» »

Sprememba stalnega naslova

Sprememba stalnega naslova

Bye ::

Na spletni strani ministrstva sem prebral nedoslednost...
"Ker se na identifikacijske dokumente vpisuje podatek o naslovu stalnega prebivališča, je potrebno v primeru spremembe naslova:
Osebno izkaznico predložiti v uničenje organu, pristojnemu za izdajo, v roku najkasneje 30 dni po spremembi naslova."
Buče birokratske, kako pa naj se vrnem čez mejo?! Dokument tudi sicer zakonsko moram imeti za legitimacijo.

fikus_ ::

Če zjutraj naročiš novo OS popoldne jo menda že lahko prevzameš v Celju.

kixs ::

Ce on spremeni stalno prebivalisce, mora iti na UE s potrebnimi dokumenti/dokazili. Potem sele dobi nove dokumente.

Bye ::

Torej mi ostane stara osebna do nove? Logično bi bilo, drugače ne vidim variante.

kixs ::

Seveda.

Bye ::

Thanks.

Mavrik ::

Bye je izjavil:

Torej mi ostane stara osebna do nove? Logično bi bilo, drugače ne vidim variante.


Za potni list so meni rekli da ga moram vrniti za vpis naslova. Ko sem jih vprašal kako točno bom prišel nazaj domov... niso meli ideje :) Niti ga niso hoteli poslati na ambasado v drugo državo. Pač moraš zakuriti cel teden za reševanje te birokracije ali pa iti na ambasado v svoji državi.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Bye je izjavil:

Na spletni strani ministrstva sem prebral nedoslednost...
"Ker se na identifikacijske dokumente vpisuje podatek o naslovu stalnega prebivališča, je potrebno v primeru spremembe naslova:
Osebno izkaznico predložiti v uničenje organu, pristojnemu za izdajo, v roku najkasneje 30 dni po spremembi naslova."
Buče birokratske, kako pa naj se vrnem čez mejo?! Dokument tudi sicer zakonsko moram imeti za legitimacijo.

Na srečo to na osebnem dokumentu ne zanima praktično nikogar. Že leta imam štiri različne osebne dokumente s štirimi različnimi naslovi in noben izmed njih ni enak trenutno prijavljenem stalnem naslovu. Do sedaj mi tega ni še nihče pokomentiral. Ne na UE, ne pri kontroli prometa, ne mejna kontrola na Brniku, ne mejna kontrola na HR meji.

Izven RS pa to tako ali tako ne briga nikogar.

Tako da se na tvojem mestu s tem ne bi preveč obremenjeval.

Sicer pa to, da imaš na osebnem dokumentu vpisan napačen naslov, ni razlog za neveljavnost. Dokument še vedno velja, nihče ti ga ne bo odvzel, boš pa v prekršku, ker ga nisi zamenjal s takšnim, ki ima pravilen naslov. Če misliš, da se bo s tem komu dejansko dalo ukvarjati. Edina funkcija tega predpisa je omogočanje nekaj umsko prizadetim policistom, da do onemoglosti utrujajo mimodiočim in jih zmerjajo z "Ihre papiere Bitte!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:


Na srečo to na osebnem dokumentu ne zanima praktično nikogar. Že leta imam štiri različne osebne dokumente s štirimi različnimi naslovi in noben izmed njih ni enak trenutno prijavljenem stalnem naslovu. Do sedaj mi tega ni še nihče pokomentiral. Ne na UE, ne pri kontroli prometa, ne mejna kontrola na Brniku, ne mejna kontrola na HR meji.

Izven RS pa to tako ali tako ne briga nikogar.

Tako da se na tvojem mestu s tem ne bi preveč obremenjeval.

Sicer pa to, da imaš na osebnem dokumentu vpisan napačen naslov, ni razlog za neveljavnost. Dokument še vedno velja, nihče ti ga ne bo odvzel, boš pa v prekršku, ker ga nisi zamenjal s takšnim, ki ima pravilen naslov. Če misliš, da se bo s tem komu dejansko dalo ukvarjati. Edina funkcija tega predpisa je omogočanje nekaj umsko prizadetim policistom, da do onemoglosti utrujajo mimodiočim in jih zmerjajo z "Ihre papiere Bitte!"


Problem ti pa lahko nastane če greš ven s civiliziranega sveta in moraš spolnjevati kakšne vize. So me recimo v Maroku vprašali zakaj točno jim lažem okoli države v kateri živim, pa tudi ZDA imigracija je imela podobno vprašanje o neskladanju. To seveda nikakor ne pomeni da bo to problem, ampak vseeno pa je to problem, ki ga ne rabiš.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Gotcha! S tem se pa še nisem srečal in tam pa verjamem, da ljudje začno spraševati in stvar hitro postane problematična.

St235 ::

Mavrik je izjavil:

Bye je izjavil:

Torej mi ostane stara osebna do nove? Logično bi bilo, drugače ne vidim variante.


Za potni list so meni rekli da ga moram vrniti za vpis naslova. Ko sem jih vprašal kako točno bom prišel nazaj domov... niso meli ideje :) Niti ga niso hoteli poslati na ambasado v drugo državo. Pač moraš zakuriti cel teden za reševanje te birokracije ali pa iti na ambasado v svoji državi.


Pravilen postopek v takem primeru je preko slovenskega veleposlaništva v državi kjer živiš (če se pač ne mroeš vrnit v RS, da to urediš).

AndrejO ::

Počasi bo potrebno začeti pritiskati, da se ta "stalni naslov" umakne iz osebnih dokumentov, ker je en drek vreden.

Utk ::

AndrejO je izjavil:

Počasi bo potrebno začeti pritiskati, da se ta "stalni naslov" umakne iz osebnih dokumentov, ker je en drek vreden.

Počasi bo treba začet pritiskat, da se osebni dokumenti umaknejo.

AndrejO ::

Utk je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Počasi bo potrebno začeti pritiskati, da se ta "stalni naslov" umakne iz osebnih dokumentov, ker je en drek vreden.

Počasi bo treba začet pritiskat, da se osebni dokumenti umaknejo.

Ni potrebno prehitevati. To bi lahko nekaterim še posebej prizadevnim policistom povzročilo nepopravljive duševne travme.

Bye ::

I bow to you all, for your time and 'all :)

McHusch ::

Ah kako je dobro to urejeno na Švedskem, kjer je tvoj naslov vezan na personnummer. Se preseliš, javiš nov naslov na Skatteverket in tvoj naslov se avtomatično updejta v banki, na pošti, časopisni naročnini, fitnesu in povsod drugod, kjer si jim moral povedati personnummer. In nikomur ne pride na pamet, da bi bivališče zapisoval na osebne dokumente.

So pa šli Švedi še korak dlje in so vsi naslovi in rojstni dnevi po defaultu javni, če ne zahtevaš drugače. To je pa mogoče že too much :)

AndrejO ::

Lastnost vsake visoko-strukturirane birokracije je ta, da trpi za 80-20 sindoromom. V 80% primerov je vse OK, v 20%, kjer nekdo nekaj štrli ven izokvirjev, ki jih je nekdo postavil, pa se kot vedno pokaže kot skrajno tog, neuporaben in družbeno škodljiv pojav, ki je sam sebi namen.

Sicer vidim, zakaj bi bilo občasno prikladno, da se zasebnim podjetjem pošilja neke spremembe v naslovih. Ne vidim pa, kako se bi potem v tem sistemu obvladovalo življenske situacije, kjer ljudje živijo fleksibilna življenja in postane celoten pojem "stalnega bivališča" neustrezen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114612 (12753) jero_no1
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309689 (8282) St235
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821013 (18000) Tomi
»

LPP in stalno prebivališče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12015876 (13401) Ramon dekers

Več podobnih tem