» »

Nakazila iz tujine

Nakazila iz tujine

edi123 ::

Delam za Češko podjetje podjetje preko interneta ampak nisem zaposlen pri njih, ker ne zaposlujejo na tak nek "normalen" način, imajo pa registrirano podjetje na Češkem. Za moje usluge bodo mi nakazali vsak mesec po več tisoč €. Lahko mi tudi nakažejo na Paypal ali Skrill račun ampak mi to ne pride v upoštev pri vsakodnevnem življenju.

Me zanima pri kolikšni vsoti nakazil postanes zanimiv za FURS?

In ali se od teh nakazil plača davek ali dohodnina?

Miha 333 ::

Seveda se plača dohodnina od vseh dohodkov. Zavisi zgolj, na kakšni osnovi (redna zaposlitev, avtorska pogodba, s.p., ...). To boš moral sam definirati oz. ob pomoči računovodje in ustrezno prijaviti na FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Pac-Man ::

Več tisoč € mesečno, nedefinirane usluge...upam, da nisi česa plačal.

I'll let myself out.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

harvey ::

Osnovni pojmi o delu in dohodkih v tujini - FURS
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

antartide ::

edi123 je izjavil:

Delam za Češko podjetje podjetje preko interneta ampak nisem zaposlen pri njih, ker ne zaposlujejo na tak nek "normalen" način, imajo pa registrirano podjetje na Češkem. Za moje usluge bodo mi nakazali vsak mesec po več tisoč EUR. Lahko mi tudi nakažejo na Paypal ali Skrill račun ampak mi to ne pride v upoštev pri vsakodnevnem življenju.

Me zanima pri kolikšni vsoti nakazil postanes zanimiv za FURS?

In ali se od teh nakazil plača davek ali dohodnina?

utajiti do 50.000EUR davka, ni kaznivo dejanje. Tko da samo greš do 50.000EUR , pol pa začneš vse prijavljat. Hec

Zanimiv si jim lahko že za 1k na mesec :) - priporočam vse prijavit, tudi če boš kaj kupoval ne boš rabil dokazovat izvor.
Vsako transakcijo 10.000EUR, tudi kumulativno, banke prijavijo FURSU.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Zakaj pa se ne nakazuje v kriptah?

antartide ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa se ne nakazuje v kriptah?

čaki in kaj ti bo kripto v realnem svetu ?? Če pravi da še iz paypala mu ne pride v poštev. (očitno se ni slišal za dvig na bank iz paypala)

Pusti ti to kripto. On to naj prijavi, ker če bo mel več tisoč eur na mesec, bo hitro prišel do 50.000€ davka in potem je pa že kaznivo dejanje, ni ravno več hec.
Isto dilemo sem jaz imel, na koncu ni blo druge kot vse prijavit.
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Invictus ::

Odpri normiran s.p. in izdaj račun...

Drugače boš v 3 mesecih, glede na vsote, postal redni obiskovalec FURSa ;).

Račun tako ali tako rabiš, ravno tako češko podjetje, če se ne gresta nekih čudnih poslov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GrX ::

Tudi sam bi ti predlagal normiran s.p., ki je za te reči vsekakor najboljša zibira. Če se ne motim so avtorkse pogodbe obdavčene precej več. Navsezadnje pa v preko avtorskih pogodb ne moreš delati v nedogled, ker gre za dejavnost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

edi123 ::

antartide je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zakaj pa se ne nakazuje v kriptah?

čaki in kaj ti bo kripto v realnem svetu ?? Če pravi da še iz paypala mu ne pride v poštev. (očitno se ni slišal za dvig na bank iz paypala)

Pusti ti to kripto. On to naj prijavi, ker če bo mel več tisoč eur na mesec, bo hitro prišel do 50.000EUR davka in potem je pa že kaznivo dejanje, ni ravno več hec.
Isto dilemo sem jaz imel, na koncu ni blo druge kot vse prijavit.

Vem za nakazila iz Paypala ali Skrilla na TRR ampak sem potem na istem ne? Spet dokazovat kako je X vsota denarja prišla na paypal/skrill in potem na TRR. Potem rajši direktno na TRR pa mir.

Hvala za vse odogovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

Machete ::

Kupec iz tujine, EU sicer, želi od mene kupiti en vrednejši predmet. Kakšne so možnosti, da me nategne in plača SEPA iz nekega pohekanega računa, kar potem banka stornira?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

3,62%. Ampak samo, če dežuje.

Al kaj te zanima?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Si ziher? ker imam nov model kristalne krogle, ki trdi 3,65%? Tolk da vem če so me nategnili in moram uveljvljat stvarno napako.

Machete ::

Saj sta kar zabavna, ampak zanima me, če kdo dela kje na banki in dejansko lahko pove, če se to dogaja često ali nikoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Kje si dal oglas, v SLO in te kontaktira kupec iz tujine? Potem je velika verjetnost da te bo nateeeeeeeeeeeeeeee....
Če bo prepričljiv na banki, lahko blokira plačilo.

Za kaj več bo pa potrebno očistit stekleno kuglo.

Machete ::

Predmet je poežljiva stvar tudi (predvsem) v tujini, ker za slo je kar draga stvar.
Gre pa za 'nekega našega od dol', ki je dejansko gor (NIZ).
Tako, da ni čisto nemogoč scenarij, v bistvu pričakovan. Tudi na ebayu je ogromno ogledov.

Bom proval se zmenit za BTC.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"'nekega našega od dol'"

Potem pa po njihovo "pare na sunce". :D

Machete ::

Nič ne bo, še en scammer ali 14 letnik.
(Your message wasn't delivered because the recipient's email provider rejected it).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

kdo bi si mislil, če je pa ja predmet poežljiva stvar tudi (predvsem) v tujini, ker za slo je kar draga stvar? Neverjetno...

Machete ::

Nič ni neverjetno. Nisi še nobene stvari prodal v tujino ali kupil iz tujine? Jaz sem in to že precej.
Možak ni bil bot ali google translate. Konkretno je želel podatke za nakazilo brez cigu migu agentov in znanih for in absolutno nič čudnega ni, da (bi) bo šla zadeva v tujino.
Da pa kdo iz slovenije brska bolho in javi diaspori, če je nekaj zanimivega pa je povsem možno.

Samo kmet bo vsak mail iz tujine avtomatično vzel za scam. Slovenije je 2 milijona duš, EU pa 500 milijonov. Torej 498 milijonov kupcev je za kmeta avtomatičen nateg.

*tokrat gre za malce večji znesek in ne par 100 eur, zato imma vse senzorje napete. Pač previdnost.

**Da pa dodam še nekaj koristnega za temo, citat od agentke na NLB: če je nakazilo že na vašem računu, mi brez vašega dovoljenja tega denarja ne smemo vrniti nazaj pošiljatelju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

St235 ::

Zamenjaj agentko, ker ti je pozabila povedat, da v primeru suma zlorabe seveda lahko povsem mirno blokirajo sredstva in jih na zahtevo sodnih organov tudi vrnejo. Je pa seveda to bistveno težje kot v primeru paypala ali kreditnih kartic kjer banke to lahko naredijo samovoljno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Machete ::

Odgovor je bil malce hipijevski tudi meni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

joze67 ::

SEPA Credits Rulebook, stran 25, odstavek CT-02.03, stran 25.
Povzetek: nujno ni, je pa čisto mogoče, da se denar v določenem roku vrne na osnovni račun.
If the SCT was already credited to the Beneficiary's account, there are sufficient funds on the account and the funds are not yet returned, the Beneficiary Bank may, depending on the legislation in its country and/or contractual agreement with the Beneficiary:...

Če je tovrstna slovenska zakonodaja na tem področju dovolj jasna in restriktivna, ima agentka prav. Lahko pa je ... pozabila na spremembe, ki so prišle s SEPA.

Barko ::

Agentka ima prav v delu izjave, da po odobritvi računa prejemnika, brez soglasja prejemnika banka ne more upravljati s sredstvi lastnika računa, lahko in mora pa banka po nalogu ustreznih inštitucij npr. po pravnomočni izvšbi nakazati denar upniku, po sklepu sodišča omejiti imetniku računa razpolaganje s sredstvi. To velja še tudi v nekaterih drugih primerih (preveč komplicirani, da tukaj razlagam).

Lahko pa banka zavrne prejeto plačilo, zaradi neskladnosti podatkov na plačilnem nalogu nalodajalca s podatki prejemnika (napačen ime in priimek, napaka v številki TRR, napačen naziv firme, ipd. V tem primeru se nakazilo vrne na račun nalogodajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785741317 (24348) plusdzabaka1
»

Skrill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224569 (2796) Marko61
»

Prijava računov iz tujine - Leupay

Oddelek: Loža
489503 (7112) jype
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388135152 (80652) BlaY0
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017056 (14740) čuhalev

Več podobnih tem