» »

Kje v sloveniji je najceneje ziveti (hrana, stanovanje, stroski)

Kje v sloveniji je najceneje ziveti (hrana, stanovanje, stroski)

«
1
2

tanix ::

Pozdravljeni. Zanima me v katerih krajih, regijah v sloveniji se da najceneje ziveti. Predvsem me zanimajo osnovni stroski zivljenja. Najvec me zanima hrana. Kje se da najceneje prehranjevat. Ce upostevamo da se mi ni treba peljat v sluzbo in zivim samo v tem kraju.

pegasus ::

Prekmurje, goričko? So se pred leti dobile velike stare kmetije (no, podrtije) za cca 20k. Od toliko zemlje lahko komot živiš.

starfotr ::

Bela krajina, Prekmurje, Prlekija. Pa mogoče še kje. Tudi nepremičnine so poceni, za nekaj 10 k dobiš lastno hišo in kar veliko površine okoli.

tanix ::

Ok fajn. Kaj pa hrana? Ker s kmetovanjem nisem ravno odlicen. Bi rad kupoval hrano. Vsaj na lokalnih trznicah ce ne v trgovinah. Kje se da dobit najcenej hrana?

Utk ::

Pri hrani ne bos dost prisparal nikjer. Gleda se placa in strosek nepremicnine, morda se cena piva v gostilni, ce si za te scene. Vse drugo je zanemarljivo.

Evolve ::

hotel mama

Okapi ::

Prekmurje, ker lahko hodiš po hrano na Madžarsko.

tanix ::

Recimo sem na google iskalniku brskal cene pic. V prekmurju so res sloraj za polovico nizje cene za pico kot tukaj v ljubljani. Tako da to zame ogromno pomeni. Tudi z 20% nizjimi stroski hrane kot v ljubljani bi bil zadovoljen. A so tudi druge dobrine v prekmurju, prlekiji, beli krajini tako cenejse kot recimo tale pica za primerjavo?

MisterM ::

Le kako naj ti človek resno odgovori, ko navajaš primerjavo stroškov bivanja po regijah s ceno pice?

PacificBlue ::

Haha.

Saj ves, da pica je v vsaki vasi. Mercator pac ne:)

Mkslim, da je nedavno bilo objavljeno katere regije v Sloveniji imajo najnizje prihodke..verjetn se lahko orientiras po tem

tanix ::

Sem napisal, da me zanima tudi hrana. Pac sprasujem, ce kdo ve, kje je najcenejsa. Predvidevam da so cene v merkatorju, sparu, hofru po celi sloveniji podobne. Kaj pa lokalna hrana? Pa mogoce tudi kaksno kosilo v gostilni?

jb_j ::

SV in JV slovenija.

je kr smešn, na zahodu je še vedno boljši standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Utk ::

Jaz sicer dvomim, da so pice v lj bistveno drazje. Ce so dva evra drazje, je to 50 evrov na mesec, ce planiras infarkt v letu 2019. Malica je na obrobju dobre 4 evre, tolk v lj verjetno ni, ne mores pa niti tu profitirat nic proti temu, da je nepremicnina nekje cenejsa 70 procentov.

starfotr ::

Cene v trgovinah so iste povsod. Je pa prednost, ker greš do sosoeda kmeta in dobiš vsak dan mleko, jajca, zelenjavo. Ob priliki tudi meso, ko imajo koline.

Drva so bolj poceni. Vse je cenejše, še obrtniki.

tanix ::

Okapi je izjavil:

Prekmurje, ker lahko hodiš po hrano na Madžarsko.

Kaj so cene na madzarskem se ceneje kot v prekmurju? Nikoli nisem bil na madzarskem.

PacificBlue ::

tanix je izjavil:

Okapi je izjavil:

Prekmurje, ker lahko hodiš po hrano na Madžarsko.

Kaj so cene na madzarskem se ceneje kot v prekmurju? Nikoli nisem bil na madzarskem.

V lenti na madzarskem hodi velik slovencev nakupovat se zdaj, hrana in pijaca zwlo poceni. Za gajbo piva das 13 eurov. Primer

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Pa še dobre toplice imajo.

mkk20 ::

Živiš na Goričkem, delaš v Avstriji, nakupuješ na Madžarskem. :)

MIHAc27 ::

Jaz mislim da v trgovinah ne bo veliko razlike po Sloveniji. Se pa zelo pozna pri kakih gostilnah. ne rečem da v Ljubljani ne najdeš pice za 5€ ampak jo gotovo kje v prekmurju lažje.
Dobra primerjava so tudi kake sadne kupe. V Portorožu je za 5€ ne najdeš, medtem ko je bila nazadnje v Velenju pod 3€. Pa še ful dobra je bila.
Podobno bi lahko našteval še za kavo in še kaj. Pač ko je kupna moč manjša morajo trgovci prodajati ceneje.

TheBlueOne ::

mkk20 je izjavil:

Živiš na Goričkem, delaš v Avstriji, nakupuješ na Madžarskem. :)


Dodam se, tehniko iz Amazona na sluzben naslov. :)

Mesto je verjetno najcenejse Maribor, kjer lahko uveljavis podobno logiko. So pa se moznosti na Koroskem, kaksne Crna na Koroskem, Vuzenica...

tanix ::

Hvala vsem za odgovore. Kaj pa stroski kurjave in ogrevanja. Ali je res ogrevanje najceneje v ljubljani? Ima kdo stanovanje v prekmurju, podravju, beli krajini, dolenskem? Kaksne stroske imate za ogrevanje?

Magic1 ::

Ogrevanje je najbolj odvisno od vrste in izolacije. V dobro izolirani hiši ogrevani s toplotno črpalko ali klimo je ogrevanje v rangu par sto € kjerkoli po Sloveniji(na obali seveda še manj:)
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Ogrevanje je najbolj odvisno od vrste in izolacije. V dobro izolirani hiši ogrevani s toplotno črpalko ali klimo je ogrevanje v rangu par sto € kjerkoli po Sloveniji(na obali seveda še manj:)


Pa podnebje tudi igra vlogo roko na srce... :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TheBlueOne ::

tanix je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Kaj pa stroski kurjave in ogrevanja. Ali je res ogrevanje najceneje v ljubljani? Ima kdo stanovanje v prekmurju, podravju, beli krajini, dolenskem? Kaksne stroske imate za ogrevanje?


Energenti imajo povsod isto ali priblizno isto ceno (drva lahko variirajo). Na obali morda prihranis pri kurjavi, ampak placas poleti, ko dela klima.

Jaz bi ocenil, da ce ze res hoces ziveti z minimalnimi stroski, da vzames nepremicnino, kjer ni potrebno ogrevati cele ali pa je za v startu manjsa po kvadraturi.

starfotr ::

Drva so še cenejša v Prlekiji, kot v osrednji Sloveniji. Tako, da je še cenejše. Ogrevanje preko toplarne v Ljubljani je pa seveda najbolj komot. Pa še nobene investicije v kurilno napravo nimaš.

krepki ::

Ja pa tudi plače so precej nižje,tako da si na istem.

MostWanted ::

ogrevanje je najcenejše v velenju, cca 50eur na sezono.

ko sem živel v celju na dveh različnih lokacijah je bil račun nekje 120-150€. za 80kvadratov stanovanje.sem bil tako jezen! da ne omenjam upravljanje blokov, kako je to tam drago.

Invictus ::

Ogrevanje je predvsem odvisno od ponudnika...

Nekateri ponudniki blazno lupijo svoje naročnike, ne moreš pa iti stran. En primer je Petrol v Luciji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vitez ::

V Prekmurju, sploh če delaš v Avstriji.

opeter ::

tanix je izjavil:

Okapi je izjavil:

Prekmurje, ker lahko hodiš po hrano na Madžarsko.

Kaj so cene na madzarskem se ceneje kot v prekmurju? Nikoli nisem bil na madzarskem.


Saj ne rabiš it na Madžarsko.

Če piješ mleko, obstaja možnost, da piješ "madžarsko".
Namreč Pomurske mlekarne, celjska Celeia pa še kakšna slovenska mlekarna kupuje kar dosti surovine (beri: mleka) z Madžarske.

Potem pa še nisem omenil recimo kamniške Ete ipd. ki pravtako kupujejo sestavine (poljske pridelke) z Madžarske.
Pa še bi se našlo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

m0LN4r ::

tanix je izjavil:

Pozdravljeni. Zanima me v katerih krajih, regijah v sloveniji se da najceneje ziveti. Predvsem me zanimajo osnovni stroski zivljenja. Najvec me zanima hrana. Kje se da najceneje prehranjevat. Ce upostevamo da se mi ni treba peljat v sluzbo in zivim samo v tem kraju.

Tam kjer ni infrasteukture, bolj malo dela in do civilizacije rabis vsak dobre pol ure v lepem vremenu delno po neasfaltirani cesti.
V lidlu na gorickem so iste cene, kot v lidlu v Mariboru. Jaz tu ne vidim razlike, kakor tudi ne pr elektriki ipd.
Najemnine? Ja tam kjer imas glasne sosede, nesanirana stanovanja, v kakem zakotnem kraju, kjer v blizini ni sluzb.
Tam bo najceneje.

tanix je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Kaj pa stroski kurjave in ogrevanja. Ali je res ogrevanje najceneje v ljubljani? Ima kdo stanovanje v prekmurju, podravju, beli krajini, dolenskem? Kaksne stroske imate za ogrevanje?

Na drva s kaminom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

cene si poglejte/primerjajte tukaj www.numbeo.com
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

otago ::

Razmerje dohodek in stroski bivanja je za javnega usluzbenca zagotovo najboljse kje v Prekmurju. Ce dobis 900/1000eur v Murski Soboti ti to omogoca dostio bolj enostavno in komot zivljenje kot v Ljubljani. Najemnine so pol nizje, vse ostalo je pa isto. Ce nic drugega, za 50-80k dobis bajto z vrtom, v Ljubljani bi morda nakrpal za garsonjero.

Cruz ::

Goričko je super, če želiš mir.
Pica ni pol cene cenejša, le nekaj evrov. V boljših picerijah se mi zdi, da je enaka kot v Ljubljani. Hrana je v Prekmurju dobra, prav tako pice.
Prvič slišim za nakupovanje na Madžarskem, ne poznam nikogar, ki bi hodil na Madžarsko v trgovine. Mogoče tisti, ki so bližje Madžarski meji(ne priporočam življenja tam, razen stroga okolica Lendave). Hodijo pa ljudje občasno v Avstrijo po pive in gorivo.
Kuriš na drva pa mirna Bosna.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Isotropic ::

Mogoče tisti, ki so bližje Madžarski meji(ne priporočam življenja tam, razen stroga okolica Lendave).

zakaj pa ne

Dimnik ::

Cruz je izjavil:

Goričko je super, če želiš mir.
Pica ni pol cene cenejša, le nekaj evrov. V boljših picerijah se mi zdi, da je enaka kot v Ljubljani. Hrana je v Prekmurju dobra, prav tako pice.
Prvič slišim za nakupovanje na Madžarskem, ne poznam nikogar, ki bi hodil na Madžarsko v trgovine. Mogoče tisti, ki so bližje Madžarski meji(ne priporočam življenja tam, razen stroga okolica Lendave). Hodijo pa ljudje občasno v Avstrijo po pive in gorivo.
Kuriš na drva pa mirna Bosna.


Tudi jaz ne poznam ljudi, da bi hodili nakupovat na madžarsko (razen ko je sejem ali pa organizirano po pivo laško, union v lenti) sem cca 15km od meje. Letos sem bil samo enkrat čez, ko je bil sejem. V avstrijo pa po gorivo in pivo,pepsi, cca 20km do meje...

Okapi ::

Jaz pa poznam ene, ki gredo recimo enkrat na mesec, po pivo, buteljke vina, salamo, sir ...

Ne kupujejo najcenejše robe, ampak malo boljše stvari, ki so precej cenejše kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BivšiUser2 ::

Saj maš tudi par trgovin s madžarsko robo in to poceni, npr. ena je Hungarikum.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Isotropic ::

bosna ni 30 km stran od bele krajine
zakaj se pa nebi kar preselil v bosno ali srbijo? v nekaterih delih lahko narediš novo bajto za recimo 20k (najbrž nekaj več, če hočeš kvaliteten material)
najbrž boš tudi manj davka plačeval (če ga sploh boš)

poglej še kočevje, relativno ok povezava z ljubljano

Zgodovina sprememb…

tanix ::

Tukaj dela link do clanka www.dw.com/bs/vikendom-u-krajinu-radi-š...
ne vem zakaj prejsnje tezave nalimat, google clanek se imenuje vikendom u krajinu radi sopinga

Isotropic je izjavil:

bosna ni 30 km stran od bele krajine
zakaj se pa nebi kar preselil v bosno ali srbijo? v nekaterih delih lahko narediš novo bajto za recimo 20k (najbrž nekaj več, če hočeš kvaliteten material)
najbrž boš tudi manj davka plačeval (če ga sploh boš)

poglej še kočevje, relativno ok povezava z ljubljano

Od slovenske do bosanske meje je priblizno 40km zracne linije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tanix ()

Alamar ::

A se boš z avionom peljal do Kladuše? Glej, misli si kaj hočeš, vendar ti iz prve roke povem, da tam nihče namensko ne nabavlja hrane. Še posebej ne zelenjave, ker imajo vse hiše vrtove. Razen mogoče južnaki iz blokov, ki gredo dol na obiske in sproti še natankajo in nabavljajo robo. Moreš vedeti, da je v Metliki, se posebej pa v Črnomlju % prebivalstva bosanskega izvora zelo visok.

Okapi ::

Od Vinice do Velike Kladuše je 80 km po cesti. Bližje ni nič.

tanix ::

Alamar je izjavil:

A se boš z avionom peljal do Kladuše? Glej, misli si kaj hočeš, vendar ti iz prve roke povem, da tam nihče namensko ne nabavlja hrane. Še posebej ne zelenjave, ker imajo vse hiše vrtove. Razen mogoče južnaki iz blokov, ki gredo dol na obiske in sproti še natankajo in nabavljajo robo. Moreš vedeti, da je v Metliki, se posebej pa v Črnomlju % prebivalstva bosanskega izvora zelo visok.

Janez iz metlike je zate juznjak. Skupaj s tremi bratranci. Poglej si clanek. Hodijo dol vsak mesec.

tanix ::

Dejansko bi bilo tezko za pricakovat da kdo ne bi sel hrano kupovat v bosno. Ker se dost bolj splaca kot pa prekmurcem, ki hodijo na madzarsko
 janez iz metlike

janez iz metlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tanix ()

tanix ::

Point je, da potujejo v bosno izkljucno zarad shopinga. Niso to samo bosanci ki delajo v tujini in spotoma med obiskom sorodnkov se malo nakupujejo. Ne. Dost clankov pise o novem trstu. Shoping za hrvate in slovence ki zivijo bliz se zelo splaca.

PreviousUser ::

Veliko se govori, da Albanci po Sloveniji kupujejo na veliko stare hiše. Ali to drži in kje jih kupujejo največ?

Okapi ::

V centru Ljubljane.

Alamar ::

tanix je izjavil:

Point je, da potujejo v bosno izkljucno zarad shopinga. Niso to samo bosanci ki delajo v tujini in spotoma med obiskom sorodnkov se malo nakupujejo. Ne. Dost clankov pise o novem trstu. Shoping za hrvate in slovence ki zivijo bliz se zelo splaca.
100 km v Bosno se nihče pri zdravi pameti ne vozi izključno zaradi hrane. Nekateri hodijo v bližnji Karlovac na tržnico. Rumeni tisk marskikaj prenese.

Unknown_001 ::

PreviousUser je izjavil:

Veliko se govori, da Albanci po Sloveniji kupujejo na veliko stare hiše. Ali to drži in kje jih kupujejo največ?


Lol... a še nisi videl? Kupjo eno staro podrtijo in se jih 5 not nasel. Pol jih pride še pet. Skupi adaptirajo na hitr dozidajo z ytong cegli dajo neko fasado gor in rezidenca pekov bureka je postavljena.

To delajo oraktično povsod kjer lahko odpro biznis.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PreviousUser ::

Unknown_001 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Veliko se govori, da Albanci po Sloveniji kupujejo na veliko stare hiše. Ali to drži in kje jih kupujejo največ?


Lol... a še nisi videl? Kupjo eno staro podrtijo in se jih 5 not nasel. Pol jih pride še pet. Skupi adaptirajo na hitr dozidajo z ytong cegli dajo neko fasado gor in rezidenca pekov bureka je postavljena.

To delajo oraktično povsod kjer lahko odpro biznis.


Bolj po mestih potem ali kako, no čeprav te pekarnice sežejo praktično v vsako vas.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpiranje slovenskih proizvodov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714816 (4957) FireSnake
»

Po nakupih v bosno

Oddelek: Loža
4622934 (21076) shotalick
»

Artikli v trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512149 (8509) jalovec09
»

Fašizem rising, verzija 2.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667366 (6373) T-h-o-r

Več podobnih tem