» »

Selitev v bosno zaradi budgeta

Selitev v bosno zaradi budgeta

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Marko84 ::

Zanima me, če kdo pozna dobro bosno in hercegovino, ker razmišljam o selitvi tja. Delo imam pisarniško tako da je vseeno od kje delam. Me pa zanima koliko bi resno prišparal pri najemnini in ceni hrane.

Pa ker konc se najbolj splača it, ker grem riskirat v neznano.

Matek ::

Marko84 je izjavil:

Pa ker konc se najbolj splača it, ker grem riskirat v neznano.
Za začetek pojdi na nekajtedenski izlet in si oglej različne regije, ane, verjetno se ne boš preselil na podlagi nasvetov s foruma :).

Drugače je pa vse odvisno od tega, kaj iščeš - najnižje cene, dostopnost storitev, prometno povezanost, naravne lepote itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TheBlueOne ::

Bi ti priporocal Hercegovino, posebej, ce ostanes rezident slo, da imas blizu hrvaske bolnice itn. Tam je tudi recimo kulturno dosti podobna nasi.

Pac vse je brutalno poceni, ce bos imel Slo placo, bos imel 123 hiso, bazen... Narava noro lepa, pogosto nedotaknjena. Ce bos v Hercegovini nujno na kajak na reke, pogledat zgodovinske zadeve itn. Avto imej kaj tako eksoticnega, da komaj popravis na Hrvaskem, ker kaksen VW bi ti znal hitro izginit. Ce bi jaz lahko delal remote, zna biti da bi se znasel kje tam. Morje, poceni, brutalno lepo ...

Cr00k ::

Evo, jaz ti pišem iz Bosne... :) Tuzla. Zrak je onesnažen, voda ni pitna,... najemnina stanovanja 300KM.
Cena hrane je nižja, tudi v restavracijah. Se da veliko prišparat s slovensko plačo (če ne hodiš v Slovenijo prepogosto). Vseeno je treba vedet, da imajo tu tudi svoje mane, ki me dnevno živcirajo :)

ps: Slovenski državljani ne moremo direktno kupovati nepremičnin v Bosni. ZK je neurejen, veliko je bilo razlastitev v preteklosti in vprašanje, če bo treba vračat kasneje... politika je pa itak razklana in državo držijo v pat poziciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Vazelin ::

zakaj ne potegneš dol npr. do Zimbabveja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Marko84 ::

TheBlueOne je izjavil:

Bi ti priporocal Hercegovino, posebej, ce ostanes rezident slo, da imas blizu hrvaske bolnice itn. Tam je tudi recimo kulturno dosti podobna nasi.


jaz bi rad bil čim bližje LJ (kilometrina ni pomembna, ampak če je treba kaj iskat v LJ, se mi ne da delat ekstra 100-200km brez veze). Drugače pa hvala za priporočilo.

Cr00k je izjavil:

Evo, jaz ti pišem iz Bosne... :) Tuzla. Zrak je onesnažen, voda ni pitna,... najemnina stanovanja Vseeno je treba vedet, da imajo tu tudi svoje mane, ki me dnevno živcirajo :)


Kje imajo pa v redu zrak in vodo? Bolj ob meji s hrvaško? Kakšen novi grad, bihač? Kaj si mislu s to mano?

Utk ::

Če ne veš kaj je mana, ostani kjer si. Minimalno poznavanje jezika ne škodi.

Marko84 ::

Vazelin je izjavil:

zakaj ne potegneš dol npr. do Zimbabveja?

Haha, si me pa ornk nasmejal!:D

TheBlueOne ::

Malo si poglej, kako je Bosna razdeljena, kje ti kulturno pase... Da ne bos imel kaksnih nepotrebnih nevsecnosti zaradi nepozanvanje kulture. Jaz tudi ne bi bil v najvecji vukujebini, ker ceprav se imam za zelo dobro srbohrvasko govorecega njihovih ruralcev ne razumem vedno kaj govorijo in se ce razumem besede ne vem kaj zelijo od mene. :)

Kar sem bil spodaj so bile bejbe dobesedno zdresirane. Ne vem, ce je pravilo, bo Cr00k morda potrdil. Ni vazno kako je bila izobrazena, smo na koncu bli za mizo samo tipi, zenske pa strezba in ciscenje. Se vedno je povsod kaj orozja, tako da ne se kregati s pijanimi tipi.

esel ::

Marko84 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

zakaj ne potegneš dol npr. do Zimbabveja?

Haha, si me pa ornk nasmejal!:D

V Zimbabveju bi težko preživel s povprečno slovensko plačo.
https://www.expatistan.com/cost-of-livi...

Spock83 ::

Pojdi v Novi Sad. Poceni kot Bosna pa še velik odobrih bejb je. Samo pazi da te ne scuzajo denarja.

#000000 ::

HAHA ti v bosno, a dejansko vsi od tam v SLO in naprej v EU čim je šansa.

Srbija je recimo dosti boljša Loznica recimo, vsaj kar se mix nacij tiče, Črna Gora majka, vse ceneje kot kjerkoli prej, Makedonija še ceneje, Albanija najem hiše ajde 4 sobno stanovenje eqvivalent in staro, 80 eur, hrana skor za free, edin moraš bit blizu Letališča ki ima povezavo z Evropo, ker so ceste dejansko kozje poti, kjer pa je nekdaj bil (30 let nazaj asfalt) pa je danes makedam z ogrominmi luknjami

Machete ::

esel je izjavil:

Marko84 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

zakaj ne potegneš dol npr. do Zimbabveja?

Haha, si me pa ornk nasmejal!:D

V Zimbabveju bi težko preživel s povprečno slovensko plačo.
https://www.expatistan.com/cost-of-livi...


Vsaj čike bo imel poceni. :8)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

#000000 ::

Vazelin je izjavil:

zakaj ne potegneš dol npr. do Zimbabveja?


V zimbabwe men se zdi veljajo vsi US$ tako ponarejeni kot pravi, pač so se odločili tako ker nima smisla vse pregledovat :) BAJE enkrat sem nekje bral to novico, ma je že preko 20 let od tega, lahko da je prišlo do sprememb, da veljajo tudi pirovski štoflci :)

Alien123 ::

Tip bi se preselil v Bosno, da bi imel večji standard?
Kaj pa če bi, kaj naredil, da bi imel tukaj večjega?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

PreviousUser ::

#000000 je izjavil:

HAHA ti v bosno, a dejansko vsi od tam v SLO in naprej v EU čim je šansa.

Srbija je recimo dosti boljša Loznica recimo, vsaj kar se mix nacij tiče, Črna Gora majka, vse ceneje kot kjerkoli prej, Makedonija še ceneje, Albanija najem hiše ajde 4 sobno stanovenje eqvivalent in staro, 80 eur, hrana skor za free, edin moraš bit blizu Letališča ki ima povezavo z Evropo, ker so ceste dejansko kozje poti, kjer pa je nekdaj bil (30 let nazaj asfalt) pa je danes makedam z ogrominmi luknjami


Pa še evro imajo v Črni Gori, ne bo treba nobene konverzije. :))

#000000 ::

Ja sam je jeftino

WhiteAngel ::

Marko84 je izjavil:

Zanima me, če kdo pozna dobro bosno in hercegovino, ker razmišljam o selitvi tja. Delo imam pisarniško tako da je vseeno od kje delam. Me pa zanima koliko bi resno prišparal pri najemnini in ceni hrane.

Pa ker konc se najbolj splača it, ker grem riskirat v neznano.


Preseli se v Belo Krajino ali Prekmurje, če želiš cenejše življenje. Kje za vraga si dobil Bosno?! Razen če imaš dol kakšne veze ali familijo.

starfotr ::

Kaj češ hodit v bosno. Greš v Prekmurje, Prlekijo, Goričko. Poceni, jedel boš dobro in še vedno si pri nas.

Ali pa Bela krajina.

Vse poceni.

tikitoki ::

Marko84 je izjavil:

Zanima me, če kdo pozna dobro bosno in hercegovino, ker razmišljam o selitvi tja. Delo imam pisarniško tako da je vseeno od kje delam. Me pa zanima koliko bi resno prišparal pri najemnini in ceni hrane.

Pa ker konc se najbolj splača it, ker grem riskirat v neznano.


najboljse, da se preselis na Filipine.

Pika na i ::

Najbolje prideš skozi, če greš v Kočevje.

val46 ::

Ti kar pejd...bomo meli pol vsaj kaj brat, ko te bo spet kej kje srbelo, al pa boš mel kake izpade glede kakih bolezni, ki si jih menda staknil v stanovanju ali okolici...

Marko84 ::

Ja svinarije se pa res bojim :) ampak to se da spucat pa maš mir.

Pika na i ::

A nam lahko zaupaš, zakaj bi se preselil v Bosno?

2dark ::

Marko84 je izjavil:

Zanima me, če kdo pozna dobro bosno in hercegovino, ker razmišljam o selitvi tja. Delo imam pisarniško tako da je vseeno od kje delam. Me pa zanima koliko bi resno prišparal pri najemnini in ceni hrane.

Pa ker konc se najbolj splača it, ker grem riskirat v neznano.



A si ti že kdaj porinil svojo rit ven iz ljubljane? Ljubljana je najdražja, ker je prestolnica. Greš na štajersko, pa boš takoj imel 1 sobno stanovanje za 150€.

starec Zosim ::

Nov na forumu, ki ga redno spremljam že dalj časa.
Sem poznavalec razmer v celotni bivši državi, ki se v politično korektnem govoru po novem imenuje "regija" ali "region" po njihovo.
Kam v BiH se preseliti? Najprej se odloči kje bi se bolje počutil, ker je država ustavno razdeljena na RS (Republika Srbska in Federacijo (muslimanski del z nekaj hrvaškimi enklavami, če izvzamemo zahodno Hercegovino). Jezik je skoraj identičen (isti) pri vseh - srbski, le da ga vsak imenuje po svoje, razlika pa je v mentalnem sklopu etničnih skupin, ki jo kaj hitro spoznaš. Če imaš namen veliko druženja, razmisli kje bi se najbolje počutil.
Večja mesta so onesnažena, sarajevska kotlina pa prednjači in v zimskem času dosega razmere kitajskih "air pollution" mest.
Če boš imel redne opravke v Sloveniji, potem izberi regijo, ki je Sloveniji najbolj dostopna: Kozarska Dubica - Gradiška - Banja Luka. Dubica: leži ob meji, dostopno preko mejnega prehoda Kostajnica ali Gradina. Do Lj. cca 2,5 ure. Prijetno, urbanizirano mestece z vso infrastrukturo. Urejene tudi okoliške vasi (internet, kanalizacija, asfalt). Hrana je smešno poceni, sadje in zelenjava lokalne pridelave. Urejene hiše z velikim zemljiščem (sadovnjak/travnik) so od 10.000 evrov naprej (ruralno področje), najemnine pa smešno nizke.
Banja Luka: Glavno mesto RS, zadnja leta močno povečano, univerzitetno mesto, ljudje sproščeni, odlično nočno življenje in veliko dogodkov (koncerti, kulturne prireditve, polmaraton...). Najemnine nekoliko višje. Vsa omenjena mesta poleti zelo zaživijo zaradi prihoda izseljencev.
Omenil Bi še Trebinje. Srbsko mesto, ki ima neformalni status najlepšega mesta v BiH. Le 30 minut do Dubrovnika in morja, pridih Mediterana, odlično mediteransko podnebje, garantirano najlepše ženske in pa (pozor) najvišji ljudje na svetu (uporabi brskalnik).
V BiH je vse občutno cenejše: gorivo, storitve, hrana...Slabosti: politična nestabilnost, korupcija in odsotnost pravne države.
Probaj za kakšen mesec in se odloči.
Podrobno navedi kakšne prioritete imaš, da bi ti lažje svetoval (gastronomija, narava in rekreacija, nočno druženje...)
Tudi Srbija ima odlične regije in nizke cene (stran od BG in NS). Okolica Kraljeva in Kruševca se že dve desetletji polni z rusko inteligenco. Prihajajo celotne družine, ki kupijo hišo z zemljiščem. Razlog? Ruske zime.
Zanimiva je tudi nesrečna umetna državica Severna Makedonija. Še cenejša z velikim številom sončnih dni. Hrana ima okus po hrani in ne po plastiki kot v ljubljanskih supermarketih.

Zgodovina sprememb…

blink ::

Kako je pa dol z zdravstvenim zavarovanjem? Ker pri izselitvi, ga moraš v SLO prekiniti.

mahoni ::

Bosna negativno:
- zdravstvo v kurcu
- veliko migrantov (glej Bihac, Kladusa)
- ce si "stranac" te bojo vsi hotel nategnit
- onesnazenost
- optika gum vsak mesec
- gorivo je nekdo omenil kot poceni - wtf, gorivo je cez 1€ in za ta standard je to kot bi bilo pri nas gorivo 1.9€
- internet v kurcu, na 24/7 pozabi
- poceni najemnine, ampak nekje v vukojebinah
- pozabi na kaksne specialne restavracije kot so kitajska, japonska, mehiska, pozabi na dobre pice
- masovno odseljevanje ljudi in masovno priseljevanje arabcev, pakistancev, indijcev, afganistancev...glej Bihac, Kladusa in Sarajevo (skratka bruh)

Bosna pozitivno:
- 7 dni v letu (kaksni cevapi in burek to ti je pa to, pa ti izvoli)

Miha 333 ::

starec Zosim je izjavil:


Banja Luka: Glavno mesto RS

Ne. Glavno mesto RS je Istočno Sarajevo.

Miha 333 ::

mahoni je izjavil:


- gorivo je nekdo omenil kot poceni - wtf, gorivo je cez 1€ in za ta standard je to kot bi bilo pri nas gorivo 1.9€

Gorivo je 1,15 €/L.

mahoni ::

Miha 333 je izjavil:

mahoni je izjavil:


- gorivo je nekdo omenil kot poceni - wtf, gorivo je cez 1€ in za ta standard je to kot bi bilo pri nas gorivo 1.9€

Gorivo je 1,15 €/L.

Ja kaj sem pa jaz napisal?

Miha 333 ::

mahoni je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

mahoni je izjavil:


- gorivo je nekdo omenil kot poceni - wtf, gorivo je cez 1€ in za ta standard je to kot bi bilo pri nas gorivo 1.9€

Gorivo je 1,15 €/L.

Ja kaj sem pa jaz napisal?

Čez 1 € je lahko 1,01, 1,5 ali pa 2 €. Jaz sem samo preciziral.

poweroff ::

Kaj pa Makedonija? ;)
sudo poweroff

antartide ::

še Slovenija je groza... ta bi pa šel v še slabše. Že Hrvaška je krepko slabša od Slovenije za živet, kje šele ostalo! Slaba ideja.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Vazelin ::

Romunija?
Več info pri nodiju!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gregor P ::

Romunija je v EU, tako da je že samo zaradi tega boljša izbira od naštetih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Yohan del Sud ::

Pa imajo sploh potegnjeno optiko do Bosne? :P Če boš tam pisarna rabiš neko učinkovito komunikacijo. Italija ni nek baš napredek od tukaj in še ksenofobije je več (porci slavi). Moj predlog je vseeno da prej pogledaš kakšno domačo vukojebino. Menda imajo optiko ponekod tudi na Goričkem in Beli krajni.
www.strancar.com

Reycis ::

Moj nasvet: dont do it. To je greznica od države. Tujca vsi hočejo samo okoli prinest. To so klanski ljudje, ki gledajo samo na svoj krog ljudi za druge soljudi jim je vseeno čr takoj na mestu vsi crknejo. Če nimaš svojega kroga ljudi boš sam proti celem svetu. Ko boš naletel na prvi manjši problem boš hitro videl, da so nekatere stvari, ki so pri nas brezplačne in samoumevne tam lahko zelo drage. Pravna država je samo mrtva črka na papirju. Advokati, sodstvo in izvršitelji delajo kot piha veter oz. preko kuvert.

Jaz sem pred desetimi leti imel podoben preblisk in edini rezultat je ta, da sem balkance iz dna duše zasovražil. In to v pravem naci pomeni besede. V nasprotju s tem kar pravi multikulti ortodoksija so njihove države greznica zaradi ljudi in njihove primitivne "kulture". Slovenci sicer tudi nismo popolni vendar pa smo svetlobna leta pred njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

Gagatronix ::

Selil bi se v skorumpirano in skorajda ze bankrotirano drzavo, ki se se vedno pobira po vojni in ze domacine nategujejo levo desno, kaj sele tujce... Jao, kaksne preberes tu gori.

Utk ::

Vsi, ki lahko, bežijo ven iz Bosne, tudi Hrvaške, in denar ni edini razlog. Dol je čisto lepo it malo za par dni na dopust, živet, kupit nepremičnino, je pa druga pesem. Pusti jypa in podobne cvetke, ki mislijo, da je Semič najbolj južni kraj Jugoslavije. Še pri nas je tako tako, dol pa policija in sodišča delajo čisto po svoje, kaj je res in prav pa nima nobene veze z njihovim rezultatom.

krucymucy ::

Gagatronix je izjavil:

Selil bi se v skorumpirano in skorajda ze bankrotirano drzavo, ki se se vedno pobira po vojni in ze domacine nategujejo levo desno, kaj sele tujce... Jao, kaksne preberes tu gori.


Nategnejo te tocno toliko kot se sam pustis. Povsod, naj bo to Bosna, Tajska ali pa Nemcija.
Ljudje pa odhajajo ker ni sluzb. Ce imas sluzbo, kot jo ima OP, potem ne vidim zakaj nebi sel. Naj poizkusi.

Utk ::

Nategnejo te tocno toliko kot se sam pustis.

Ko te nategne država, se nimaš kaj "pustit".

FTad ::

Pika na i je izjavil:

Najbolje prideš skozi, če greš v Kočevje.


Raje ne. Prevec ciganov in migrantov...

GrX ::

krucymucy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Selil bi se v skorumpirano in skorajda ze bankrotirano drzavo, ki se se vedno pobira po vojni in ze domacine nategujejo levo desno, kaj sele tujce... Jao, kaksne preberes tu gori.


Nategnejo te tocno toliko kot se sam pustis. Povsod, naj bo to Bosna, Tajska ali pa Nemcija.
Ljudje pa odhajajo ker ni sluzb. Ce imas sluzbo, kot jo ima OP, potem ne vidim zakaj nebi sel. Naj poizkusi.

A ti to resno? Že med Nemčijo in Slovenijo je ogromna razlika, kaj šele med Nemčijo in Bosno...

MTB ::

Alergije, vlaga, kamnolom, dimniki... Glede na to da te vse to moti, ti ne priporočam selitve v BiH. :D

krucymucy ::

GrX je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Selil bi se v skorumpirano in skorajda ze bankrotirano drzavo, ki se se vedno pobira po vojni in ze domacine nategujejo levo desno, kaj sele tujce... Jao, kaksne preberes tu gori.


Nategnejo te tocno toliko kot se sam pustis. Povsod, naj bo to Bosna, Tajska ali pa Nemcija.
Ljudje pa odhajajo ker ni sluzb. Ce imas sluzbo, kot jo ima OP, potem ne vidim zakaj nebi sel. Naj poizkusi.

A ti to resno? Že med Nemčijo in Slovenijo je ogromna razlika, kaj šele med Nemčijo in Bosno...


Razlika je ocitna ja. V Nemciji so ljudje zadrgnjeni. Za introvertirane je to sicer odlicno, jaz sem bil pa nesrecen.

GrX ::

krucymucy je izjavil:

GrX je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Selil bi se v skorumpirano in skorajda ze bankrotirano drzavo, ki se se vedno pobira po vojni in ze domacine nategujejo levo desno, kaj sele tujce... Jao, kaksne preberes tu gori.


Nategnejo te tocno toliko kot se sam pustis. Povsod, naj bo to Bosna, Tajska ali pa Nemcija.
Ljudje pa odhajajo ker ni sluzb. Ce imas sluzbo, kot jo ima OP, potem ne vidim zakaj nebi sel. Naj poizkusi.

A ti to resno? Že med Nemčijo in Slovenijo je ogromna razlika, kaj šele med Nemčijo in Bosno...


Razlika je ocitna ja. V Nemciji so ljudje zadrgnjeni. Za introvertirane je to sicer odlicno, jaz sem bil pa nesrecen.

A če so ljudje zadrgnjeni se smatra za nategovanje? Od kdaj?

Gregor P ::

MTB je izjavil:

Alergije, vlaga, kamnolom, dimniki... Glede na to da te vse to moti, ti ne priporočam selitve v BiH. :D

... in pa povsod kadijo ... povsoood8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

thetech ::

@GrX Pusti ga, saj revež ne ve kaj piše.

Sicer pa, če bi se jaz selil, bi bila Bosna zagotovo zadnja na seznamu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

GrX ::

Meni se zdi bolj smotrno, da si nekje v zahodnih razvitih EU državah poiščeš job, ter se preseliš tja. Meni na kraj pameti ne pride, da bi se selil v Bosno. Ne štekam, od kje folku take ideje.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banja Luka

Oddelek: Loža
173908 (2672) Yossarian
»

Kje v sloveniji je najceneje ziveti (hrana, stanovanje, stroski) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
618551 (5718) shotalick
»

Izlet v BiH

Oddelek: Loža
174665 (3761) Meizu

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25349409 (44100) bluefish
»

Nakup oblačil

Oddelek: Loža
169568 (8320) rajc123

Več podobnih tem