» »

amd 2400+ se mi pretirano greje

amd 2400+ se mi pretirano greje

molotov ::

Pred nekaj dnevi sem dobil athlona 2400+
montiral sem ga na Gigabajtovo plato (7N400L) z Vulkanotom 7+

problem pa je v tem da se mi pretirano greje: neobremenjen 55°C, obremenjen 63°C
zato ne dela stabilno

;( ;(
rabim nasvet pls

Tiger ::

Čudno, da je že pri 63 stopinjah nestabilen. Pri bratu je bilo v avgustu v najhujši vročini 73 stopinj pa je delalo brez problema.

Jok3r ::

Poglej ce si hladilnik prav obrnil in ce si dobro razmazal termalno pasto na jedro procesorja. ;)

Tic ::

Ce bi bil okol obnen, proca ne bi blo vec.. tko po sekundi ali dveh ;)
persona civitas ;>

BaRtMaN ::

Jep, mam enga skurjenga Athlona 500 doma. Pa tudi poškodovano plato zaradi njega. Na srečo ni bil moj. Po moje gre za slabo namazano pasto/slabo montiran hladilnik/oboje.

molotov ::

termalno pasto sem namazal na hladilnik in procesor
ventilator je prow obrnjen

zaenkrat mi dela dobro pri sobni temperaturi 22 se segreje na 60-61.
na ohišju imam 4 ventilatorje

mato22 ::

Lahko je vzrok tudi preveč namazana termalna pasta.
Namaži pasto samo na jedro procesorja, čisto tanko plast.

kajak33 ::

Imam podoben problem. Ista plata le da je proc. Barton 2500 in hladim ga z Spire Falcon Rock II.
Pa da mi ne bi kdo solil pameti, da nisem dobro zmontiral collerja ali da ni paste ali pa da coller ni dovolj. Uporabljam ga na 10 compih z različnimi procesorji pa vedno lepo hladi in še tih je, kar je najbolj pomembno.
Zmontiral sem že 3 Abit NF7-S z istim proc. in coll. pa so se segreje tam do max 50 stopinj.
Tudi včeraj sem poskušal različne kombinacije proc. plata ampak na Gigaby. mi kaže vedno preveč.
Tako da sumim da je nekaj narobe z plato ali Biosom saj na otip coller sploh ni pretirano vroč
Imam Bios F3.
V petek dobim drugo enako plato saj sem kupil dve pa ene nisem uspel niti zagnati. Plata se je začela zaganjati potepm pa samo Beep Beep Beep. Mrk!!! In je šla na servis pa naj dajo drugo.
Nikoli več ne kupim Gigabyta in konec. Soltek, Abit, Epox. Zložiš-prižgeš in dela.
Evo sedaj ko to pišem imam pri odprtem ohišju na plati Abit NF7-S Barton 2500 in coller Spire
Falcon Rock II na 2300 obratih brez navijanja 32 stopinj. Merjeno z CPUCool-om

BaRtMaN ::

Mah bedno, ker plate ne berejo podatka o T direkt z on-die diode v procu.

kajak33 ::

No Bartman pa daj kakšno pametno razlago. Meni ne šine nič pametnejšega v glavo

BaRtMaN ::

Nimam pametnejše razlage. Odmontiraj hladilnik in ga daj nazaj gor, rešitve 'nerešljivih' problemov so ponavadi zelo enostavne.

Tarzan ::

Ni nujno, da se procesor scvre, če je hladilnik narobe gor dan.
Ko sem onidan preveč hitel in sploh nisem opazil, da sem dal hladilnik narobe gor
tako da je bilo pokrito le okrog 3/4 jedra, sem sistem brez problema zalaufal.
V windowsih sem opazil grozne temperature in sistem na brzino ugasnil
(če tega nebi storil jaz bi to naredila plata nemesto mene).
Niso več procesorji tako lahko uničljivi, kot so bli včasih ;).

Sydk ::

hehe Tarzan, tut jst sm to uspilu, pridem v winse pozenem asus pc probe pa zagledam 77 c :D in tako je delal kar nekaj casa brez problema, pac sem ugasnil zmontirak kot se gre in je. Drugace je pa ta xp 2400+ kar vroc procesor, sam ga imam in se greje se malenkost vec kot moj stari 1800 palomino, ceprav naj bi se kao manj!, no ja pa kaj

kajak33 ::

No mislim, da sem odkril zakaj se procesor malo bolj greje. Problem je v Biosu F3. Ta namreč že sam korigira temp. za cca 15 stopinj. Dvigne pa tudi Vcore na 1,74 V kar pa verjetno posledično vodi k še dodatnemu segrevanju za nekaj stopinj. A ima kdo drugi še podobne izkušnje? PREVERITE NAPETOSTI Z EasyTunom

Vrocipes ::

Verjetno si pri menjavi procesorja poškodoval Zondo za temperaturo,
To sem videl že večkrat!:>
Če hladilnik ni preveč vroč je skoraj sigurno tole!!:>
Ne zanašajte se na te temperature!!!
No vsaj jas mislim tako!!
Lahko pa da je drugače
Lp

Overclocker-Sale ::

jst mam AMD 2400+ mam na Vulcano 11-Xaser Edition pa se mi greje maksimalno do 47C

rfmw ::

jaz mam xp1700+ navitga na 2100 mhz, torej okoli xp2600+, pri 1.8V in socket temperatura se lepo ujema z merjenjem temperature V7+ bakrenega hladilnika z zunanjim termometrom. max temp 46'C:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
201383 (937) matejmesar
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417874 (14997) Wofk
»

Barton 2600 in hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111244 (1049) Type-R
»

merjenje CPU temperature na ABIT NF7-S 2.0

Oddelek: Strojna oprema
151499 (1281) frenk
»

T-Bird 1Ghz AXIA se greje ko *urba???

Oddelek: Strojna oprema
111095 (927) OrlyTM

Več podobnih tem