» »

Selitev v bosno zaradi budgeta

Selitev v bosno zaradi budgeta

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

starec Zosim ::

S pospešeno islamizacijo/vahabizmom nimajo problema niti v srbskem delu.
Avtorju teme sem predlagal srbski del BiH (Republika Srbska) tudi iz razloga lažje prilagoditve na okolje in socializacije, s katero bi imel v Federaciji velike težave. Kljub temu, da gre dejansko za en in isti narod (srbski), kar jasno navajajo starejše enciklopedije (Britannica, Katoliška...) in številni zgodovinski dokumenti ter nenazadnje tudi novejše DNK analize (uporabi iskalnik), je očitna velika razlika v psihološko - mentalnem sklopu zaradi vpliva vere.
Po končanju državljanske vojne in Dejtonskem sporazumu, je prišlo do prostovoljne selitve etnično - verskih skupin na svoja ozemlja, pri čemer je prišlo tudi do menjave zemljišč in nepremičnin.

Malo mimo teme. Če koga zanima od kod so Dragići (Goran, Zoran): vas Majdan pri Zvorniku ob reki Drini.

Ko je bilo govora o najemninah, dobiš recimo v Kozarski Dubici celo nadstropje hiše za 100 e, vključno s stroški. Tako nimaš nobenih opravkov s položnicami. Prideš in odideš kot želiš, za nujne opravke pa imaš bližino Slovenije.

esel ::

Po moji izkušnji, bi rekel da Republika Srpska v skoraj vseh pogledih močno zaostaja za federacijo Bih.

starboi ::

esel je izjavil:

Po moji izkušnji, bi rekel da Republika Srpska v skoraj vseh pogledih močno zaostaja za federacijo Bih.


Kar seveda ni res , je kar obratno v vseh možnih segmentih.

poweroff ::

Ne pozabit na kriminal.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

Me zanima kakšna logika stoji zadaj, ko eni pravite kako lepo se skrbi za naravo, pri takšni pušioni od gospodarstva in reda v državi?
To se vse izključuje, razen pri preostalih primitivnih plemenih kolikor jih je ostalo na zemlji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

esel ::

starboi je izjavil:

esel je izjavil:

Po moji izkušnji, bi rekel da Republika Srpska v skoraj vseh pogledih močno zaostaja za federacijo Bih.


Kar seveda ni res , je kar obratno v vseh možnih segmentih.

Moja trditev temelji zgolj na podlagi videnega in sem glede tega popolnoma nepristranski.
Sem pa vseeno šel preverit in se mi zdi, da imam kar prav.
https://www.rtvbn.com/3880505/zbog-cega...
https://www.dialogos.ba/2016/09/06/pore...

Scorpy84 ::

esel je izjavil:

starboi je izjavil:

esel je izjavil:

Po moji izkušnji, bi rekel da Republika Srpska v skoraj vseh pogledih močno zaostaja za federacijo Bih.


Kar seveda ni res , je kar obratno v vseh možnih segmentih.

Moja trditev temelji zgolj na podlagi videnega in sem glede tega popolnoma nepristranski.
Sem pa vseeno šel preverit in se mi zdi, da imam kar prav.
https://www.rtvbn.com/3880505/zbog-cega...
https://www.dialogos.ba/2016/09/06/pore...


Ne prevece verjeti medijem. Rtvbn je lastnik, ki zdaj zivi v ameriki in fura "nezavisni" medij, pisejo vse kar marsikateri "analitik" rece. Ostali vecji mediji, so pa itak pod vplivom politike. To obtozevanje, kdo je boljsi, slabsi, kreganje ze odcepitev, ukinitev dajtonskega sporazuma, politiki furajo ze vec kot 20 let, ker je vsem interesu da ostane st(r)anje tako kot je. Ko ne mores narodu ponuditi resitve, prihodnost zacnes z nacionalizmom. Ta recept ze dolgo uspesno drzi in se posamezniki bogatijo. Da ne govorim koliko kantona imajo in predstavnikov naroda, pol ves da je vsakemu interes cuvati stolcek.
Sicer pa, ker sem prej veliko hodil v obe entitete, pa samo sarajevo izstopa v razvoju in to samo novi del, zaradi vecinoma arabcev ki so zaceli z velikimi ulaganji. Obstaja naselje, kjer noben ne zivi, table tudi v arabskem jeziku. To je pa tudi samo vizualna slika, da je vse ok, da se razvija. Prav tako v rs institucije gradijo, da je na zunaj videti vse ok. Ko pa skusas sodelovati s firmami dol, vidis koliko je ura. Tisti ki zelijo, sodelovati z zahodom, mnozicno firme odpirajo v eu, tisti ki odpirajo dol, pa nimajo interesa v sodelovanju, ampak bolj dobivam obcutek, da zelijo sarajevo se bolj muslimansko narediti. Prej si nasel kokr cer pravih rock lokalov za zur, zdej pa je samo se eden in ta se je dalec od centra. Toliko o rock mestu, kjer se je najboljsa glasba ustvarjala, kjer narodnjakov niso poznavali, zdaj pa furajo zahodnjasko, ponekod pa celo arbsko glasbo.
Sicer pa od volitev v fbih, torej skoraj eno leto, niso niti enkrat imeli sejo ker se ne znajo zmeniti za ministrske stolcke, poslanci pa za ne delo, lepo dobivajo placo. Torej tisti ki rece da fbih se bolj razvija od rs, se zelo moti.

Gregor P ::

Preden greste 8-)

https://travelslovenia.org/most-beautif...

In it's report, CN Traveler wrote: "Tucked between Italy and Austria, with a chunk of the Alps and an opening onto the Mediterranean, Slovenia seemingly has a little bit of everything. The Julian Alps are striking from all angles, but they become especially impressive when serving as backdrop to the emerald-green waters of Lake Bled. And then there are the forests, which cover half the country's surface."
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Marko84 ::

V Banja Luki so pa napredni, lahko naročiš "mercator na dom" samo da se tam imenuje Konzum. Matr v Bihaču pa ne vozijo ampak po mojih podatkih je tam lepša in bolj čista narava. Ampak če naročim tedenske zaloge tako kot doma v Sloveniji, pride ogromno teže. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti.

Gagatronix ::

Kot nekdo, ki je zivel v Sarajevu do leta 1996 ti zivljenje v Bosni konkretno odsvetujem. Ce pa mislis ziveti v RS pa se konkretno nauci srbsko, ker te bodo drugace jebali na vsakem koraku. Aja, ne imej avta s slovenskimi tablicami.

Samson ::

Se zapeljes 15km stran in te preseneti narava. Se vedno najdes kmetovanje, krave, domaco hrano, gostoljubnost. ti si drugače iz tokija, da te 15km stran preseneti narava?

V vsakem mestu je dejansko veliko asfalta. In kje v srediscu mesta si ti videl hlev naprimer. Zivali?
Tam se pa pasejo lepo zunaj na travniku. Prasici tudi. Koliko krat v slo vidis recimo kravo na pasniku? Ni bas ne vem kaj a ne?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

PreviousUser ::

Samson je izjavil:

Se zapeljes 15km stran in te preseneti narava. Se vedno najdes kmetovanje, krave, domaco hrano, gostoljubnost. ti si drugače iz tokija, da te 15km stran preseneti narava?

V vsakem mestu je dejansko veliko asfalta. In kje v srediscu mesta si ti videl hlev naprimer. Zivali?
Tam se pa pasejo lepo zunaj na travniku. Prasici tudi. Koliko krat v slo vidis recimo kravo na pasniku? Ni bas ne vem kaj a ne?


Uf, kar dostikrat vidiš krave na pašniku. Recimo v Logatcu ob Napoleonovem drevoredu so ogromni pašniki, ravno tako 2 km iz centra Logatca proti Kalcam, veliko pašnikov. Krave zunaj od pomladi do jeseni.

Samson ::

Zanimivo...Se pri nas, v nasi vukojebini moras dobro iskat da kaksno kravo otroku pokazes :O)
Crnomelj, ki je bil tukaj omenjen kot zelo poceni.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Badwolff ::

Pel se enkrat iz Ljubljane proti Mariboru po avtocesti, da si ogledaš živali na paši. Krave, konji,ovce. Prašičev pa v Sloveniji res še nisem videl, da bi se prav pasli.

PreviousUser ::

Aja, pa na Ljubljanskem barju, 10 km iz centra Ljubljane, se zunaj pase ogromno konjev, pa tudi nekaj oslov.

gruntfürmich ::

Samson je izjavil:

Zanimivo...Se pri nas, v nasi vukojebini moras dobro iskat da kaksno kravo otroku pokazes :O)

zato ker si v vukojebini, kjer še vedno mučijo živali v tistih malih štalah
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krneki ::

V Šiški pri gasilskem domu oz. mormonih maš čist taprav hlev s kravam in mio mirisom :))

Drugače pa Bosna...poznam precej RS, federacijo pa ravno ne glih (bit v Sarajevu parkrat ravno ne šteje). V RS preživim zagotovo kakšen mesec na leto. Vglavnem bi rekel, da je hrana kake 20% cenej kot pri nas, ampak spet zelo odvisno kaj. Uvožena je ista cena (banane), lokalna je precej cenej (paradižnik). Logično isto velja za tehniko, uvožena je seveda lahko tudi dražja, ma skoraj praviloma, pa izbira porazna. Storitve blazno cenej (recimo frizer 6 KM), restavracije so komot 50% cenej...čevape (ubistvu 4 ploščice) v lepinji dobiš za 4.5 KM. Kakšna mesna plošča s kilo mesa za dve osebi te pride 25 KM itd.. Za prespat komot dobiš z zajtrkom za 30 KM. Najemnine so pol cene naših ali manj. Internet imaš trojček za ene 60 KM pri MTEL preko ADSL. Elektrika je 7 centov kWh oz več kot 50% cenej kot pri nas. RTV...ja tud to boš plačal :D:D, je mislim da krog 12 KM.

Vice ::

Seliti se v državo kjer je kakovost življenja slabša samo zato, da bi prišparal par fičungov, je totalna bedarija, ker s tem ne rešiš dejanskega problema. Če ne delaš na viru prihodkov ne narediš čisto nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

trancer01 ::

Pašno govedo je nekdo začel pasti tudi prav v Ljubljani med Žalami in Stožicami. Je bila objavljena slika na forumu skyscrapercity.com. Tako da v Sloveniji še iz prestolnice ne rabiš iti, da vidiš krave na travniku.:D

poweroff ::

Ne preveč blodit o "neokrnjeni naravi".

V Bosni se še vedno na veliko uporablja Pantakan (poggoglajte kaj je to za eno čudo), da ne govorimo o ostankih min in drugem, tudi kemičnem onesnaženju.
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

lej... saj zna bit fajn, dokler tam nimaš korenin pognanih. Jaz osebno bi isto iskal (in našel) v SLO, še raje pa v Avstriji. Dol se vse da, sam se pa hkrati nič ne da. Ubije duha. Če bi jaz izbiral, v Bihać ne bi šel niti pod razno (zatečeni begunci), niti Kladušo. Prej RS kot federacijo. Da bi te kdo jebal... isto kot pri nas. Vsi in noben. odvisno.

Saj sem napisal: vzhod SLO (potencialno Hrvaška v podravini), BK, Il bistrica, potem ostalo.

zz

Marko84 ::

Bihač ima premalo stanovanj. Banja Luka potem edina varianta, ki ima večjo ponudbo, pa sorazmerno blizu, cca 50km dlje kot Bihač. Tja grem pa 100% ampak ne vem še točno kam, za 200 EUR imaš stanovanje z vsemi stroški vred, hrana pa nekoliko ceneje. Več ne rabim. Pri nas lahko kar sanjaš da boš dobil kakšno spodobno stanovanje za tako ceno (s stroški vred).

Samson ::

Badwolff je izjavil:

Pel se enkrat iz Ljubljane proti Mariboru po avtocesti, da si ogledaš živali na paši. Krave, konji,ovce. Prašičev pa v Sloveniji res še nisem videl, da bi se prav pasli.


Hehe...Nedeljo grem gor, cetrtek ali petek dol po tej relaciji. Res pa ne zijam okoli ker je AC. Po lokalki se gledam.

gruntfürmich je izjavil:

Samson je izjavil:

Zanimivo...Se pri nas, v nasi vukojebini moras dobro iskat da kaksno kravo otroku pokazes :O)

zato ker si v vukojebini, kjer še vedno mučijo živali v tistih malih štalah


Nekako obsojas? Si bil kdaj dol? Si videl stalo? Jaz jih ne vidim. Mogoce v kaksni vasici se imajo...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

Marko84 ::

Sem bil v Banja Luki par dni. Hrano se da dobit veliko ceneje (tudi do 50%), kvaliteta mesa je zelo dobra, nasplošno imajo pa zelo slab zrak v primerjavi z LJ (cca 100% slabši) pa na polno lokacijah smrdi po smeteh, nečisto po cestah, kar odpadki ležijo naokoli. V Hostelu pričakovano so imeli stenice in garje (nič novega) ampak se navadiš če gre za denar potem okej se da žvet, samo higiena pa ni v redu.

Air quality measurements so kar točne, čeprav kaj bo šele pozimi, ker kurijo na premog kot sem slišal še nekateri. Poleg tega da imajo raufnk od toplarne v centru Banja Luke, potem bo to kar katastrofa. Ljudje pa kar prijazni, se bil presenečen.

Zaključek, živiš lahko poceni ampak imaš zato slab zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Shields ::

Raje v Prekmurje

Cr00k ::

Marko84 je izjavil:

Sem bil v Banja Luki par dni. Hrano se da dobit veliko ceneje (tudi do 50%), kvaliteta mesa je zelo dobra, nasplošno imajo pa zelo slab zrak v primerjavi z LJ (cca 100% slabši) pa na polno lokacijah smrdi po smeteh, nečisto po cestah, kar odpadki ležijo naokoli. V Hostelu pričakovano so imeli stenice in garje (nič novega) ampak se navadiš če gre za denar potem okej se da žvet, samo higiena pa ni v redu.

Air quality measurements so kar točne, čeprav kaj bo šele pozimi, ker kurijo na premog kot sem slišal še nekateri. Poleg tega da imajo raufnk od toplarne v centru Banja Luke, potem bo to kar katastrofa. Ljudje pa kar prijazni, se bil presenečen.

Zaključek, živiš lahko poceni ampak imaš zato slab zrak.


Si kar dober povzetek naredil. Dobro, dobijo se super stanovanja po ugodni najemnini, opremljeno in čistiš po naših standardih je ok... Na premog kurijo skoraj vsi (ne zgolj nekateri) in v Banja Luki je zrak še kar znosen... Tuzla je še bolj kritična.

Poleg hrane velja omenit, da je liter 95-oktanca 1,07EUR ;)

Marko84 ::

Pivo 0,33L je koštal 1 marko in to domače v lokalu. Čevapčiči v lepinji pa 3,5 marke. Samo nisem odvisen od te hrane. Ne vem pa zakaj imajo določeni deli v Banja luki imajo vonj po kanazaliciji tako močan, da sem moral hostel zamenjat. Monacco Inn recimo, pa ne da bi jim delal slabo reklamo ampak sem se obrnil in šel drugam. Smrdelo v radiusu 150m. Drugače, nasplošno pa je zrak znosen v tem času, ampak kaj pa pozimi? Kako pa je takrat?

Sej če bi stanovanje najel, ampak zaenkrat še razmišljam, po naših standardih bi šlo pomoje čist v redu. Si ga spucaš u nulo pa imaš mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Cr00k ::

Marko84 je izjavil:

Pivo 0,33L je koštal 1 marko in to domače v lokalu. Čevapčiči v lepinji pa 3,5 marke. Samo nisem odvisen od te hrane. Ne vem pa zakaj imajo določeni deli v Banja luki imajo vonj po kanazaliciji tako močan, da sem moral hostel zamenjat. Monacco Inn recimo, pa ne da bi jim delal slabo reklamo ampak sem se obrnil in šel drugam. Smrdelo v radiusu 150m. Drugače, nasplošno pa je zrak znosen v tem času, ampak kaj pa pozimi? Kako pa je takrat?

Sej če bi stanovanje najel, ampak zaenkrat še razmišljam, po naših standardih bi šlo pomoje čist v redu. Si ga spucaš u nulo pa imaš mir.


Zato ker nimajo kanalizacije urejene... mnoge hiše so brez greznic. Direktno odvajanje, potem so pa področja kjer se skoncentrira... pri nas v Lukavcu je ogromno jezero, kjer gre vse direktno notri. Ima pa jezero tudi jez in manjšo hidro elektrarno... tam pogosto kar konkretno smrdi, ko se kdaj mimo vozim :)

Marko84 ::

Hvala za to informacijo. Res je treba pazt, dobr nos met predn se useliš kam. Problem je ker se v drugih mestih po bosni sploh ne dobiš stanovanj, recimo tam kjer je boljši zrak (vsaj po ocenah). V BL pa kokr češ.

Mimogrede, tole drži kot pribito: http://aqicn.org/map/bosnia-herzegovina/
Sem bil še v Zagrebu, zrak fantastičen v primerjavi z LJ. na primer v mestu Karlovac, kjer imajo spet toplarno pa zanič, podobno Kranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Marko84 ::

Sej toplarne na biomaso so prav tako STRUP, v centru Kočevja recimo takoj zaznam neprijetnost pri dihanju (mogoče celo melamin kaj prispeva), 2km iz centra pa vse v redu. V BL enako, samo da tisto je res Banja (KAD), ko ne gre svinarija ven, se preveč zadržuje v kotlini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

val46 ::

Ma ti bi mogu živet v Aljaževem stolpu na Kredarici, pa gondolo bi ti mogli potegnt do tebe, da bi ti lohk iz merkatorja dostavili domov, kar bi naročil. Pol bi bil srečen. Še povsod kjer si živel ali bil ali ti je kdo predlagal, si najdu kako pomankljivost... Oprosti, sam meni ne deluješ ravno socialen človek, tako da, te resnično ne bi rad mel za soseda. Pa brez zamere, sam moje mnenje je tako.

Marko84 ::

Socialen sem, samo zrak dans dobit čist je umetnost. Imaš toliko krasot tako po sloveniji kot v bosni, kjer je v redu zrak, pa kaj ko noben ne oddaja.

WhiteAngel ::

Marko84 je izjavil:

Sem bil še v Zagrebu, zrak fantastičen v primerjavi z LJ. na primer v mestu Karlovac, kjer imajo spet toplarno pa zanič, podobno Kranju.


Huh? V Kranju je toplarna na plin. Smrdi Sava, ampak baje ni nevarno. Mislim, da ima ljubljanska kotlina ima povsod enako slab zrak.

Največji problem so pa prekleta domača kurišča, ki jih imaš povsod polno in za povrh folk kuri še smeti, iverko in moker les. Če bi se znebili tega in mašinerijo predelali na CNG/LPG, bi bil raj.

nsa_ag3nt ::

Domača kurišča so problematična zaradi manjka zalogovnikov za vodo, sploh pri onih, ki kurijo (stare atmosferske) kotle na trda goriva (suha polena, če imaš srečo; precej stare garde kuri tudi plastiko - na vrtu
poleti in kotlu pozimi).

Pri novih uplinjakih je dovolj velik zalogovnik samoumeven, gori 4 ure na polno in to je to za vsaj en dan.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

PrimoZ_ ::

WhiteAngel je izjavil:

Marko84 je izjavil:

Sem bil še v Zagrebu, zrak fantastičen v primerjavi z LJ. na primer v mestu Karlovac, kjer imajo spet toplarno pa zanič, podobno Kranju.


Huh? V Kranju je toplarna na plin. Smrdi Sava, ampak baje ni nevarno. Mislim, da ima ljubljanska kotlina ima povsod enako slab zrak.

Največji problem so pa prekleta domača kurišča, ki jih imaš povsod polno in za povrh folk kuri še smeti, iverko in moker les. Če bi se znebili tega in mašinerijo predelali na CNG/LPG, bi bil raj.


Točno tako.
Ko sem živel na vasi v hribih, kjer smo kurili na domača drva, je vsak pripravil zase kvalitetna in dobro suha drva in ni bilo nobenega problema z zakajenostjo.
Potem ko sem se pa preselil na obrobje mesta je bilo pa pozimi noro. Zvečer, da si šel ven si se domov vrnil kot prekajena mesnina. Tu pač folk ni kuril na drva, ker jih imajo v domači hosti ampak zato ker so pocni in je v peč letlo vse od smeti, plastike, iverke, mokrih drv, ...

buttcrack ::

WhiteAngel je izjavil:

Marko84 je izjavil:

Sem bil še v Zagrebu, zrak fantastičen v primerjavi z LJ. na primer v mestu Karlovac, kjer imajo spet toplarno pa zanič, podobno Kranju.


Huh? V Kranju je toplarna na plin. Smrdi Sava, ampak baje ni nevarno. Mislim, da ima ljubljanska kotlina ima povsod enako slab zrak.

Največji problem so pa prekleta domača kurišča, ki jih imaš povsod polno in za povrh folk kuri še smeti, iverko in moker les. Če bi se znebili tega in mašinerijo predelali na CNG/LPG, bi bil raj.

Se že začenja ja. Bog ne daj da minuto prepozno zapreš okna v stanovanju, si kot v dimni kamri.

Cr00k ::

WhiteAngel je izjavil:

Huh? V Kranju je toplarna na plin. Smrdi Sava, ampak baje ni nevarno. Mislim, da ima ljubljanska kotlina ima povsod enako slab zrak.


Sava diši po rožcah, če primerjam s kakšno Jalo tu... :) in v LJ dejansko nimamo tako slabga zraka. Sploh ne v primerjavi z mesti, kamor Marko84 planira.

Naletel sem na dober članek glede onesnaženosti mest v Bosni.

Vidim nekaj komentarjev zgoraj, v smislu, da Marko84 komplicira glede čistega zraka... dejansko je to problem in na dolgi rok zelo nezdravo. V Sloveniji se niti ne zavedamo, kako imamo dobre pogoje za bivanje, rekreacijo,... dokler kakšne Bosne ne doživiš (ne samo vidiš). Mi na kraj pameti ne pade, da bi šel na kakšen 5km tek... ali na kakšen hrib. Imam pljuča preveč rad :)

ramiz?! ::

Velik bonus je, da v bosni lahko odpres podjetje in imas dobicek obdavcen 10%, izplacilo le tega lastniku pa ni obdavceno, za razliko od nas, ko placas 2x po ~20%+... nakup avta je obdavcen z 17%, ne kot pri nas, ko ti vse dajatve dvignejo ceno za 60%... ce mas recimo registrirano se dejavnost dajanja vozil v najem, je obdavcitev 0%... sicer pa imajo v drzavi enoten ddv 17%... dodamo lahko se, da drzava ni davcna oaza, zato sloveniji ne daje podatkov o rezidentih, torej furs nima podatkov o tem kaj in koliko imas na bosanskem racunu, koliko podjetji imas in ali si sploh rezident... prispevki na zaposlene so ob zelo nizkih placah tudi zelo nizki... pri njih je minimalna placa pod 300e, tako da so prispevki okol 100e.

To so na kratko prednosti poslovanja v BIH, kaksna pa je kvaliteta zivljenja, pa ne vem.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Machete ::

Okoli mene 3. od 4. sosedov preverjeno in dokazano kurijo iverico. Tudi laminirano in zarobljeno z absom itd. Pzimi je katastrofa, včasih rabiš zbeat not.
Letos bom začel klicat inšekcijo in policijo, če bo potrebno. Mi lahko kdo prsim svetuje koga se klicati in težiti?. Vem, da ne bo nikogar na teren, ker so bubreki v loju, pa vseeno. Vsem sem to tudi povedal in jih že leta proosim naj nehajo FFS.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PunkDude ::

Odpri svojo temo pa sprašuj, ta ni namenjena temu.

Machete ::

Je ja, saj je vse zaradi zraka :D Če mu izboljšamo zrak, se ne rabi selit v bosno in najde poceni flat in čist zrak na Kranjskem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PunkDude ::

Zrak v Bosni je zanič v določenih predelih medtem, ko v drugih ni. Se da vse preveriti.
Preživim letno tam skoraj 2 meseca, dosti sem tudi v hribih. Vse okej. Sem pa v okolici Kotor Varoša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

Marko84 ::

Sem opazil, na enih koncih mesta v redu, na drugih katastrofa. Moraš biti pazljiv, sploh če misliš imet stanovanje dlje časa. Je pa zanimivo, da imajo v bistvu boljši zrak od LJ kar se tiče PM delcev in pa žvepla pa dušika, edino O3 imajo 100% višji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Cr00k ::

PunkDude je izjavil:

Zrak v Bosni je zanič v določenih predelih medtem, ko v drugih ni. Se da vse preveriti.
Preživim letno tam skoraj 2 meseca, dosti sem tudi v hribih. Vse okej. Sem pa v okolici Kotor Varoša.


Itak. Jaz vedno pišem o Tuzlanskem kantonu, Sarajevu, ipd. V manj industrijskih mestih je bolj ok ampak bodimo pošteni, tudi tam ni noben alpski zrak... Koliko je prebivalcev v tej občini? Jih je 10tisoč? Dvomim, da je pozimi tudi OK. Pa niti nima veze... premog kurijo povsod. Tudi poleti za ogrevanje vode, ker je najcenejše.

EDIT: Če smo iskreni tudi TE-TOL v LJ žge premog na polno... sicer indonezijskega in ne lignita :)


Jaz sem razumel, da želi OP bolj mestni utrip in da je blizu Slo. Tako da kakšna Hercegovina/Neum hitro odpade, kar bi sam takoj menjal za Tuzlo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banja Luka

Oddelek: Loža
173908 (2672) Yossarian
»

Kje v sloveniji je najceneje ziveti (hrana, stanovanje, stroski) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
618551 (5718) shotalick
»

Izlet v BiH

Oddelek: Loža
174665 (3761) Meizu

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25349422 (44113) bluefish
»

Nakup oblačil

Oddelek: Loža
169568 (8320) rajc123

Več podobnih tem