» »

Utorrent prepočasen download

Utorrent prepočasen download

«
1
2

fartek ::

Pozdravljeni!

Imam Telemachov kabelski internet, povezava je 500/15 Mbps. Ker wifi preko modema omogoča download max. 100 Mb/s, imam računalnik povezan na modem z kablom in sicer UTP CAT5e. Speedtest mi večinoma izmeri download okoli 490 Mbps in upload okoli 14,7 Mbps. Če sem prav izračunal pretvorbo hitrosti, znaša 500 Mb/s okoli 61,25 MB/s. Tu pa nastane moje vprašanje, kajti opazil sem, da utorrent vleče max. 10 MB/s iz Partisa, pa čeprav je sejalcev veliko. Vmes ko downloadam z hitrostjo 10 MB/s, preverim na speedtest, ki pokaže, da imam na voljo še 400 Mb/s. Poskusil sem še z downloadom iz pirate bay, in pridem do max. 11 MB/s. Poskusil sem še z drugačnimi nastavitvami v utorrentu, pa nič bolje. Iz Microsoftove spletne strani sem potegnil datoteko velikosti 2 GB in je downloadalo čez 30 MB/s, tako da hitrost sigurno imam.
Računalnik imam star 1 leto. V nastavitve modema znam priti, ne znam pa pogledati, če so vrata pravilno nastavljena.
A ima kdo kakšno idejo za rešitev?

Lp!
  • spremenil: fartek ()

starboi ::

Izbriši utorrent in si naloži qBittorent ...veliko boljša zadeva. Sem mel takšne podobne težave tudi sam ko sem uporabljal utorrent.

fartek ::

starboi je izjavil:

Izbriši utorrent in si naloži qBittorent ...veliko boljša zadeva. Sem mel takšne podobne težave tudi sam ko sem uporabljal utorrent.


Sem zbrisal uttorent, naložil qBittorrent. Download je pa še vedno max. 10 MB/s

hojnikb ::

najdi kak dobro sejan torrent.
#brezpodpisa

fartek ::

hojnikb je izjavil:

najdi kak dobro sejan torrent.


Downloadam najbolje sejan torrent 2230 sejalcev, pa ne gre hitreje od 10 MB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

hojnikb ::

mogoce ti disk ne folga?
#brezpodpisa

drvo ::

Kaj pa v nastavitvah pod bandwidth(utorrent)? Poglej koliko imaš največje dovoljeno število povezav.

rabelj5 ::

a loadaš na disk ali na ssd?

Ghost007 ::

odpri qbittorent in idi v tools -> options... -> advanced - > disk cache in ga napali na vec, koliko pac imas rama.
Jaz imam 32GB v tej kisti in napalim na 14000, maximalno sem videl okol 100MB/s oz 800Mbit, hitrosti. Vse seveda odvisno, da zahaklas kaksen seedbox kot vsej 1 peer.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

fartek ::

hojnikb je izjavil:

mogoce ti disk ne folga?


Hmm, probal sem na disk v računalniku in na prenosni disk, in na oba isto downloada

Han ::

Tvoj računalnik ima predpotopen 100 Mbps LAN priključek.

fartek ::

drvo je izjavil:

Kaj pa v nastavitvah pod bandwidth(utorrent)? Poglej koliko imaš največje dovoljeno število povezav.


2000 povezav

MrStein ::

Han je izjavil:

Tvoj računalnik ima predpotopen 100 Mbps LAN priključek.

Drugi downloadi mu gredo hitro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fartek ::

Han je izjavil:

Tvoj računalnik ima predpotopen 100 Mbps LAN priključek.


Kako je to možno? Če mi pa speedtest izmeri 500 Mbps download? Tudi iz spletnih strani sem že downloadal 300 Mbps

rabelj5 je izjavil:

a loadaš na disk ali na ssd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

fartek ::

Ghost007 je izjavil:

odpri qbittorent in idi v tools -> options... -> advanced - > disk cache in ga napali na vec, koliko pac imas rama.
Jaz imam 32GB v tej kisti in napalim na 14000, maximalno sem videl okol 100MB/s oz 800Mbit, hitrosti. Vse seveda odvisno, da zahaklas kaksen seedbox kot vsej 1 peer.




Imam 16GB rama, sem napalil na 16000. Še kar bremza

rabelj5 je izjavil:

a loadaš na disk ali na ssd?


Na SSD, na disk, na prenosni disk...povsod isto max. 10 MB/s

Štomar mi je skrajšal UTP kabel, pa je mogoče narobe razporedil žice v konektorju. Jutr grem še kupit nov UTP kabel verzije 6, pa sprobam.
Hvala in vam javim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

Ghost007 ::

ce ti speed test se vedno kaze 500, potem za manj kabel menjuje.

kaj pa ta ubuntu torrent...
http://ftp.arnes.si/mirrors/ubuntu-cdim...

meni 77MB/s topno.

hojnikb ::

čisto možno da telemach malo throttla torrent traffic, tut men redkokdaj uspe zafilat 250Mbit linijo...
#brezpodpisa

fartek ::

Ghost007 je izjavil:

ce ti speed test se vedno kaze 500, potem za manj kabel menjuje.

kaj pa ta ubuntu torrent...
http://ftp.arnes.si/mirrors/ubuntu-cdim...

meni 77MB/s topno.


Meni ne gre hitreje od 10 MB/s

hojnikb je izjavil:

čisto možno da telemach malo throttla torrent traffic, tut men redkokdaj uspe zafilat 250Mbit linijo...


Sem klical na Telemach in pravijo, da nimajo nč s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

hojnikb ::

ustvari torrent in ga seedaj na enem pcju in downloadaj na drugem..
#brezpodpisa

Ghost007 ::

ni logično, ker ne vidim razlage zakaj bi speedtest 500Mbit letel, bilokeri torrent pa 10MB, razen ce ti je po kakem čudežu uspelo torente preko wifi preusmerit, speed test in ostali del racunalnika pa lan.

fartek ::

Menjal sem nov UTP kabel CAT5E, pogledal nastavitve v mrežni kartici in še kar je max. download na torrentu 10 MB/s.

hojnikb je izjavil:

ustvari torrent in ga seedaj na enem pcju in downloadaj na drugem..


Tega pa žal ne znam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

strom_15 ::

fartek je izjavil:

Ghost007 je izjavil:

ce ti speed test se vedno kaze 500, potem za manj kabel menjuje.

kaj pa ta ubuntu torrent...
http://ftp.arnes.si/mirrors/ubuntu-cdim...

meni 77MB/s topno.


Meni ne gre hitreje od 10 MB/s

hojnikb je izjavil:

čisto možno da telemach malo throttla torrent traffic, tut men redkokdaj uspe zafilat 250Mbit linijo...


Sem klical na Telemach in pravijo, da nimajo nč s tem.


Telemach ne omejuje hitrosti. sam ima njihovo optiko in paket gold trojka extra hitrosti 200/150 mbps in v torrentu dosegam v downloadu tudi 22,6 MB/s in še kdaj nekaj tudi več, upload imam pa tudi tam do 18 MB/s. To je ob "zdravem" torrentu. Uporabljam pa BitTorrent odjemalca.

Han ::

O katerem računalniku je govora? Prenosnik (znamka, model?), stacionarni (model plate)?

pviran3 ::

V omrežju je ena naprava, ki je 100mb/s. Ali ruter, switch, ali mrežna pcja.

fartek ::

Han je izjavil:

O katerem računalniku je govora? Prenosnik (znamka, model?), stacionarni (model plate)?


Gre za računalnik AIO Dell Inspiron 7777

fartek ::

pviran3 je izjavil:

V omrežju je ena naprava, ki je 100mb/s. Ali ruter, switch, ali mrežna pcja.


Hitrost mrežne kartice je nastavljena na 1.0 Gbps Full Duplex. Ruterja nimam, imam samo modem Ubee. Je možno, da modem bremza utorrent?

strom_15 ::

fartek je izjavil:

pviran3 je izjavil:

V omrežju je ena naprava, ki je 100mb/s. Ali ruter, switch, ali mrežna pcja.


Hitrost mrežne kartice je nastavljena na 1.0 Gbps Full Duplex. Ruterja nimam, imam samo modem Ubee. Je možno, da modem bremza utorrent?


Probaj nastaviti mrežno na auto (čeprav mislim, da ni tukaj problem samo vseeno probaj).

Han ::

V katerem LAN priključku routerja imaš mrežni kabel za PC?

Preveri gonilnike, predvsem Intel I2xx/825xx Gigabit Ethernet Network Controller Driver.

https://www.dell.com/support/home/si/en...

fartek ::

Han je izjavil:

V katerem LAN priključku routerja imaš mrežni kabel za PC?

Preveri gonilnike, predvsem Intel I2xx/825xx Gigabit Ethernet Network Controller Driver.

https://www.dell.com/support/home/si/en...


Mrežni kabel je priključen v prvi port na modemu, do danes je bil priključen v drugem portu, ampak ni nobene razlike.
Gonilnike sem preveril, vsi so up to date. Instaliral sem tega, ki si ga napisal. Sedaj gre hitrost do 10.6 MB/s.
Mislim, da je nekaj narobe z računalnikom. V ponedeljek bom poklical na servis.

Han ::

Če imaš možnost, testiraj z drugim računalnikom, tudi hitrost kopiranja z drugega na tvoj računalnik, ko sta oba povezana z mrežnim kablom na modem (v prvi in drugi port).

MrStein ::

Lahko probaš s kakim live Linuxom, da izključiš možnost napake v Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Med tvojimi odgovori sem zdaj opazil, da imaš prek spletnih strani prenos večji od 100 Mbps (navajaš 300 Mbps). To pomeni, da mrežni priključek na računalniku in modemu deluje pravilno na 1000 Mbps.

Imaš v nastavitvah qBittorrenta nastavljeno neomejeno (neskončno) hitrost za Download?

fartek ::

Sedajle sem iz spletne strani https://www.thinkbroadband.com/download potegnil testno datoteko velikosti 1GB z hitrostjo 43,7 MB/s. Tako da hitrost sigurno imam. V utorrentu in qbittorentu imam nastavljeno neskončno hitrost za download.
Zagnal sem tudi Smartbyte diagnostiko v windowsih, ki mi na mrežni povezavi pokaže:

Bandwidth Test Information:
Download: 529.40 Mbit/s
Upload: 23.73 Mbit/s

Ghost007 ::

Smartbyte?

Prvi google search result predlaga, da se to kot prvo uninstalla, ce hoces vecje hitrosti kot 100Mbit. :))
https://www.dell.com/community/Networki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

fartek ::

Saj ne morem verjet. Odstranil sem aplikacijo Smartbyte in uttorent sedaj downloada čez 40 MB/s. Ni mi jasno, zakaj je ta aplikacija sploh instalirana!
Ghost007 hvala ti, dolžan sem ti pivo! ;)

In hvala tudi vsem ostalim, ki ste mi želeli pomagati! Res ste super!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fartek ()

hojnikb ::

to je pa napaka, ker ne nardiš clean install _takoj_ ko prineseš domov OEM škatlo.
#brezpodpisa

fartek ::

hojnikb je izjavil:

to je pa napaka, ker ne nardiš clean install _takoj_ ko prineseš domov OEM škatlo.


Kako pa to naredim?

hojnikb ::

daš windows cd/usb v pc in slediš navodilom
#brezpodpisa

Ghost007 ::

To pa zato ker ta apliakcija svojo bistroumnost izkaže z tem, da kontrolira promet na najbolj enostaven način možen. Enostavno prioritizira tako, da vstavi speed limit za torrent protokol. To lahko sam v torrent clientu narediš, če že hočeš z 100Mbit downloadat. :))

Ce že rabiš takšno aplikacijo, raje priporočam cfosspeed, ki temelji na enaki ideji, le da prioritiziranje izvaja na packet nivoju, tako, da se download speed praktično ne ustavi, video in ostalo odzivnost pa vseeno smooth.

btw. aplikacija se zna instalirati sama nazaj, koliko sem zasledil iz tistega foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

hojnikb ::

zato se pa nardi clean install windowsov, da se izognes takim zadevam
#brezpodpisa

zerdoner ::

Zdravo

Da si malo sposodim temo. Imam zelo podobne težave z hitrostjo prenasa torrentov. Imam naslednjo situacijo: prenosni računalnik Asus, v omreže sem povezan preko Tenda V7TW311UDET wifi usb, ker mi integriran wifi nekaj zafrkava in mi prekinja povezavo. Prenos preko integriranega wifija pa okoli 1,5mb/s. NIkakor ne pridem čez 4 morda občasno 5 mb/s prenosa. Če dam na kabel se hitrost poveča. Imam telemach paket 150/4 mbps. Računalnik imam blizu modema (4m narazen). Signal wifija poln. V čem bi lahko bila težava. Je morda usb wifi omejen kar se tiče hitrost? Kolikor sem gledal spcifikacije bi moral omogočati višje hitrosti kot pa 4mbs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerdoner ()

Han ::

Preveri, s kolikšno hitrostjo se ta USB wifi sploh poveže na router (keterega imaš?). V teoriji bi moral dosegat okrog 10 MB/s.

zerdoner ::

Router je od telemacha, ki ga dobiš zraven v paketu. Kako pa preverim hitrost povezave med wifijem in routerjem?

rabelj5 ::

a je 5GHz wifi?

MrStein ::

zerdoner je izjavil:

Router je od telemacha, ki ga dobiš zraven v paketu. Kako pa preverim hitrost povezave med wifijem in routerjem?

V lastnostih povezave, v Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

a je kaj od tegale?
 povezava

povezava

MrStein ::

Ja.
600 Mbps je. Čez glavo.

Koliko pa ti pokaže www.speedtest.net ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

38mpbs...občutno premalo. Mislite, da če bi kupil nov boljši wifiusb bi kaj pomagalo?

MrStein ::

Probaj s kakim drugim wifi klientom, recimo telefom.
Če tam dela hitro, je zanič tvoja WLAN kartica.
Če ne, pa kaj drugega. Si blizu ruterja? So kake motnje (veliko število mrež sosedov)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

Če se povežem z telefonom na router mi isto kaže nekje okoli 40mbps. Sem pa 3-4m stran od ruoterja v odprtem prostoru in je moč signala polna.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447373834 (49445) Tero
»

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

Oddelek: Omrežja in internet
193380 (3223) hojnikb
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
377924 (7759) dree
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266100 (5648) imagodei
»

Download 1.0 Mbps pri uTorrent-u

Oddelek: Omrežja in internet
265340 (4858) hojnikb

Več podobnih tem