» »

a1.si/pogodbena-hitrost

a1.si/pogodbena-hitrost

Sheteentz ::

Danes izvedli priklop na A1. Ko grem na to stran in vpišem uporabniško ime, mi vrže sledeče, nič. Kaj dobite ostali?

j4nm4n ::

Verjetno ne dela ker si nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

sandmat ::

Kaj je to zaeno bananaomrežje, da je sploh treba gledat te cifre? na t-2 v 15 letih nisem imel manj kot oglaševane hitrosti na optiki

rabelj5 ::

pa res, sem mislil da je za optiko normalno, da imaš oglaševano hitrost - meni je tako že od vedno oziroma še malo več (izmerjeno na speedtestu, s torrenti z veliko seedi in pri dl/ul z/na popularnih/hitrih strani

j4nm4n ::

Meni preko kabla na Genexis Speetest pokaže 87 mbps/90 mbps, preko WIFI pa recimo polovico manj, kar se mi zdi logično? A bi kaj vplivalo da je optičen kabel napeljan že 14 let in da je modem že več kot dve leti 24/7 prižgan. Ne vem kako je s posodabljanjem programske od modema/ruterja.... Predvsem me zanima če se bi s čem lahko dvignila stabilnost Wifi omrežja. Kdaj kaki videi in streami rabijo buffering, pa nimam na 1080p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

;-) ::

Imas Wifi na 5ghz nastavljen? In knale take ki jih ne lovijo sosedi itd.?

Meni tudi gre na 2.4ghz samo do 50 na 5ghz pa 230mbps

rabelj5 ::

ja wifi je drugo, načeloma se primerja hitrost preko kabla, ko se primerja hitrosti interneta, še posebej na hitrejših linijah, wifi je preveč odvisen od okolja, vpletenih naprav in njihovih nastavitev

Sheteentz ::

Evo, pa imam meritev. Imam paket A1 Kombo S z 20mbit v pogodbi, dobim slabe 10mbit. Me načrtno bremza A1, Telekom, je kriva telekomova infrastruktura, baker? Bi bilo možno, da če bi izbral paket A1 Kombo M, ki oglašuje do 30mbit in bi dobil višje hitrosti, da bi šlo za neke vrste nateg, bodisi s strani A1 ali Telekoma, ki je žleht in bremza konkurenco?

Vanadium ::

Če si na bakru je veliko odvisno od kakovosti bakrene linije do tebe... Najpogosteje je na interni inštalaciji problem...

j4nm4n ::

;-) je izjavil:

Imas Wifi na 5ghz nastavljen? In kanale take ki jih ne lovijo sosedi itd.?


Tako na hitro sem šel čez nastavitve od modema nisem našel kje bi lahko to nastavil oz. nevem sploh če modem/router Genexis to podpira. Je pa 2.4ghz frekvenca

MrStein ::

Baker je loterija.
Kako daleč si od centrale?

Tu bi sicer morali pred priklopom narediti meritev in te seznaniti z njo.
Meni na Amis pred leti so tako delali.

Z "morali" mislim "lepo in pravično bi bilo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sheteentz ::

MrStein je izjavil:

Baker je loterija.
Kako daleč si od centrale?

Tu bi sicer morali pred priklopom narediti meritev in te seznaniti z njo.
Meni na Amis pred leti so tako delali.

Z "morali" mislim "lepo in pravično bi bilo".

Ne vem kje je v Trzinu centrala. Glede predhodne meritve pa tudi prvič slišim. Lahko to meritev zahtevam "za nazaj"?

mzakelj ::

sandmat je izjavil:

Kaj je to zaeno bananaomrežje, da je sploh treba gledat te cifre? na t-2 v 15 letih nisem imel manj kot oglaševane hitrosti na optiki


Ker si na FTTH od T-2 verjetno. Pojdi na TS BRO pa potem izberi T-2. Niha kar solidno, ampak se še zmerom držijo neke normalne meje. Meni pri giga dol in sto gor gre tam nekje 830-912 / 97 , kar mi je še ok. Itak vem da je omejitev s TS strani in imam še par tv-jev obešenih gor.

Ghost007 ::

Hitrosti 1 Gigabit so malenkost bolj problematično izmeriti kot današnje standardne oz povprečne hitrosti zato obtožiti nekoga da ti preveč niha je ploska. Zadeva je lahko kar komplicirana že v sami mrežni karti ki jo imaš in drugem hardweru, kot moč PCja. Default nastavitve in napredne nastavitve niso optimizirane za maksimalno prepustnost. Vsej moje niso bile.
Potem pa je še tu windows public domain z restricted RWIN kar je tudi ponavadi kar default nastavitev.
https://www.duckware.com/blog/how-windo...

Za primer so to moji testi z moje mrežne karte v i7 PCju.

default: https://www.speedtest.net/result/868345...
optimizirana: https://www.speedtest.net/result/868343...
To je izvedeno na web testu kateri ima veliko porabo procesorja.

https://www.speedtest.net/result/d/e9b2...
To pa optimiziran iz windows aplikacije, nizka poraba.

Največja hitrost downloadanja iz več povezav na enem pcju je pa bila 110MB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlaga hitrosti interneta

Oddelek: Omrežja in internet
295495 (1537) Lightning5
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375798 (51409) Tero
»

Video stream problemi na Telekom optiki

Oddelek: Omrežja in internet
91415 (1267) Ghost007
»

Kako do hitrega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
425297 (3422) jb_j
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052195 (27534) brez-imenko

Več podobnih tem