» »

Lastnik hiše in agencija

Lastnik hiše in agencija

1
2
»

Pat_MaGroin ::

Ne vem no, prenova gor ali dol. pol mio za 50 let stare cegle. ampak ok, why not :).

OneYellow ::

Ja evidenca trga nepremičnin itak pokaže potem drugačno (realno) stanje, ampak verjetno igrajo na karto pomanjkanja ponudbe. Jaz si raje luknjo v koleno zvrtam kot da dam pol mio nekomu za tole. V centru Radovljice se ena hiša ne proda za 330k, pa se prodaja že dlje časa in je to že znižana cena. Tako da ni skrbi, da bi se prodalo tole za pol mio. Niti tiste parcele, ki sem jih omenil prej. Niti dve bajti v Podbrezju, ki se prodajata za nekih 400k ali malo čez. V bistvu ne vem od kje avtorjem teh oglasov sploh ideje, da bodo prodali za takšne cene. Tako glup že ne moreš biti, da verjameš v to.

feryz ::

V svetu nategunov in nategov, je tako. Kdo bo koga, za koliko.
Jaz sem nedavno kupil stanovanje. Ženska je šla do notarja, da je popisal en list, bolj na redko, nato sva šla tja in podpisala. Potem je ona uredila z davkarijo, notar mi je nato požegnal plačilo, jaz sem plačal kupnino, notar pa je dal zadevo v zemljiško knjigo.
Moji so bili, poleg stroška kupnine, še stroški, ki jih je imel notar z zemljiško knjigo. Recimo 1 promil kupnine.
In to je to. Kratko in jedrnato.

lemur233 ::

Jaz bom pa moral pošteno zavihati rokave in delati večino stvari sam, da bom lahko postavu hišo za 300k. Tele pol miljonske bajture pa naj si kr vtaknejo nekam.

tikitoki ::

GupeM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Bi bilo, pa ni...

Zakon bi moral eksplicitno ločiti provizijo na kupca in prodajalca...

Kot kupcu ti je tukaj skoraj sigurno težje. Ponavadi kupuješ zato, ker rabiš. In ker rabiš, si pripravljen plačat več.

Kot prodajalec pa ponavadi prodajaš, ker pač ne rabiš (no, tudi prodajalcu se včasih mudi prodat). Ampak v teh časih trenutno, lahko enostavno rečeš ne, ker že jutri pride nov potencialni kupec.


Ja, ker zgolj ti prodajas nepremicnino:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvoz nep. agenta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858967 (5768) Bizkit45
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374823 (3792) Invictus
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414007 (10855) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710808 (8285) Telbanc

Več podobnih tem