» »

Kako elektro podjetja zalotijo krajo elektrike?

Kako elektro podjetja zalotijo krajo elektrike?

1
2
»

janezvalva ::

briga elektro, če ljudje kradejo. več kot jih krade, temu sorazmerno povišajo ceno elektrike. zakaj misliš, da se cene elektrike zvišujejo?

...:TOMI:... ::

Izgube se vedno prevalijo na uporabnike.
Tomi

Unknown_001 ::

janezvalva je izjavil:

briga elektro, če ljudje kradejo. več kot jih krade, temu sorazmerno povišajo ceno elektrike. zakaj misliš, da se cene elektrike zvišujejo?


Čist po vojaško. En zajebe, cel vod nasrka. Pol pa že ostali poskrbijo da bo sankcioniran. Navadno v tem primeru uporabniki pošljejo ugovor / pritožbo in omrežje se pregleda.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

squid2g ::

janezvalva je izjavil:

briga elektro, če ljudje kradejo. več kot jih krade, temu sorazmerno povišajo ceno elektrike. zakaj misliš, da se cene elektrike zvišujejo?


Elektriko potem povišajo v območju ali kar po celi regiji?

...:TOMI:... ::

Kaj vi sanjate? Vse je vključeno v ceno. Vsi odjemalci plačujemo izgube, ne glede na to ali je to gretje kablov in transformatorjev ali pa je kraja elektrike. Vse gre pod izgube.

In da bi jaz obračunaval s sosedom, ki krade elektriko? Kar naj elektro z njim obračuna, jaz nimam niti želje niti potrebe.
Tomi

Unknown_001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kaj vi sanjate? Vse je vključeno v ceno. Vsi odjemalci plačujemo izgube, ne glede na to ali je to gretje kablov in transformatorjev ali pa je kraja elektrike. Vse gre pod izgube.

In da bi jaz obračunaval s sosedom, ki krade elektriko? Kar naj elektro z njim obračuna, jaz nimam niti želje niti potrebe.


Zato ga pa prijaviš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Saj ne veš...

Kako boš vedel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Saj ne veš...

Kako boš vedel?


Se vidi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

squid2g ::

janezvalva je izjavil:

briga elektro, če ljudje kradejo. več kot jih krade, temu sorazmerno povišajo ceno elektrike. zakaj misliš, da se cene elektrike zvišujejo?


Na koga se potem ta strošek prenese? Ljudi na tistemu transformatorju ali kar na celotno območje?

Unknown_001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj ne veš...

Kako boš vedel?


Se vidi.


kako lahko kaj takega vidiš? mu greš odpirat marajno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: squid2g ()

#000000 ::

Če lahko za ethernet kabel najdejo na katerem metru je prekinjen potem tudi nebi smel bit velik problem odkriti porabnika, pa sej to je v bistvu dokaj simpl v teoriji :)
pač neko območje oz recimo ulica ali veja ima že leta in leta nekako konstantno enako porabo, potem kr nanekrat neka bajta porabi ful manj, a skupnega odjema je bilo enako kot prej, potem je vse ostalo samo še finesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Unknown_001 ::

Nekdo v tej temi postaja zelo živčen. Da sem inšpektor, bi se mu kar za jutri dopoldne najavil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

...:TOMI:... ::

Prenese se na državno raven. To pomeni, da je v ceni omrežnine ipd. To je vkalkulirano v ceno vseh odjemalcev.
Tomi

#000000 ::

squid2g je izjavil:

#000000 je izjavil:

Če najdejo da nekje voda pušča (ki jo ni videti) enako lahko dokaj hitro ugotovijo če je nekdo na črno priklopljen, pač ulica ima 20 bajt, vsaki bajti števec odčita tolk in tolk štroma, na koncu pa je razlika za porabo dveh bajt :) taktat pač gredo malo bolj selektivno in na koncu ugotovijo kje jim izgine štrom.

Znanec je pred leti priklopil garažo na svetilko javne razsvetljave, dva meseca je užival potem pa je potrkala na vrata policija z elektro predstavniki :)

kako je pa garažo na svetilko priklopil haha, kar potegnil kabel?

to da gredo selektivno če je možno z meritvami mi je potem vse jasno in ni komplikacij, če pa morajo it od hiše do hiše pa imajo za obdelat par deset hiš pa ne vem kako poteka in če bi se dejansko lotili tega izvajat. da ti en pogleda malo če so kje okoli kakšni vidno sumljivo napeljani kabli že.. da ti pa kopa hišo pa ne vem. sicer po neki logiki bi lahko odklopil vse naprej od števca in pomeril če gre v hišo še tok, vendar ne vem če bi se jim to splačalo delat pri vsaki hiši in če je to sploh dovoljeno izvajat


eric_cartman je izjavil:

Glede na skupno pokurjeno elektriko in denarjem v blagajni, ki ga je potem premalo.. ce si ilegalno gor verjetno ne placujes elektrike...


ne, lahko si povsem legalno za celotno hišo... recimo skrinjo ali nekaj pa bi imel mimo števca.



aja znanec je priklopil na javno svetilko garažo, ki je stala ne vem, če pol metra stran od kandelabra, gre pa za sklop garaž ki so že dvajset let predvidene za rušenje a jih verjetno še vsaj 10 let ne bodo podrli, so pa jim odklopili štrom in ga nima nobena garaža. Zaradi tega je priklopil na črno, ja je skopal in prebil steno ter priklopil na lampo :)

squid2g ::

Unknown_001 je izjavil:

Nekdo v tej temi postaja zelo živčen. Da sem inšpektor, bi se mu kar za jutri dopoldne najavil.


Misliš mene? ne, res nisem živčen... tudi vsiljiv nočem biti, se opravičujem, če je tako izpadlo.

Invictus ::

#000000 je izjavil:

Če lahko za ethernet kabel najdejo na katerem metru je prekinjen potem tudi nebi smel bit velik problem odkriti porabnika, pa sej to je v bistvu dokaj simpl v teoriji :)
pač neko območje oz recimo ulica ali veja ima že leta in leta nekako konstantno enako porabo, potem kr nanekrat neka bajta porabi ful manj, a skupnega odjema je bilo enako kot prej, potem je vse ostalo samo še finesa.

Saj ni problem najti, problem je v tem, da moraš sploh pogledat ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

squid2g je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Nekdo v tej temi postaja zelo živčen. Da sem inšpektor, bi se mu kar za jutri dopoldne najavil.


Misliš mene? ne, res nisem živčen... tudi vsiljiv nočem biti, se opravičujem, če je tako izpadlo.


Mal te pa lahk hecam ;) ok, mojga humorja zgleda ne razumejo vsi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334960 (1360) starfotr
»

Pametni števec za elektriko res laže? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6011414 (7768) Pentium
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712434 (10752) feryz
»

Elektriko kradu...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
187238 (6397) LordTado
»

Uhajanje elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202880 (2125) elmika

Več podobnih tem