» »

Rabu bi pole za prvo pomoč

Rabu bi pole za prvo pomoč

«
1
2

kramerica ::

Opazil sem da na dijaski.net nimajo več pole za prvo pomoč pa bi prosu koga če jih še hrani doma na disku če jih lahk senda mi na
milijonar@yahoo.com

hvala!!!
  • zaklenil: bluefish ()

d0rK ::

Poslano.


Povprecna velikost je 1.2 MB tko, upam da na Yahoo-ju ni 1 MB omejitve.

kramerica ::

Hvala ti ful hvala!!!

BigWhale ::

Daj se povej na katerih relacijah se bos vozil, da bomo se ostali znali izognit, ker nam ob morebitni nesreci ne bos znal pomagati.

V-i-p ::

Ma ja, tu ima BW sigurno prav. Ko sem sam delal izpit sem isto najprej razmišljal kako bi se švercal, ampak ko pomisliš, to ni najboljša ideja. Pa sem se raje vse naučil. Naj kdaj res do česa pride, pa ne boš vedel kje se te glava drži. Rajši se nauči pa bo, sej ni tako zajebano...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

perci ::

Jst sem se prvo pomoč dobro naučil in jo jasno naredil brez pomagal. Ni blo pa noben problem imeti na mizi knjigo ali plonkcegelce. Niso prevec resno tega jemali tam na RK.

Klemenn ::

Majl?

prosim lepo!

Matek ::

Em, a nimate v sklopu šole al pa kaj izvedenih predavanj iz prve pomoči? Itak je na testiranju še praktični del, ki ga ne boste naredili brez tistega predavanja, če pa ste prisotni na predavanju, pa ne rabite nobenih pol...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

pa useen..lepš spiš če maš pole :D

SkIDiver ::

BigWhale iz lastne izkušnje ti lahko povem, da folk, ki pride na kraj nesreče ne zna pomagat poškodovancem v nesreči. Tko, da konec koncev peščica izmed mnogih zna pomagat ponesrečencu v prometni nesreči.
Folk ne zna oz ne ve kako se lotit oživljanja, ki se mi zdi da je življensko pomembna stvar, ki bi jo moral vedeti vsak v vsakem trenutku. Od pristopa, do pregleda in vse do izvajanja ustreznega uživljanja.

Matev ::

in zato ker ostali ljudje ne znajo pomagati praviš, da tudi tebi ni treba znati
?

ali kaj?

pizdindim ::

Lahko še meni, prosim?
e-mail

matjash ::

Tud jaz bi lepo prosil za pole.

e-mail
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

PapaDOc ::

Tudi jaz bom kmalu imel izpit iz PP pa me zanima če je kdo tako prijazen pa mi senda na email.
papdoc@sistemi-sapi.si
ali si.sapi@siol.net

Hvala LP

pDOC
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PapaDOc ()

SaXsIm ::

matr... Sam tej sploh ne jemljejo resno, kljub opozorilu...
Pa po možnosti še kakšni 18letniki, ki so zakrivijo največ nesreč... Sej mamo rešilce, kaj nam bo prva pomoč... :\
SaXsIm

PapaDOc ::

Vrjemi ali ne samo sam osebno sem prečital celo knjigo iz PP več kot 2x ;teste rabim samo da bom vadil sploh niso nujni odgovori samo vprašanja.. ;)

lp

pDOC

A še nikoli nisi slišal da se z izdelavo "plonk cegelcev" tudi učiš ;)
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PapaDOc ()

urban99 ::

jao... če bi blo po mojem, bi tečaj iz PP morali obnavljat vsake 5 let. Zakaj? Zato, ker nas je večina znala osnove(!) samo enkrat in to na tem tečaju. Zdaj bi ob nesreči lahko naredili več škode kot koristi (ne govorim za vse, zase pa vem, da sem precej že pozabil). Kako je pa z vami, ki tega še na tečaju ne boste znali, si pa sploh ne upam pomislit...

Ziga Dolhar ::

> A še nikoli nisi slišal da se z izdelavo "plonk cegelcev" tudi učiš ;)

Izdelava plonkcegelcev !== plonkanje.

Učiti se z izdelovanjem plonkcegelcev se da tudi z izpisovanjem iz zapiskov, knjig.

Izgovor za plonkanje, da se z izdelavo plonkcev učiš je pa notranje protisloven.

pDOC: ne leti osredotočeno nate, ampak bolj na splošno.
https://dolhar.si/

SaXsIm ::

ammm glede plonkanja:
zna biti koristno, pri kakšnih nepomembnih stvareh, nikakor pa ne pri takšni stvari, ki je življenjskega pomena...
SaXsIm

jype ::

Ma, tkole je...

Stroka pocas ugotavlja, da itak noben ne zna nudit strokovne pomoci, zato se to od nikogar vec ne pricakuje.

Stvar je cist enostavna: naucis se tistih pet polozajev in kdaj trupla tko zvalis, pa vedet mors da ce revez ne diha al pa mu ne bije srce, pol bo umru al pa ostal tezko prizadet ce mu ne bos zrihtal kisika v mozgane (umetno dihanje + masaza srca) dokler ne pride resilc. Polomljena rebra so sala v primerjavi z mozganskimi okvarami. To je vec ali manj vse. Potem cakas resilce in pac pazis da se revez ne prehladi pa da ga ne zbije nasledn idijot k drvi mimo. Vseeno je fino ce preberete knjigo, ker mogoce vam pa ne bo skodl (jaz sem tvegal in mi ni).

matjash ::

Je pa res da so testi popolnoma enaki tem ki krožijo po internetu, sem jih koristno uporabil. Pa knjigo sem tudi na tečaju prebral k smo meli enga takega modela k nas je kao učil, k verjetno še ureznine ne bi znal povit, ne pa dajat umetno dihanje in masažo srca.

Je pa edino eno pametno reč povedal - če ne znaš pravilno pomagat raje ne pomagaj, ker lahko narediš več škode kot koristi.
... bolje pozno kot nikoli.

griha ::

Bi lahko kdo še meni poslal pole za PP, ker jih nujno, nujno rabim!!! griha@email.si

HVALA!
Hvala!

Klemenn ::

ka je žekdo komu kaj poslal? jz nisem še nč dubu :)

Matev ::

rojniki ::

Nujno bi rabu pole za prvo pomoč.a mi jih lohk kdo pošlje....

miha.rojnik@siol.net

hvala
border

SebaR ::


matr... Sam tej sploh ne jemljejo resno, kljub opozorilu...
Pa po možnosti še kakšni 18letniki, ki so zakrivijo največ nesreč... Sej mamo rešilce, kaj nam bo prva pomoč... :\


Tisti ki povročijo največ nesreč niso 18 letniki ampak ljudje med 25 in 30im letom.

OK jaz sem obvladal prvo pomoč v nulo ampak če me po enem letu vprašate, vam povem da se veeečina pozabi.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

***HoNdA*** ::

čaw čaw!!!

a ma slučajn kdo pole za prvo pomoč???

nucala bi jih. če jih ma mi nej plis plis pošle na p5rca@email.si

folkec malam vas::::.........:)

El Barto ::

Gospod Google in minutka časa delajo čudeže: ;)

KLIK
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

perci ::

Tisti ki povročijo največ nesreč niso 18 letniki ampak ljudje med 25 in 30im letom.
Ja, seveda. Ti raj link prilepi za tole trditev.

Ziga Dolhar ::

> Tisti ki povročijo največ nesreč niso 18 letniki ampak ljudje med 25 in 30im letom.

Perci, to verjetno celo drži.

Če posplošiva, je kategorija "25 do 30-letnikov" kar šestkrat tolikšna kot kategorija "18-letnikov", poleg tega ima verjetno manjši odstotek 18-letnikov vozniški izpit kot v razredu 25-30, enako velja za lastništvo avta ter same dnevne potrebe po daljšem komutiranju.

Ampak _razmerje_ med povzročenimi nesrečami in številom aktivnih participantov je pa pri osemnajstletnikih verjetno precej višje :).
https://dolhar.si/

Vikking ::

Perci sm se potrudu pa izpisu statistiko, pač tisto najbolj zanimivo, tukaj je celotna statistika: Posledice prometnih nesreč po starosti in vrsti udeleženca

tisto kar nas zanima:

rdečka ::

dan!js bi pa tut pole za prwo pomoč:D rabm že jutr..tko da če je kdo tok prjazn pa mi jih pošle?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rdečka ()

LeXani ::

Knjigo v roke pa učit !
Čas prve prijave 04.11.2005

MeGreat ::

nekaj vprašanj je istih kot na starih polah, na zadnji strani imaš pa namesto obroži nepravilne, obkroži pravilne odgovore

BaRtMaN ::

Pa to zadevo je pa ja enostavno nardit. In če bi kdorkoli od udeležencev v prometu res pričakoval prvo pomoč ob nesrečah, bi zakonsko predpisali obnovitev tečaja vsakih 5 let.

marsovcek ::

Je pa edino eno pametno reč povedal - če ne znaš pravilno pomagat raje ne pomagaj, ker lahko narediš več škode kot koristi.


Ni res. Vsakdo lahko in tudi mora pomagati, a po svojih močeh. Če ne znaš imobilizirati zloma, pa zato lahko postavljaš trikotnike / kličeš intervencijo / podajaš material nekomu, ki zna delati /...

Sam vedno več razmišljam o tem, kako si pri PP vsi najbolj bojijo oživljanja in se tudi najbolj osredotočijo nanj. V prometnih nezgodah so veliko bolj pomembna druga znanja, predvsem oskrba rane, imobilizacije,... Oživljanj je zelo zelo malo, saj se nenazadnje poškodovance v srčnem zastoju zelo redko oživlja.

5er--> ::

"Oživljanj je zelo zelo malo, saj se nenazadnje poškodovance v srčnem zastoju zelo redko oživlja."
Kar ni v redu... Pa to z več škode kot koristi... smrt ni ozdravljiva. Bolj kot toliko ne moreš škodit. (Ne se bat počenih reber. Se zacelijo v enem tednu. :P)

Pyr0Beast ::

Hja, sej se da tam z osebjem tudi kaj predebatirati :)

Jaz sem tako falil samo eno nalogo (so pa malenkost dvouma vprašanja, res)

Aja, pa v špilu America's Army imaš dejanska predavanja prve pomoči ! [:D]
Nato pa še izpit :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

marsovcek ::

Srčni zastoj je oblika smrti, ki je lahko ozdravljiva :).
Pri "internističnem" zastoju je vzrok ponavadi bolezen srca in takrat je pravočasno oživljanje zlata vredno. Po drugi strani je zastoj pri poškodbi posledica nekega drugega dogajanja - krvavitve, neposredne poškodbe srca,... in oživljanje v smislu zunanje masaže srca ter umetnega dihanja ne bo kaj prida koristilo. Zato se pri hudih poškodovancih ponavadi ne izvaja.

BigWhale ::

dan!js bi pa tut pole za prwo pomoč[:D] rabm že jutr..tko da če je kdo tok prjazn pa mi jih pošle?[;)]


Dandanes, ne da se ljudje ne naucijo nekaterih stvari, ki bi jih lahko v neki situaciji uporabili, se ne da se jim poiskati kje se dobi plonk ceglce.

5er--> ::

Invictus ::

Kar se tiče prve pomoči navadnih državljanov, po podatkih reševalnih služb, naredijo več škode kot koristi.

Edino kar navaden državljan lahko naredi je:

- pokliče reševalce
- zavaruje kraj nesreče
- zaustavi krvavitev s tem da stisne kako žilo.

Mislim da več ne bi bilo dobro pričakovati od nas. Ker za kak požar (ima kdo gasilni aparat v avtu ???) ...

LP I.

bluefish ::

Hja, sej se da tam z osebjem tudi kaj predebatirati :)

Jaz sem tako falil samo eno nalogo (so pa malenkost dvouma vprašanja, res)

Aja, pa v špilu America's Army imaš dejanska predavanja prve pomoči ! :D
Nato pa še izpit :)

Seveda pa veliko ljudi pri AA takoj po koncu tistega "predavanja" skoči na net po rešitve. Redkim se namreč zdi koristno vsaj malo spremljati stvar in se spotoma naučiti kaj novega.

Sicer sem sam ene dve leti nazaj delal PP, pa ni stvar nič kaj zahtevna. Na samem izpitu je stari ata v izpitni komisiji občasno vrgel uč na tistega, ki je prakticiral na Ančki, medtem pa je poslušal drugega, ki je odgovarjal na vprašanje.
Seveda pa se res zastavlja vprašanje, kolikšen % ljudi je res sposoben pomagati na kraju nesreče - realno gledano sem tudi zase v dvomu.

BigWhale ::

Kar se tiče prve pomoči navadnih državljanov, po podatkih reševalnih služb, naredijo več škode kot koristi.


Link prosim.

Pri arterijski krvavitvi tezko naredis vec skode kot koristi. Se da ampak ce magari z golo roko pritisnes na rano je bolje, kot pa da gledas kako ponesrecencu kri sprica iz rane...

5er--> ::

Pa če ti kdo na Prešercu (ali pa doma) pade skupaj in vidiš da ne diha prav tako ne škodi, če se greš masažo srca (vmes pa zakričiš,da naj nekdo pokliče rešilce, kdo drug pa skoči po defibrilator v sosednjo lekarno)... Žal je pri nas prva pomoč en bau-bau in ti na prej omenjenem trgu prej pomaga nizozemska turistka, kot pa kdorkoli drug. (Skrita kamera->tip simuliral epileltični napad->edina, ki je pristopila k njemu in ga dala v bočni položaj...)

Pa jaz bi tudi prosil za link. (Ker, če bi te naš predavatelj slišal... :P)

marko123456 ::

Torej kje bi se dal dobit pole za prvo pomoč,k jo rabš za vozniški izpit?
hvala

strictom ::

"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

marko123456 ::

Torej noben nima pol,al kako?

MTm2H37rqt7B ::

Nja, masazo srca ali dajati umetno dihanje takrat ko to ni potrebno, pomoje ni prevec zdravo...

marko123456 ::

pole so na partisu

tut na slo site

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pole - prva pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
168001 (5986) Orchestra
»

Vozniški izpit - testi prve pomoči

Oddelek: Loža
2130682 (10389) supero
»

Nudenje prve pomoči ter ukrepi v primeru, da se ne nudi

Oddelek: Loža
346082 (5231) St235
»

[FORK]Nudenje prve pomoči.

Oddelek: Loža
333023 (2509) krneki0001
»

Prva Pomoč online testi

Oddelek: Loža
3429605 (28241) WarpedGone

Več podobnih tem