Prijavi se z GoogleID

» »

Nepremičninske agencije

Nepremičninske agencije

SumTingWong ::

Pozdravljeni.

Je kdo v zadnjem letu preko agencije iskal v najem/prodajo nepremičnino v Ljubljani? Obupal sem nad zasebnimi ponudbami, tako bom iskal (stanovanje v najem) preko agencije.

Če ima kdo kakšno dobro izkušnjo ali pa je slišal kaj dobrega o kakšni agenciji, prosim :) Ne poznam nobene, niti nobenega ki bi bil v teh vodah.

Smurf ::

Kolegi so imeli dobre izkusnje z agencijo Rocco in Stoja. Oboje mislim, da imajo tudi pravnike kar pomeni, da ti lahko uredijo vse. Imajo pa vse agencije bolj kot ne enako provizijo (1 najemnina).

Super, hvala, preverim. Glede provizije mi je jasno, ampak žal so zasebne ponudbe zelo greedy, stanovanja pa v razsulu.

Steinkauz ::

Ne vem če ti katera agencija ponudi kej več kot kar že imajo objavljeno online.

Ja ne pricakovat, da bos dobil preko njih kaj boljse. Naceloma je razlika samo v tem, da ti ni treba dnevno spremljati nepremicnine.net. Ce smo posteni je njihova dodana vrednost bolj pri ljudeh, ki ne znajo uporabljati interneta.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Smurf ()

Tomas 33 ::

Pa pri najemu se zasebniki najemodajalci praviloma izogibajo agencij.

Precej odvisno od tipa stanovanj. Pri najemnini tam okoli 1000-15000€ so po mojih izkusnah v 3/4 primerov bile zraven agencije. Pri tistih za recimo 600€ pa vecinoma ne.

JanK ::

Sicer 10 let nazaj, ampak imeli smo zelo dobre izkusnje s Tadejo Kurent, tedaj se v neki drugi agenciji, sedaj je na svoje v Setr Kurent. Povedali smo kaj zelimo, kje priblizno, potem pa je ona iskala. Na oglede smo sli 4krat, vsakic je stanovanje bolj limitiralo proti zeljenemu.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Za 1000-1500€ se dobi že lepo zrihtano stanovanje ja, ampak žal ni takšnega budgeta. Do nekje 700€, brez stroškov.
Obupno stanje je, pa ne samo znotraj obvoznice. Torej vseeno bolje če sam pregledujem ponudbo dnevno? Ni mi problem, samo nič urejenega se ne najde (pa s tem ne mislim da mora biti max renovirano, ampak nek človeški standard pa je dobrodošel). Garsonjere so po 600€ + stroški.

Ganon ::

Zakaj ljudje pri prodaji nepremičnine izberejo agencijo? Ko sem jaz prodajal nepremičnino in sem iz radovednosti poklical nekaj agencij, sem komaj zadrževal smeh. Oberejo te na vsakem koraku. Potem sem objavil zasebno ponudbo in hitro našel kupca. Niti centa ne dam nategunom.

PromeuZ ::

Imam zanimivo izkušnjo, kjer agentka precej znane agencije ni o prodajanem stanovanju imela blage veze (še o kvadraturi se je zmotila). Namesto prodaje stanovanja, je bolj vneto poskušala prodajati svoje retro pohištvo iz 70 katero bi bilo po njenem idealno za to nepremičnino.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nepremičnine

Oddelek: Loža
161154 (64) Invictus
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

844168 (1016) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

376072 (3549) Slonic-tonic
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

219832 (9223) EC9

Več podobnih tem