» »

Nepremičninske agencije

Nepremičninske agencije

«
1
2

SumTingWong ::

Pozdravljeni.

Je kdo v zadnjem letu preko agencije iskal v najem/prodajo nepremičnino v Ljubljani? Obupal sem nad zasebnimi ponudbami, tako bom iskal (stanovanje v najem) preko agencije.

Če ima kdo kakšno dobro izkušnjo ali pa je slišal kaj dobrega o kakšni agenciji, prosim :) Ne poznam nobene, niti nobenega ki bi bil v teh vodah.

Smurf ::

Kolegi so imeli dobre izkusnje z agencijo Rocco in Stoja. Oboje mislim, da imajo tudi pravnike kar pomeni, da ti lahko uredijo vse. Imajo pa vse agencije bolj kot ne enako provizijo (1 najemnina).

SumTingWong ::

Super, hvala, preverim. Glede provizije mi je jasno, ampak žal so zasebne ponudbe zelo greedy, stanovanja pa v razsulu.

Steinkauz ::

Ne vem če ti katera agencija ponudi kej več kot kar že imajo objavljeno online.

Smurf ::

Ja ne pricakovat, da bos dobil preko njih kaj boljse. Naceloma je razlika samo v tem, da ti ni treba dnevno spremljati nepremicnine.net. Ce smo posteni je njihova dodana vrednost bolj pri ljudeh, ki ne znajo uporabljati interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Tomas 33 ::

Pa pri najemu se zasebniki najemodajalci praviloma izogibajo agencij.

Smurf ::

Precej odvisno od tipa stanovanj. Pri najemnini tam okoli 1000-15000€ so po mojih izkusnah v 3/4 primerov bile zraven agencije. Pri tistih za recimo 600€ pa vecinoma ne.

JanK ::

Sicer 10 let nazaj, ampak imeli smo zelo dobre izkusnje s Tadejo Kurent, tedaj se v neki drugi agenciji, sedaj je na svoje v Setr Kurent. Povedali smo kaj zelimo, kje priblizno, potem pa je ona iskala. Na oglede smo sli 4krat, vsakic je stanovanje bolj limitiralo proti zeljenemu.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

SumTingWong ::

Za 1000-1500€ se dobi že lepo zrihtano stanovanje ja, ampak žal ni takšnega budgeta. Do nekje 700€, brez stroškov.
Obupno stanje je, pa ne samo znotraj obvoznice. Torej vseeno bolje če sam pregledujem ponudbo dnevno? Ni mi problem, samo nič urejenega se ne najde (pa s tem ne mislim da mora biti max renovirano, ampak nek človeški standard pa je dobrodošel). Garsonjere so po 600€ + stroški.

Ganon ::

Zakaj ljudje pri prodaji nepremičnine izberejo agencijo? Ko sem jaz prodajal nepremičnino in sem iz radovednosti poklical nekaj agencij, sem komaj zadrževal smeh. Oberejo te na vsakem koraku. Potem sem objavil zasebno ponudbo in hitro našel kupca. Niti centa ne dam nategunom.

PromeuZ ::

Imam zanimivo izkušnjo, kjer agentka precej znane agencije ni o prodajanem stanovanju imela blage veze (še o kvadraturi se je zmotila). Namesto prodaje stanovanja, je bolj vneto poskušala prodajati svoje retro pohištvo iz 70 katero bi bilo po njenem idealno za to nepremičnino.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

edi123 ::

Mene pa zanima kakšni so kaj stroški za kupca nepremičnine, namreč zanimam se za nakup hiše pri nepremičninski agenciji pa me zanima kaj vse sem dolžan plačat? Večkrat vidim oglase da je kupec prost plačila provizije itd... Je še kak davek? Gledam hišo za 200.000€.

Hvala.

harvey ::

edi123 je izjavil:

Mene pa zanima kakšni so kaj stroški za kupca nepremičnine, namreč zanimam se za nakup hiše pri nepremičninski agenciji pa me zanima kaj vse sem dolžan plačat? Večkrat vidim oglase da je kupec prost plačila provizije itd... Je še kak davek? Gledam hišo za 200.000€.

Hvala.

Odvisno od agencije do agencije, najbolje da tiste, ki jih imaš v ožjem izboru povprašaš o pogojih nakupa.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

RockyS ::

Provizijo agenciji (če je ne plača prodajalec)
Notarja
Vpis v ZK

edi123 ::

Koliksen je to strosek? Ter notarski strosek in vpis v zk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

Kvinta ::

Kaka provizija agenciji ? agencija ma provizijo od prodaje nepremičnine tam enih 6% vzamejo temu ko prodaja pa še to ni po zakonu ,če se prav spomnem je manj ... tebi kupcu nimajo kaj računat ,ker jih enostavno nisi najel in kdor to plača je totalni idiot.
To z zemljiško knjigo lahko enostavno za par deset evrov rešiš v lastni režiji in na koncu z notarjem kateri ti da blagoslov tam od 200€ naprej lahko pa ti notar nardi vse ,če se ti ne ljubi oz. ni cajta.

Sicer pa nepremičnino ja najlažje kupit v lastni režiji sem jih kupil že kr nekaj pa nikoli nisem mel problemov nobene s plombo in s podobnim sranjem s katerim te strašijo agencije in njihovi zagovorniki.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

RockyS ::

@Kvinta dobro jutro, iz katere luknje pa si ti prilezel? Da prodajalec prevali strošek agencijske provizije je nekaj normalnega (tako v Sloveniji kot tujini). Eni dajo to v ceno drugi pač eksplicitno napišejo v oglas in ali pogodbo. In zakaj bi provizija oz. plačnik moral biti po zakonu? Tudi cena nepremičnin ni uzakonjena.

gufy123 ::

@Kvinta ne seri s takimi

Provizija je max 4% (2% od prodajalca in 2% od kupca) + davek. Nekomu, ki stalno kupuje in prodaja je jasno kaj mora narediti pri prodaji/nakupu. Tistim, ki to delajo enkrat ali dvakrat v življenju pa res ne in zato se nakupi delajo preko agencij. Mogoče ti tudi ni jasno, da se prodajalec obveže, da bo nepremičnino prodal preko agencije, če se za to odloči. Ne more prodajat preko agencije, potem pa, ko se najde kupec, prodajo izvesti mimo agencije. In to za sabo potegne provizijo, ki jo pač moraš plačati, če želiš kupiti.

Se pa strinjam, da so nekatere agencije oz. agenti obup. Imam izkušnjo z enim takim iz Kranja, sej to ne moreš verjet kakšen kekec lahko prodaja nepremičnine...

Likalnik ::

v praksi je, da je provizija 4%...2% prodajalec in 2%kupec....notarja plača prodajalec (cena notarja je cca 500EUR vsaj na Gorenjskem koncu...notarja ne moraš izbirati ampak mora biti iz istega okoliša kot je nepremičnina katera se kupuje)...prav tako vpis v ZK plača prodajalec.

prodajalec pa davek + davek na dobiček (če je) in ta dva % agenciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

edi123 ::

Likalnik je izjavil:

v praksi je, da je provizija 4%...2% prodajalec in 2%kupec....notarja plača prodajalec (cena notarja je cca 500EUR vsaj na Gorenjskem koncu...notarja ne moraš izbirati ampak mora biti iz istega okoliša kot je nepremičnina katera se kupuje)...prav tako vpis v ZK plača prodajalec.

prodajalec pa davek + davek na dobiček (če je) in ta dva % agenciji.

No, končno en, kateri je povedal tak kot je dejansko stanje.

Se pravi je moj edini strošek 2% provizija od nepremičnine katero pokasira agencija. Prodajalec, kateri pa je najel agencijo pa plača tudi 2% provizije, notarja ter vpis v ZK?

Meni bi sicer bilo logično da jaz plačam vpis v ZK, kajti saj je moja želja, da postanem lastnik te nepremičnine.

Koliko pa se, da kaj zbit ceno npr. hiše z oglasom 200.000€?

Invictus ::

Zadnje čase je praksa, da vse plača kupec. Kar ni nič nezakonitega...

Ceno lahko zbiješ, če se nekomu mudi. Če se mu ne mudi, tebi je pa bajta všeč in bluziš z popustom, se ti lahko zgodi, da je ne boš dobil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Groot ::

Likalnik je izjavil:

v praksi je, da je provizija 4%...2% prodajalec in 2%kupec....notarja plača prodajalec (cena notarja je cca 500EUR vsaj na Gorenjskem koncu...notarja ne moraš izbirati ampak mora biti iz istega okoliša kot je nepremičnina katera se kupuje)...prav tako vpis v ZK plača prodajalec.

prodajalec pa davek + davek na dobiček (če je) in ta dva % agenciji.


Notarja lahko izbereš poljubnega, dokler ne vpisuješ hipoteke na nepremičnino. Takrat pa velja princip po okrožju kjer leži nepremičnina.

Likalnik ::

edi123 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

v praksi je, da je provizija 4%...2% prodajalec in 2%kupec....notarja plača prodajalec (cena notarja je cca 500EUR vsaj na Gorenjskem koncu...notarja ne moraš izbirati ampak mora biti iz istega okoliša kot je nepremičnina katera se kupuje)...prav tako vpis v ZK plača prodajalec.

prodajalec pa davek + davek na dobiček (če je) in ta dva % agenciji.

No, končno en, kateri je povedal tak kot je dejansko stanje.

Se pravi je moj edini strošek 2% provizija od nepremičnine katero pokasira agencija. Prodajalec, kateri pa je najel agencijo pa plača tudi 2% provizije, notarja ter vpis v ZK?

Meni bi sicer bilo logično da jaz plačam vpis v ZK, kajti saj je moja želja, da postanem lastnik te nepremičnine.

Koliko pa se, da kaj zbit ceno npr. hiše z oglasom 200.000EUR?


narobe sem napisal..pravilno je tako:

kupec plača ZK+ 2% agenta + notarja+kupnino
prodajalec plača 2% agenta + 2%davka + davek na dobiček (če je)

notarja ne moreš izbirati, če je hipoteka..

zbiješ pa lahko kolikor ti pač uspe oziroma kolikor se prodajalcu mudi s prodajo....tu ni pravila
lahko se pa pogajaš tudi z agentom (brez prodajalca v bližini)...jaz recimo sem agentu plačal 1% in ne 2% kolikor je plačal prodajalec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

gansta ::

Po zakonu je DO 4% za provizije, pri nas je pa prišlo v navado da se provizija nabije do konca torej vedno na 4% in dodatno v praksi 2%+2% (kupec, prodajalec), kjer se vedno izgovarjajo da v tujini so pa le te večje 6%+.. Ne poznam enega nepremičninskega agenta, ki jamra za plačo in si privošči marsikaj, tako da jim ne gre slabo.

Stroške za notarja imaš pa na tej povezavi: https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

D4G4 ::

Za tisto, kar naredijo in odgovarjajo, je pri večini poslov teh 4% krepko preveč.

V bistvu agent ne naredi nič, česar povprečno pismen/razgledan/izobražen človek ne bi mogel v 2-3 dopoldnevih urediti sam.

Z banko moraš tako ali tako urejati sam. Ostaneta samo še davčna in notar + morebitno pridobivanje uporabnega dovoljenja na UE. Nič, česar povprečen človek ne bi zmogel sam.

Kar sem imel opravka z agenti, se je vsem šlo samo za interese prodajalca, medtem ko so za kupca neugodne informacije zamolčali (enkrat celo to, da je šlo za črno gradnjo). In za to naj mu potem še plačujem 2%? Vsa čast izjemam, ampak velika večina je nesposobnih meglomešalskih pijavk.

Smurf ::

V resnici se jim ne gre za interese prodajalca, v interesu jim prodati cimhitreje nepremicnino.

gansta ::

Po zakonu bi morali delati enako za oba, praksa je pa tako kot ste napisali.

Redko kateri so dobri in obvladajo svoj poklic, vse preveč je pa takšnih z načelom da jim to pripada.


- Storitev posredovanja: nepremičninski posrednik spravi v stik naročitelja in tretjo osebo, pri čemer mora ravnati s skrbnostjo dobrega strokovnjaka. Preveriti mora dejansko stanje nepremičnine in obe stranki, ter ju o tem obvestiti.
- Preverjanje stanja: posrednik mora ugotoviti pravno stanje nepremičnine, lastništvo, morebitne obremenitve in razne nepravilnosti. Ugotoviti mora tudi morebitne napake na nepremičnini.
- Odgovornost za škodo do obeh strank: posrednik je odgovoren za škodo, ki jo pretrpi ena ali druga stranka med katerima je posredoval. Odgovornost velja, če je posredoval za poslovno nesposobno osebo, za katere nesposobnost je vedel ali bi moral vedeti in če je posredoval za osebo za katero je vedel ali bi moral vedeti, da ne bo mogla izpolniti obveznosti iz pogodbe, ter sploh za vsako škodo, nastalo po njegovi krivdi. - Nepremičninska družba mora zavarovati svojo odgovornost za škodo, ki jo povzroči strankam s kršitvijo pogodbe o sodelovanju za najmanj 40 milijonov za posamezni zavarovalni primer.
Pisnost pogodbe: za nepremičninsko posredovanje je obvezna pisna pogodba

Likalnik ::

Čisto po zakonu mislim, da je celo tako...da mora prodajalec plačati 4% agentu...kupec pa 2% davka...in si na koncu na istem kot se dela v praksi.

ker načeloma agenta naroči prodajalec....kupec nima nič z agentom...ampak v praksi se strošek agenta porazdeli..s tem, da potem prodajalcu ostane še 2% davka...in je ista zgodba...4% prodajalec in 2% kupec...pa kakorkoli obračaš

Gambino ::

Likalnik je izjavil:

Čisto po zakonu mislim, da je celo tako...da mora prodajalec plačati 4% agentu...kupec pa 2% davka...in si na koncu na istem kot se dela v praksi.

ker načeloma agenta naroči prodajalec....kupec nima nič z agentom...ampak v praksi se strošek agenta porazdeli..s tem, da potem prodajalcu ostane še 2% davka...in je ista zgodba...4% prodajalec in 2% kupec...pa kakorkoli obračaš


Ne to ni res. Davek plača prodajalec in to 2%.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

V resnici se jim ne gre za interese prodajalca, v interesu jim prodati cimhitreje nepremicnino.

V resnici se jim jebe, ker če prodajo eno stanovanje na mesec, so že nadpovprečni zaslužkarji.

Vsi bi imeli nepremičnino na listi, za prodajo se jim malo jebe...

Gambino je izjavil:


Ne to ni res. Davek plača prodajalec in to 2%.

Še davek lahko plača kupec. Pač stvar dogovora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

DePalmo ::

A ni bil nedavno sprejet zakon da kupec ne sme plačati nič provizije? A se je o tem samo govorilo in nato poniknilo?

Kako je potem z kazensko odgovornostjo agenta, če te nategne? Naprimer da zamolči da je črna gradnja? Je sploh kdo že odgovarjal?

gansta ::

DePalmo je izjavil:

A ni bil nedavno sprejet zakon da kupec ne sme plačati nič provizije? A se je o tem samo govorilo in nato poniknilo?

Kako je potem z kazensko odgovornostjo agenta, če te nategne? Naprimer da zamolči da je črna gradnja? Je sploh kdo že odgovarjal?


Ti podpišeš pogodbo ob nakupu s katero se strinjaš s pogoji (provizija itd.)...

LeQuack ::

Bil je nek zakon glede teh provizij ja, ne vem sicer ali je samo za najemnine ali tudi za prodajo. Ampak dorekli so da se provizija lahk ozaračuna naročniku storitve, se pravi tisti ki najame agencijo, ne najemnik. Seveda ker so večinoma to nateg d.o.o.-ji so sedaj začeli zaračunavati kao "sestavo pogodbe" in podobne zadeve, ki so dejansko provizijo samo oni hočejo mimo zakona.
Quack !

Miki N ::

Kakorkoli 4% je rop pri belem dnevu - že to, da strošek ni fiksen, je rop. Kakšen je interes "trga" ko je plača agenta odvisna od visokih cen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Gambino ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

V resnici se jim ne gre za interese prodajalca, v interesu jim prodati cimhitreje nepremicnino.

V resnici se jim jebe, ker če prodajo eno stanovanje na mesec, so že nadpovprečni zaslužkarji.

Vsi bi imeli nepremičnino na listi, za prodajo se jim malo jebe...

Gambino je izjavil:


Ne to ni res. Davek plača prodajalec in to 2%.

Še davek lahko plača kupec. Pač stvar dogovora...


Uradno ga plača prodajalec, pa tudi če mu kupec da denar. Prodajalec je uradno zavezan za plačilo davka!

SuperKripto ::

Jaz pa poznam kar nekaj bivsih nepremicninskih agentov, ki se jim ni izslo in so nehali. Zgleda da jih je na trgu bilo prevec agentov glede na povprasevanje. Nekateri samo gledate koliko zasluzijo s provizijami, ne racunate pa ogromne stroske, ki jih ima agent, se posebi ce ima lastno nepremicninsko agencijo. Stroski za pisarno, oglase, potovanje. Zgodi se da po vec mesecev ne prodajo niti enega stanovanja. Stroski pa se nabirajo.

Potem nekdo je omenil, da agent ne naredi nic takega kar povprecen izobrazen clovek ne bi mogu narest v 2 ali 3 popoldnevih. Kar je napacno razmisljanje. Povprecen agent po cele dneve pelje stranke na oglede. Velika vecina od teh ogledov ne prinese pogodbe in jih prakticno pelje zastojn. Potem nenehno so na telefonu, sluzbo nosijo tudi s sabo domov, pravzaprav nikol nimajo miru. Razen ce agent dela za nekoga drugega v agenciji in pac dela dolocen delovnik, placa del zasluzka agenciji ampak s tem je potencialen zasluzek manjsi, res pa je da so tudi stroski nizji v tem primeru. Zdaj v casih korone in karanten pa je na nepremicninskem trgu se bolj zakomplicirano.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Drgac pa v zlatih casih je marsikater agent zasluzil ogromno. Je pa res, da je to ena izmed sluzb, kjer je tudi dost tozb in agent nosi vec odgovornosti za svoje pocetje. Ce mislite, da nepremicninski agent neupraviceno zasluzi prevec, kar izvolite in opravite licenco in zacnite z delom. Boste sami videli, ce res. Jaz osebno ne, niti ce bi bila 10 procentov provizija. Ni vredno zivcev.

edi123 ::

Se pravi 2% provizije agenciji od končne cene nepremičnine? V mojem primeru 200.000€ hiša je 2% 4000€?

D4G4 ::

Povprecen agent po cele dneve pelje stranke na oglede.

Če sem v vlogi kupca, ne vem, zakaj bi rabil nekoga, da me za rokico vozi na oglede in mi prodaja nebuloze (da ne napišem laži). Se lahko sam dogovorim s prodajalcem.
Če sem v vlogi prodajalca, bi moral biti res zelo zaposlen človek (ali pa živeti na drugem koncu države), da bi bil nekomu pripravljen plačati 4% za to, da organizira oglede.

Zgleda da jih je na trgu bilo prevec agentov glede na povprasevanje.

Definitivno. Eno obdobje so agencije rasle kot gobe po dežju. Da nekateri agenti niso posebej brihtni, kaže tudi to, da niso opravili raziskave trga, preden so se spustili v posel. Če bi jo, bi ugotovili, da je trg že nasičen.

Je pa res, da je to ena izmed sluzb, kjer je tudi dost tozb in agent nosi vec odgovornosti za svoje pocetje.

Če delaš v skladu z zakonodajo in ne nateguješ folka, možnosti za tožbe minimiziraš, obenem pa se ne bojiš morebitnih neupravičenih tožb. Ampak veliko agentov gleda samo na lasten zalužek ter se požvižga na zakone in moralo (kar kaže tudi izigravanje prepovedi zaračunavanja provizije kupcu).

Invictus ::

Gambino je izjavil:


Uradno ga plača prodajalec, pa tudi če mu kupec da denar. Prodajalec je uradno zavezan za plačilo davka!

Pravzaprav ni... Praviloma ga plača prodajalec...

Prodajalec ga lahko brez problema obesi kupcu. Države niti ne zanima kdo ga plača.

Plačilo davka na promet nepremičnin je pa pogoj za prepis nepremičnine v ZK. Zdaj pa ugani komu je to v interesu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperKripto ::

D4G4 je izjavil:

Povprecen agent po cele dneve pelje stranke na oglede.

Če sem v vlogi kupca, ne vem, zakaj bi rabil nekoga, da me za rokico vozi na oglede in mi prodaja nebuloze (da ne napišem laži). Se lahko sam dogovorim s prodajalcem.
Če sem v vlogi prodajalca, bi moral biti res zelo zaposlen človek (ali pa živeti na drugem koncu države), da bi bil nekomu pripravljen plačati 4% za to, da organizira oglede.

Zgleda da jih je na trgu bilo prevec agentov glede na povprasevanje.

Definitivno. Eno obdobje so agencije rasle kot gobe po dežju. Da nekateri agenti niso posebej brihtni, kaže tudi to, da niso opravili raziskave trga, preden so se spustili v posel. Če bi jo, bi ugotovili, da je trg že nasičen.

Je pa res, da je to ena izmed sluzb, kjer je tudi dost tozb in agent nosi vec odgovornosti za svoje pocetje.

Če delaš v skladu z zakonodajo in ne nateguješ folka, možnosti za tožbe minimiziraš, obenem pa se ne bojiš morebitnih neupravičenih tožb. Ampak veliko agentov gleda samo na lasten zalužek ter se požvižga na zakone in moralo (kar kaže tudi izigravanje prepovedi zaračunavanja provizije kupcu).


noben te ne sili da poslujes prek agencije. Ampak ce prodajalec poklice agencijo in se zmeni, da bo prodajal prek agencije, potem bo prodajalec, ce je posten, zavrnil ogled brez agencije. Ce pa prodajalec zeli poslovat brez agencije, lahko komot. Nekateri pac zelijo opravit prek agencije. Morda zarad slabih izkusenj, zarad tozb. Gre se za nepremicnine, ki stanejo velik denarja. Na trgu pa je velik taksnih, ki zelijo ogoljufat. Zarad tega se marsikdo odloci, da bo riskiral 2 procenta ali vec kot da bi riskiral celo nepremicnino.

Tudi ce vse natancno delujes po zakonu, obstajajo zakonske luknje. Obstaja lazno pricevanje. Se vam sploh ne sanja, kaksni goljufi obstajajo, ki zivijo na racun tega. V igri je ogromno denarja, kar privabi marsikoga. Tozbe se dogajajo. Tudi ce dobis tozbo, je v igri ogromno casa in zivcev, izsiljevanj. Mal prevec gledate samo kako kaze na papirju. Realnost zna bit drugacna.

mr_chai ::

Ganon je izjavil:

Zakaj ljudje pri prodaji nepremičnine izberejo agencijo? Ko sem jaz prodajal nepremičnino in sem iz radovednosti poklical nekaj agencij, sem komaj zadrževal smeh. Oberejo te na vsakem koraku. Potem sem objavil zasebno ponudbo in hitro našel kupca. Niti centa ne dam nategunom.


Ponavadi zaradi časa. Tudi sam prodajam stanovanje v Ljubljani in ti moram povedati, da je kr precej dela, letanja na oglede itd...
Je pa res, da do zdaj nisem bil dovolj selektiven preko telefona. Načeloma vsakemu nudim ogled, kar pa ni ravno optimalno. Jih pa več dam v en dan, da se ne vozim za vsakega posebej.

Ampak načeloma imaš prav. Agencije so oderuške. Ena mi je ponujala 4 % ..HAHHA:D Sem se jim samo lepo zasmejal v obraz in odložil slušalko. Lahko pa mogoče dobiš kakšnega solo agenta, ki v istem času prodaja samo nekaj neprimičnin in se za vsakega lepo potrudi, imam en kotakt od takega. In vzame ti samo 1%, s tem da ti sestavi pogodbo, za tebe odjavi vse stroške povezane s stanovanjem itd...

Z agencijo pa sem imel jaz eno slabo izkušnjo, tako da sem se na koncu odločil prodajati sam.

SuperKripto je izjavil:


Tudi ce vse natancno delujes po zakonu, obstajajo zakonske luknje. Obstaja lazno pricevanje. Se vam sploh ne sanja, kaksni goljufi obstajajo, ki zivijo na racun tega. V igri je ogromno denarja, kar privabi marsikoga. Tozbe se dogajajo. Tudi ce dobis tozbo, je v igri ogromno casa in zivcev, izsiljevanj. Mal prevec gledate samo kako kaze na papirju. Realnost zna bit drugacna.


In kako ti bo agencija pri temu pomagala ? Saj veš, da se vsaka pogodba mora overiti pri notarju. Če pa nimaš agenta, pa dobiš pogodbo pri notarju... Ne razumem ravno kako ti agencija tle lahko sploh pomaga. Prej nasprotno. Npr kličem agencijo, ker se zanimam za zemljo in prosim za lokacijsko informacijo, pa mi potem pošljejo 15 let star dokument. Pa se da dobiti svežo ? Pa ja, ne vemo, verjetno se ni nič spremenilo v OPNN-ju in blablaablabalabalabla... Oprosti, ampak jaz agentom ne zaupam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

SuperKripto ::

Seveda, ljudje so si razlicni. Tudi agent je lahko povprecen, zelo dober ali manj dober. Lahko je posten ali pa ne. Odkar so uvedli licence za nepremicninske agente se je verjetno nekoliko izboljsalo, ker prej je pa lahko skoraj vsak nepostenjak, ki je rad na hitro zasluzil, se lahko ukvarjal s tem. Tko da v teh nepremicninskih vodah je dost opravljenega biznisa tako, da kaksna zadovoljna stranka priporoci svojim znancem kaksnega uredu nepremicninskega agenta. NA tak nacin dobri agenti praviloma dobijo kar dober procent novih strank.

Stellungnah ::

SuperKripto je izjavil:

D4G4 je izjavil:

Povprecen agent po cele dneve pelje stranke na oglede.

Če sem v vlogi kupca, ne vem, zakaj bi rabil nekoga, da me za rokico vozi na oglede in mi prodaja nebuloze (da ne napišem laži). Se lahko sam dogovorim s prodajalcem.
Če sem v vlogi prodajalca, bi moral biti res zelo zaposlen človek (ali pa živeti na drugem koncu države), da bi bil nekomu pripravljen plačati 4% za to, da organizira oglede.

Zgleda da jih je na trgu bilo prevec agentov glede na povprasevanje.

Definitivno. Eno obdobje so agencije rasle kot gobe po dežju. Da nekateri agenti niso posebej brihtni, kaže tudi to, da niso opravili raziskave trga, preden so se spustili v posel. Če bi jo, bi ugotovili, da je trg že nasičen.

Je pa res, da je to ena izmed sluzb, kjer je tudi dost tozb in agent nosi vec odgovornosti za svoje pocetje.

Če delaš v skladu z zakonodajo in ne nateguješ folka, možnosti za tožbe minimiziraš, obenem pa se ne bojiš morebitnih neupravičenih tožb. Ampak veliko agentov gleda samo na lasten zalužek ter se požvižga na zakone in moralo (kar kaže tudi izigravanje prepovedi zaračunavanja provizije kupcu).


noben te ne sili da poslujes prek agencije. Ampak ce prodajalec poklice agencijo in se zmeni, da bo prodajal prek agencije, potem bo prodajalec, ce je posten, zavrnil ogled brez agencije. Ce pa prodajalec zeli poslovat brez agencije, lahko komot. Nekateri pac zelijo opravit prek agencije. Morda zarad slabih izkusenj, zarad tozb. Gre se za nepremicnine, ki stanejo velik denarja. Na trgu pa je velik taksnih, ki zelijo ogoljufat. Zarad tega se marsikdo odloci, da bo riskiral 2 procenta ali vec kot da bi riskiral celo nepremicnino.

Tudi ce vse natancno delujes po zakonu, obstajajo zakonske luknje. Obstaja lazno pricevanje. Se vam sploh ne sanja, kaksni goljufi obstajajo, ki zivijo na racun tega. V igri je ogromno denarja, kar privabi marsikoga. Tozbe se dogajajo. Tudi ce dobis tozbo, je v igri ogromno casa in zivcev, izsiljevanj. Mal prevec gledate samo kako kaze na papirju. Realnost zna bit drugacna.


Če kupuješ hišo, katere so najbolj pogoste goljufije?
Saj v ZK zna bolj vsak pogledat. A poskušajo lagati glede ohranjenosti, stanja stavbe/konstrukcije/napeljav? Samo kako boš tako tožbo dobil, če so laži le ustne?

SuperKripto ::

jaz nisem nepremicninski agent, ampak poznam jih nekaj , ki so se s tem ukvarjal, tko da za bolj podrobno rajs vpras kaksnega agenta

Lonsarg ::

Mimogrede zadnje čase so se na trgu pojavile agencije z fiksnimi stroški, mislm da cirka 1500EUR. To je v primeru da je nepremičnina 150k samo 1%. Kar je faktor 4 manj kot oderuhi z 2%+2%.

Skratka če kot prodajalci res ne morete brez agencije, vsaj izberite na trgu eno tako ugodno. Ali pa celo raje kar do odvetnika, kar bo celo pod 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DePalmo ::

Jaz nimam nič proti plačilu agenciji ali "solo" agentu, če bo svoje delo opravil tako kot bi moral. Ampak je še vedno, kljub licencam, dovolj zgodb o nategu in s katerimi se moraš potem ukvarjat (tožit, hodit na sodišče, itd.). Torej, kako veš da imaš dobrega agenta? Večina nas ne kupuje hiše vsako leto, ampak le enkrat v življenju.

sarra ::

Agencija Century 21, in vse podružnice z njihovo politiko in drugim NE PRIPOROČAM, naučeni oderuhi z lepimi besedami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarra ()

svecka ::

agencij se izogibajte, ker vedno nategujejo. So ponujali streho ki je puščala (železna, kar pomeni , da je čist zanič), plesen, smrdelo. So pa vse prepleskali, samo vseeno se je vohalo. Rajši prosi prijatelje ki se poznajo na gradnjo strehe, statika itd in da pride z vami pogledat hišo.

LeQuack ::

Lonsarg je izjavil:

Mimogrede zadnje čase so se na trgu pojavile agencije z fiksnimi stroški, mislm da cirka 1500EUR. To je v primeru da je nepremičnina 150k samo 1%. Kar je faktor 4 manj kot oderuhi z 2%+2%.

Skratka če kot prodajalci res ne morete brez agencije, vsaj izberite na trgu eno tako ugodno. Ali pa celo raje kar do odvetnika, kar bo celo pod 500EUR.


Ali še kakšne poslujejo po tem fiksnem modelu, ali so jih "kartelno" prepričali da morajo iti na 4%?
Quack !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastnik hiše in agencija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547307 (4410) tikitoki
»

Obvoz nep. agenta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858075 (4876) Bizkit45
»

Višina posojila

Oddelek: Loža
51461 (1283) ales85
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710330 (7807) Telbanc

Več podobnih tem