» »

Poslovna ideja za lastnike kmetijskih zemljišč

Poslovna ideja za lastnike kmetijskih zemljišč

zigimir ::

Pozdravljeni,
imam poslovno idejo, in denar da jo uresničim. Manjka mi samo še kmetijsko zemljišče na katerem bi to idejo izpeljal.
Potrebujem pa zemljišče v velikosti 2ha+. Mora biti v enem kosu in lahko dostopno. Razni priključki(el. in voda) so prednost niso pa nujni. Najpomembnejša je lokacija željeno blizu večjih mest ali večjih prometnic.
Zemljišče bi se po nadpovprečni ceni najelo za daljše obdobje. Če pa ima lastnik tudi poslovno žilico pa je možno tudi sodelovanje.

Razumem, da to ni prostor za male oglase. Vesel sem vsakršnega predloga in vprašanja.
lp

HotBurek ::

Fajn je, da imaš ideje. Še boljše, da jih podeliš (vsaj v grobem) in dobiš predloge za izboljšave.

Razen, če je ta ideja ena iztmed tistih, k jih ne smeš povedat, da ne bodo drugi kopiral...


Zemljišče bi se po nadpovprečni ceni najelo za daljše obdobje.

Zakaj pa to? Za takšne manevre (dolgoročni najem) bi načeloma dobil popust, ne pa da plačaš več.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zigimir ::

Hja o ideji ne bi na forumu.
Nekako hočem nakazati, da me zanima dolgoročen pošten odnos in ne iščem zastonjskih parcel ali naivnih lastnikov.
Zagotovo pa bo dobiček višji, kot če tam nekdo posadi koruzo. Pa še brez dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zigimir ()

Okapi ::

In v čem je problem? Najameš zemljišče, pa je. A si mogoče mislil, da je tehnološki forum primerno mesto za iskanje kmetij?:))

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

In v čem je problem? Najameš zemljišče, pa je. A si mogoče mislil, da je tehnološki forum primerno mesto za iskanje kmetij?:))


Sedaj bomo izvedeli, da potrebuje kapital za investiranje ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zigimir ::

Mislim, da je veliko ljudi z različnimi poklici, ki so lastniki zemlje in jo ne uporabljajo ker so jo npr. podedovali.

Shields ::

a si ziher da lahko to delaš. drugače so ponekod zemljišča relativno poceni

louser ::

HotBurek je izjavil:

Fajn je, da imaš ideje. Še boljše, da jih podeliš (vsaj v grobem) in dobiš predloge za izboljšave.

Razen, če je ta ideja ena iztmed tistih, k jih ne smeš povedat, da ne bodo drugi kopiral...


Zemljišče bi se po nadpovprečni ceni najelo za daljše obdobje.

Zakaj pa to? Za takšne manevre (dolgoročni najem) bi načeloma dobil popust, ne pa da plačaš več.

Takega zemljišča ti ne bo nihče kar tako dal za teh par sto eur na leto. Dobi več od njega, če ga obdeluje sam

TheBlueOne ::

Seveda bodo dali v najem. Vecina kmetij ze danes daje v nejem, ker ne kmetujejo, zemlje pa ne prodajo.

Drugace pa morda vem, kaj @OP hoce, ker smo imeli tak plan, ko sem se bil kmetovalec. @OP bi vzel zamljisce v najem, razparceliral in dal v najem vrtickarjem?

Pazi samo to, da kmet bo zelel zadeve na koncu v prvotno stanje, kar zna biti drago, ce tako ali drugace zastrupis tla ali dodas kaksno infrastrukturo.

fikus_ ::

Op, napiši koliko si pripravljen dat za najemnino od € do € na m2?

MIHAc27 ::

Z infrastruktura zna bit itak problem, ker kmetijsko zemljišče verjetno nima še gradbenih dovoljenj.

Drugače pa tašča ima zemljo, niti ve ne točno kje, ve pa kmet, ki jo najema. Cena je 400€ na leto, ne vem pa za velikost. Po moje je med 5 in 10 arov v Tacnu nekje.

zigimir ::

Cena je stvar dogovora okvirno pa 1200€/ha/leto, tisti s poslovno žilico pa bi lahko dobil še 10x več.

Gregor5816 ::

Zraven naše hiše je kmetijsko zemljišče, ki ga je pred leti kupil vaščan. Njegov sin si je želel tam postaviti hišo. Gradbenega dovoljenja ni dobil nikoli, ker so to najboljša kmetijska zemljišča.

Verjetno je to odvisno od lokacije zemljišča, upravne enote in poznanstev, ampak pozanimaj se, ali se lahko zemljišče, ki ga boš najel, uporablja za kaj drugega, kot za kmetijstvo. Sprememba namembnosti zemljišča zna biti dolgotrajen postopek.

Machete ::

Pameten vaščan in njega sin. Za v kako delo Miličinskega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

zigimir je izjavil:

Cena je stvar dogovora okvirno pa 1200€/ha/leto, tisti s poslovno žilico pa bi lahko dobil še 10x več.


Si pa kar drag?

http://www.s-kzg.si/static/uploaded/htm...

zigimir ::

v bistvu gre za kmetijsko dejavnost na kmetijskem zemljišču.

In ja ponudba ni slaba. Samo še srečat je treba koga odprte glave. No tu pa je problem.

TheBlueOne ::

zigimir je izjavil:

v bistvu gre za kmetijsko dejavnost na kmetijskem zemljišču.

In ja ponudba ni slaba. Samo še srečat je treba koga odprte glave. No tu pa je problem.


Zakaj? Ce zemlje ne bos unicil jo bos brez problema dobil v najem. Majhne kmetije pogosto vec ne kmetujejo in jo tako ali tako dajo v najem, tam kjer ni interesa so vcasih veseli, da vsaj kdo zamljisce ureja.

Zakaj potrebujes koga odprte glave? Nekaj popolnoma drugega je dobiti v najem zemljisce in dobiti investitorja, slednje je zelo tezko.

qwertyy ::

Kako izkoristiti zemljo

Evo moja tema odprta pred kratkim.

Če te zanima, pošlji DM in se meniva dalje :)

Zarfot ::

Zdaj me pa zanima kakšne mutne posle bi se rad šel OP ;((

Cruz ::

Verjetno išče nekoga, ki bo mu bo oddal zemljo in na njej delal namesto njega(zaradi tega več ponuja, če je nekdo "odprt"), da bo on lahko šel v smoothie bar. :) Biti takšen šef so sanje vsakega Slovenca. Serijsko metanje denarja in polna, mrtva, mehka rit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Milenijci...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zigimir ()

link_up ::

imam super idejo! Nikomur je ne zaupam, ker mi jo ukrade. Jaz sem jo dobil, moja je! Zato sprasujem v smeri brezveznosti...ma dej
In and Out

fikus_ ::

spam321 ::

Še en, ki bi rad na njive in travnike navlekel kombije iz odpada in nanje lepih oglasna sporočila? Malo pozen si.

Zlate ::

Ne vem čemu ti negativni (foušeritni?) komentarji? OP je jasno postavil vprašanje kaj bi rad, nekateri pa se bodo zdaj požrli zaradi strahu, da bi mu mogoče uspelo? Eh...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Beli_Zajcek ::

Zlate je izjavil:

Ne vem čemu ti negativni (foušeritni?) komentarji? OP je jasno postavil vprašanje kaj bi rad, nekateri pa se bodo zdaj požrli zaradi strahu, da bi mu mogoče uspelo? Eh...



Tudi ustanovitelja Bitstampa sta prišla iskat nasvete na ta forum. Hvala bogu nista poslušala forumskih znalcev....

Cruz ::

Zlate je izjavil:

Ne vem čemu ti negativni (foušeritni?) komentarji? OP je jasno postavil vprašanje kaj bi rad, nekateri pa se bodo zdaj požrli zaradi strahu, da bi mu mogoče uspelo? Eh...
No no, ni potrebno spet namišljene hejterje vpeljati v zadevo.

Dejstvo pa je, da vsak hoče dandanes biti podjetnik in služiti ob strani brez, da bi kaj delal. Dejansko poznam tipa(seveda brez stika z realnostjo), ki je mislil, da bo vrgel denar nekemu kmetu pa bo kmet delal namesto njega, on pa dobil večinski delež in se guncal po svetu.

Drugače pa @OP dejansko ni nič povedal pri čemer bi mu lahko pomagali. Se ne bi čudil, če je troll post. Če ni, ga naj admini premestijo med Male oglase, saj noče debate/nasvete, ampak ponudbe.

hamez66 ::

Nima lih vsak Slovenec takih sanj. Me pa prav zanima, kako bi lahko iz kmetijske zemlje iztržil bistveno več, brez bistveno več dela.

zigimir ::

Hvala na sklad kmetijskih zemljišč pa sem kar nekako pozabil. Kdo ve ali jih lahko najamem tudi, če še nisem kmet.

Glede brezdelja ob katerega se nekateri obregajo.
Brez dela bo več zaslužil najemodajalec. Na naši strani pa bo obratno in dela ne bo zmanjkalo.

Evolve ::

Kdo ve ali jih lahko najamem tudi, če še nisem kmet.


ne

TheBlueOne ::

zigimir je izjavil:

Hvala na sklad kmetijskih zemljišč pa sem kar nekako pozabil. Kdo ve ali jih lahko najamem tudi, če še nisem kmet.

Glede brezdelja ob katerega se nekateri obregajo.
Brez dela bo več zaslužil najemodajalec. Na naši strani pa bo obratno in dela ne bo zmanjkalo.


Ce bos delal dejavnost kmeta, jo bos verjetno tako ali tako moral prijaviti.

Kmet je fizična oseba:

ki je lastnik, zakupnik oziroma drugačen uporabnik kmetijskega zemljišča, to zemljišče obdeluje sam ali s pomočjo drugih, je za to obdelovanje ustrezno usposobljen in iz kmetijske dejavnosti pridobiva pomemben del dohodka,


Imas pa se nekaj alinej. Drugace se te boo kmetje izogibali, ce ne bos pokazal, da imas potencial, da zadeve izpeljes in moznost, da v primeru, ce ti ne gre za sabo pustis zemljisce v nekem spodobnem stanju.

Ce bos zadeve predeloval, potem je morda dejavnost druga, ce bos dajal naprej v najem morda zopet druga...

fikus_ ::

Tukaj imaš nekaj info glede zakupa od sklada:

http://www.s-kzg.si/si/pogosta-vprasanj...

hamez66 ::

zigimir je izjavil:

Hvala na sklad kmetijskih zemljišč pa sem kar nekako pozabil. Kdo ve ali jih lahko najamem tudi, če še nisem kmet.

Glede brezdelja ob katerega se nekateri obregajo.
Brez dela bo več zaslužil najemodajalec. Na naši strani pa bo obratno in dela ne bo zmanjkalo.



Jaz se ne obregam, mene zanima, ker imam zemljo. Nekajkrat več, kot jo ti rabiš, ni pa ravno blizu mesta, a spet ne tako daleč od Ljubljane.

trenerkar ::

zigimir je izjavil:

Pozdravljeni,
imam poslovno idejo, in denar da jo uresničim. Manjka mi samo še kmetijsko zemljišče na katerem bi to idejo izpeljal.
Potrebujem pa zemljišče v velikosti 2ha+. Mora biti v enem kosu in lahko dostopno. Razni priključki(el. in voda) so prednost niso pa nujni. Najpomembnejša je lokacija željeno blizu večjih mest ali večjih prometnic.
Zemljišče bi se po nadpovprečni ceni najelo za daljše obdobje. Če pa ima lastnik tudi poslovno žilico pa je možno tudi sodelovanje.

Razumem, da to ni prostor za male oglase. Vesel sem vsakršnega predloga in vprašanja.
lp

A boš naredil pokopališče za male živali? :)

estons ::

Po mojem zna biti pridelava (industrijske!) konoplje za izdelavo trenutno zelo popularnih in dragih "zdravilnih" izdelkov iz konoplje - olje, kapljice, itd. Je zelo velika dodana vrednost.

stara mama ::

Nek hakeljc zagotovo je, samo najdli ga še nismo, ker OP ne poda zadosti informacij. Sicer pa če išče najemodajalce na forumu, tudi sam ni preveč odprte glave, niti poslovno naravnan.

Nothing to see here.
Ekologija™ in Trajnost™

Cruz ::

estons je izjavil:

Po mojem zna biti pridelava (industrijske!) konoplje za izdelavo trenutno zelo popularnih in dragih "zdravilnih" izdelkov iz konoplje - olje, kapljice, itd. Je zelo velika dodana vrednost.
Mislim, da je za to malce prepozen, vsaj koliko sem jaz slišal od kmetovalcev, ki se ukvarjajo z industrijsko konopljo. No, mogoče pa ima že kupca vnaprej znanega, piše kar optimistično, tako da čisto možno.

Drugače pa mislim, da redni uporabniki izdelkov iz konoplje raje posežejo po "pravi".

MihaK3 ::

estons je izjavil:

Po mojem zna biti pridelava (industrijske!) konoplje za izdelavo trenutno zelo popularnih in dragih "zdravilnih" izdelkov iz konoplje - olje, kapljice, itd. Je zelo velika dodana vrednost.

Verjetno je to to - se je pa treba zavedati, da je zna na bolj obljudenih lokacijah kar nekaj "izginiti" pred žetjem, industrijska ali ne...

Machete ::

Niti ne. Pri nas ima en kmet ogromne zasade, ne vidim smilsa, da bi kdrkoli to kradel. Kaj ti pa bo?
Problem je predvsem nob ban, ki menda prihaja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nekikr ::

imam poslovno idejo, in denar da jo uresničim. Manjka mi samo še kmetijsko zemljišče na katerem bi to idejo izpeljal.

Super. Zakaj ne greš na nepremicnine.net in tam izbereš kar bi rad?

Okapi ::

Prideloval ne bo nič, vsaj ne sam. Ker če bi, bi med zahtevami navedel več podrobnosti, saj ne moreš kar vsega uspešno pridelovati kjerkoli (lega, vrsta zemlje ...), če krompirja verjetno ne.

Poleg tega za pridelovanje ne potrebuješ 2+ ha v enem kosu, z lahkim dostopom (karkoli to že pomeni) blizu mesta.

estons ::

Počasi mu bomo mi tukaj našli še boljšo idejo kot jo je imel sam. :D

pivmik ::

[to sporočilo je bilo izbrisano]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Peter18 ::

On bi rad postavil "kozolec" in gostil poročne zabave? =D

zigimir ::

zainteresiranim sem poslal zs. Dobil pa sem tudi nekaj ponudb.

Mimogrede, s poskusi ni nihče niti blizu:) pač tega ne najdete na vsakem vogalu. V Sloveniji pa česa takega še ni.
Odločil sem se, da ko bo zadeva izpeljana, vse skupaj predstavim na tem forumu.

Glugy ::

me prav zanima če ima to kej veze z pridobivanjem energije.

cesnja ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224875 (4041) bf4ed
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9220048 (10983) noraguta
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310170 (9262) Daniel
»

Cena kmetijskega zemljišča

Oddelek: Loža
2411129 (10432) boss-tech
»

Kako do kontakta lastnika nepremičnine

Oddelek: Loža
166867 (6144) BeremPišem

Več podobnih tem