» »

Prva pomoč iz hoferja ne velja.

Prva pomoč iz hoferja ne velja.

1
2
»

louser ::

Kar je itak nesmisel, dokler se zapoveduje obvezno opremo, ki je na uč 98% ljudi ne zna uporabljati.

St235 ::

Ce sodis v procent ki nima pojma o statistiki in rad dela primitivne posplositve, to nima nicesar z realnostjo.

Tako kot tale idiotizem, da v nujnem primeru 98% ljudi ne zna uporabit obliza in povoja.

Pac ne posplosuj po lastni omejenosti. Za ustavit krvavitev ne rabis nikakrsnega specializiranega znanja. Pride pa sterilna gaza in povoj zelo prav.

imagodei ::

On the side note: omejevat veljavnost prve pomoči na 5 let je spet samo simptom skorumpiranosti te dežele. Povprečni voznik 5, 10, 20 let po tem, ko je naredil izpit (in tečaj za prvo pomoč), nima več pojma, kako pravilno pomagat v primeru nesreče. Kaj šele, da bi v paniki pri prometni nesreči mislil na sterilnost. Pomislek, da je prva pomoč zanič (nesterilna) po 5 letih, je torej maloumen, hkrati pa zelo zgovoren, saj smo s tem povečali prodajo omejenemu številu proizvajalcev prve pomoči.

Še vsak reševalec, medicinska sestra ali zdravnik, ki je že kdaj od blizu videl prometno nesrečo in v njej nudil prvo pomoč, bo povedal, da se ne ubadaj s sterilnostjo. Treba je ustavit krvavitev pri tistih, ki imajo zunanje rane, raztrganine, odtrgane ude, ipd. Rana je umazana tisti hip ko nastane. To, da daš na rano gazo iz "nesterilne", pretečene prve pomoči, je najmanjši problem.

Tako da bi bilo treba predvsem po prstih tiste, ki so sprejeli tole menjavo prve pomoči na 5 let, pa tiste, ki od policajev zahtevajo (ali jim dovolijo) zafrkavanje ljudi s takšnim črkobralskim dosledništvom... Poden.
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

In ravno zato, da se ne rabis ukvarjat s sterilnostjo imamo (pa ne samo v sloveniji) pravila o obvezni prvi pomoci.

To, da daš na rano gazo iz "nesterilne", pretečene prve pomoči, je najmanjši problem.


Sem preprican, da ta idiotizem lahko podpres z cim konkretnim? Od kje ti ideja, da sterilnost predmetov, ki grejo neposredno na rano ni pomembna? To da so neszerilne okoliscine v katerih je nastala rana, ne pomeni, da bo nadaljnje izpostavljanje rane potencialno nesterilnim predmetom, kakorkoli koristilo. Resnica je ravno obratna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Še vsak reševalec, medicinska sestra ali zdravnik, ki je že kdaj od blizu videl prometno nesrečo in v njej nudil prvo pomoč, bo povedal, da se ne ubadaj s sterilnostjo.


Ko najdes enega medicinskega delavca, ki bo to idiotsko izjavo potrdil, bos izpadel precej manj neumno. Ravno medicinsko osebje bo naredilo kar je v dani situaciji mozno za cisto in cimbolj sterilno oskrbo poskodb. Po tvoji idiotski logiki najboljse da vso preteceno medicinsko opremo nalozimo v resilce, ker na terenu sterilnost res ni pomembna.

louser ::

St235 je izjavil:

Ce sodis v procent ki nima pojma o statistiki in rad dela primitivne posplositve, to nima nicesar z realnostjo.

Tako kot tale idiotizem, da v nujnem primeru 98% ljudi ne zna uporabit obliza in povoja.

Pac ne posplosuj po lastni omejenosti. Za ustavit krvavitev ne rabis nikakrsnega specializiranega znanja. Pride pa sterilna gaza in povoj zelo prav.

Glede zdravstva sem vsekakor na višjem nivoju.
Sicer so moji proce ti iz riti potegnjeni, a slonijo v pravo smer.

imagodei ::

@Lakotnik29,

Whoa, Tiger, calm down... Kaj je pa tebe tako razburilo spet, da z izbranimi besedami udrihaš po random sogovornikih?

Dvomim, da ti bo kak medicinsko usposobljen profesionalec to uradno izjavil; sem bil pa na zadosti tečajih prve pomoči v okviru raznih interesnih dejavnosti, s katerimi sem se bavil v preteklosti, da nam je predavatelj povedal kakšno anekdoto in/ali cvetko iz prakse. Da ne bom dolgočasil predolgo - ko se ti nek umazan predmet iz "kokpita" avtomobila zarije 3-5 cm v špeh, ali pa ti preseka nadlaket v dolžini 10 cm, in tam pusti svinjarijo, vključno z raznimi bakterijami, ki so se gojile na površini bogve koliko časa, je "nesterilna" (vidiš narekovaje?) prva pomoč tvoj najmanjši problem. Izjava: "Rana je umazana tisti hip ko nastane," je prišla iz ust nekega športnega zdravnika v neuradnem delu, potem ko smo poslušali predavanje o prvi pomoči za trenerje in vaditelje. Takisto tista, da naj ne izgubljamo časa z zagotavljanjem sterilnosti.

A misliš, da ko odpreš komplet prve pomoči in zagrabiš gazo z (umazanimi rokami), da boš naredil kompresijsko obvezo, da je tista gaza še sterilna? Ali pa, če ti po nerodnosti pade na tla, ker te grabi panika, medtem ko poškodovancu kri "šprica" iz roke?

Lahko še tako cepetaš z nožicami in govoriš o "idiotizmih", ampak to je dejstvo: V pretečeni, "nesterilni" +5 let stari prvi pomoči je manj bakterij (številčno in raznovrstno), kot jih je na tvojih rokah ali na volanskem obroču, ki je povzročil poškodbo - kadar koli.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

St235 je izjavil:

Še vsak reševalec, medicinska sestra ali zdravnik, ki je že kdaj od blizu videl prometno nesrečo in v njej nudil prvo pomoč, bo povedal, da se ne ubadaj s sterilnostjo.


Ko najdes enega medicinskega delavca, ki bo to idiotsko izjavo potrdil, bos izpadel precej manj neumno. Ravno medicinsko osebje bo naredilo kar je v dani situaciji mozno za cisto in cimbolj sterilno oskrbo poskodb. Po tvoji idiotski logiki najboljse da vso preteceno medicinsko opremo nalozimo v resilce, ker na terenu sterilnost res ni pomembna.

Medicinsko osebje je usposobljeno, za sabo ima desetine, stotine ur prakse in oskrbe poškodovancev. Njim se ne tresejo roke, da bodo v paniki po nesreči na tla metali gaze in povoje. A ko se mudi, ne bodo pazili na to, da bodo rano prej razkužili z alkoholom in jodom, preden jo bodo povezali.

Pa vseeno - vsako rano, ki je nastala izven operacijske dvorane, se v bolnišnicah in zdravstvenih domovih obravnava kot okuženo rano. To so ABC oskrbe ran. Ker so klice prisotne v zraku, v izdihanem zraku, na obleki, na vseh površinah, s katerimi pride rana v stik... Povoj, ki je zaprt v originalni embalaži v pretečeni prvi pomoči, vsebuje za več magnitud manj klic, kot jih je na pravkar dobro umitih rokah. Ko odpreš tak povoj in prvič dahneš vanj, si nanj spravil mnogokrat več bakterij, kot jih je bilo tam prej.

Ne vem, kaj se imamo tu za sprenevedat? Vsakdo, ki se je v laboratoriju seznanil z osnovami aseptičnega dela (in ja, jaz sem se), ve, da je sterilnost pri nudenju prve pomoči nekje na cesti samo wishful thinking. Še profesionalci vedo, da med nudenjem prve pomoči na rano nehote zanesejo svinjarijo.

Hkrati pa to seveda nikakor ne pomeni, da želimo rane povezovat z nesterilnimi, morda kar svinjskimi povoji. Ideja je, da rane ne zasvinjaš po nepotrebnem še bolj, kot je absolutno potrebno - to je jasno. A tega zagotovo ne dosežeš s tem, da prvo pomoč v avtu menjaš na 5 let.
- Hoc est qui sumus -

louser ::

Ker prvo, kar bo zdravstveno osebje storilo, je odstranilo te povoje in se seznanilo s poškodbami.
Fiksiranje in zaustavlja je krvavljenja je nekako prvenstven namen te škatlice s prvo pomočjo.
Odrezan prst se tako da recimo v navadno čisto vrečko in priloži reševalcem, roko pa pobije, da se delno zaustavi krvavljenje.

Glugy ::

Sam je pa mal zavajujoče da lahko to prvo pomoč z a avtomobiliste prodajajo pa da ni kje označen da to ne zadostuje zakonskim zahtevam. Gotovo je marsikdo to prvo pomoč iz Hoferja kupil ravno zato ker je menil da bo s tem zadostil zahtevam.

darkolord ::

Glugy je izjavil:

Sam je pa mal zavajujoče da lahko to prvo pomoč z a avtomobiliste prodajajo pa da ni kje označen da to ne zadostuje zakonskim zahtevam. Gotovo je marsikdo to prvo pomoč iz Hoferja kupil ravno zato ker je menil da bo s tem zadostil zahtevam.
To so ugotovili šele naknadno.

Machete ::

darkolord je izjavil:

Glugy je izjavil:

Sam je pa mal zavajujoče da lahko to prvo pomoč z a avtomobiliste prodajajo pa da ni kje označen da to ne zadostuje zakonskim zahtevam. Gotovo je marsikdo to prvo pomoč iz Hoferja kupil ravno zato ker je menil da bo s tem zadostil zahtevam.
To so ugotovili šele naknadno.


Tudi Nemce presentita slovenski red in disciplina!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

stara mama ::

Potemtakem ni veljavna tudi tista iz Lidla (ni v trdi škatli s predpisanimi dimenzijami)

Embalaža kompleta za prvo pomoč za avtomobiliste mora biti izdelana iz trdnejšega materiala. Imeti mora obliko škatle z zunanjimi merami tlorisa 255 mm ± 2 mm x 166 mm ± 2 mm, njena višina v zaprtem stanju pa mora biti 80 mm ± 2 mm. Pokrov lahko prekriva stranske stene (15 mm ± 1 mm) in ima lahko največje mere 264 mm ± 3 mm x 175 mm ± 3 mm. Debelina stene naj ne presega 3 mm.


Men to zelo smrdi po lobiranju točno določene firme, ker slučajno samo oni izdelujejo škatle takih velikosti.
Obvoz bi mogoče lahko bil, da hoferjevo mehko prvo pomoč (nepretečeno) shraniš v to škatlo.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kakšna je logična razlaga te dimenzijske zahteve škatle? Katera agencija to določa? OK razumem, da neka razumna omejitev obstaja, ne pa na MM!!

Debelina stene naj ne presega 3 mm.
Tole je zrelo za pranger!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bf4ed ::

Avstrijci imajo 2 verziji, škatla ali torbica. Jaz sem vzel torbico (od ÖAMTC, ne hoferovo), ni v folijo zapakirana. Vzel vsebino ven in dal v originalno torbico od avta. Ker pač ni pasala originalna torbica tam not. To da more v slo bit trda škatla v foliji je pa glupost.

V prejšnjem avtu iz leta 1998 sem pa imel levo v prtljažniku izrez kam je pasala slovenska prva pomoč točno. Tak da dimenzija ni od slovencev določena.

darkolord ::

Trda škatla je OK, dimenzije pa ne ravno. Verjetno so v zakonu že od pamtiveka, pa so jih samo copypastali. Mogoče bi bilo smiselno dati eno pobudo za spremembo.

butec ::

Trupl0 je izjavil:

tukaj je pravilnik kake ooblike mora biti škatla ampak pravilnik ne velja od 2013.
Novega pa nikjer ne najdem:
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

starfotr ::

V avtu je treba imet obvezne komplete, da zadovoljimo ljudi, ki so se šolali v Tacnu.

Kompleti so navadno neuporabni, za praktično uporabo je treba imeti ločene zadeve, za birokratsko rabo (policaji, tehnični predled ipd.) eno, zapakirano in z ustreznim datumom opremljeno opremo, drugo, pa za praktično rabo.

Jaz imam komplet žarnic, ki sploh ne pašejo v moj avto. To je za birokratske namene. Imam pa še posebej škalice z žarnicami, ki niso v kompletu, katere uporabljam za zamenjavo. Ker če nimaš kompleta, je enako, kot da nimaš opreme.

Torej, prvo pomoč imam pa eno odprtoin po moje pretečeno, ki je čisto ok, če rabim kdaj kak flajšter sem ter tja. Tako mi nobeden kekec nikoli ne teži.

Mehmed ::

Utk je izjavil:


Ne, problem je, če daš 10 evrov, greš čez tehnični, en pajac na cesti s srednjo šolo pa pravi, da ne velja.


Meni so zadnjic dali opombo na tehnicnem za neustrezno pp. Nenaceta, se veliko let do roka samo ne ustreza vec ne vem cemu. Na sreco ti prodajo tapravo na licu mesta.
Tako da imam dve zdej, ce kdaj naletim na pajaca lahko sprobam v praksi katere imajo raje.

starfotr ::

Na TP radi prodajajo, za 20 eur+, medtem ko so v štacunah po 7 eur.

Preverjeno ustrezne za kekce so od tosame in od konstila. Za ostale ne morem dati roke v ogenj.

Utk ::

Jaz je na tehničnem seveda iz principa ne kupim. Sej se ve kdaj je avto star 5, 10, 15 let, greš prej v navadno trgovino in kupiš za 7,8 evrov.

starfotr ::

Ljudem je lažje nabavit na TP in preplačat, da jim ni treba hodit nazaj na TP kazat prve pomoči, če slučajno ruknejo TP zaradi tega.

Jaz teh praks ne podpiram. Kot tudi pri njih ne podaljšam prometne niti ne sklenem zavarovanja. Samo TP in čisto nič drugega.

Mehmed ::

Ne vem za vse tp, kjer sem delal so rekli, da ne ruknes vec zaradi pp ampak samo opombo napisejo pa imas ne vem kok casa, da uredis. Cena je bila pa okoli 8 eur, ce me spomin ne vara, zato se mi ni dalo ekstra dela imeti s tem.

poweroff ::

louser je izjavil:

Ker boš zavaroval kraj nesreče, zavaroval poškodovanega in sebe ter poklical 112. To je dovolj, da vsak državljan izvrši svojo nalogo.
Obvezovanje in druga zdravstvena oskrba naj bo raje v domeni Nujne pomoči s strani reševalcev.

Če je to res - zakaj pa potem rabimo prvo pomoč in izpit prve pomoči? Dovolj je, da znaš poklicati na 112...

Glede dimenzij, se mi pa res zdi malo neumno. Kaj pa če sem profesionalec in imam tisti ta veliki kovček, ki ga imajo reševalci?
sudo poweroff

darkolord ::

Seveda moraš še vedno imeti zakonsko ustrezen komplet prve pomoči. Sem skoraj prepričan, da jih imajo tudi reševalna vozila.

starfotr ::

Mislim, da tisti, ki se šolajo za medicinsko osebje, da ni treba delat tečaja prve pomoči.

Vendar to ne pomeni, da če si v gimnaziji in greš nato na medicino, da če želiš delat izpit za avto v času srednje šole, da te bodo oprostili tega, ker boš itak zdravnik/medicinska sestra.

Saj pravim, eno je birokracija, katera prisili, da imajo vsi osnovni komplet, drugo je profesionalna deformacija medicinskega osebja, kjer ljudje s sabo furajo pol reševalnega vozila, če kdo slučajno kje rabi pomoč.

Nič ni narobe s tem. Je pa bedno.

Saj je treba tudi furat žarnice s sabo, pa jih folk niti zna niti ne more zamenajt, če imajo kake kilave avte.

In prva pomoč omogoči bistveno večje možnosti preživetja in tudi omeji se škoda, če se hitro ukrepa. Čakanje na reševalce in neukrepanje je egoizem. Jaz bi recimo vedno posredoval, če nekdo rabi pomoč. Ne bi pa pošiljal smsov za nakup nekega zdravila za pomoč nekomu, kot je to trenutno aktualno in s čimer si mnogi perejo vest s takimi dejanji, ker so v resnici navadni izmečki, ki ne bi pomagali sočloveku, ki je v živ. nevarnosti.

Ganon ::

Da ne berem vseh komentarjev, ste prišli do zaključka? Pri Hoferju pravijo, da je vsebina v skladu s predpisi. Torej?

darkolord ::

Pri Hoferju pravijo, da vsebina NI v skladu s predpisi za uporabo v avtomobilih.

matobeli ::

Prepakiraš v staro škatlo od tosame in daš zraven navodila ipd.

Pri hoferju samo pravijo da ustreza najvišjim normativom al kaj so že napisal >:D

darkolord ::

Ne niso napisali tega.

Ganon ::

darkolord je izjavil:

Pri Hoferju pravijo, da vsebina NI v skladu s predpisi za uporabo v avtomobilih.


namenjen hrambi v avtomobilu, vsebina v skladu s predpisi

darkolord ::

Spoštovani,

ponovno se vam zahvaljujemo za vaše sporočilo in interes za naše podjetje. V nadaljevanju vam sporočamo ugotovitve, katere smo prejeli s pristojnega oddelka.

Zadevo smo preučili in bi vam želeli sporočiti, da je prva pomoč po DIN standardu ustrezna za privatno uporabo, žal pa ne ustreza slovenskim predpisom o obvezni opremi v vozilih, ki so objavljeni v uradnih listih.

Zadovoljstvo naših strank postavljamo na prvo mesto, zato v kolikor iz kakršnegakoli razloga z izdelkom niste zadovoljni, vam v roku 2 mesecev od dneva nakupa zagotavljamo vračilo kupnine, seveda s predložitvijo računa. Za vse nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo in vas hkrati vljudno prosimo za razumevanje.

S spoštovanjem,

Hofer trgovina d.o.o.
Oddelek za informacije in pomoč strankam
Customer Service Department

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kjut ::

Ja zavij v plasticn celofan pa should be ok...cene pa res avto mas 7e za 5 let je pa res pi*drija dat ah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Furbo ::

darkolord je izjavil:

Trda škatla je OK, dimenzije pa ne ravno. Verjetno so v zakonu že od pamtiveka, pa so jih samo copypastali. Mogoče bi bilo smiselno dati eno pobudo za spremembo.

Zakaj?

Super je, da je dimenzija predpisana in vedno enaka.

A boš dal tudi pobudo, da naj vsaj proizvajalec računalniških komponent dela vse po svoje in ne enotno?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Saj grafične kartice so vsaka svoje velikosti.

V čem ti vidiš prednost enakih škatel prve pomoči? Da pašejo v posebej zanjo izdelano luknjo v prtljažniku?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Furbo je izjavil:

darkolord je izjavil:

Trda škatla je OK, dimenzije pa ne ravno. Verjetno so v zakonu že od pamtiveka, pa so jih samo copypastali. Mogoče bi bilo smiselno dati eno pobudo za spremembo.

Zakaj?

Super je, da je dimenzija predpisana in vedno enaka.

A boš dal tudi pobudo, da naj vsaj proizvajalec računalniških komponent dela vse po svoje in ne enotno?
Kakšna je prednost predpisanih dimenzij?

Vsak računalnik ima ohišje drugačne (poljubne) velikosti, vsebina je pa standardna.

Groot ::

darkolord je izjavil:

Spoštovani,

ponovno se vam zahvaljujemo za vaše sporočilo in interes za naše podjetje. V nadaljevanju vam sporočamo ugotovitve, katere smo prejeli s pristojnega oddelka.

Zadevo smo preučili in bi vam želeli sporočiti, da je prva pomoč po DIN standardu ustrezna za privatno uporabo, žal pa ne ustreza slovenskim predpisom o obvezni opremi v vozilih, ki so objavljeni v uradnih listih.

Zadovoljstvo naših strank postavljamo na prvo mesto, zato v kolikor iz kakršnegakoli razloga z izdelkom niste zadovoljni, vam v roku 2 mesecev od dneva nakupa zagotavljamo vračilo kupnine, seveda s predložitvijo računa. Za vse nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo in vas hkrati vljudno prosimo za razumevanje.

S spoštovanjem,

Hofer trgovina d.o.o.
Oddelek za informacije in pomoč strankam
Customer Service Department


Tale citat je iz teme iz foruma alter in je star že več kot 3 leta. Tako da ni nujno, da se nanaša tudi na kasneje prodane prve pomoči.

BCSman ::

Prva pomoč - avtomobilisti - 5,69eur
Ta je verjetno najbolj budget varianta. Mislite je sigurno v skladu s pravili?

fikus_ ::

Sam ne bodi presenečen, ko bo PP stara že leto ali 2.

BCSman ::

Sem naročil, bomo videli kaj bo. Teoretično bi lahko prodali tudi 4 leta staro?

kixs ::

kixs je izjavil:

Petrol ima PP v akciji:
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/lepot...

Dostava zastonj do tvoje črpalke.


Danes dobil. Rok veljavnosti do avgusta 2024.

BCSman ::

Moj septembra 2024.

MIHAc27 ::

Jaz sem nazadnje kupil v Tosami, v neki akciji za 7€... PP je bila stara 5-6 mesecev.

matobeli ::

V OBIju imajo prav tako tosamino za nekih 7 ali 8€.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklonitev zdravstvene pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412578 (10734) Looooooka
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318036 (16833) šernk
»

Nudenje prve pomoči ter ukrepi v primeru, da se ne nudi

Oddelek: Loža
346072 (5221) St235

Rabu bi pole za prvo pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529989 (14188) BigWhale
»

Prva pomoč

Oddelek: Problemi človeštva
223392 (3054) HyperKiller

Več podobnih tem