» »

Konec naborništva !!

Konec naborništva !!

«
1
2

SHARK ::

To je dan katerega si bom zapomnil za celo življenje. Danes so namreč uradno ukinili naborniški sistem služenja vojske - MORS. Grem zdej takoj prosljavljat.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

zlabo ::

Ma to je krneki, bi se v vojski vsaj kej pametnga naučil, že s tistim civilnim služenjem so ga preveč sral!

_Mortal_ ::

Komi sm čaku ta dan.8-) Kaj bi se pa naučil ubiti človeka z golimi rokami, pospravljat posteljo, zlagat obleke...?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

undefined ::

> bi se v vojski vsaj kej pametnga naučil

Kaj že? :)

jamiroq ::

in kaj točno bi se v vojski naučili? :D

sem bil tistih 7 mesecev not in ne vem če sem se naučil česa omembe vrednega oz. koristnega... ne rečem, da ni bilo zabavno, ampak čas in denar, ki sem ga zapravil v tistih sedmih mesecih bi bil lahko pametneje porabljen (in denarja ni šlo malo; ~77kSIT samo za potne stroške).

zlabo ::

@iceman: v vojski se naučiš reda in discipline, predvsem pa kako preživet v določenih pogojih. Aja, kva pa če bo enkrat vojna, kdo bo pa pol branu našo domovino? tistih 1000 profesionalnih vojakov?

Predator ::

tale tema naj se ne sprevrže spet v to kdo bi koga branil če bi bilo to in ne to, pa kaj je mel en v vojski in itd.... pejte na iskanje pa oživite kakšno staro temo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

_Mortal_ ::

Mislim da je naloga starša da te nauči red in disciplino. Pozabljaš da bomo v EU in nas bojo "oni" "branili":D...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zlabo ::

Ok, da se razumemo. Jaz sem načeloma proti vojni, a če do nje pride, moramo biti na to pripravljeni. Vsak ima pač svoje mnenje in sam mislim da je lahko naborništvo tudi koristno. Sam bi šel v vojsko, da se naučim vsaj nekaj veščin za preživetje (namest tabornikov:D ) in pa mogoče rokovati z orožjem. Oče je bil v vojski v makedoniji, bil je šofer (vozil ljudi), tko da mu je blo prov fajn, pa spotoma se je še kej pametnega naučil.

undefined ::

> v vojski se naučiš reda in discipline, predvsem pa kako preživet v določenih pogojih.

Tega se vsak prej ali slej nauči sam, ko pride pravi čas, brez da bi se moral učit moriti.

Drugače pa mi ne bo noben zapovedal, da je moja dolžnost branit in reskirat svoj lajf za karkoli oz. kogarkoli, ta pravila si bom jaz postavil sam in sam se bom odločil za koga bom pripravljen umreti in reskirati kar imam. Za patriotizem (pod to se šteje tudi ta tvoja "domovina") sigurno ne. Za kakšnega človeka, ki pa mi nekaj pomeni, pa že bolj verjetno, da ja. Pa me prav nič ne briga, na kateri strani fronte je.

kopernik ::

zlabo:
sam bi šel v vojsko, da se naučim vsaj nekaj veščin za preživetje (namest tabornikov ) in pa mogoče rokovati z orožjem.

Saj lahko greš, a ti kdo brani ? :)

_Mortal_ ::

Ne bi dal življenja za nobenga politika rajši bi ga pretepel ampak to je moje mnenje>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zlabo ::

Ok, o patriotizmu zdele glih ne bi razpravljal, ker je to pač stvar posameznika in njegovega odnosa do rojstne države. Osebno sem razvil poseben čut do domovine in sem tudi ponosen da sem Slovenec.
Glede tega branjenja osebe, ki jo imaš rad pa samo to: s tem ko bi se boril za Republiko Slovenijo, bi s tem branil vse prebivalce naše države in s tem vključno tudi tisto osebo ki jo imaš rad!

undefined ::

> Ne bi dal življenja za nobenga politika rajši bi ga pretepel ampak to je moje mnenje

Well said. :)

_Mortal_ ::

Ne prej bi branil politikove oz. predsednikove ideje da treba iti v vojno. Naj gre sam...Če nas pa kdo napade bomo pa vseeno v Eu-ju in Natu...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zlabo ::

No, se bom raj poslovu od te teme, da se ne bomo začeli kregati, česar pa si jaz ne želim preveč, ker bo posledično temu sledilo zaklepanje teme in mogoče tudi kakšni nazivi.

Asgard ::

eden mojih najsrečnejsih dni. Danes pa gremo na pir ali deset in mal jebat stare vojake :D

undefined ::

> Osebno sem razvil poseben čut do domovine in sem tudi ponosen da sem Slovenec.

Jaz sem človek, ne "slovenec", če razumeš, kaj hočem reči. Če pa si Jelinčičev žlahtnik, potem pa ti je to verjetno bolj težko.

> Glede tega branjenja osebe, ki jo imaš rad pa samo to: s tem ko bi se boril za Republiko Slovenijo, bi s tem branil vse prebivalce naše države in s tem vključno tudi tisto osebo ki jo imaš rad!

Kaj pa če bi branil kar celotno globo, bi tudi to vključilo tiste, ki jih imam rad? Pa navedel sem tudi, da kogar bi branil, ni nujno, da je na strani te tvoje "domovine". Torej bi se z branjenjem "domovine" v bistvu boril proti temu človeku, oz. obratno, kajne? Tvoja logika stoji na trhlih nogah. :)

Narcos Satanicos ::

Kuko si lahko ponosen na nekaj, v česar si bil rojen... Nesmisel...

undefined ::

Rojen sem bil v univerzumu. Borim se za univerzum. :)

gappee ::

Jah, men je tud prov fajn, da se je tkole to nardil, k me čist nč ne mika jit tja.

Iceman:
> Jaz sem človek, ne "slovenec", če razumeš, kaj hočem reči.

Ne razumem čist...


Zlabo, a si Jelinčičev žlahtnk? He he :))

gappee ::

> Kuko si lahko ponosen na nekaj, v česar si bil rojen... Nesmisel...

Zakaj ne?

_Mortal_ ::

A če bi se rodil v Afganistan, a bi bil ponosen nanj?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

undefined ::

Oziroma se popravljam, borim se za svojo rojstno posteljo. ;)

Drugače pa, kje sem bil rojen? V Sloveniji? Ok. Kdo pa je določil kje je Slovenija in kje so meje? Politiki? Aha. In zakaj bi zdej mene mogla jajca srbet za ta načela? :)

BigWhale ::

Zalostno je to, da tolk jokate zarad teh pateticnih sest mesecev... ;>
Hm, ja v vojski se precej naucis, vsaj jaz sem sem... :)

undefined ::

> ja v vojski se precej naucis, vsaj jaz sem sem...

Še ti povej česa. Da v tušu ni dobro s tal pobirat žajfe? ;)

_Mortal_ ::

hehe>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

gappee ::

Aja, to sta mislila.
Ja se strinjam...
:)

BigWhale ::

Dragi IceMan,

Ako bi ti dejansko kaj vedel o nasi vojski ne bi govoril takih traparij, kot jih. Kot prvo, homofobija kar sili iz tebe, kot drugo pa, se v vojski (vsaj tam kjer sem jaz bil) lahko lepo zapres v svojo tus kabino in imas mir. ;>

Sicer pa, jaz sem se tam naucil precej, kar se tice samega orozja in uporabe le tega (ce te to zanima, potem se lahko precej naucis), radijske postaje poznam vse, ki smo jih tam uporabljali, prav tako telefonske centrale in podobne komunikacijske zadeve. Potem je tukaj se precej vojaskega prava in ostalih traparij.

Da uporabe radarja niti ne omenjam, radarske tehnike, ostale elektronike in se polno drugih stvari.

Stevila vrstic kode, ki sem jih napisal v vojski niti ne bi omenjal, ker jih je prevec, poleg vsega imas pa tam neskoncno casa, da pocnes tocno to kar te zanima. :) Pa malo morje knjig lahko preberes. Iz knjig se pa veliko naucis, mar ne? Marsikdo se je naucil precej orientacije, spoznavanja terena, prezivetja v naravi...

Ja, prav imas, mogoce zate in se za marsikoga popolnoma neuporabne stvari. Ampak vsak ima svoje prioritete, ce pa iz nastale situacije ne znas potegniti kaj pametnega, potem pa tako ali tako najbolje da crknes. Ja, imeli smo nekaj ljudi, ki so prisli v kasarno in ze prvi vecer precrtali en dan na koledarju preden so sli spat. Patetika...

Jaz sem se imel fajn, pa ceprav sem prve tri tedne imel konstantni musklfibr ;> Rafalno podiranje tarc je carsko, da tromblona ne omenjam. :P

ABX ::

Nauki iz vojske:

-Če narediš pizdarijo zanikaj do konca, v najslabšem primeru si na istem.
-Če ti kaj ukradejo, ukradi nazaj, če greš do povelnika in se pritožiš boš po vsej verjetnosti plačal manjkajoči predmet.
-Kako spat 18 ur na dan (v nasprotnem primeru obstaja nevarnost da postaneš alkoholik ali narkoman).
-Ne jebat 5% avtoriteto. (Zelo prav ti pride pri kreganju z policaji, če dovolj samozavestno izpadeš ti dajo takoj mir).
-Kako se nekomu lagat v faco in pri tem bit popolnoma samozavesten.
-Delat nič (nič ne delat pa ne smeš).

Eh ja pravi patriot sem, ni kaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_Mortal_ ::

>:D Samo se jebat avtoriteto in lagat lahko tudi iz samouka naučiš>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ABX ::

Samo v vojski najdeš dosti bolj ostre ljudi, enkrat ko te premagaš so policaji kot pepelka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

> Dragi IceMan,

Draga Kitka... ;)

> Ako bi ti dejansko kaj vedel o nasi vojski ne bi govoril takih traparij, kot jih. Kot prvo, homofobija kar sili iz tebe,

Kot prvo, so si ta izraz (homofobija) izmislili gayi. In ne, ne sili ena "homofobija" iz mene, če sem malo sarkastičen.

> kot drugo pa, se v vojski (vsaj tam kjer sem jaz bil) lahko lepo zapres v svojo tus kabino in imas mir. ;>

S poudarkom na "vsaj tam kjer si ti bil".

> Sicer pa, jaz sem se tam naucil precej, kar se tice samega orozja in uporabe le tega (ce te to zanima, potem se lahko precej naucis),

Hja, saj priznam, da zna bit zanimivo. Ampak sam namen, za katerega te učijo te uporabe, pa mi ne leži ravno.

> radijske postaje poznam vse, ki smo jih tam uporabljali, prav tako telefonske centrale in podobne komunikacijske zadeve.

To se naučiš tudi v ta namen postavljenih šolah, ako te že zanimajo te stvari.

> Potem je tukaj se precej vojaskega prava in ostalih traparij.

Teh je že tako ali tako dovolj, brez vojske.

> Pa malo morje knjig lahko preberes. Iz knjig se pa veliko naucis, mar ne?

To še vedno lahko počneš doma.

> Marsikdo se je naucil precej orientacije, spoznavanja terena, prezivetja v naravi...

Morda še edini plus. Ampak tudi to lahko sam nadoknadiš, če te že zanima.

> Ja, prav imas, mogoce zate in se za marsikoga popolnoma neuporabne stvari.

No ja, če na stvar gledaš iz tega vidika brez politike, se res ne sliši tako slaba. Verjetno so arabci svoje teroriste trenirali s podobnimi fintami. Za ameriško vojsko namreč vem, da ima ZELO podobno propagando, kot jo tukaj navajaš... "postani član ameriške vojske, dobiš zastonj šolanje, plačan si za delo, ki te zanima, etc. etc.", kako vzburljivo, kajne? ;)

> Ampak vsak ima svoje prioritete, ce pa iz nastale situacije ne znas potegniti kaj pametnega, potem pa tako ali tako najbolje da crknes.

To bomo itak vsi prej ali slej. V vojski je ta možnost za prej še toliko večja. ;)

> Ja, imeli smo nekaj ljudi, ki so prisli v kasarno in ze prvi vecer precrtali en dan na koledarju preden so sli spat. Patetika...

Res, patetika. Da se niso znali že prej ven potegnit pri komisiji. ;)

> Jaz sem se imel fajn, pa ceprav sem prve tri tedne imel konstantni musklfibr ;> Rafalno podiranje tarc je carsko, da tromblona ne omenjam. :P

Še posebej, ko te tarče postanejo ljudje s špricajočo krvjo naokoli. ;)


> Kako spat 18 ur na dan (v nasprotnem primeru obstaja nevarnost da postaneš alkoholik ali narkoman).

Po 18 ur ste spali na dan?

Ostalo pa si kar dobro povedal, ABX.

> Eh ja pravi patriot sem, ni kaj.

Si zaslužiš medaljo. ;)

> Samo se jebat avtoriteto in lagat lahko tudi iz samouka naučiš

Genau. :)

BigWhale ::

> S poudarkom na "vsaj tam kjer si ti bil".

Saj se nisi bil nikjer, kako pa to ves? :P Vse kar si povedal dejansko drzi ampak, moras pa vedet tudi to, da prej in sedaj, ko nisem v vojski, sem vsak dan vsaj devet ur v sluzbi, pot iz sluzbe domov mi pobere v najboljsem primeru tri ure, potem ene pet ur nucam za spanje, tako da mi za branje knjig, radio-amaterski izpit, tabornike in se vse ostale stvari, ki bi jih rad pocel ostane precej malo casa. :)

Pa ne omenjat, ameriske vojske, ker ni primerljiva :P Kar se pa streljanja tice, je bila pa to povsem tvoja ugotovitev. :) Ce nekdo rad strelja tarce se ne pomeni, da bo rad streljal ljudi. Ce pa nekdo ne mara streljat niti tarc, pa tudi ne pomeni, da ne bo veliko raje streljal druge, ker so pac to premicne tarce ;)

ABX:

Tvoje ugotovitve so v bistvu brez prave vrednosti, ker je to precej odvisno kje sluzis. Pri nas so tisti, ki so upostevali tvoje nasvete najbolj nahebali... :) Jaz sem bil pa priden, pa sem en teden prej sel domov, dobil vmes se dva dni dopusta in po mili volji sem se igral in debugiral en 'mali' radar. :) Ukradli mi pa niso nicesar. Se je pa zgodilo, da je nekomu zmanjkala ena spodna majica, pa je cela ceta dobila alarm, odnesla vse stvari ven na 'pisto' in smo tam stali priblizno od kosila, pa do vecerje, na soncu, precej vrocem. Pa se je zadeva nasla... :) Nekaj klukcev je pa potem se cel teden kopalo zaklonilnike :P

undefined ::

> Saj se nisi bil nikjer, kako pa to ves? :P

Nikjer nisem bil? Kako pa to veš? :)

> Vse kar si povedal dejansko drzi

V čem je potem še problem?

> ampak, moras pa vedet tudi to, da prej in sedaj, ko nisem v vojski, sem vsak dan vsaj devet ur v sluzbi, pot iz sluzbe domov mi pobere v najboljsem primeru tri ure, potem ene pet ur nucam za spanje, tako da mi za branje knjig, radio-amaterski izpit, tabornike in se vse ostale stvari, ki bi jih rad pocel ostane precej malo casa. :)

Aha, torej hočeš rečt, da ti je tistih 6 mesecev zadovoljilo ves prihodnji lajf, ki ga misliš zabit v službi do penzije? Dober si, res, če je bil to zate "življenjski odmor". ;)

> Pa ne omenjat, ameriske vojske, ker ni primerljiva :P

V tem primeru je zelo primerljiva, sploh pa tvoj način pripovedovanja in njihov način propagande. ;)

> Kar se pa streljanja tice, je bila pa to povsem tvoja ugotovitev. :) Ce nekdo rad strelja tarce se ne pomeni, da bo rad streljal ljudi.

Zakaj pa misliš, da ste v vojski streljali tarče? Da boste bolje igrali Counter Strike? >;)

> Ce pa nekdo ne mara streljat niti tarc, pa tudi ne pomeni, da ne bo veliko raje streljal druge, ker so pac to premicne tarce ;)

Ja prou, ane. Sam to nima dost veze tuki. V vojski si zato, da se naučiš pobijat nasprotnike (ljudi) in sam preživet v težkih situacijah, ko to poskušaš realizirat. Ne pa zato da se boš ti naužil nekih užitkov narave.

> Jaz sem bil pa priden, pa sem en teden prej sel domov, dobil vmes se dva dni dopusta

Zveni, kot da si bil zelo vesel dopusta in ti ni bilo tako sijajno v vojski, kot bi nam rad zdaj tuki povedu. :)

ABX ::

Sigurno kaj takega pod Yugo si nebi mogel privoščite, ker pa Slovenija ne pozna vojaškega sodišča vse skupaj izpade zelo bogo.

Le zadevo moreš malo preučit in jo izkoriščat do konca.

Primer: Beg iz vojašnice ni kaznivo dejanje oz. prekršek če si odsoten za manj kod 24ur (za stražo ne vem).
Nikoli nisem odgovoril na ukaz z "ne bom" ampak sem vsak ukaz izvršil kar se le da napačno, tako da raje kot zgubit živce z mano, so odnehali.
80% vojakov je imelo, med drugim, omejitev A (max 5km hoje na dan) za pehotni bataljon zna bit to problem :)

Sicer pa če bi bil edini bi 100% jebal ježa, v temu ni dvomam.Piko na i pa so postavljali obupani povelniki.

Premeščen iz elitne enote potapljačev v Texas Vipava, kazenska vojašnica.
Zakaj premeščen? Ugani! :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tr0n ::

Vsekakor dobro, da se ta primitiven nacin solanja vojakov koncno zakljucuje. Ena mucna obveznost manj.

Zdaj pa lepo studij koncat in se redno zaposlit pa bo :).

Popaj ::

BigWhale v kateri vojašnici pa si bil?

pingo76 ::

Hvala ..... . Končno sem se losal vsakoletnega pogovora (kreganja) z vojaškimi psihologi. En življenski cilj mi je bil se losati vojske in mi je ratalo. Star sem 26 (kmalu 27) in že 5 let uspešno j.... v mozak te glupe psihologe. Ma kako se jim je dalo me prenašat? :D . Zoprn do amena in elegantno brez kletvic jih pošiljal v tisti kraj. Na žalost (in mojo srečo) vse to na stroške davkoplačevalcev. No zdaj pa imam mir. Res pa, da mi bo najverjetneje manjkalo tisto vsakoletno par urno gratis zezanje tistih dveh vojaških psiho kokošk. Dober feeling jih spravit ob živce in obup, he he.
Mi že manjka naša ljuba vojska... :D :D :D

undefined ::

> Ma kako se jim je dalo me prenašat?

Ker jim je to služba? Verjemi, nisi nikogar nič užalil, čeprav si imel mogoče tak namen. ;)

Drugače pa si res malo čuden, da se ti je dalo 5 let jebat s psihologi, jaz bi v tem času iznašel že kako drugo taktiko. ;)

bobby ::

ma veste kga? ne veste, bom pa povedu. jst sem se mel v tej "vojski" več kot dobr. valda je blo treba mal delat pa puzat pa te pizdarije ampak smejal pa pizdarije smo pa tud počel zlo velik. men je blo zlo luštn. poleg tega, spoznaš najmanj 30 novih "prjatlov" od tega ti jih pa sigurn ostane ene 5 k se tud po vojski družmo pa žzuramo. to k so naborništvo ukinl je ena sama potuha maminim sinčkom k nočjo dlje stran od mamice kokr najbližji lokal. mel ene par osebkov v "vojski" k bi jim po videzu dal naziv "frajer, nepremagljivi, idt" ampak po 4 ( ŠTIRIH ) dneh se je model jokal da hoče k mamici,... mislm halooo!! da o ostalih treh ne govorim. vsake 5 minut na telefonu pa dam klicat pa lubice,... joj joj.

v glavnem, frajerčki se v teh tabornikih čist okol obrnejo in postanejo prave male jokajoče pičkice. sej ni čudn da je tok folka lohka zdele veselih k jim ne bo treba maminih kiklc zapustit.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BigWhale ::

To Popaj:

Prve tri mesece v Sentvidu na usposabljanju, potem pa Ljubljanski Vrh

slon ::

a se mogoče spomneš povelnikov in če lahk poveš kerga leta si bil gor na ljubljanskem vrhu.
lp.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Hasper ::

se čist strinjam z bobby-em. Sem slišal veliko takih zgodbic. Veliko je pičkic in se jih joka da hočjo it domov. To se dogaja že po nekaj dneh. In to zdaj ko je mir. Kaj bi bilo če bi blo to npr leta 90,91. Pa tacga jst raj sam ustrelim kokr pa da bi tm celo vojašnco pomoču.

Ne bom reku da vojska pametna pa da v tem času k si not ne bi mogu kej bolj pametnega narest. Ampak en red bi mogu bit. Ni blo pošteno da so eni šli not drugi pa ne. Ok civilno služenje. Odobril bi ga res samo redkim. Ne bi se nč kej dost zajebaval. V vojski se eni fantki prvič ločjo od svojih mamic.

Pol se pa še eni hvaljo kako so psihologe jebal v glavo. Ej če se 5 let s psihologi pregovarjaš pol neki ni u redu s tabo! Al si bolan, al nimaš statusa študenta al se ti pa delat ne da. Tak bi moral v vojsko, mogoče bi ga edino vojska zrihtala.

kopernik ::

Hasper:
Ni blo pošteno da so eni šli not drugi pa ne

Za koga? za tiste, ki so šli noter ali za tiste, ki so ostali zunaj ?:)
Glede na to, da zagovarjaš vojsko in red v njej in oh in sploh, bi se moral počutiti priviligiranega, da si v njej bil. Ne mi sedaj jokat, da eni so mogli it, drugi pa ne.

bobby ::

poštenost tle nima nobene veze. pač eni smo bli, eni niso bli, ... pa kaj. hočem sam to povedat da so slovenski tipi velik večje pičkice kokr bi si marsikdo mislu.

pač je konec naborništva. life goes on.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

IceIceBaby ::

hvala bogu da so ukinli. Tisti ki vam paše boste še vseen lahko šli not, pa še dobr bo plačan (cca 50k + potni stroški če se ne motim). Tko da prikrajšan ni noben nič, celo na boljšem ste tisti, ki bi radi služili.

Glede tega kolk se v vojski naučiš pa nebom razpravljal ker nevem. Lahko samo povem da v vojsko niti slučajno ne grem, pa vseeno znam razstavt in sestav puško in pištolo in če je treba 100 sklec nardim al pa 20km prehodim v enem dnevu. Pa bom za nekatere še vedno pičkica ker sem rajši doma in ta čas zapravim za študij ali stvari ki me veselijo kot pa da grem rambota špilat v vojsko.

Freelancer ::

Hehe :D Meni je cisto prav, da so ukinili tole zadevo. Vsi patrioti pa lahko komot sluzite poklicno, da ne boste prikrajsani za vso znanje, ki ga pridobis v vojski. IceMan, dobre mas v tej temi, ful sm se nasmejal, two thumbs up :D :D :D

Ma to je krneki, bi se v vojski vsaj kej pametnga naučil, že s tistim civilnim služenjem so ga preveč sral!

Tole je prov svetovna izjava, ko v profilu vidis, da ima avtor 14 let :D

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

hasper, bobby

Meni je zelo zal za vaju, vem da vaju je ukinitev nabornistva verjento globoko pretresla, ampak tko pac je. Nic vec brezveznega zapravljanja casa in denarja. Jaz osebno sem bil eden tistih, ki so si zeleli domov. Tako kot 95% vseh, ki smo bili notri. In to ne pomeni da smo mamini sincki, ampak da imamo zivljenje. In da si zaprt v vojasnici, kjer se za vsak obrok cim bolj nazres, da si cim bolj zaspan in ubijes cim vec casa, je bizarno. Oziroma vzrok za to je bizaren. Namrec da se nic ne dela. Vse kar sem se naucil bi se v dveh tednih. Ves ostali cas je bil kraja mojega zivljenja.

In za vse ki pravite kako nas bo tistih 100 profesionalcev branilo. Ce bi bili v vojski bi drugace gledali na to. Dvomim da je kdo iz nase baterije prisel ven bojno pripravljen. Se zasesti opazovalnico sem se naucil kazensko (katero sem dobil, ker sem na nedovoljen nacin obijal dolgcas). Tako da kake blazne razlike ne bo.

bobby ::

poldi: ni me pretresla, boli me kurac pravzaprav. samo nekateri "bodoči" bi lahko sli not,če ne druzga zato, da nebi mamicam pa očkatom preveč cajta pa gnarja odžiral,da bi se mal odpočil od njih in njih utrujanja. se pa skoraj v večini strinjam s tabo, sam vsake toliko se oglašajo nekateri osebki z nekimi čudnimi pripombami, ne samo tle na forumu ,ampak na splošno.

grem jst stran od te teme.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119385 (17269) BigWhale
»

Ukinitev vojaskega roka

Oddelek: Loža
492797 (1995) Chessman
»

Kako zbežati ognjenim zubljem VOJSKE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817150 (5676) Andor

Več podobnih tem