» »

Kaj storite, če nekdo pade ali mu spodrsne v vaši bližini?

Kaj storite, če nekdo pade ali mu spodrsne v vaši bližini?

PreviousUser ::

Ali takoj pritečete zraven in vprašate, če rabi pomoč ali ocenite situacijo in če vidite, da sam vstane in gre naprej, ne pristopite?

Meni je parkrat spodrsnilo na ledu in sem padel po tleh invečinoma nihče od prisotnih ni nič reagiral. Mogoče, ker so videli, da sem takoj vstal, ne vem...

Torej kako menite, da je najbolje postopati v takih primerih?

Vice ::

Smejiš se in če imaš srečo takoj objaviš na FB, Instagramu, YT, Twiterju, pošlješ na Radio1 itd.. da imajo še drugi kaj od tega.

PreviousUser ::

Vice je izjavil:

Smejiš se in če imaš srečo takoj objaviš na FB, Instagramu, YT, Twiterju, pošlješ na Radio1 itd.. da imajo še drugi kaj od tega.


Ne, sprašujem resno. Sam sem bil večkrat v situaciji, ko sem padel in nisem mogel vstati, veliko ljudi okoli in nihče nič.

Možno je, da ljudje v danem trenutku zmrznejo, ne vedo, kako pristopiti, niso zmožni hitre reakcije itn.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Odvisno kdo pade. Ce pade kaksen froc ali mladostnik in ne kaze, da je kaj narobe oz. da ne oblezi, potem za moj okus ni neke potrebe se vmesavat, ce pa pade kdo, ki je bolj rizicen, ali ce oseba oblezi, se ne zna orientirati itn. pa se mora pristopit.

PreviousUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Odvisno kdo pade. Ce pade kaksen froc ali mladostnik in ne kaze, da je kaj narobe oz. da ne oblezi, potem za moj okus ni neke potrebe se vmesavat, ce pa pade kdo, ki je bolj rizicen, ali ce oseba oblezi, se ne zna orientirati itn. pa se mora pristopit.


Ja, jaz postopam na ta način. Če vidim, da oseba ni v visoki starosti in sama takoj vstane in gre naprej, se ne vmešavam. V primeru kakršnihkoli težav pa seveda pomagam.

Mercier ::

Jaz upočasnim, dam malo časa, potem pomagam, če je treba. Me je pa tema spomnila na tak dogodek. Bili smo trije, dve osebi iz zdravstva in jaz. Jaz sem si dal malo časa, oni dve pa šprint.

In ker sprašuješ resno, enkrat sem oživljal na javnem mestu, oziroma, vsaj pred veliko ljudmi: lahko te skrbi. Pomoč je bilo treba zelo aktivno iskati. Zijal in neumnih nasvetov pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Cruz ::

PreviousUser je izjavil:

Možno je, da ljudje v danem trenutku zmrznejo, ne vedo, kako pristopiti, niso zmožni hitre reakcije itn.
Bystander effect @ Wikipedia

Ne računaj na druge in pojdi pomagat. Bodi moški in še pomembneje, dober človek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

          ::

Do sedaj sem doživel par primerov, sicer nič resnega, enkrat se je poškodoval kolesar, drugič en otrok. V obeh primerih sem priskočil na pomoč. Menim, da je edino sprejemljivo in človeško ravnanje to, da človeku v stiski pomagaš.

Pika na i ::

Pomagaš.

Facebook dev ::

Mercier je izjavil:

Jaz upočasnim, dam malo časa, potem pomagam, če je treba. Me je pa tema spomnila na tak dogodek. Bili smo trije, dve osebi iz zdravstva in jaz. Jaz sem si dal malo časa, oni dve pa šprint.

In ker sprašuješ resno, enkrat sem oživljal na javnem mestu, oziroma, vsaj pred veliko ljudmi: lahko te skrbi. Pomoč je bilo treba zelo aktivno iskati. Zijal in neumnih nasvetov pa ne.


Se zelo pozna iz katere stroke je človek. Tudi sam sem že doživel več primerov, ko se nekaj zgodi. Preden se ti šele zavedaš kaj se dogaja, je prijatelj gasilec bil že na polovici poti, da pomaga. Res neverjetno.

lorte ::

Ce kdo fukne zravn mene pac gres naprej pa si mislis lol ker debil, ce pa jaz fuknem pa call outam druge kaksne svinje so, ker mi ne pomagajo.

PreviousUser ::

lorte je izjavil:

Ce kdo fukne zravn mene pac gres naprej pa si mislis lol ker debil, ce pa jaz fuknem pa call outam druge kaksne svinje so, ker mi ne pomagajo.


Je razlika ali človek vstane takoj ali ne. Jaz recimo nisem.

Xserces ::

Mercier je izjavil:

In ker sprašuješ resno, enkrat sem oživljal na javnem mestu, oziroma, vsaj pred veliko ljudmi: lahko te skrbi. Pomoč je bilo treba zelo aktivno iskati. Zijal in neumnih nasvetov pa ne.


Največji problem je to. Ljudje stojijo in gledajo oziroma grejo naprej. Nisem imel takega primera kot ti ampak malo drugačnega. Gospa (75+) z berglo šla čez prehod in se ji je bergla zlomila oziroma šla skupaj. Vsi tisti ki so šli z njo čez prehod niso reagirali (Kot da se ni nič zgodilo) in šli naprej. Gospa je ležala sredi zebre in se ni mogla pobrat . Jaz ki sem bil v avtu na rdeči in še dva za mano smo priskočil in jo pobral pa pospremili do pločnika. Bilo je pa to na križišču pri bezigradu. Ko se vključiš iz obvoznice na dunajsko (brez semaforja pas v desno kjer folk lih ne bremza)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

kuall ::

Ustaviš se in ga gledaš nekaj časa, če slučajno rabi kaj pomoči, ponavadi je ne rabi.

MIHAc27 ::

Ta bystander efekt je kar resničen, že doživel ne samo enkrat. Včasih se ga tudi premaga.

Pač običajno vidiš nekaj, potem pa gledaš, a bo kdo pomagal. Pomaga, če so udeleženi znanci, sorodniki. Za svojim otrokom bo verjetno vsak skočil. Za tujim pa...

Kaki reševalci, gasilci, policaji, so pa itak natrenirani, da je treba takoj skočit ko se sliši klic. Tko da večkrat ko si v situaciji, da je treba pomagat, po moje lažje je to storit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temeljni postopki oživljanja in uporaba AED defibrilatorja?

Oddelek: Loža
353126 (2375) Unknown_001
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12639041 (34439) imagodei

Moj sošolec pretepen, učiteljica se norčuje iz njega pred razredom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8814206 (11804) Gandalfar

Rabu bi pole za prvo pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529952 (14151) BigWhale
»

Prek socialnih strani dobil osebne podatke, vdrl v e-predal in našel gole slike

Oddelek: Novice / Zasebnost
4421072 (16688) SomethingEls

Več podobnih tem