» »

Pisanje bloga

Pisanje bloga

Samo346 ::

Pri pisanju bloga prepisujem določene dele diplomskih, magistr. in doktr. nalog. Pri tem navedem avtorja in naslov naloge.


Pa je to sploh legalno?

FrRoSt ::

Legalno je, diplome so javno dostopne in javne, viri informacij pa je sestavni del verodostojnosti....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Samo346 ::

FrRoSt je izjavil:

Legalno je, diplome so javno dostopne in javne, viri informacij pa je sestavni del verodostojnosti....


Zasledil sem, da je bilo na prvi strani dipl. oz mag. naloge napisano, da je prepovedano je vsakršno kopiranje, prepisovanje...

Zaradi tega sprašujem. Nisem povsem siguren

zee ::

Žalostno, da nisi sposoben povzeti prebranega in moraš dobesedno prepisovati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

antartide ::

zee je izjavil:

Žalostno, da nisi sposoben povzeti prebranega in moraš dobesedno prepisovati.

more bit res dolgcajt tam
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Samo346 ::

Nekdo je raziskoval neko področje in piše o določeni tematiki, ki je sam ne poznam.
Zbral sem velike količine gradiva in odlomke iz različnih del.

Povzemal pa bi tematiko na koncu.

jacal ::

Samo346 je izjavil:

... dele diplomskih, magistr. in doktr. nalog ...


To ne naredi ravno dobrega vtisa, če si se namenil pisati tehtne reči, ki naj bi jim ljudje posvečali svoj čas in premislek.

FrRoSt ::

Samo346 je izjavil:

Nekdo je raziskoval neko področje in piše o določeni tematiki, ki je sam ne poznam.
Zbral sem velike količine gradiva in odlomke iz različnih del.

Povzemal pa bi tematiko na koncu.

Potem navedeš vire! Kako je pa s prepisovanjem in citiranjem, pa ne vem točno! Vendar mislim, da kakšni odstavki pri citiranju niso problematični.... Povzetki in zaključki pa tudi ne!

Na koncu navedeš in opišeš vire, če se želi kdo še bolje informirati ali preverjati zadevo...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

WhiteAngel ::

Samo346 je izjavil:

Zasledil sem, da je bilo na prvi strani dipl. oz mag. naloge napisano, da je prepovedano je vsakršno kopiranje, prepisovanje...


Huh? Mislim, diploma je avtorsko delo in spada pod avtorsko zakonodajo, ja. Isto velja za pravljico od Svetlane Makarovič, Hoferjevo reklamo ali pa glasbo na radiu. Ne moreš si kar prilastiti vsebine. Citiraš jo lahko. Citiranje in kopiranje odlomka, je pa bolj siva cona oz. odvisno od dolžine, namena in drugih okoliščin (zadnja afera - google in povzetki iskanj). Naj me kdo popravi.

Samo346 ::

jacal je izjavil:

Samo346 je izjavil:

... dele diplomskih, magistr. in doktr. nalog ...


To ne naredi ravno dobrega vtisa, če si se namenil pisati tehtne reči, ki naj bi jim ljudje posvečali svoj čas in premislek.


Tudi vsa zasluga gre tistim kateri so to raziskovali. In bi navedel celoten naslov nekega dipl. dela in avtorja, ki jo je pisal.

Pišem o blog o neki temi o kateri lahko teče razprava, a ker so temo raziskovali in jo strokovno opisovali, bi povzetek napisal na koncu ali pa bi o temi lahko tekla debata kasneje, naknadno.

Torej je bolje, da odlomke citiram iz diplomski, doktorskih nalog ali drugega gradiva. Povzemam pa naknadno.

FrRoSt ::

Samo346 je izjavil:


Pišem o blog o neki temi o kateri lahko teče razprava, a ker so temo raziskovali in jo strokovno opisovali, bi povzetek napisal na koncu ali pa bi o temi lahko tekla debata kasneje, naknadno.

Torej je bolje, da odlomke citiram iz diplomski, doktorskih nalog ali drugega gradiva. Povzemam pa naknadno.

Zadevo opiši, povzemi, razloži in zaključi! Na koncu podaš vire in avtorje!

Citate označiš in če je nujno, jih pač citiraš! Vendar ne bodi predolg. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720260 (3394) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230749 (17946) Phantomeye
»

Diploma + navajanje virov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5726590 (15754) mojca
»

Plagiat

Oddelek: Loža
407581 (5165) T-h-o-r
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15632100 (25108) celada

Več podobnih tem