» »

multinacionalka - hočejo me iz linux na win

multinacionalka - hočejo me iz linux na win

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Zvezdica27 ::

lp,

torej imam "težavo", ker me v multinacionalki hoečjo migrirati iz linux na win. Kao, da one drive okolje ne omogoča linux (a android in osx lahko).

Iščem rešitve:
1) mail ostane exchange protokol - in tu ne pričakujem težav
2) omrežni disk sedaj pač mountam, po novem bo one drive. Rešitve?
3) bi bila rešitev virtualka? Morda wine?

Hvala,

zz

Jarno ::

To je primerljivo s tem, da te z avtomobila z ročnim menjalnikom migrirajo na avtomatika.
Ko se enkrat navadiš na Windows, je uporaba dokaj intuitivna.
Sploh pa je marsikaj odvisno od aplikacij, ki jih uporabljaš.
Zateži za support, če bo kaj nejasnega.
#65W!

Vazelin ::

Pravi linuxaš bi menjal job
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mohimm ::

Če je njihov policy da ti daje HW, SW itd... in ne dovolijo odstopanja pač delaš z danim.
Če si na Linux zaradi terminala/izkušenj/supporta bolj produktiven, boš pač sedaj manj... Razložiš šefu na naslednjem sestanku zakaj je tako :)

Če je multinacionalka - kličeš IT support da rešujejo probleme ki niso direktno tvoje delo...
Kar se tiče sinhronizacije po hitrem googlanju:
https://github.com/skilion/onedrive

https://www.expandrive.com/

https://www.maketecheasier.com/sync-one...

https://rclone.org/

Za dropbox in google sem nekaj časa uporabljal systemd/cron job-e, ki so neumno reševali konflikte verzij... Ampak v multinaconalki tega ne priporočam

Zvezdica27 ::

blb...

gre se za to, da enostano nočem uporabljati win. Nič drugega. Iščem torej rešitve. Kaj bo potem z mano, je moj problem.

Jaz rabim samo mail in dostop do omrežnega diska, torej mount. Ostalo mi ni pomembno (pravnik/analitik).

Za zdaj bomo dali v mašino nov ssd z win, stari ssd pa bom uporabljal dokler ne zgruntam vseh obvodov.

IT supporta ne bo (verjemite)

zz

zee ::

Virtualna mašina z Windows.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pegasus ::

Zvezdica27 je izjavil:

Za zdaj bomo dali v mašino nov ssd z win, stari ssd pa bom uporabljal dokler ne zgruntam vseh obvodov.
Torej v eni hyperv virtualki dvigneš linux iz prejšnjega ssdja in delaš mirno dalje.

Alternativa ti je, da si v winse namestiš WSL.

videc ::

Pa saj Win10 imaš zdaj Linux jedro in bash. Ubuntu.
Če ne pa enostavno nov disk z winsi, dodaš hyper-v in narediš virtualko s p2v iz starega diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Zvezdica27 ::

hm...

kaj pa obratno, da v linux dvignem win virtualko?

MIslim, ne bom se spuščal v to, da naša lokalna firma meče denar stran, who cares, sam čem da dela...

osebno z virtualkami še nisem delal - kateri program? To je win že not ali moram iz medija namestiti win v virtualko (saj bom sam googlal, sam da vem kako to teče).

Bi bilo dovolj, da bi samo v wine poganjal file explorer (al karkoli win ima) - bi tako dostopal do datotek prek one driva? Za mail mislim da ne bo težav, že zdaj imam evolution na exchangu.

Če se pogovarjamo o WSL, potem moram še vedno imeti win...

Hec je, da na androidu bo vse delalo, samo linux kao ne gre...


zz

HotBurek ::

Prvo preveri, če CPU podpira virtualizacijo.

egrep --color -i "svm|vmx" /proc/cpuinfo

Drugo, uporabi nameščen linux, gor daj KVM, in potem v VM-u poganjaš Wniblows...

https://computingforgeeks.com/how-to-in...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zvezdica27 ::

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx pdpe1gb rdtscp lm constant_tsc art arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc cpuid aperfmperf tsc_known_freq pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 sdbg fma cx16 xtpr pdcm pcid sse4_1 sse4_2 x2apic movbe popcnt tsc_deadline_timer aes xsave avx f16c rdrand lahf_lm abm 3dnowprefetch cpuid_fault invpcid_single pti ssbd ibrs ibpb stibp tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid fsgsbase tsc_adjust bmi1 hle avx2 smep bmi2 erms invpcid rtm mpx rdseed adx smap clflushopt intel_pt xsaveopt xsavec xgetbv1 xsaves dtherm ida arat pln pts hwp hwp_notify hwp_act_window hwp_epp md_clear flush_l1d


to je najbrž za eno jedro, vmx je

zz

errhec ::

Saj se dobi ONEDRIVE client za linux ??


TUKAJ imaš step by step za enega clienta.

Če želiš da preizkusim mi javi preko ZS.



PS
TUKAJ je še en zanimiv.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

crniangeo ::

že imajo razlog zakaj windows.
recimo qradar agent ali sccm.
misliš da se podhranjeni IT ekipi ljubi se še ubadati z linuxom poleg ostalega ogromnega dela?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

tsatthoggua ::

Moje mnenje - ostani na linux ce si ga navajen. Na linuxu si instaliraj Vmware ali VirtualBox (prvi vem da je placjiv, za drugega ne vem kako je v enterprise okoljih, mogoce poglej se kako drugo moznost) in naredi virtualko z $MradOS. Potem lahko uporabljas vse kar oni hocejo v tej virtualki, ti pa pocasi nastudiras workarounde na linuxu.

gslo ::

na windows si lahko s kombinacijo WSL, VcXsrv in ene .vbs skripte inštaliraš in uporabljaš linux programje, v mojem primeru je to Terminator (polnopraven linux terminal na steroidih). Works like a charm (za ostale interesente, tutorial here). Tako imam jaz na službenem "best of both worlds", ker je terminator program, ki ga uporabljam vedno in so mi windows alternative bedne (sysadmin work).

sicer tud sam uporabljam linux privat (celo ženo sem presedlal na pop!_os od sytem76 in je navdušena), ampak ena windows mašina pri roki pride zelo prav (ta wisdom pride z leti). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

SeMiNeSanja ::

Res ne vem, v čem je problem. Si pač poganjaš Windows v virtualki in podatke izmenjuješ preko skupnega share-a v host file sistemu, če nobeno drugo varianto ne najdeš/obvladaš/deluje...

"Terminator"? Reflection for Unix and OpenVMS ali Reflection X / Reflection Destop for X je 'profesionalno' okolje. Ostalo je za škrtice in amaterje :P
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

filip007 ::

Saj imaš lahko dva diska, pa na vsakem svoj sistem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

poweroff ::

V bistvu je to razlog za odpoved.

Resno.
sudo poweroff

Jarno ::

poweroff je izjavil:

V bistvu je to razlog za odpoved.
Resno.


Težava lahko nastane, ker ne bo denarnega nadomestila na zavodu za zaposlovanje. Tudi priporočilno pismo bi lahko imelo zanimivo vsebino.
Nov delodajalec se pogosto pozanima pri starem, ga nič ne stane.

Če OP-u na nek način priporočaš lastni SP, kjer bo funkcioniral v tihožitju s programsko opremo, tudi prav.
#65W!

poweroff ::

Nisem rekel, da se je treba obnašati kot idiot.

Pač, intenzivno si začne iskati novo službo. Ob odpovedi pa pove, zakaj je šel.

Jaz sem mnenja, da je treba za delo uporabiti tisto orodje, ki je najbolj ustrezno. Ne more en "serviser" a.k.a. IT-jevec ljudem vsiljevati tista orodja, ki njemu ustrezajo. On je tam, da ljudem pomaga pri uporabi tistih orodij, ki jih ljudje uporabljajo, in ne obratno.

Pa kje smo še to videli, da bo en serviser določal politiko podjetja???
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

V bistvu je to razlog za odpoved.

Resno.

Ja, samo vprašanje za koga je to razlog za odpoved.

Delodajalca ali zaposlenega?

Kakor se izmenjujem z 'zahodnjaki', znajo biti presneto občutljivi na to, kako njihovi zaposleni spoštujejo navodila nadrejenih.

Da bi bila zadeva še bolj pestra, mnogi smatrajo, da to sploh ni problem IT oddelka ampak problem kadrovske službe! Nikoli pa ni ravno preveč dobro imeti 'probleme' z kadrovsko službo...

To torej pomeni, da moraš biti presneto previden, da ne prekršiš kakšen corporate policy, pa tudi presneto diplomatski, da se ti dovoli 'skakanje iz vrste'.

Predvsem je vprašanje kdo si in kakšno vlogo igraš, da se ti dovoli neko 'improviziranje' mimo tega, kar je predpisani hišni standard.

Tu se gre v veliki meri tudi za varnostno politiko, ki jo lahko mimogrede kršiš in si lahko nakoplješ kup dodatnih težav - ne glede na to, kako bi nek Jype vpil, da je Linux pa ja bolj 'varen'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

poweroff ::

Varnostna politika mora biti napisana na splošno. Seveda večina ITjevcev v resnici varnosti ne razume in varnostno politiko "prepišejo" in skušajo vsiliti točno določene tehnologije.

Seveda zato, da imajo oni čim manj dela.

Ker pa ne razumejo kaj je osnovni problem - pač pa se zapičijo v neko konkretnost - pa potem take varnostne politike tudi failajo. In potem začudenje, kako da to.
sudo poweroff

Glugy ::

In kaj jih stane če on ostane na Linuxu? Naj zrihtajo rešitev sej jih ne bo stalo to produktivnosti. Pa še srečnega zaposlenega bodo mel. A se jim res tok ne da al kaj?

WhiteAngel ::

OP: V čem točno je težava? Sam sem upprabljal onedrive pod linuxom brez težav. No, težavo sem imel z debilno politiko, ker so omejili velikost fajlov na nekih 20GB in nisem mogel imeti arhiviranih virtualk. Ko smo prešaltali na google drive, je bilo potem ok. Tudi pod linuxom. Povej, v čem točno je problem.

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

Nisem rekel, da se je treba obnašati kot idiot.

Pač, intenzivno si začne iskati novo službo. Ob odpovedi pa pove, zakaj je šel.

Jaz sem mnenja, da je treba za delo uporabiti tisto orodje, ki je najbolj ustrezno. Ne more en "serviser" a.k.a. IT-jevec ljudem vsiljevati tista orodja, ki njemu ustrezajo. On je tam, da ljudem pomaga pri uporabi tistih orodij, ki jih ljudje uporabljajo, in ne obratno.

Pa kje smo še to videli, da bo en serviser določal politiko podjetja???

Kdo je zdaj ta 'serviser'?
OP ali tisti, ki je OP-u rekel, da uporabljajo OneDrive in da naj se znajde?

Tvoj komentar se namreč lahko bere dvosmerno, češ da OP skuša multinacionalki vsiljevati svoja 'orodja'.

Mi je pa ta dilema že v osnovi malo smešna..... če se poteguješ za službo v multinacionalki, ki je "Windows shop", bi moral nekako slutiti, da ti kot hardcore Linux user ne bo ravno z rožicami postlano. Če potem niti nisi ekspert v kombiniranju najboljšega iz obeh svetov, so težave še toliko bolj za pričakovati.

To je nekako tako, kot če se hočem zaposliti v kamionarski firmi, ampak hočem voziti kombija, ne pa šleper. Ali da mi ne diši voziti MAN kamion ampak mora biti Volvo. Najbrž se ne bo firma prilagajala meni, ampak se bom moral jaz prilagajati firmi.

Če je potrebna prilagoditev prevelika, da bi jo lahko sprejel... potem se sprašujem, zakaj si se sploh prijavil za delovno mesto...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

poweroff ::

Mogoče sem se malo nejasno izrazil. Sem mnenja, da naj zaposleni uporablja tisto orodje, s katerim je najbolj produktiven, ob upoštevanju varnostnih politik.

Slednje morajo biti seveda splošne ("uporaba šifriranih diskov"), ne konkretizirane v smislu "uporaba Bitlocker šifriranja".

Če te firma sili k uporabi nečesa, je pa to zate po mojem mnenju dovoljšen razlog, da daš odpoved. Seveda pa ni treba biti zabit in dati odpovedi na vrat na nos. Pač, začneš si iskati novo službo.

Mimogrede, bil sem tudi v firmi, ki je zaposlene silila, da so delali na Macu. In par zaposlenih je prosilo za Windowse, pa je bil odgovor "ne". Nekaj jih je (delno tudi zaradi tega) potem odšlo.
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

poweroff je izjavil:

Mogoče sem se malo nejasno izrazil. Sem mnenja, da naj zaposleni uporablja tisto orodje, s katerim je najbolj produktiven, ob upoštevanju varnostnih politik.

Slednje morajo biti seveda splošne ("uporaba šifriranih diskov"), ne konkretizirane v smislu "uporaba Bitlocker šifriranja".

Če te firma sili k uporabi nečesa, je pa to zate po mojem mnenju dovoljšen razlog, da daš odpoved. Seveda pa ni treba biti zabit in dati odpovedi na vrat na nos. Pač, začneš si iskati novo službo.

Mimogrede, bil sem tudi v firmi, ki je zaposlene silila, da so delali na Macu. In par zaposlenih je prosilo za Windowse, pa je bil odgovor "ne". Nekaj jih je (delno tudi zaradi tega) potem odšlo.

Saj veš, da večje kot je podjetje, bolj je vse pošlihtano po nekih 'pravilnikih' in težje je nekaj skakat iz vrste.

Ponavadi imajo nekje 'centralo', katera predpiše pravila igre, ki se jih morajo vsi držati. Nekateri gredo celo tako daleč, da je tudi nabava centralizirana in imaš problem kupiti celo USB stick mimo centralne nabavne službe, ki je lahko tudi v Franciji...
Še večji problem so v takih primerih nakupi licenc, ker ti iz centrale lepo povedo, da imajo 'Corporate agreement za proizvod XY' in si tako prisiljen da uporabljaš proizvod XY, pa če ti je všeč ali ne.

Security policy pa tudi ni čisto trivialna zadeva, da bo kar vsakdo uporabljal kar se mu bo zdelo, ker se to zna na koncu hitro izroditi - sploh pa v 'multinacionalki' običajno uporabnik sam nima pravice karkoli sam nameščati. Če pa 'serviserčkom' dovoliš, da si divje nameščajo kar hočejo, pa imaš hitro lahko celo štalo.

Veliki sistemi pač težijo k uniformnosti, toliko da ti na koncu še obleko predpišejo (pošta, železnica, policija, vojska,...). Istočasno pa imaš povsod tudi izjeme. Niso vsi na pošti v uniformi, ravno tako ne na železnici ali policiji. Stvari se pač pretehtajo glede na funkcijo, ki jo nekdo igra in posledice, ki jih ima 'odstopanje od norme'.

Če pa v tvoji sedanji službi velja neke vrste 'anarhija' in vsakdo uporablja / namešča kar mu je volja, pa najbrž ni potrebno posebej poudarjati, da bi nekako čudno izpadlo, da bi kdo poskušal v takem okolju uvajati kakršnokoli 'uniformiranost'. Bil bi že v naprej obsojen na propad. Tako okolje ima spet čisto drugo specifiko, kot poslovno okolje. Vzdrževanje varnosti v takem okolju je bistveno večji izziv, kakor v okolju, kjer je vse unificirano.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Jirzy ::

poweroff je izjavil:

V bistvu je to razlog za odpoved.

Resno.


Kaj vse pa je potem se razlog za odpoved? To, da moja firma ne uporablja meni najljubsega compilerja?
Mislim, multinacionalka ima svoja pravila in sistem, ki naj bi delal. Ce bi vsak delal nekaj po svoje, sistema ni vec. Nekako razumem, da bi OP rajsi uporabljal drug OS, vendar sem preprican, da obstajajo (dobri!) razlogi tudi za Win.

SeMiNeSanja ::

Jirzy je izjavil:

poweroff je izjavil:

V bistvu je to razlog za odpoved.

Resno.


Kaj vse pa je potem se razlog za odpoved? To, da moja firma ne uporablja meni najljubsega compilerja?
Mislim, multinacionalka ima svoja pravila in sistem, ki naj bi delal. Ce bi vsak delal nekaj po svoje, sistema ni vec. Nekako razumem, da bi OP rajsi uporabljal drug OS, vendar sem preprican, da obstajajo (dobri!) razlogi tudi za Win.

Če firma nima tvojega najljubšega WC papirja z X plastmi, tvojim naljubšim motivom in vonjem po nevem kateri rožici..... Mislim...to lahko predstavlja resen problem za zaposlitev!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SeMiNeSanja ::

Vsekakor si težko predstavljam, da bi nekdo delal v podpori Windows uporabnikom, pa sam uporabljal Linux ....

Komot pa si predstavljam Web dizajnerja / programerja, ki vzdržije spletne strani firme, ki poganja Mac ali Linux...

Ne predstavljam si računovodjo, ki bo uporabljala Linux, čeprav je v hiši Windows standard in imajo vse aplikacije na Windows okolju.

Podobno je za raznorazne službe, ki uporabljajo skupne informacijske sisteme v hiši. Že tako je dosti zahtevno vse orkestrirat, vzdrževat in še podpirat nevešče uporabnike, ki delajo neumnosti. Prav nič si potem ne želiš črnih ovac, ki skačejo iz vrste in hočejo z glavo skozi zid nekaj po svoje, ko veš že v naprej, da ti bo to nakopalo dodatne nepotrebne probleme, ki jih brez ekstra klobasic nebi imel.

Istočasno pa urednik hišnega časopisa, reklamnega materiala,.... marsikdo bi hotel dati odpoved, če mu ne boš dal Mac-a na mizo...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

crniangeo ::

še vedno se pozablja ena zadeva. oprema je uporabnikova ali sluzbena ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

crniangeo je izjavil:

še vedno se pozablja ena zadeva. oprema je uporabnikova ali sluzbena ?

Ne samo to - tudi ni bilo povedano, kakšno funkcijo opravlja, ali dela on-site ali home-office,....

Na lastni opremi definitivno nima kdo kaj predpisovati, kaj naj imam gor. V tem primeru lahko pošljejo svojo škatlo/prenosnik/whatever pa naj bo tam gor kar 'mora biti'.
Lahko pa za lastno opremo prepovedo priklapljanje na corporate omrežje, če ne zadošča nekim predpisanim kriterijem....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

errhec ::

Sem namestil po TEM vodiču in mi mounta in sinhronizira mapo OneDrive brez problema (MINT Mate).
Če boš nameščal po vodiču ki je na linku pazi da ne slediš avtomatično, mislim da pri konfiguraciji (rclone config) izbereš 20 in ne 19 (pač preberi in izberi).

Še prej pa namesti (deb?) paketek za tvojo distribucijo, link imaš v 1 koraku navodil.
dd

antrim ::

poweroff je izjavil:

.. .Pa kje smo še to videli, da bo en serviser določal politiko podjetja???

Saj je ne. IT budget se potrjuje izven IT-ja in podpora v heterogenem okolju je pač dražja, kot v homogenem.

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

Nisem rekel, da se je treba obnašati kot idiot.

Pač, intenzivno si začne iskati novo službo. Ob odpovedi pa pove, zakaj je šel.

Jaz sem mnenja, da je treba za delo uporabiti tisto orodje, ki je najbolj ustrezno. Ne more en "serviser" a.k.a. IT-jevec ljudem vsiljevati tista orodja, ki njemu ustrezajo. On je tam, da ljudem pomaga pri uporabi tistih orodij, ki jih ljudje uporabljajo, in ne obratno.

Pa kje smo še to videli, da bo en serviser določal politiko podjetja???

Lahko bi reklo kakšno o pravnikih in o tem kakšno zakonodajo pišejo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Jirzy je izjavil:

Kaj vse pa je potem se razlog za odpoved? To, da moja firma ne uporablja meni najljubsega compilerja?

Tudi lahko. ;)

Mislim, če gre nekomu taka stvar dovolj na živce - zakaj pa ne?

SeMiNeSanja je izjavil:

Komot pa si predstavljam Web dizajnerja / programerja, ki vzdržije spletne strani firme, ki poganja Mac ali Linux...

... marsikdo bi hotel dati odpoved, če mu ne boš dal Mac-a na mizo...

Ja, saj to hočem reči. Pravilo bi moralo biti, da se uporablja tisto orodje, ki je za neko nalogo optimalno. Ne pa tisto, kar lokalni IT predpiše kot optimalno (ker ničesar drugega ne pozna).
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

Pravilo je tako v velikih firmah, da se predpiše kaj je minimalen hardware in kater software se bo na tem hardweru uporabljal. In potem se naredi white listo programja in vse ostalo, kar ni whitelistano, ne sme laufat na računalniku.
Torej če so predpisali MS produkte, je potrebno v tem podjetju MS produkte tudi uporabljat in nič drugega.

poweroff ::

Ja, saj to se strinjam.

Ampak drugi del zgodbe je pa, da lahko daš tudi odpoved in greš drugam.
sudo poweroff

SeMiNeSanja ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pravilo je tako v velikih firmah, da se predpiše kaj je minimalen hardware in kater software se bo na tem hardweru uporabljal. In potem se naredi white listo programja in vse ostalo, kar ni whitelistano, ne sme laufat na računalniku.
Torej če so predpisali MS produkte, je potrebno v tem podjetju MS produkte tudi uporabljat in nič drugega.

Stvari nikoli ne smejo biti tako toge, da se to whitelisto nebi dalo prilagajati potrebam določenega delovnega mesta, projekta, osebe,....

Pa saj očitno tudi v OP-ovem primeru ni tako togo - sicer bi mu že zdavnaj rekli, da ne sme uporabljati Linuxa. Namesto tega očitno v njegovem primeru velja "ti kar uporabljaj...ampak potem si pomagaj sam in ne jokaj, da ti ne dela to ali ono"

Je nekako tudi logično, da v Windows Shop-u support ne bo navdušen, če boš jamral okoli nekih Linux problemov. Sam si hotel, zdaj pa sam rešuj...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

WizzardOfOZ ::

Če si v veliki firmi navaden uporabnik (tudi ikone na desktopu ne moreš prestavit), potem ti je support pc team in kličeš za vsako zadevo skrbnika.
Če pa si podpisal, da boš za svojo mašino sam skrbel in so ti dodelili lokalne admin pravice, moraš vseeno skrbeti za "higieno" računalnika, ampak podpore pc teama nimaš. Se moraš sam znajti.

Zvezdica27 ::

jao... bom vse prebral, sam zdajle sem busy...

nisem v IT, sem pravnik + še kak PR in ostalo. tle delam 15 let na linux in naši tu vedo za kaj se gre. Načeloma moram jaz dati od sebe efekt, ne da sem lepo usklajen z drugimi (to me niti ne zanima).

Zaradi tega ne bom še menjati službe, niti me ne bodo vrgli (če pa že, bo pa tud OK). Po potrebi rihtam vse živo na svojem PC, ker sem edini admin na svojem PC (ostlai ne morjo nič), pa še kvazi mičken-bolj-osveščen. Tega se noben ne zaveda.

Jaz bom že nagruntal. Nisem vedel, da onedrive obstaja za linux, IT centrala je rekla da ni, a brez skrbi.

Zaenkrat je plan 2 diska in 2 sistema, jaz bom pa zase že nagruntal. Tisto licenco za win bodo pa pač plačali, to ni moj problem, naš lokalni ITjevec pa zna samo omrežje in nič drugega.

zz

poweroff ::

IT centrala je rekla, da ni... tipično! >:D
sudo poweroff

nsa_ag3nt ::

Zvezdica27
Če ti bodo dali lasten HW (pc kišto/prenosnik), potem ne vidim težav.

Saj verjetno ne boš lastne opreme uporabljal v službi ??
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

zvezdica27, potem je boljše imeti USB z win 2 go gor postavljenim (na ključku je inštaliran windows in se zažene iz ključka), pa ga vstaviš, ko ga rabiš, drugače pa delaš na linuxu kot do sedaj.

Jirzy ::

poweroff je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Kaj vse pa je potem se razlog za odpoved? To, da moja firma ne uporablja meni najljubsega compilerja?

Tudi lahko. ;)

Mislim, če gre nekomu taka stvar dovolj na živce - zakaj pa ne?

Preprosto zato, ker je v praksi nemogoce, da najdes zaposlitev, kjer bos zadovoljen z VSEM. Saj v teoriji imas prav, ampak v praksi se pa tezko strinjam.

poweroff ::

Dovolj na živce. Spregledal si besedico dovolj.
sudo poweroff

johnnyyy ::

Mi smo tudi multinacionalka, pa sam uporabljam GNU/Linux. Če bi moral migririati na Win, bi prej kot slej dal odpoved. IT oddelek je precej mlad in so precej odprti za to, če kdo kar koli drugega uporablja kot Win. Kakšna je podpora za GNU/Linux, ne vem, saj je nisem nikoli potreboval. ITjevec s katerim sva največkrat na vezi ima toliko znanja, da določene zadeve zna nastaviti (recimo, če mu rečem da rabim na serverju virtualko z Ubuntu serverjem - jo dobim). Spogajal sem si celo, da imam na eni virtualki odprt SSH navzven, da lahko tudi remote dostopam do sistema.

Drugače pa ti svetujem, da poskušaš ostati čim bolj "neviden". ITjevci imajo radi ljudi, ki so brez težav, zato teženje, da ti nekaj ne dela ker uporabljaš nestandarden sistem ni najboljša ideja.

Zvezdica27 ::

jaz sem čisto neviden in z gnu in linux programjem rešeujem svašta. Svoje probleme si sam rešim. Lih v tem bo hec,

zz

poweroff ::

Potem pa uberi drugo taktiko - z Windowsi postani zelo viden :D
sudo poweroff

mn ::

Kaj pa Windows Subsystem for Linux (WSL) če ti bodo dali Windows 10? Kakor vem so vsa GNU orodja zraven, če je to to kar potrebuješ na linuxu?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WannaCry SLO

Oddelek: Informacijska varnost
335145 (3565) crniangeo
»

Münchenski mestni svetniki ne znajo uporabljati Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20171811 (62453) Ghost7
»

Glavni razlogi za okužbe v podjetjih: elektronska pošta, družinski člani, pornografij

Oddelek: Novice / Varnost
3610156 (8235) MrStein
»

Bo 2010 končno leto Linuxa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
22254525 (49772) Icematxyz

Več podobnih tem