» »

(ne)domače živali

(ne)domače živali

Kaboom ::

gre se o tistih malih stvarcah ki pridejo v škatlcah z luknjami...

torej, kolko hišnih ljubljenčkov ste že imeli in kaj imate sedaj ?

v našem stanovanju v bloku smo imeli do sedaj celi živalski vrt... dve beli hrčiki Helgi, eno za drugo... udomačeno miš, smokije je kar požirala... goloba, ki se je poškodoval, dalje smo ga dali na kmetijo... dva krta, vsakega smo po par urah vrnli v naravo... polmetrsko želvo, dedek jo je najšel v gozdu, nekdo ji je v oklep zvrtal luknjo in jo imel privezano na drotu (drot še je imela gor ko jo je najšel), po nekaj dnevih smo jo vrnili v gozd... če se še kaj spomnim pripišem :)
trenutno imamo mačka Mikija, star je 7 let in ima malo manj kot 6kg, prokleto razvajeno zavaljano prase... ne, saj ga imam rad :8)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

tomaz255 ::

Uf, mi smo imeli že tudi celi živalski vrt doma. Tak da bi moral zdaj dobro premislit, da bi se spomnil čisto vseh, imeli pa smo ribe, papige, zajce, mačke, psa, hrčke,...
Zdaj trenutno pa imamo mačka Bobota, ki kraljuje med tremi mačkami, eno nemško ovčarko in eno želvo.

Kaboom ::

tomaz me je spomnil da smo imeli štiri papige, dvakrat v parih, in pa zlate ribice... kako mi je uspelo akvarij zadet z jumbo baterijo in ga razbit razuiskujeta scully in mulder v naslednjih epizodah :))
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

ChiefThunder ::

hmm, naj pomislim... doma smo že imeli:
- papige
- ježe
- gos
- race
- kunca
- zajce
- mačka
- ene 7 hrčkov
- akvarijske ribice
- 2 želvi
- 2 činčili
- psa
...

skratka, pisana druščina. in ne, ne živim na kmetiji. >:D
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

the_unborn ::

Heh, moja prva zival oz zivali so bili paglavci, ki sem jih prinesel iz neke luze in so se kar lepo razvijali v male zabe, pol sem jih pa nesu nazaj v eno mocvaro.
Pol sem mel pa enga mucka brez imena, nato enga perzijskega mucka po imenu Mike, bil je pravi jack, velik, kosmat, oranzne oke, potem pa se dva mucka po imenu Bonnie in Clide. Letos nameravam konec poletja v hiso prinest novega mucka. Ima kdo mlade za oddat?

the_unborn ::

Vsec so mu tudi mongolski skakaci in pa gekoni (kuscarj), ampak bom imel raje mucka.

||_^_|| ::

mi smo mel belega perzijskega mucka.

pa 2 zlate ribice sm meu 100 let nazaj.

Zdej mamo pa maltežana, starega 9 let. Pa prou rulez!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

DavidJ ::

mi mamo pa 8 let starega macka.. in 8 tednov starega haskija.. to je stala gledat:) nikol si nism mislu, da lahko mack tako hitro in natancno tala klofute :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

the_unborn ::

Moji macki so se pa prav dobro razumeli s sosedovo psico, ko so bili skupaj na terasi. Ko so bli se mejhni so bile tezave, ko pa so zrasli so jo naucili kozjih molitvic in je bila pol prijazna.8-)

Binji ::

Zaenkrat en pes, 10 mack (ja deset), ribe v akvariju in ribniku, meli smo ze se zelve, ..

JAZ IMAM MLADE MACKE ZA ODDAT!!!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SkIDiver ::

-psi (ena mjhna huda mrcina trenutno)
-mačke (ena maca pa 2 naraščaja)
- morskega prašička
- zajce
- kure z bohotnim petelinčkom
- kanarčke
- 2 ježa
- modrasa
- gada
- 2 kozi
- konji (to smo jih včasih redil pri naši hiši in je prov lušna žval'ca)
- race
- goske

ToniT ::

Un|verse:
Moja tašča ima 4 mlade mucke za oddat! Trenutno so stari 3 dni (mislim).

fRiK0 ::

Un|verse stary obvezno poklic k bos macko dobu da se kaj oglasm da jo crklam :) bonie pa clide sta bla faca :) Aja messengera si nashtimi :)

JurijTurnsek ::

moja hiša je za živalce najslabši habitat, kr ni nobena glih kej doug zdržala

najbolj tragično je končala želva po dveh tednih: sm ji menjal vod, pa sm mogo dat mal bol vročo kr je blo že kar mrzlo okol. pa sm probu vodo, aha glih prou, pa začnem v akvarij tankat... vmes se je voda segrela do kropa, a jast tega vedel nisem. želvo sem dal u vodo ko vedno doslej, a se je že po nekaj zamahi nehala premikat... kuhana... (verjemite mi, bil sem majhen in sm joku) :'(
kriza
http://www.slatnaskejta.com

nojus ::

imel malo morje papig, mačk, hrčka. Ne boste verjeli kaj imam pa zdaj:))
2m velike kure :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nojus ()

BoO ::

Imeli:
-psa
-mačka
-papigi
-morskega prašička
-hrčke
-zajce

Imamo:
-ribe v ribniku in akvariju
-želve
-kačo

P.S.: najboljša domača žival je kača!

the_unborn ::

kaj pa ce te bo zadavla?:))

fRiK0 ::

Jaz bi tud meu kačo doma... Kiro pa maš? A je full dela z njo? Pa kje jo maš akvarij?
Hvala

LP Tadej

Baja ::

en sosed ma noja, družbo pa mu dela pitbul.

LPP ::

Naš haski sicer ni piršel v škatli z luknjicami, pa ga vseeno štejemo za domačo žival :))
Gostimo pa tut zlate ribice in en kup žab v ribniku na vrtu.
Ljubljanski potniški promet

Matek ::

Um, jaz sem mel ribice enkrat, so pocrkale. Pol sem mel pa Hrčka, ime mu je blo Speedy, pa je bil ful dobro zdresiran, če si prišo k kletki, začel s prstom risat krogce po zraku in se dret spidi, bajka, spidi, bajka, je šel počasi gonit na svoje kolo. Pol ja pa crknu, pa nimam nič.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BoO ::

Jaz bi tud meu kačo doma... Kiro pa maš? A je full dela z njo? Pa kje jo maš akvarij?

Ni je boljše živali kot je kača!


Moja 'Boa Constrictor' (po slovensko Rdečerepi udav) je podobna tej; je še lepša :D

Z njo je zelo mlo dela; hraniš jo enkrat na mesec.
Imam jo pa v terariju (akvarij je običajno poln vode in je namenjen ribam).
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

the_unborn ::

kolk je pa velik ta kacon...1 meter+ ?

BoO ::

Moja ima 1,7m. Bo pa še zrastla tam nekje do 4 m.

Matek ::

Pa posluša ukaze? Sedi, naredi se mrtvega, daj taco:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

perci ::

Posluša ukaz: Naredi me(ga) mrtvega :D

the_unborn ::

samo glej da ti ne bo usla, ker jo bom zadavu ce jo srecam8-)

BoO ::

Vse uboga! :D

Un|verse: Samo pazi, da ne bo ona prej tebe! >:D
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Tomi ::

Jaz sem pa imel zlate ribice, samo je bilo kar naekrat preveč dela z njimi, posebej zato, ker nisem imel akvarijske opreme.
Drugače bi pa tudi sam imel kačo doma. Tako bolj malo, do dveh metrov, recimo.
metrodusa.blogspot.com

the_unborn ::

BoO: a ti je ze kdaj usla za kaksno omaro al pa v kaksen skrit kot?

BoO ::

Tomi: Če je bilo z ribicami preveč dela je kača kot nalašč za tebe :)
Obstajajo tudi takšne do 2 m.
Sicer pa raste počasi in živi zelo dolgo. Moja je stara 5 let pa je dosegla polovico svoje končne dolžine.

Un|verse: Ja tudi ušla je že; zaradi moje nepazljivosti oz. neustreznega pokrova na terariju. Vendar ni šla daleč; pod/za prvo omaro.
Pazi se, da jo ne boš kje srečal!>:D
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostilna + žival (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5623340 (23340) Balandeque
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5524131 (22939) klemen22
»

Rad bi domačo žival (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6826864 (26130) R0K
»

Izdelava ribnika

Oddelek: Loža
316900 (6503) =Exceed=
»

Ribice umirajo.... :(

Oddelek: Loža
492820 (1965) BigFoot

Več podobnih tem