» »

Kako do hitrega interneta

Kako do hitrega interneta

noob96 ::

Ali sploh obstaja kakšna možnost v tej naši deželi, da bi si človek uredil malce bolj kulturne hitrosti interneta. V bloku imamo zaenkrat samo telefonsko parico in kabelsko. Plastični kanali so pred časom (10 let) bili potegnjeni po celem bloku, ampak si vsi prazni.

ADSL dosegam nekje do 10mbps, kabelska je katastrofa, stalne prekinitve...
Sedaj imam "hibridni" modem A1, ampak je tut ta signal bol švoh, tak da sm občasno na 20/1 ampak to je bolj izjema.
Ko kličem na TS ali kam drugam me vedno dajo na listo da me obvestijo ko pride optika (to je že 5+let).

Ali lahko sploh kaj naredim?

smacker ::

20/1 je čist kulturno.

harvey ::

smacker je izjavil:

20/1 je čist kulturno.

Odvisno zakaj :) Sicer se za 4K video style in ostale preobložene zadeve rabi precej več, da ti spodobno laufa. Počakajmo leto 2020, ko bo G5 že štartal, zelo hitro bo to, kako bo pa pri nas bomo pa videli.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Bwaze6 ::

Kakšno kabelsko pa imate? Pri nas je bil podoben problem, optika je 200m stran, a je do nas ne bo še desetletja, očitno. Na srečo je kamniški kabelski operater ponudil dokaj ugodne pakete, sam imam trojček 60 / 5 + TV + fiksna telefonija za 38€. Sem bil presenečen, da je tudi ping nizek, 10 ms.

Mavrik ::

Na kabelski bi ti morali dati 50+ Mbit če nisi v kakšnem čudnem kraju.
The truth is rarely pure and never simple.

smacker ::

In od kdaj HD ni več "kulturna" slika?

Gagatronix ::

Od takrat ko so tepci padli na naslednji buzzword.

Cange ::

Kabelski + telefonski internet + Speedify če cene ni pomembna.
https://speedify.com/

noob96 ::

Bwaze6 je izjavil:

Kakšno kabelsko pa imate? Pri nas je bil podoben problem, optika je 200m stran, a je do nas ne bo še desetletja, očitno. Na srečo je kamniški kabelski operater ponudil dokaj ugodne pakete, sam imam trojček 60 / 5 + TV + fiksna telefonija za 38€. Sem bil presenečen, da je tudi ping nizek, 10 ms.


Težava je da smo imeli v preteklosti kabelsko, ampak je očitno nekaj z inštalacijo, ker ni minil dan, da bi zadeva stala čez celoten dan. Takratni operater je pošiljal tehnike pa gledal svojo centralo pa meril pa ni da ni, ampak očitno je nekaj narobe z dovodom. Problem je ker je blok in ni možno napeljati novega kabla (sosedi, bla bla..)

smacker je izjavil:

In od kdaj HD ni več "kulturna" slika?

Pa ni to problem, težava je ker je več uporabnikov, IP TV + chromecasti...in potem se zadeva ustavi.

Gagatronix je izjavil:

Od takrat ko so tepci padli na naslednji buzzword.

Hvala za visoko cenjen komentar

gendale2018 ::

razen poslovnega paketa na optiki spodobne hitrosti ne boš imel, ker bo upload zanič (telekomova optika 40 mbps, t2 pa 100 mbps), več ti ne dajo tudi za več denarja, pa če se postaviš na glavo

spodobno se začne pri 300/300
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kixs ::

Zakaj pa ne kar na 1000/1000? ;((

Tilen ::

noob96 je izjavil:

Ali sploh obstaja kakšna možnost v tej naši deželi, da bi si človek uredil malce bolj kulturne hitrosti interneta. V bloku imamo zaenkrat samo telefonsko parico in kabelsko. Plastični kanali so pred časom (10 let) bili potegnjeni po celem bloku, ampak si vsi prazni.

ADSL dosegam nekje do 10mbps, kabelska je katastrofa, stalne prekinitve...
Sedaj imam "hibridni" modem A1, ampak je tut ta signal bol švoh, tak da sm občasno na 20/1 ampak to je bolj izjema.
Ko kličem na TS ali kam drugam me vedno dajo na listo da me obvestijo ko pride optika (to je že 5+let).

Ali lahko sploh kaj naredim?


Za VDSL si predaleč?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pegasus ::

kixs je izjavil:

Zakaj pa ne kar na 1000/1000? ;((
Ah dej no, giga maš danes za mašine remotely ugašat in prižigat, za vse ostalo je 100 giga. Pa še to bomo menjali s 400 giga v parih letih. 8-):P

Bakunin ::

in se kar na 1500 eth paketih. jumbo l2 ftw

pegasus ::

9k over vpn over internet 8-)

Back on topic ... Opisane "problematične" hitrosti si lahko marsikje izven naše dežele samo želijo. Smo kar nadpovprečno razviti, kar se tega tiče.

Gagatronix ::

A to je se ena varianta od "Bodi vesel, v Afriki se tega nimajo!" al kaj?

jakapaka ::

Dravska dolina
-lokalna kablska je uvedla doxis 3.0
250/20(80€); 130/8(55€) 20/1(35€)
-T2 dokler si dost blizu centrale za VDSL2+
oranžni diamant 40/20 + tv + mobitel 70 eur
-telekom je krneki xD

Pač normalna linija je odvisna od uploada sam si lastim zgoraj opisan T2 in je super linija za remote delo več kot dovolj uploada, še NVIDIA NOW (online stream iger) dela brez problema.

Bi pa naj med 2022 in 2025 bla povsod optika tako je zaj VDSL pa mam dokaj dobre informacije da so se dela na tem že začela.

Pa lep dan !

Bwaze6 ::

V naši vasi je baje občina ponujala ob prenovitvi glavne ceste še optiko oz. sodobne kanale za podatkovne vode. Ampak to je bilo že leta nazaj, potem se je itak izkazalo, da niti novega asfalta ne morejo položit, ker kup vaščanov izsiljuje z enormnimi vsotami za centimetre zemlje (ceste pa v tej širini sploh ne smejo preplastiti, je preozka).

Tako da je zdaj volk sit, koza cela - cesta je bolj makadam kot asfalt, optike ne bo, in vsi v vasi vedo, kdo so zaslužni za ta "napredek".

Občina pa je dala roke stran, če se ne moramo sami zmenit...

Bakunin ::

Gagatronix je izjavil:

A to je se ena varianta od "Bodi vesel, v Afriki se tega nimajo!" al kaj?


dovolj je, da pogledaš čez neposredno mejo - madžarska, hrvaška, italija ter avstrija...

morda še tole - lahko smo veseli, da država časti delovanje www.six.si, kjer se "lokalni promet" pretaka brez ovir in dodatnih stroškov za ISP.si

hrvaški CIX pobira mastne denarce za to...

ni vse tako rožnato - sam bi brez OŠO projekta bil primoran uporabljati 2Mb DSL. :-x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

starfotr ::

https://www.cix.hr/clanstvo/cjenik

A tole je zate drago? Tole je drobiž.

Ali pa če ti vržem kost nazaj, zakaj imamo potem pri nas tako drage storitve, če imamo pa tako infrastrukturo zastonj?

HappyPills ::

A LTE ti ne lovi od nobenega operaterja? Mobilni net bi bil lahko rešitev zate.

Gr8t ::

smacker je izjavil:

20/1 je čist kulturno.

Zame me je kulturno 100/50, najraje bi pa imel vsaj kakih 200/100 namesto mojih 200/6, seveda se pa ne bi branil 1000/1000, ker tudi veliko sharam.
Za torrent ti sicer nič ne pomaga, sem imel 1000/1000 seedbox, pa je ok samo če ima tracker freelech, pa še to vseeno če bi imel 1000/100.
Ampak za DDL strani in DC++ (privatni tracker) pa komot izkoristiš 1000/1000.
20/1, to moraš čakat 10x dlje kot jaz, pa že jaz čakam. 1Mbps upload je pa sploh smeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Bakunin ::

starfotr je izjavil:


Ali pa če ti vržem kost nazaj, zakaj imamo potem pri nas tako drage storitve, če imamo pa tako infrastrukturo zastonj?


saj ni drago - to je drobiž - kot si rekel.

gendale2018 ::

Gr8t je izjavil:

smacker je izjavil:

20/1 je čist kulturno.

Zame me je kulturno 100/50, najraje bi pa imel vsaj kakih 200/100 namesto mojih 200/6, seveda se pa ne bi branil 1000/1000, ker tudi veliko sharam.
Za torrent ti sicer nič ne pomaga, sem imel 1000/1000 seedbox, pa je ok samo če ima tracker freelech, pa še to vseeno če bi imel 1000/100.
Ampak za DDL strani in DC++ (privatni tracker) pa komot izkoristiš 1000/1000.
20/1, to moraš čakat 10x dlje kot jaz, pa že jaz čakam. 1Mbps upload je pa sploh smeh.

1000/1000 bi bil win ja

gor sem predlagal 300/300 kot začetek spodobnega ker bi stal enako kot danes 300/40 kar je nek drobiž več od 100/20, 1000/1000 je pa neki čez 20 eur več kar je za marsikoga preveč + veliko mrežne opreme, računalnikov in diskov itak ne more izkoristit take linije (tisti z 10gbit ethernetom + mrežno opremo, 2 ali več nvme samsung evo plus 970 2 (al je 4 tb največji)... en za glavni disk en za scratch disk za downloade, torrente in take pizdarije, 12x12TB (oziroma whatever je največji sata ali sas disk) raid 10 array, 512 GB ddr4 3200 ecc rama (al whatever ga gre max v matično), 2990wx in ostalo kramo ste lahko tiho)) na seed boxu/za torrente na sploh je to itak dost brezveze razen če nima ogromnega ssdja ker večina filov bo imela razen čisto na začetku itak več seederjev kot leecherjev in večina teh leecherjev nima 1000 mbps dl tko da, ampak s takim računalnikom/linijo lahko seedaš hkrati ogromno torrentov, poganjaš par strežnikov http, poganjaš plex + direct plajaš/direct stremaš par 4k hdr filmov + še par 4k x264 filmov z ful visokim bitratom + transcodaš še par x265 4k filmov + kompresiraš par filov z xz -e9 -T9 + še ti ostane za kako igro, webbrowser, profi program, ... samo taske moraš pinat (no moraš pametno je, da ti jih scheduler (čeprav ma linux boljšega) ne premetava gor pa dol in kvari cache, vse na svoja jedra) vmes pa še skompajlaš kaj kar ni ravno libreoffice al pa kaj podobno nagravžnega.... če imaš pa še par gpujev pa poganjaš par opencl/cuda programov (ok to nisem ziher, ampak menda bi se moglo dat vsak program pinat na svoj gpu), poganjaš dedupe na svojem btrfs arrayu popolnoma legalne multimedi, ki ni s torrentov ampak iz blurayev ki si jih lastiš samo se trenutno ne spomniš kje so, kompresiraš backup od rootfsja, boota, homa, pa kaj jst vem kjerga subvoluma še z zstd --rm -T9 --ultra --long -v (žre ram in procesor kot jst nutello oziroma še bolj, xz sicer malenkost bolj stisnee na -e9 amak je še bolj počasen in požrešen gleda rama, da se ne splača đe špsebej ker so kernel imagi / initridij v boot že itak stisnjen z xz, home je verjetno polhen slik... mogoče se za ostalo splača, samo datoteke, ki se lepo stisnejo že zstd --ultra --long prepolovi veliko hitreje in z nižjo porabo.... v končni fazi pa če te res zanima sprobaj oboje... vse to na particijah šifriranih z dm-crypt luks aes256 (no luks mu reče 512 ker je tako napisan da dejansko uporablja ključe polovične velikosti kot so napisani in sha512 kot hash algoritmom (kar je itak blazno hitro če ima procesor AES-NI ki ga threadripper ima) vključno s swapi na ssdjih/hddjih (tistge v zramu je bv šifrirat ker je retention time ddr4 tako kratek da razen če nekdo zalije računalnik s tekočim dušikom bo vsebina nauporabna preden uspe spravit ram module v svoj čitalec, še posebej če imaš ohišje ustrezno zavarovano.... lahko imaš pa tudi vse skupaj zavarovano s termitom in sprožilcem, ki se sproži ko neavtorizirana oseba pride bližje kot 5 m računalniku in stopi ram in diske, poteem pa teh podatkov ne reši nihče
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Meizu ::

noob96 je izjavil:

Ali sploh obstaja kakšna možnost v tej naši deželi, da bi si človek uredil malce bolj kulturne hitrosti interneta. V bloku imamo zaenkrat samo telefonsko parico in kabelsko. Plastični kanali so pred časom (10 let) bili potegnjeni po celem bloku, ampak si vsi prazni.

ADSL dosegam nekje do 10mbps, kabelska je katastrofa, stalne prekinitve...
Sedaj imam "hibridni" modem A1, ampak je tut ta signal bol švoh, tak da sm občasno na 20/1 ampak to je bolj izjema.
Ko kličem na TS ali kam drugam me vedno dajo na listo da me obvestijo ko pride optika (to je že 5+let).

Ali lahko sploh kaj naredim?


Pridi k nam v rovte. Uzivamo v 100mb+ optiki ze krepkih let.

#000000 ::

jest v bistvu plačujem 70/2 odkar imam pa pihole, pa je hitrost kr okay, ne vem zakaj bi več rabil sploh.



80.11 Mb
Download speed
2.62Mb upload
73 ms ping time

Meizu ::

Jaz mam ze od kdaj... Mislim da 2012 ali 13, kaj takega... 100/50 optiko, ping 3ms do lj, 21ms do frankfurta. Does the job. Zdaj pocasi potece vezava saltam na 300mbit.

#000000 ::

Meizu je izjavil:

Jaz mam ze od kdaj... Mislim da 2012 ali 13, kaj takega... 100/50 optiko, ping 3ms do lj, 21ms do frankfurta. Does the job. Zdaj pocasi potece vezava saltam na 300mbit.



Ja jest plačujem telemachu v slo bekje 60 eur za 70/2 paket gold ki ga itak ni več
V belgiji čez 100 eur za paket brez telefona 70 programi mislm, ter 500/20 optika

kolega na madžarskem pa ta 120 tv kanalov in 250/20 DVANAJST EVROV če niso kej podražil, kar dvomim

Večja kupna moč več lupijo, kolk pa ti plačaš in kje ?

gendale2018 ::

Meizu je izjavil:

Jaz mam ze od kdaj... Mislim da 2012 ali 13, kaj takega... 100/50 optiko, ping 3ms do lj, 21ms do frankfurta. Does the job. Zdaj pocasi potece vezava saltam na 300mbit.

od 2008 tle
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Tilen ::

Kako do hitrega interneta? Naročiš. :)

 :)

:)

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gendale2018 ::

Tilen je izjavil:

Kako do hitrega interneta? Naročiš. :)

 :)

:)


kjer slo ponudnik ti da tok ul
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tiborrr ::

TS, poslovni paket. 300/300 za slabih 80EUR/mesec.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Meizu ::

Tilen je izjavil:

Kako do hitrega interneta? Naročiš. :)

 :)

:)



V kateri firmi si to speedtestnu priznaj!!

gendale2018 ::

tiborrr je izjavil:

TS, poslovni paket. 300/300 za slabih 80EUR/mesec.

ej, kaj pa zgubiš napram navadnem paketu za isti denar

jst mam zdaj navadnega in je samo 40 mbps ul, kaj točno bi pa izgoubil s prehodom na poslovni pa mi noben ne ve rečt

- a imaš iste tv programe? ubisvu za večino mi dol visi, vsi trije hboji (za doplačilo), hbo od, hbo go, fox, fox movies, amc, pop tv, kanal a, animal planet pa ostali dokumentarci, vsi šport klubi, drugo lahko gre (a če nimaš rtv slo, a lahko odjaviš rtv prispevek?) na dveh dvjih od tega ima en box s drug neota (box s crknil, novih ni blo tko da izbire glih ni blo)
- koliko minut/smsov/mmsov/in mb imaš na mobilnem telefonu - a je neka cifra ki je al neomejena ali tako velika da je ni možno dosežt
- kaj se zgodi z voip linijo
- a če hočeš zamenjat in imaš telefon na obroke, a se to samo prenese al ga je treba odplačat
- kolk fiksnih ipv4 naslovov imaš
- kolk fiksnih ipv6 naslovov imaš
- a imaš ac modem s 5GHz
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

hojnikb ::

Meizu je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kako do hitrega interneta? Naročiš. :)

 :)

:)



V kateri firmi si to speedtestnu priznaj!!

verjetno direkt pri ispju :)
#brezpodpisa

noob96 ::

hojnikb je izjavil:

Meizu je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kako do hitrega interneta? Naročiš. :)

 :)

:)



V kateri firmi si to speedtestnu priznaj!!

verjetno direkt pri ispju :)



Tole je izmerjo v ljublanski poslovni stavbi A1 na šmartinki.

edit: v MB slaviji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

tiborrr ::

gendale2018 je izjavil:

tiborrr je izjavil:

TS, poslovni paket. 300/300 za slabih 80EUR/mesec.

ej, kaj pa zgubiš napram navadnem paketu za isti denar

jst mam zdaj navadnega in je samo 40 mbps ul, kaj točno bi pa izgoubil s prehodom na poslovni pa mi noben ne ve rečt

- a imaš iste tv programe? ubisvu za večino mi dol visi, vsi trije hboji (za doplačilo), hbo od, hbo go, fox, fox movies, amc, pop tv, kanal a, animal planet pa ostali dokumentarci, vsi šport klubi, drugo lahko gre (a če nimaš rtv slo, a lahko odjaviš rtv prispevek?) na dveh dvjih od tega ima en box s drug neota (box s crknil, novih ni blo tko da izbire glih ni blo)
- koliko minut/smsov/mmsov/in mb imaš na mobilnem telefonu - a je neka cifra ki je al neomejena ali tako velika da je ni možno dosežt
- kaj se zgodi z voip linijo
- a če hočeš zamenjat in imaš telefon na obroke, a se to samo prenese al ga je treba odplačat
- kolk fiksnih ipv4 naslovov imaš
- kolk fiksnih ipv6 naslovov imaš
- a imaš ac modem s 5GHz

Za tak denar ni TV-ja, je le internet 300/300, 1 brezžični IP telefon telefon, 1 ali 2 email naslova in bolj ali manj enak modem kot za zasebne uporabnike. Dva fiksna IPv4 dobiš b.p., za IPv6 nisem spraševal. Pogoj je, da je naročnik poslovni subjekt, torej s.p., d.o.o., d.d., itd.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gendale2018 ::

aja a če nisi poslovni subjekt pa ne gre?

evo kolk bi dal za

300/300 net, kasneje 1000/1000
5GHz ac modem,
dva fiksna ipv4 naslova (predvidevam da imaš reverse dns zastonj, isto kot domači uporabniki?)
/56 ipv6 (predvidevam da je to brezplačno ker tolk dobiš kot domači uporabnik če rečeš in reverse dns lih tko zastonj)
1x mobilni telefon z neomejeno (al pa blazno visoko omejitvijo (tbh že 1000 enot skupaj mi je dovolj) klicev/smsov v slo
150/50 lte + 60gb ali več prenosa v slo
hbo
2x tv (en neo, en lasten box s pa že imam) z mega hd al kaj je shemo
iptv (lahko tudi ne)
a če imam telefon na obroke a ga moram odplačat pred menjavo al se samo prenese naprej?
pa kako narest da imaš tko kot fizična oseba
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

Tilen dela za A1 in ima doma, je enkrat povedal.

gendale2018 je izjavil:

aja a če nisi poslovni subjekt pa ne gre?
Ne, jaz sem moral za 300/300 vzet na firmo, itak ti pa, če nisi firma, obvezno prodajo zraven še en kup bullshita, ki sploh ne vem, kaj je (nekaj čemur rečejo TV pa nekakšne telefone, whatever that is).

tiborrr ::

Ne delam ti jaz na Telekomu, jaz sem le njihova stranka. Pokliči informacije pa boš izvedel vse. So pa poslovni paketi praviloma z manj balasta (mobilni telefon, televizija, itd).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gendale2018 ::

bi ravno pravo kombinacijo balasta in njegove odsotnosti


iak pa če tega ne moreš imet kot ficna oseba.....


ne veem a je moj denar kaj drugacen od tujega al kaj je njihov problem
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mzakelj ::

Zadeve se spreminjajo. T-2 preko TS-BRO 1000/100 , doplačilo 20€

jb_j ::

noob96 je izjavil:

Ali sploh obstaja kakšna možnost v tej naši deželi, da bi si človek uredil malce bolj kulturne hitrosti interneta. V bloku imamo zaenkrat samo telefonsko parico in kabelsko. Plastični kanali so pred časom (10 let) bili potegnjeni po celem bloku, ampak si vsi prazni.

ADSL dosegam nekje do 10mbps, kabelska je katastrofa, stalne prekinitve...
Sedaj imam "hibridni" modem A1, ampak je tut ta signal bol švoh, tak da sm občasno na 20/1 ampak to je bolj izjema.
Ko kličem na TS ali kam drugam me vedno dajo na listo da me obvestijo ko pride optika (to je že 5+let).

Ali lahko sploh kaj naredim?


A maš ta novo zunanjo anteno A1?
ene pol leta nazaj so mel neki.

https://www.monitor.si/novica/a1-razsir...
https://www.a1.si/a1-kombo-lite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlaga hitrosti interneta

Oddelek: Omrežja in internet
295478 (1520) Lightning5
»

a1.si/pogodbena-hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
132408 (1582) Ghost007
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624045 (16864) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621642 (16067) korenje3
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320423 (14406) kixs

Več podobnih tem