» »

Kaj uporabiti za zvočno izolacijo med omaro in steno?

Kaj uporabiti za zvočno izolacijo med omaro in steno?

đaba ::

V stanovanju imam precej glasnega soseda (24/7 :P ), tako da sem na steno, ki meji z njegovim stanovanjem dal veliko omaro. Stanje je vsekakor boljše, a mislim, da če bi dal kaj med steno in omaro, kjer je prazen prostor, bi bilo lahko še boljše. Imate kakšne predloge? Pa da je poceni in da ni zdravju škodljivo. Sem razmišljal o stiroporu, ker bi bilo najenostavneje in ugodno, a kot sem prebral na internetu, ni najboljši zvočni izolator, pa še vmesne špranje (med ploščami), bi moral z nečim zapolniti, da ne bi zvok prehajaj vmes. Packarija v glavnem z vprašljivo učinkovitostjo. Kolikor berem na internetu naj bi dal nekaj, kar bi absorbiralo zvok, a so akustične plošče (tiste, ki jih imajo v raznih studijih) pregrešno drage, tako da to odpade. Obstaja kakšna cenejša alternativa? Aja, pa o kameni volni sem tudi razmišljal, a mislim, da bi bila kar packarija in navsezadnje slednje plošče verjetno niso namenjene temu, da so kar prosto v prostoru - vdihovanje vlaken dvomim, da je ravno blagodejno za zdravje, tako da to verjetno tudi odpade, kakšne gume tudi, ker smrdijo in so verjetno toksične. Vse to je verjetno bolj namenjeno temu, da se potem še z nečim zapre - gips plošče, parket, laminat itd. V mojem primer pa bo izolacija seveda deloma na prostem, ločevala jo bo le omara. Torej, prosim za predloge.
  • spremenilo: đaba ()

đaba ::

Kvadratura skupaj bi bila slabih 7m2, debelina max. 3cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: đaba ()

jakoc900 ::

đaba ::

jakoc900 je izjavil:

Kaj pa tole?

https://svetmetraze.si/kategorija/tapet...


Hm, tole (https://svetmetraze.si/produkt/pena-plo... v bistvu zgleda super. Tudi cenovno bi bilo še sprejemljivo (2m2 - 21€). Hvala. Če kdo ne predlaga kaj boljšega oz. sam ne najdem kaj primernejšega, bom verjetno kar kupil.

korenje3 ::

3cm debel svinec.

te pene niso za zvočno izolacijo. ker imajo odprce celice in pa ker niso na drugi strani stene. pene se uporabljajo za dušenje zvoka in preprečujejo odbijanje. ne preprečujejo pa prenos zvoka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

đaba ::

Se zavedam, da če bi zadevo hotel zvočno izolirati, bi moral uporabiti kakšno kameno volno, dvojno, ALU nosilne profil (zvočno izoliran stik s steno), potem pa še npr. dvojna gips plošča. Slednje pri meni absolutno odpade. Če lahko rešim kaj z absorbcijo zvoka oz. cenovno ugodno rešitvijo, potem to pride v upoštev, drugače ne. Tudi če se stanje izboljša za le 10, 20%, vse je bolje kot nič :) Če izboljšava z absoberji ni mogoča (sicer v to malo dvomim), potem bo stanje ostalo takšno kot je sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: đaba ()

đaba ::

Kaj takšnega kar je predlagal jakoc900, bi bilo super ampak očitno ne sme biti zračno propustno?

pero50 ::

dvakrat knauf, sicer pa se zvok tako ali tako prenaša po stenah, tako da na koncu tako ali tako ne bo kakšne hude razlike.

brbr21 ::

Peno, potem pa nekaj težkega, kar odbije zvok. Ne pretirano komplicirano je kamena volna in čez knauf plata, ki jo moraš obvezno fiksirat v strop oz. tla in ne na steno, da zmanjšaš prenos zvoka.
Imaš na knauf.si lepo skicirano.

c3p0 ::

Odvisno za kakšen hrup gre. Če so to neki basi, pozabi. Za dušit govor pa se da, a z le 3cm debeline bo težka.

phys ::

Tole bi bil optimum. Guma ucinkovito absorbira (ne samo odbija) zvok na sirokem razponu frekvenc, vkljucno z basi. Vprasanje pa je, koliko zelis investirati casa in denarja. Ce ti izgled ni vazen, lahko kupis tudi plosce iz gume za pod pralni stroj (merkur, obi...). Sucer pa isci snov, ki je gosta in mehka. Ce bos dal kaj togega, se bo zvok prenesel brez dusenja, lahke sinteticne prav tako ne bodo opravile svojega dela za ta namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phys ()

đaba ::

phys je izjavil:

Tole bi bil optimum. Guma ucinkovito absorbira (ne samo odbija) zvok na sirokem razponu frekvenc, vkljucno z basi. Vprasanje pa je, koliko zelis investirati casa in denarja. Ce ti izgled ni vazen, lahko kupis tudi plosce iz gume za pod pralni stroj (merkur, obi...). Sucer pa isci snov, ki je gosta in mehka. Ce bos dal kaj togega, se bo zvok prenesel brez dusenja, lahke sinteticne prav tako ne bodo opravile svojega dela za ta namen.


To bi bil idealna zadeva, če bi imel voljo, čas in denar se s tem ukvarjati. V trenutni situacija pa ni variante, da bi se s tem ukvarjal. Omare niti premikati ne mislim oz. malo- samo da nekaj zatlačim zadaj in to je to. To je še sprejemljivo.

Mogoče najde kdo link do ene zadeve, ki mislim, da bi bila ok - vem da sem pred (mnogimi) leti kupil neko spužvo za izolacijo udarnega zvoka na tleh (pod laminatom) pa nikakor ne najdem več te zadeve. Najdem samo še trdne plošče, ki pa v mojem primeru niso ok. Tale penasta zadeve, ki se jo je očitno pred časom dajalo pod laminat mislim, da bi bila tudi ok- cenovno in deloma bi morala biti učinkovita (je bila zavita v rolo, širine cca 2m in poljubne dolžine).

Edit - tole bom verjetno vzel https://www.bauhaus.si/talne-in-stenske...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: đaba ()

Tody ::

Tole tudi če ne das. 3 mm ti nič ne pomaga.

LeQuack ::

Najbolj bo delovala policija, pa še plačati ne bo treba nič. Imaš ljudi ki so neprilagojeni življenju v skupnosti, in jih je treba prilagoditi.
Quack !

Srchko ::

Če že kaj, potem čim bolj gosta kamena volna ali tista prej omenjena izolacijska guma. Pena ne bo pomagala nič.

Se pa zvok širi preko vse konstrukcija (tudi tal in stropa), tako da ni nujno, da bo sploh kaj učinkovalo v trenutni situaciji.

bobiii16 ::

čez celo daj debelo zaveso iz žameta, ampak tudi to ni poceni. Ali pa kupistar tepih in ga pribij na steno. Nuca verjemi

đaba ::

Tody je izjavil:

Tole tudi če ne das. 3 mm ti nič ne pomaga.


Saj ne bo 3mm, bom "prepogibal" na takšno debelino, da se bo tesno prileglo v razmak.

bosmla ::

Stiropor prilepi na steno, bolj debelega bolse bo.

val46 ::

Če boš ti svojo steno izoliral, boš naredil samo to, da tebe tvoj sosed ne bo slišal, ti njega pa boš še vedno. Vsaj s temi zadevami kot si jih to tle si zamislil. Zvok je treba zadušit, da ne pride do stene(konstrukcije), ne pa na drugi(zunanji) steni. Ko je zvok enkrat v njej, se bo prenašal po steni in stropu ne glede na to, kaj je na drugi strani. Tiste pene pod laminat ki si jih omenil, so počele ravno to...zadušile zvok, da te sosedje spodaj niso poslušali kako ti hodiš po stanovanju. Če ti tega ne bi imel in bi oni svoj strop s spodnje strani "zapirali" na tak način, jim kej dosti ne bi pomagalo.

cvalsr ::

To, da omare niti premikati ne misliš - kar pozabi.
Na steno nalepi neko tanko penasto rahlo zadevo, samo da ni prazen prostor; na to pa spet nalepi (ne smeš togo pritrditi na steno) neke masivne plošče - knauf, najcenejše lesene,...
Po domače:
Zvok se prenaša iz stene na zrak, pri čemer je nekaj izgub; v peni ne more 'odmevati', nato pa mora ta zrak v peni zanihati masivno ploščo (knauf), ki zaradi mase zaniha s precej manjšo amplitudo, šele ta manjša zdaj zaniha zrak v tvojem prostoru. Manjša amplituda nihanja pa direktno pomeni tišji zvok.
Sicer pa so ti povedali, da ni problem samo ta stena za omaro (je pa največji) ampak se zvok prenaša po celi nosilni konstrukciji.

Horas ::

akustična pena. deluje dvosmerno
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

cvalsr ::

akustična pena. deluje dvosmerno

Ja, ampak v eno smer (zrak - pena - zid) bistveno učinkoviteje kot v drugo (zid - pena - zrak).
Masivni zid zlahka prenese nihanje na peno, pena na masivni zid pa komajda.

val46 ::

Ja. In to sm mu jaz hotel dopovedat. Da bi moral njegov sosed tako izolirat steno, ne pa on, če želi da bi bilo učinkovito.

đaba ::

cvalsr je izjavil:

akustična pena. deluje dvosmerno

Ja, ampak v eno smer (zrak - pena - zid) bistveno učinkoviteje kot v drugo (zid - pena - zrak).
Masivni zid zlahka prenese nihanje na peno, pena na masivni zid pa komajda.


Pa saj pri meni ni čisto "zvok aka sosed > zid > pena > zrak" ampak je "zid > pena > (masivna) omara", za katero upam, da bo mogoče odigrala neko "vlogo" gips plošče? Vem, da je tole precej amatersko in vprašaj, če bo kaj izboljšalo ampak, kot sem omenil, če bo vsaj malo pomagalo (magari 10%), je to bolje kot nič, tista pena za 15EURx2 ni nek strošek. Korektno izolirati steno je pa takoj par 100EUR - pa tudi v tem primeru ne bi bila to 100% rešitev, ker se, kot ste omenil, zvok prenaša po vseh stenah in stropu. Izolirati vse pa itak ni smiselno.

Drugače pa, kot sem omenil, je stanje boljše že zdaj, ko sem dal omaro, pena zadaj bi bila le majhen dodatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: đaba ()

phys ::

10% zmanjsanja na bos zaznal. Opravka imas z logaritemskimi odvisnostmi pri jakosti in glasnosti.

Daliborg ::

val46 je izjavil:

Ja. In to sm mu jaz hotel dopovedat. Da bi moral njegov sosed tako izolirat steno, ne pa on, če želi da bi bilo učinkovito.

Kaj pa če bi vse svoje stene + strop + tla izoliral? Tako kot so tiste mini sobice kamor se zaprejo pevci za snemanje vokala.
Verjetno ne bi bilo praktično za celo sobo? :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Magic1 ::

Jaz vem za en način, pri katerem ni treba premikat omar za nešega OPja. Ene slušalke ali čepke. Par € in rešen problem.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Kaj ce bi stopil do njega in nu rekel, da se naj umiri, vsaj v urah ko se pricakuje mir.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Lowink ::

Obesi "2" koutra za omaro za test. Drugače pa: 10 cm trde kamene volne + mavčna plošča je nekaj.

FireSnake ::

Tu, dušenje s "piramidami", kot je v studiu ne pride v poštev?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

Če bi sosed to imel, mogoče malo.

Je pa jeba, ker v starih blokih niti ni plavajočega estriha in ti lahko na svoji steni delaš salte, vibracije pa še vedno pridejo preko konstrukcije.

Horas ::

vi še vedno trajbate. moji kolegi ko so meli metal skupino so nalimali v sobi v 6. štuku stoplnice, akustično peno in se ni slišalo nikamer! tako sem tudi jaz izoliral svojo sobo v večstanovanjski hiši. in se ne sliši ne vnen ne noter. je pa malo drago ampak učinkovito.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

LeQuack ::

Horas je izjavil:

vi še vedno trajbate. moji kolegi ko so meli metal skupino so nalimali v sobi v 6. štuku stoplnice, akustično peno in se ni slišalo nikamer! tako sem tudi jaz izoliral svojo sobo v večstanovanjski hiši. in se ne sliši ne vnen ne noter. je pa malo drago ampak učinkovito.

Če jim noben ni nič rekel še ne pomeni da se ni slišalo.
Quack !

cvalsr ::

oji kolegi ko so meli metal skupino so nalimali v sobi v 6. štuku stoplnice, akustično peno in se ni slišalo nikamer!

Ti pa ne razumeš, kaj 'trajbamo'.
Bomm poskusil še enkrat:
Nalimali so jo na tisto stran stene (v prostoru), kjer zvok nastaja. Na drugi strani stene (zunaj prostora), kjer je ta zvok nezaželjen, bi bila veliko manj učinkovita.
Glede "nikamer" - so jo nalimali tudi na tla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

c3p0 ::

To je bil pa najtišji metal bend v zgodovini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočna izolacija sten

Oddelek: Loža
345158 (3355) -Borut-
»

Mi lahko kdo nabavi BASF melaminsko peno?

Oddelek: Loža
222268 (1623) hyuga
»

Zvočna izolacija za začetnike

Oddelek: Zvok in slika
112340 (1501) energetik
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133305 (2920) LeQuack
»

Stenska pluta

Oddelek: Loža
72485 (2358) nejcek74

Več podobnih tem