» »

Domača žival - ne lih standardna

Domača žival - ne lih standardna

R0K ::

Ker v sloveniji itak ni nobenega (večjega) foruma o živalih (če pa so že, so o psih, mačkah, ipd), bom kar tukajle vprašal.

Že dlje časa sem doma prepričeval starše o nakupu kirga exota. No končno so popustil in si lohk kej 'nabavim'.

Ker še nisem sam prepričan, se bom kr na vas obrnu (upam da je kaj folka tu, k se kaj ukvarja s tem). Kače nočem, se mi gabijo, strupenih živali prav tako ne. Rad bi, da ga lohk navadiš da gre tudi ven iz terarija hodi po mizi, torej da ni kak škorpijon alpa kej, k ni lih fino da ti ven spizdi. Razmišljal sem o legvanu, ampak je prevelik ko zraste. Kiri so še kaj drugi manjši kuščarji? A obstaja tut kaj podobnega kakem pouhu, hrčku pa da ni lih to :). Na kakem NG vidim tok lepih živalc, sam fak taki tle v slo nikol ne bo.

No dejte predlagat kej. Lepga. Jest ga nebi kupo, pa ga mel skoz zaprtga, pa mu dal sam fujtr pa to. To sax. Bolš da ga nimam.

Placa imam nekako 0,7m x 0,7m x 1m (d š v). Tko da če bi znal plezat nebi blo napačno (bi mu dal kako bolj močno večjo notr (tko pokonc).

Z idejami na plano!

lp

icek ::

Kako da ni foruma. Seveda je:
www.akvazin.com
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

R0K ::

Prvič čujem!

Bom pregledal.

Hvala.

kopernik ::

A obstaja tut kaj podobnega kakem pouhu, hrčku pa da ni lih to

Zadnjič sem v cityparku(tista živalska trgovina) videl dihurje :) Pa tudi enda oddaja na animal planet je govorila prav o skunkih(severnoameriški dihurji) kot o domačih živalih. Menda so prav prisrčni.

lp

DavidJ ::

V skrajni sili ga lahko uporabiš kot anti-burglar device. :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

undefined ::

> Ker v sloveniji itak ni nobenega (večjega) foruma o živalih (če pa so že, so o psih, mačkah, ipd), bom kar tukajle vprašal.

Še vseeno bolje vprašat to na forumu o psih in mačkah, kot pa na forumu o računalništvu. >:D

frenk ::

iceman: nebi reku...jest sm za avtomobile probal na avtomobilizem.si al kva je že pa sm na slotechu dobu velik več informacij:)

rhabdo ::

Ja, ena varianta je tudi kameleon! Pravijo, da so zelo prijazni in da se navadijo človeka! Torej, da jim paše če ležijo na nas (toplota) in če jih božamo! Mislim da je cena takega "stvora" okoli 20000 SIT! Drugače pa kakega ptiča! Jakoja ali pa Amazonko! Oba se lahko veliko naučita! Glede polha in hrčka! Lahko si kupiš kuno! Se tudi zelo udomačijo... Sam je malo velika! Potem pa imaš še manjše kuščarje Skinke, pa Bazilsk je zanimiv! Samo ne vem če ga kje lahko dobiš! V Tukano zoo na brdu imajo razstavni primerek! Ta kuščar je znan po tem, da lahko kakšno mlakužo preteče kar po vodni gladini! Drugih živali se pa ne spomnim! Če mi še kaj na pamet pade bom pa napisal!
LP!

Vesoljc ::

kwa pa če si omisliš kakšnega ekstra pujska? baje so ful inteligentni... veste kaj mi je odgovoril dedek, ko sem ga vprašal kateri izmed njegovih, nekaj mesecev starih pujskov je pa najpametnejši? tisti največji, je rekel, največ poje :)

al iščeš kej manjšega? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

_Mortal_ ::

Jz bi si tud pujska kupu, vsaj če bi mel hišo.........
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

madmitch ::

Kaj pa če bi si kupil kamero in šel te živali gledat tja kjer živijo?!, Bolje za oba.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Daedalus ::

Nabavi si tarantelo - sam pazi, da ti kdaj ne pobegne>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nicjasno ::

Saj obstajajo taki mali pojseki, ki so vlki kot kaki mops. Baje se ful radi cartajo.

icek ::

Obstaja tudi forum za pajke in skorpione:
http://arthropoda-planet.has.it/
Rider of Theli
www.air-tv.net

BigWhale ::

Ce ne ves kaj bi imel, potem raje ne imej nic. Bos videl, tvoje navdusenje te bo minilo, zival bo pa trpela. Skoda.

No ja, razen ce nisi vajen zivali in jih imas polno okrog sebe. :)

M&M ::

Verjetno živiš v bloku, sredi mesta, s kabelsko TV,...

Glej Animal planet + Discovery + Ostali poljudnoznanstveni program, pa boš povsem zadovoljen.

Ne vem zakaj bi folk tko rad mel neke živali,... samo da se potem vn mečejo pred vrstniki, žvav pa itaq trpi!

Če pa res hočeš EXOTA,... si omisli ŽENSKO >:D
M&M

BigWhale ::

> Če pa res hočeš EXOTA,... si omisli ŽENSKO

S tem tud starsi ne bodo delal problemov... Vsaj ponavadi ne ;>

matias ::

Činčilo maybe? :) ni glih exo.. je pa faca :D

Asgard ::

al pa ce si nabavis cincilo pa je ql, sam pomoje se bos moral kar solidno potrudit de jo bos vidu kak je solato :D

frenk ::

ej sam a tale činčila kej po stanvanu serje?:\

Barakuda1 ::

frenk :)

Činčila je izjemno ljubek glodalec. Tko nežnega in prijetnega (na dotik) krzna kot ga ima ta žvauca boš težko našel pri drugih glodalcih, če ga sploh boš :) .

Sicer je res glodalec, ampak izjemno intelegentn, tko da ti ne priporočam lih (vsaj ne v začetku) da ga spuščaš po stanovanju. Ko boš imel najmanj časa, ga boš najteže našel, kam se ti je skril >:D

Če pa se že odločiš za tega ljubkega glodalca, pol bod pa v pripravljenosti, da ti bo sred ogleda te strani, ekran kr na enkrat "mrkno" :D >:D
Neb se čudo, če ti bo mal kablo pogrizla.
Še najboljš jo je imet v začetku lepo v mal večji kletki.

frenk ::

barakuda1: ja sej vem da je to ljubka živalca ampak jest nebi prov z veseljem po stanovanju s skret papirjem hodu in brisal za njim:D...jest sm pred letom resno razmišljal da bi nabavu činčilo ampak se je pol od nekod vzel tale mačk:\...to je že četrti maček pr ns in mi gre prov na jetra...mel smo pa še psa, tri hrčke, paličnjake, dve zlati ribici, zdele mam pa škorpijončka...aja pa še zajca smo mel:)

Barakuda1 ::

frenk :)

pol je pa res sam še ena rešitev in sicer, da si omisliš TAŠČO.

Z malo sreče boš vsaj njeno naslednico vsake tolk lohk kam po nakupih peljal. Poleg tega pa (če niso res extra tečne) za sabo pospravljajo, pa brišejo prah, občasno tud kaj skuhajo itd.
Je pa skor obvezno, da si nabavš večje količine sira. (če ne veš dober zakaj, si oglej kakšno od nanizank Aloo-aloo >:D
Stvar ma eno samo napako. Obvezna starost je 18 let (ampak ne od tašče, da ne bo pomot >:D >:D )

Barakuda

p.s.
Če ščasoma postane ta exsotika prehuda, obastoja več načinov kako se stvar uredi. najcenejš je "mišomor">:D >:D

frenk ::

barakuda1: k da se mi ni že dost hudga v živlen zgodil>:D...to bi bla prehuda exotika zame:)...dej mi povej, če slučajno veš, kašne exotične izločke pušča za sabo tale vevrca:)...al je to podobno ptičjim, zajčjim...

R0K ::

Hmm, katere vrste činčil pa obstajajo? Nekaj sm brskal po internetu pa sem videl tudi malo manjše...ker moj sosed jih je en cajt redil sam so ble velke k sto matr. K zajci. Sam so ble prov za rejo...

Kak se pa reče totim, 'normalnim'.? K če bi bla mal manjša more bit prov kul...važn da skače ;))

M&M : hehe. doma sem 10km iz kakšnega večjega mesta (celja), v hiši in sem imel že prej živali ampak sam standard pa sem se jih naveličal...

Za exota kot so ženske pa ni dnarja ne cajta ne placa >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

Mercier ::

V biološki kabinet idi pogledat, tam smo svoje čase polno ene gamadi futrali. Bornejski paličnjaki bi bili moja izbira. (če jih je še kaj živih) Take bolj mesnate zadevce, ki imitirajo, po barvi sodeč, posušeno listje.

Lahko vzameš le jajčeca in se izležejo. Imaš zraven še roditeljsko izkušnjo. :D

Barakuda1 ::

frenk :)

Činčile so res luštkane. Častna. Imel sem eno in ti lohk povem, da kaj tko luštkanga med udomačenimi glodalci (pa tudi sicer) res težko najdeš.

Velika je prbližno tko kot mal bolj rejen morski prašiček, torej nič posebnega.

Njen kožušček pa je tko nežen in žametn, da sem se prvič, ko se se je dotaknil kar zdrznil. Žamet, (tist tafin) je pravi šmirgl-papir proti temu.

Glede prehrane ni lih posebaj izbirčna, glodalc pač :D, če jo boš razvajal, hhmmm, pol pa tud ona pokapira kaj je boljše in kaj slabše.
Na človeka se izjemno naveže(običajno samo na enega) in je sposobna bit "priliznjena" kot mačka.

Drugače je pa to izjemno čista žival, tko da glede tega nisem imel problemov. Zahteva pa res nego (zelo rada se "kopa" v kremenčevem pesku. Brez peska bo živčna in zamorjena, pa tudi njen kožušček se bo zlo hitro "pokvaril"
Skratka. Če imaš res rad živali, ti jo priporočam. Zna bit zlo zabavna.

Barakuda

frenk ::

če bi zdele nabavu činčilo bi to ogrozil moj projekt predelave compa ampak me vsen tko čist informativno zanima kolk bi pršla...al je bol met dva(samc in samica) da se ne dolgočas al to ni problem...pa kolk velko kletko bi pa to rabu?:\

Barakuda1 ::

Frenk :)

Jaz bi se odločo sam za enga. To je še zmer glodalc in razmnoževanje pri njih je prislovično :D
Kletka pa naj le bo malce večja. Mislim da bi bla mal večja kletka za papagaja čist o.k. V kletki bo tko al tko sam takrat, ko te ne bo doma. (saj pr men je blo tko)
S ceno je pa tko. Zdrav osebek moškega spola star cca 1 leto je nekje med 15- 20.000,oo SIT.

Teh sanj ti tud denar ne more razblint, če si res želiš imet to žvauco:)

Barakuda

frenk ::

ja se mi je zdel da je ukol 20k...glede na ostale živali je to zlo pocen ampak poj pa pride še kletka par deset jurjev:\...če bi mogoče sam kletko naredu bi se mogoče še dal ampak...no ja...hm...mogoče bi jo pa loh:)

kako to mislš da je razmnoževanje prislovično?:\...da samc poje tamale?

Barakuda1 ::

kako to mislš da je razmnoževanje prislovično?...da samc poje tamale?


:D :D

Neee, ampak na začetku leta boš mel 2, na koncu pa cca 30..jasno :D :D

frenk ::

aha...poj bo pa treba res velko kletko nardit :D...grem mal po netu slikce gledat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hrček ali morski prašiček

Oddelek: Loža
157775 (5325) Mojchy_3_
»

Opravičilo

Oddelek: Novice / Obvestila
465405 (3682) TribesMan
»

Krzno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534826 (4197) |CyGNUS-x
»

Rad bi domačo žival (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6826864 (26130) R0K
»

(ne)domače živali

Oddelek: Loža
305386 (4986) BoO

Več podobnih tem