» »

Razlaga hitrosti interneta

Razlaga hitrosti interneta

nesthub ::

Prosil bi če mi kdo razloži razlike med Mbps in Mb/s.Trenutno imam pri telemachu tako hitrost

Sedaj bi pa rad prešel na a1 kombo m tam pa je hitrost 50/10 Mb/s (optika).A se mi izplača iti na a1 ali pa je moja trenutna hitrost višja.
Prosim brez smejanja ker jaz nisem računalniški tip in tega res nevem.
Hvala že vnaprej vsem iz srca za vsak odgovor.

chucki ::

nc a1, na telemach imas fajn hitrosti v drugih paketih
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

nesthub ::

ja vem da je ampak trenutno je finančno nedosegljiva pa ta paket imam preko kabelske ki pa je v kurcu in cel čas neki problemi.Maksimalni mesečni izdatek za paket je lahko 35 evrov ker mi trenutno finačno stanje več ne dovoljuje.Prosim samo če mi lahko kdo pove če je ta hitrost na a1 večja kot moja trenutna?
hvala

OvCa77 ::

nesthub je izjavil:

ja vem da je ampak trenutno je finančno nedosegljiva pa ta paket imam preko kabelske ki pa je v kurcu in cel čas neki problemi.Maksimalni mesečni izdatek za paket je lahko 35 evrov ker mi trenutno finačno stanje več ne dovoljuje.Prosim samo če mi lahko kdo pove če je ta hitrost na a1 večja kot moja trenutna?
hvala

Mb/s in Mbps je isto, ker pomeni Megabits per second. Se pravi, je 50>11Mbps
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

nesthub ::

Hvala ti.

hojnikb ::

nazicaj popust pr telemachu, prvih 12 mescov mas eon light za 20,5e za 100/5Mbit linijo.

also, smiselno je pogledat tut, ce sploh mas moznost optike na tvoji lokaciji
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

nesthub je izjavil:

Prosil bi če mi kdo razloži razlike med Mbps in Mb/s.Trenutno imam pri telemachu tako hitrost

Sedaj bi pa rad prešel na a1 kombo m tam pa je hitrost 50/10 Mb/s (optika).A se mi izplača iti na a1 ali pa je moja trenutna hitrost višja.
Prosim brez smejanja ker jaz nisem računalniški tip in tega res nevem.
Hvala že vnaprej vsem iz srca za vsak odgovor.


Paket trojček combo M linija 20/1 je za večino uporabnikov popolnoma zadovljiv. Pride cca 40 evrov



Meni se ne zdi predrago.

rozman ::

Toliko, da bos vedel, kaj te stevilke pomenijo.
Na speedtestu si imel 11.82Mbps, 11.82Mb na sekundo. Mali b pomeni bit, veliki B pomeni bajt. 1B (bajt) je 8b (bitov).
Ko bos vlekel recimo iz partisa nek film, ti bo v utorrentu kazalo hitrost v MB.
Kar pomeni, da tvoja najvisja hitrost, ki jo lahko dosezes za vlecenje filmov, torej najvec kar ti bo v utorrentu dol vleklo, je 11.82Mb/8 = 1.47MB.

Ce bi mel pri A1 50Mbps, bi to pomenilo v utorrentu najvec 6.25MB.

Zmeraj ko bos vidu pri ponudnikih neko hitrost interneta, deli to številko z 8 in dobis bos dejansko hitrost.

Nikoli ne bojo tocno take cifre, ponavadi bojo precej manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rozman ()

IL_DIAVOLO ::

Je kar tocno, meni vlece minimalno 2.

starfotr ::

Rozman, kje je pa časovna komponenta?

Na sekundo! Zelo pomembno.

In ne omenjaj utorenta, ker je mnogo boljših alternativ, kot je qbittorrent ali podobno.

hojnikb ::

Paket trojček combo M linija 20/1 je za večino uporabnikov popolnoma zadovljiv. Pride cca 40 evrov

telemach ponuja za tak denar(41e redna cena) 100/5
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Trojcek to?

hojnikb ::

seveda, eon light. v akciji je 20,5e za 12mescov.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

To pa moram preverit.

Tnx

jobers2 ::

zdravo
imam problem na OŠO optiki dali so mi novi fritzbox pri A1( drugega ponudnika na tem naslovu ne morem imeti ) :(
sedaj so povečali povezavo na 350/40 prej je bila 100/20 povezava je v riti. hitrost preko kabla direkt iz modema kaže max 83 mbps včasih pa tud 15 mbps. kar je porazno to je dejanska hitrost 10 MB/s pri povezavi 83 mbps.
klical sem gor je rekel da bo dal podroben opis naprej do tehnikov zakaj je temu tako. probal sem preko telefona na wifi kaže tud 10 MB/s download. na telefonu mi je rekel da bi moralo kazat povezavo vsaj 300 mbps na testu. pa tega ne.
kaj naj naredim ali je kakšna alternativa še možna? ker v zgornjem nadstropju to je direkt nad sobo z modemom imam TV in računalnik na wifi in ko kaj brskam po netu TV zmrzne in vrže ven. a ima še kdo kakšen takšen problem?
hvala.
še enkrat ponavljam da bi šel k drugemu ponudniku vendar na mojem naslovu to ni možno ker je pač OŠO optika in že od samega začetka so imeli pogodbo samo z AMISOM takrat sedaj je prevzel A1. telemach je rekel da nimajo centrale tle pr nas čeprav je vendar z omejenim številom uporabnikov.
lp

ales74 ::

preden so ti zamenjali modem je bila povezava v redu?

jobers2 ::

zdravo
povezava je bila ista imel sem tritelov modem in pa svoj router ampak tam je bila povezava 100/20 pa je bila na speedtestu okoli 75 mbps. sedaj so mi dali ta njihov modem in povečali hitrost na 350/40 pa je povezava cca 83 mbps. je pa res da mi je tudi prej tv zgoraj zmrznu k sm sam brskalnik odprl. zdaj bi moralo hitrost povezave kazat vsaj 300 mbps. pa je ne.

zdaj sem si dal v vtičnico ojačevalec signala in kabel direkt v računalnik in je povezava takšna kot spodaj se pravi nekje 83 mbps seveda pa niha navzdol
navzgor še ni . ker prej k sm mel samo preko wifi-ja je bla tu gor hitrost največ od 15-30 mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

starfotr ::

In kakšne so hitrosti, če daš kabel direktno v modem?

Daniel ::

Če prodajajo hitrost 350 MBit naj jo večino časa tudi zagotavljajo.

Sicer pa je treba najprej preveriti če nimaš kje omejitve 100 Mbit na lastni mreži (slab kabel, stara mrežna kartica...).

kixs ::

Obicajno prodajajo hitrost "do XYZ Mbit".

Daniel ::

Pravno so s tem sicer zaščiteni, normalno pa vseeno ni, da nekomu razlagaš, da mu hitrost dvigneš za 300+ Mbit, njemu pa še zmeraj da 85 Mbit.

kixs ::

Si hitrost meril direktno na prvem routerju?

mag3 ::

Pošlji v ZS naročniške podatke pa ti preverim v ponedeljek.

jobers2 ::

starfotr je izjavil:

In kakšne so hitrosti, če daš kabel direktno v modem?

kot sem napisal 75 mbps vcasih pride sdo 80. je pa ta novi modem fritzbox hkrati tudi router.

starfotr ::

Na kablu? Direktno v modem?

jobers2 ::

kixs je izjavil:

Si hitrost meril direktno na prvem routerju?

saj mam sam en router in ta je hkrati tudi modem

starfotr je izjavil:

Na kablu? Direktno v modem?

ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

Daniel ::

Prijavljaj napako dokler ne uredijo. Jaz imam s temi OŠO omrežji bolj mešane občutke. Dokler si pri Telekomu še se da kaj urediti, za druge operaterje pa je reševanje napak precejšnja muka. Recimo primer T2, dvig hitrosti na OŠO iz 400 na 600 Mbit DL, tri tedne in vsaj 3x prijavljeno, da ne dela kot bi moralo.
Sedaj ko se je dvigal upload iz 40 na 100 Mbit je trajalo približno 2 meseca in tam nekje 7x sem prijavil težavo, da so na Telekomu "našli" napako in zadevo uredili.

Namerno ali ne, o tem ne bom sodil, pušča pa mešane občutke.

starfotr ::

jobers2 ::

Hvala

Lightning5 ::

Razne prijave, da zadeve ne delujejo (oz. da ne delujejo dobro), imajo očinek samo, če se formalizirajo in bo imel operater s tem strošek. Vse ostalo telefonisti v klicnem centru odbijejo (drugih pooblastil niti nimajo).

Naredi pet meritev v enem tednu z razmakom vsaj 1 ure z AKOStest-om (glej pdf) in pošlji reklamacijo.
Znižati ti bodo morali naročnino za 50% oz. slej kot prej se bo nekdo moral premakniti in zadevo popraviti.

AKOStest
https://www.akostest.net/sl/
Uredba in navodila:
https://www.akostest.net/assets/files/a...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

delite svojo internet hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
575817 (2969) WizzardOfOZ
»

Hofer LTE in p-56 yagi antena

Oddelek: Omrežja in internet
132086 (1243) FrancaT
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617696 (6707) iwasbilbo
»

a1.si/pogodbena-hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
132409 (1583) Ghost007
»

Kako do hitrega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
425294 (3419) jb_j

Več podobnih tem