» »

s.p. normiranec - pooblastilo računovodji za mojo spletno banko

s.p. normiranec - pooblastilo računovodji za mojo spletno banko

yabuk ::

Živjo.
Ravno odpiram s.p. (normiranec, nezavezanec za DDV) in računovodja mi je navedel opcijo, da imam lahko samo osebni transakcijski račun (letno je ca. 120e ceneje). Za njegovo ime bi sklenil pooblastilo za dostop, potem pa on dostopa in ima vpogled v vse moje finance prek spletne banke.Se še kdo tega poslužuje? Se vam zdi to smiselno?
Alternativa je odprtje poslovnega računa za s.p. Hvala za odg.

pero50 ::

DH ima cca 5€ mesečno poslovno bančništvo. Glede na to, da si normiranec bi ti predlagal naslednje:

1x letno se ti spreminjajo prispevki. Naj ti on to izračuna, pošlje koliko in kaj nakazuješ, nastaviš trajnik in je to to. 1x letno ga popraviš in maja plačaš poračun davka.

v februarju mu pošlješ vse prejete in izdane račune. Če si podjetnik kot se šika, je to 5 prejetih in 10 izdanih :)) hint: kot normiranec ne rabiš stroškov in ti ni treba jemat materjala na firmo, posledično manj računov za poknjižit.

Ljudje so "izginili" tako ali drugače za nekaj 10.000€. Osebno računovodju ne bi nikoli zaupal dostopa do svoje spletne banke in poslovanja z mojim denarjem. Tistih prihranjenih 120€, boš tako dal računovodstvu. Verjetno veš, da tega ne delajo zastonj. DH poslovni ima spletno banko za cca 60€ letno. Nekateri osebni računi so dražji od tega. Lahko zapreš osebni račun in imaš samo poslovnega.

jest10 ::

Nimaš kaj dajati dostopa. Nikoli.
Sicer pa NLB osnovni račun(račun, ne paket), ki ga lahko uporabljaš za poslovno rabo(moraš povedati ob odpiranju, da ga prav označijo), te s klikom pride malo čez 3€ na mesec.
Alternativa je N26

Matevz96 ::

Zakaj bi potreboval dostop do banke? Mesečno mu pošlješ izpiske prometa in to je to.
#hooldthedoor

sniff ::

1.) stroški DH mesečno:
FIKSNI:
4,30 PROVIZIJA ZA VODENJE RAČUNA
1,30 UPORABNINA DH-POSLOVNI
0,60 PROVIZIJA DH-MOBILNI
VARIABILNI:
0,35 PROVIZIJA za izvedbo plačila preko spletne banke

2.) stroški N26 mesečno:
FIKSNI:
0 €
VARIABILNI:
0€
Ni nobene potrebe, da ima računovodja aktiven dostop do tvojega osebnega/poslovnega računa, saj ne bo izvajal plačil. Kar on rabi je izpiske transakcij, poleg računov, ki mu jih boš pošiljal za knjiženje.

Gokeiken ::

Kot normiranec lahko prišparaš tudi na računovodstvu. Vsak mesec narediš preko edavkov 4 klike in je obrazec izpolnjen in oddan.

Gagarin ::

Gokeiken je izjavil:

Kot normiranec lahko prišparaš tudi na računovodstvu. Vsak mesec narediš preko edavkov 4 klike in je obrazec izpolnjen in oddan.


Kakše štiri klike in oddaja mesečnega obrazca za normiranca in ne DDV zavezanca? To se dela 1 krat letno...

Jure14 ::

A si prepričan, da je govoril o dostopu do eBanke?
Da ni mogoče govoril o eDavkih?

dripac ::

Jure14 je izjavil:

A si prepričan, da je govoril o dostopu do eBanke?
Da ni mogoče govoril o eDavkih?


Točno to. Ko sem bil normiran s.p. je moj računovodja imel dostop do eDavkov, do eBanke ni bilo potrebe.

Gokeiken ::

Vsak mesec se odda PODO-OPSVZ obrazec, za katerega je treba 4 klike. 1x na leto je pa obračun, kjer je drug obrazec in ponovno štirje kliki.
Za to ne potrebuješ računovodstva, le znanje osnovnega seštevanja.

yabuk ::

hvala vsem za odgovore in komentar. bom upošteval nasvet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145661 (9445) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440105 (14980) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421038 (14384) maticb492
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234706 (2892) Ales
»

FURS, izvršba in način obveščanja

Oddelek: Loža
144713 (4199) Invictus

Več podobnih tem