» »

Zelo počasen internet

Zelo počasen internet

jeracoca ::

Že od kar pomnim imam probleme z zelo počasnim siolovim internetom. Menjal sem že router vendar brez uspeha. Poleg počasnosti pa hitrost dostikrat brez razloga pade skoraj na ničlo.

V roku treh tednov pa je hitrost interneta še bolj padla: download je iz 13Mbit/s padel na okrog 2-6Mbit/s ter upload iz 0.4Mbit/s na 0-0.15Mbit/s. Zdaj pa tudi ene slike ne morem uploadat. Velikokrat rabim tudi po pol ure ali več, da jo uploadam.




Znesek na položnici je seveda vsak mesec višji, hitrost pa se iz meseca v mesec niža.

Vesel bi bil vsakega predloga.

shadeX ::

Modem si že zamenjal? To se dogaja na več napravah?

hojnikb ::

tole zgleda problem inštalacije oz. kablovja.. Verjetno maš še to DSL?
#brezpodpisa

jeracoca ::

shadeX je izjavil:

Modem si že zamenjal? To se dogaja na več napravah?

Modem sem že zamenjal. Internet pa je počasen na vseh napravah.


hojnikb je izjavil:

tole zgleda problem inštalacije oz. kablovja.. Verjetno maš še to DSL?

Ja, še zmeraj je DSL :(



Sosed je zdajle tudi probal pognati speed test ter je dobil skoraj enake rezultate kot jaz.

SeMiNeSanja ::

Prvi, na katerega se moraš obrniti, je ponudnik interneta.

Oni lahko točno vidijo, s kakšno hitrostjo se je njihov modem sinhroniziral.
Lahko ti naložijo drugačen 'profil', ki bo morda bolje deloval.

Predvsem pa se tako pokaže, kakšna je dejanska hitrost, ki ti jo nudijo, kar je potem tudi osnova za zahtevek za znižanje računa ali prehod na paket z nižjo hitrostjo, katero lahko zagotavljajo na tvojem priključku.

Sama hitrost, katero ti lahko nudijo zavisi od cele kopice faktorjev, začenši z tehnologijo, ki je uporabljena, razdaljo od centrale, starosti/kakovosti napeljav v do hiše in starosti/kakovosti napeljav v hiši.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jeracoca ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Prvi, na katerega se moraš obrniti, je ponudnik interneta.

Oni lahko točno vidijo, s kakšno hitrostjo se je njihov modem sinhroniziral.
Lahko ti naložijo drugačen 'profil', ki bo morda bolje deloval.

Predvsem pa se tako pokaže, kakšna je dejanska hitrost, ki ti jo nudijo, kar je potem tudi osnova za zahtevek za znižanje računa ali prehod na paket z nižjo hitrostjo, katero lahko zagotavljajo na tvojem priključku.

Sama hitrost, katero ti lahko nudijo zavisi od cele kopice faktorjev, začenši z tehnologijo, ki je uporabljena, razdaljo od centrale, starosti/kakovosti napeljav v do hiše in starosti/kakovosti napeljav v hiši.


Klical sem na telekom, kjer so priznali da je kriva centrala.
Zdaj pa se bom začel pogajati, da mi znižanjo račun.

Hvala vsem za odgovore!

kixs ::

Kako dalec si od centrale?

jeracoca ::

od centrale sem daleč tam okrog 800-1000 metrov

IL_DIAVOLO ::

Menjaj operaterja.

jeracoca ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Menjaj operaterja.

Bi ga z veseljem zamenjal, če nebi bil edini ponudnik internetnih storitev v našem kraju. Zato pa po vsej verjetnosti nočejo nič ukreniti, ker nimajo konkurence.

hojnikb ::

varjanta je tut kaksen lte, ce mas pokritost
#brezpodpisa

jeracoca ::

hojnikb je izjavil:

varjanta je tut kaksen lte, ce mas pokritost

Odlična ideja! Na to se pa sploh nisem spomnil.
Katerega operaterja pa priporočaš?

hojnikb ::

tistega, ki ima pokritost za tebe in da je pomožnosti neomejen paket. Afaik to ponujata A1 in telekom
#brezpodpisa

msjr ::

A1 ni neomejenih paketov, pri vseh po določeni porabi znižajo hitrost in/ali omejijo.
V hitrosti paketa lahko uživate vse do prenešenih 200 GB, potem pa se hitrost zniža na do 2/1 Mbit/s.


Drugače lahko vzameš DSL paket tudi od drugega operaterja. Jest sem imel pred optiko T2 ADSL na telekom kablu, tako da to ni problem.

hojnikb ::

>A1 ni neomejenih paketov, pri vseh po določeni porabi znižajo hitrost in/ali omejijo.
https://www.a1.si/mobilni-internet/naro... imaš posebaj paket, ki ma neomejeno prenosa podatkov na polni zakupljeni hitrosti.

> Drugače lahko vzameš DSL paket tudi od drugega operaterja. Jest sem imel pred optiko T2 ADSL na telekom kablu, tako da to ni problem.

to absolutno ne reši problema, če je oprema telekoma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jeracoca ::

Še enkrat hvala vsem za nasvete. Po vsej verjetnosti bom kar A1 vzel.

msjr ::

hojnikb je izjavil:

>A1 ni neomejenih paketov, pri vseh po določeni porabi znižajo hitrost in/ali omejijo.
https://www.a1.si/mobilni-internet/naro... imaš posebaj paket, ki ma neomejeno prenosa podatkov na polni zakupljeni hitrosti.

> Drugače lahko vzameš DSL paket tudi od drugega operaterja. Jest sem imel pred optiko T2 ADSL na telekom kablu, tako da to ni problem.

to absolutno ne reši problema, če je oprema telekoma.


Ajde se gremo prepucavat. Ja, reši problem, če je osnovni operater neodziven. Tudi je odvisno od modema in nastavitev, dober tehnik bo naštimal optimum, tako da adsl ni za odmet. Če ob dobrih pogojih dosega 13 downloada garantiram da bo recimo pri nastavitvi 8/2 delal ko urica, na 4/2 pa sploh.

Pri A1 je treba brati: Paket je namenjen običajni uporabi storitev. Hitrost prenosa podatkov je omejena z zmogljivostjo uporabljene naprave, razmer na omrežju in trenutne zasedenosti bazne postaje.

No sicer pri hitrosti 4/2 niti ne moreš porabit buhvekaj ampak iz lastnih izkušenj povem, da hitro omejijo hitrost in je potem treba klicat in se pregovarjat. Naj pa bi imel Telekom neomejen mobilni net, več pa ne vem povedat, ker še nisem sprobal.

nsa_ag3nt ::

Priklopi se direktno na modem in poglej, s koliko se linija sinhronizira.Kateri modem imaš ? Je še kak router vmes ? Povezan si preko lan kabla ali wifi ?
Hišna inštalacija je ok (beri direktn utp cat 5e kabel od TK omarice do modema, brez raznih arheoloških ostankov iz časa analogne telefonije) ?

V paketu imaš samo internet ali je še ip tv ?

jeracoca je izjavil:

od centrale sem daleč tam okrog 800-1000 metrov

Misliš ali veš ? Iz podatka na modemu se da iz grafa snr/line attenuation ugotoviti bolj realno razdaljo, včasih so vlekli kable tudi precej čudno.
Gre telefonski kabel do tebe po zemlji ali je na drogu (tudi to še vidiš ponekod, ni potrebno da je govora o Krasu) ?


IL_DIAVOLO je izjavil:

Menjaj operaterja.

Če je bakrena parica zanič, mu bo to zelo nič pomagalo.



Naj gre TK tehnik v centralo in očisti kontakte na paricah.
Občasno se zgodi, da vandali na silo odprejo tk omarico, pride dež/megla in imajo vsi iz te omarice same težave.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561277 (102) permit
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052150 (27489) brez-imenko
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624045 (16864) Lonsarg
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013943 (10160) radmannsdorf
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255127 (3774) J.McLane

Več podobnih tem