrnemo nazaj na odklepanje s prepoznavanjem obraza.
Koliko ta funkcija bremeni baterijo? Predvidevam da bolj kot čitalec prstnih odtisov - ali pač?
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

TheBlueOne ::

MatH je izjavil:

Če se vrnemo nazaj na odklepanje s prepoznavanjem obraza.
Koliko ta funkcija bremeni baterijo? Predvidevam da bolj kot čitalec prstnih odtisov - ali pač?


Pri Pixlu te zazna radarski senzor, pri ostalih pa si mislim, da ga je treba vsaj dvignit.

Mavrik ::

MatH je izjavil:

Če se vrnemo nazaj na odklepanje s prepoznavanjem obraza.
Koliko ta funkcija bremeni baterijo? Predvidevam da bolj kot čitalec prstnih odtisov - ali pač?


Porabi nekoliko več - ima pa P4 ločen čip za prepoznavanje obrazov, ki kuri manj energije kot glavni procesor.

Vazelin je izjavil:

Mavrik: a na Googlu vam zastonj zalajo te Pixle? Oz. mate kakšneugodnosti?


Če rabiš za delo (si on-call oz. razvijaš kaj na telefonu) potem ja, drugače ne. :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

GupeM ::

Zvezdica27 je izjavil:

lejte, sem izrazit linuxaš in tko dalje.

Ampak jebeni iphone vedno dela. Vedno vse kar napišejo drži, od appletv do airdropa... vedno. Vedno se poveže z vsakim avtom...

moj google nexus 6 recimo ne dela niti rootan nič. samo bluetooth dela, hvalabogu, vse ostlao pa ... streamanje glasbe ali karkoli, samo sanjam lahko.

Moj naslednji bo iphone.

Ito velja za ipad. Imam enega iz 2011, ma dela vse, ko prvi dan, vmes je dedi že zamenjal 2 samsung tablici in je sedaj na ipadu. NI konkurence, žal. Ko se navadiš, da recimo torrentov ne boš videl na applu, je zadeva nadmočna za običajno rabo, predvsem pa vse dela.

zz

No, no... Punca ima iPhone XR, pa ni niti približno res, da bi zadeva delala tako dobro kot opisuješ. Streamanje glasbe preko Bluetooth na radio v Cliu ji konstantno dela probleme, medtem ko jaz z mojim Pixlom 2 XL še nikoli nisem imel problemov.

Pred tem je imela iPhone 6S (enake težave s povezovanjem), pa je baterija po dveh letih šla v kurac (pozimi ji je z 80 % kar naenkrat padlo na 15 %, čez dve minuti pa je telefon že crknil.

Tudi pri Applu so težave. Ponavadi kar precej podobne kot na Androidu. Sploh iOS 13.0 verzija je totalno zanič, 13.1 pa ni dosti boljša. Vsi bi radi vsako leto nekaj novega ven dali, dajo pa neke polizdelke. Namesto da bi si vzeli nekaj več časa, pa zadevo res zrihtali tako kot je treba. Ampak, dokler folk plača, bojo tako delali.

shadeX ::

Tudi pri Applu so težave.


Absolutno. Hiter drain baterij v mrazu kot opisuješ je zagotovo ena izmed njih.

Ponavadi kar precej podobne kot na Androidu.


Niti ne.

iOS 13.0 verzija je totalno zanič,


Zakaj?

pa je baterija po dveh letih šla v kurac


To nima veze z mrazom, "baterija šla v kurac" je pa tudi subjektivna zadeva. A do te mere da telefon ni več vžgal al do te mere, da je zvečer bil telefon izpraznjen, namesto da bi zdržal še pol naslednjega dneva? Kar se tiče tega nisem z nobenim iPhonom še imel problemov - edino ko sem staknil defektno serijo baterije v 6S, kjer mi je Apple to tudi zastonj menjal.

Pri povezovanju z raznimi BT napravami pa tudi še nisem imel problema. Od raznih BT zvočnikov, avtoradijev ter slušalk.

TheBlueOne ::

No moj bivsi Iphone je pravtako imel tezavo povezovanja z zvocnikom in avtom. Vecina tezav, ki bi jih lahko imel na Androidu, predvsem vse kar je povezano s tem, da imas na napravi lahko datoteke in do njih dostopas z razlicnimi aplikacijami pa mi ni delalo na Applu nobenih tezav, ker ni bilo mogoce. :)

Se spomnem, da sem bil na meji, da ga vrzem v steno, ko sem zelel uploadati fotke na OneDrive in je prekinil upload, ko je sel spat. Ampak sem ga raje prodal nekomu, ki ga to in ostalo ne moti, kar ni bil noben problem.

Sluzbeni Iphone ima problem, da ce se popolnoma izprazni, kar se pateticno hitro, potem ko ga dam polnit napolni do vkljucitve, se vkljuci in ce ne kratko staknem kabla mu ponovno zmanjka baterije in ponovi cikel. Zadevo recim tako, da ko se ponovno vklopi staknem in ponovno vtaknem polnilec.

Toliko butastih tezav, kot jih imam jaz z Iphoni nisem imel z vsemi android telefoni prej. Ajde res je bila vecina, ker sem pricakoval vec funkcionalnosti in sem iskal nacine, kako preziveti brez vsega z "i" pred imenom.

MrStein ::

GupeM, za iPhone 6s je znano, da jih je nekaj imelo defektne baterije in si dobil zastonj novo baterijo (z montažo).
O tem je bilo kar nekaj tem in novic na forumu, tako da ni treba spet še enkrat ponoviti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

GupeM ::

Sem preverjal, njen 6S ni bil v tej seriji. S tem, da je šla baterija v kurac sem mislil to, da je na mrazu telefon kar crknil (prvo zimo s tem ni imela problemov). Tudi na splošno ni bila preveč zadovoljna z vzdržljivostjo baterije. Seveda imajo iPhonei nekaj dobrih lastnosti, ampak ima tudi precej slabih. Ravno tako, kot Andorid. In ni vse tako lepo kot Zvezdica opisuje.

Za iOS 13 ti na pamet ne znam našteti, vem pa, da ji punca pogosto jamrala glede različnih stvari. Že to, da so iOS 13.1 izdali manj kot en teden po izidu 13, ti da jasno vedeti, da je bila 13 zanič.

Tudi na znanem podcastu Accidental Tech Podcast so precej jamrali nad 13, pa so vsi HUGE fani Appla in iNaprav.

MrStein ::

Sam uporabljam iOS, zato me zanimalo.
Mogoče kaki link?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

MrStein ::

"Apps randomly crash when opening them, cellular signals drop, the Camera app can be slow, pictures have randomly gotten new dates assigned to them, AirDrop has had issues, the text field flips out sometimes in iMessages, and more."

Hja, mogoče se to komu dogaja. Meni (in drugim) pa dela "isto kot prej".

Edino kar me moti, in sem tudi napisal, je: Zoom z dvojnim tap ne dela v iOS 13
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagarin ::

MrStein je izjavil:


Hja, mogoče se to komu dogaja. Meni (in drugim) pa dela "isto kot prej".


Enako načeloma velja tudi pri androidu, le uporabnikov je mnogo več, pa različnih naprav, proizvajalcev je mnogo več. Sam imam izkušnje s Samsungi, iphoni in (še prej) nexusi. Pa je glede bugov vse približno ista pašta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google bo popravil Pixel 4 - nekoč v prihodnjih mesecih

Oddelek: Novice / Android
134775 (2581) pirlo
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016536 (13582) louser
»

Galaxy S8 lahko odklenete tudi s fotografijo

Oddelek: Novice / Android
258930 (6516) microera
»

Samsungu ne bo uspel čitalnik prstnih odtisov pod zaslonom

Oddelek: Novice / Android
226868 (4792) vostok_1

Več podobnih tem