» »

Barton 2600 in hlajenje

Barton 2600 in hlajenje

mardziha ::

Mam eno vprašanje glede bartona in hlajenja. Barton se mi nekam čudno greje. Gor mam original amd-jev hladilnik z bakrenim jedrom pa mam idle temperature 58 stopinj. To se mi nekam velik zdi. Sem ga kupil v soboto pa sem dal lepo gor termalno pasto pa pravilno hladilnik obrnil. Plato mam pa gigabyte ga-7n400-l. Na otip je pa hladilnik tk bolj mlačen.

Nekaj sem tud nekje zasledil, da majo te gigabytke probleme z termo diodo, da preveč kažejo, tudi do 10 stopinj. A je kaj na tem res?

Aja, pa to me zanima videl sem da ma ta procesor deluje na 1,65 v, men pa piše v tem gigabytovem easytune 4 da ma 1,690 v, v speedfanu 4.27 pa 1.71. V biosu pa mam vcore naštimam na normal oz. privzeto kaj je. Je možno da se mi pregreva?

Prosim pomagajte!!!

AndrewSmith ::

Odvisno je tudi kako mas prevetreno kisto,
in urejene kable.
Pretok zraka po ohisju je zelo pomemben,pa
ne samo za CPU.
Sicer pa Bartoni niso med najhladnejsimi in
original coolerji so bolj bogi.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

mardziha ::

To mam pri odprti kišti. Mam pa enga ki piha v kišto pa zdele sem enga naštimalda ven piha vzadi. Pa je kr padla temperatura pri idle na okol 55 stopinj sam še vedno preveč. Ker je pa tak vredu cooler za te bartone za zmerno ceno. Sam mi ne pridejo v poštev taki, ki rabijo na plati luknje, ker jih nimam. Mam pa doma enga vulcanota 6 cu. Bi bil ta kaj mogoče boljš. A je tud kaj odvisno od termalne paste? Mam namreč neko bolj levo.

Veseljak ::

Imam tudi sam bartona 2600+ na gigabyte plošči ga-7n400e in z original hladilnikom mi je kazal tam nekje 52 stopinj in na dotik ni bil nič kaj vroč.

Veseljak ::

Kaj ti nuca dobra pasta če jo nimaš prav namazane.Zdaj imam vodno pa mi kaže idle 40 stopinj sem kr zadovoljen.Jih poznam več ki imajo gigabyte plate pa imajo vsi visoke temperature, tako da ne se preveč sekirat.
Probaj še bios flešat,lahko so kaki popravki

Lp

mardziha ::

Pasto mam prav namazano, glih tolk za eno kapljico pa razmazano. Bios mam pa upgrajdan na F11 mislim, da je to azadnji na njihovi strani. A mogoče obstaja kak moddan bios za to plato?

bustaa ::

imam isti procesor 2600 barton ter plato giga. Ga7N400L ter imam iste probleme ( proc kaže od 45 do 60 c ) ! Bartoni se pač grejejo k temu pa doda svoje tudi plata, ki ni nevem kaj :D tako da rešitev je le boljše ga ohladi :D

Veron ::

sicer mam bartona 2500+ (200x10.5) pa mi full load ne pride preko 50°C idle pa 38°C

mardziha ::

Sem nabavil boljše hlajenje in je očitno stvar rešilo. Nabavil sem gigabytov 3d cooler, ko je cel bakren pa še heat pipe sistem ma. Pa mam zdej idle 45, load pa 49 na default frekvencah. Navit na 3200+ ma pa 3-4 stopinje več. Tk da je kr vredu cooler pa še lepo zgleda ko ma štiri modre led diode. Sam ko sem ga gor deval me je pa blo strah ko hudiča, ker je zadeva težka kar 780 g in sem mislil, da mi bo potrgalo vse one zatiče. Pa ni blo problema, pa dela normalno pa tiho.

SepoX ::

Hmm, to si ti mal narobe gor dajal, oziroma si kej s pasto sral, ker moj hladi drugo kišto v podpisu in mam normalno (torrenti,...) 40, load je 46-47.

bustaa ::

Navit na 3200+ ?? Ne razumem:)

Type-R ::

mislo je da je bil navit na 2200Mhz (3200+)!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417695 (14818) Wofk
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016322 (4513) Pyr0Beast
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101264 (1204) Goldee
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171582 (1264) Brilko
»

Gigabyte Nforce 7n400 - Temperatuta procesorja???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271814 (1366) Ethan

Več podobnih tem