» »

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive

1 2 3
4
5

Furbo ::

Ja saj, omeni kako skrb za 5 let stare naprave pri konkurenci. Še za včerajšnje komaj vedo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

no comment je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Apple ti pa upočasnjuje naprave, da jih čim bolj pogosto menjaš...

Jaz bi prej menjal napravo, ki crkuje sredi dela s 50% baterije, kot pa tako kjer je svet rabil pol leta, da je sploh opazil, da je throttlana.


Uporabniki smo kar hitro opazili, ampak če na Apple forumu kaj napišeš, se takoj najde bataljon privržencev, ki te spljuvajo, te označijo za hejterja in še cel repertoar iz playbooka obrambe skrajnih sekt (seveda do brisanja odgovorov, ki niso v skladu z agendo).
Na ST je eden bolj priljubljenih pristopov ta, da "iphone šimfajo tisti, ki si ga ne morejo privoščiti", kar je res bruh in lepo označi tiste res najbolj uboge Apple fanboy duše.

Vazelin je izjavil:

Če mojo XSko upočasniš za 50% je ravno na ravni nekih Androidov:D


Ni to neki presežek od telefona, res. Sam nisem zadovoljen.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

jaz sem noro zadovoljen. GOAT gadget zame
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

no comment ::

zmaugy je izjavil:

Ni to neki presežek od telefona, res. Sam nisem zadovoljen.

Pa napiši še za ostale, da bodo vedeli kateri telefon je pa dovolj dober.

zmaugy ::

Ne vem, trenutno imam tega. Ko je bil nov, sem bil bolj zadovoljen s 6 Plus.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Vazelin je izjavil:

Jaz dosti bolj verjamem Applu kar se smrdljivemu Googlu tiče glede zasebnosti. Google živi od preprodajo tvojih podatkov, medtem ko Apple pač ne. Komu bolje zaupaš? Tistemu ki je eksistencionalno odvisen od tega kje si pol ure prej nakupoval al tistemu od kerga kupiš nek proizvod?


Kaj pa lahko Google tukaj naredi v najslabšem možnem scenariju? Proda še en produkt za katerega imaš zanimanje in ti se temu težko upreš?

Ja to zna bit štala.

zmaugy ::

Saj res, le kaj lahko Data mining firme naredijo s podatki, "itak nimam kaj za skrivat in nisem zanimiv".

Cambridge Analytica @ Wikipedia
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrNighthawk ::

Vazelin je izjavil:

Seveda tudi Applu ne zaupam v celoti, da me ne bi narobe razumel.

In kaj to pomeni? Mu ponujaš samo polovico podatkov? :D Če citiram Robin Williamsa "It's like a partial circumcision..."

MrNighthawk ::

          je izjavil:

Najbrž to kar omenja zgoraj, z 256 kartico. Android tablic ne poznam. Edina ki sem jo imel, se je po kakšnem letu pokvarila.

Imel dve. Stari hmm... 8 in 5 let? Še vedno delata. "mlajša" je za multimedia boljša kot nov iPad :)

          ::

Jaz pa tablice nimam več, ker niso več v modi.

49106 ::

MrNighthawk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Seveda tudi Applu ne zaupam v celoti, da me ne bi narobe razumel.

In kaj to pomeni?


The lesser of two evils principle (or lesser evil principle and lesser-evilism) is the principle that when faced with selecting from two immoral options, the one which is least immoral should be chosen.

MrStein ::

Zanimivo:

oseba X: Apple je slabo podjetje
publika: aha...
oseba X: storitve so slabe
publika: aha...
oseba X: izdelki so slabi
publika: aha...
oseba X: sem kupil njihov izdelek in njihove storitve
publika: ha??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Mislim da ti en post nad tvojim v principu da kar dober odgovor.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

2dark ::

FOlk spet čist divji nad iphoni 11.. Jaz sem dal včeraj oglas za pro max-a pa sem imel v enem dnevu 1200 ogledov in 70 povpraševanj.

MrNighthawk ::

49106 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Seveda tudi Applu ne zaupam v celoti, da me ne bi narobe razumel.

In kaj to pomeni?


The lesser of two evils principle (or lesser evil principle and lesser-evilism) is the principle that when faced with selecting from two immoral options, the one which is least immoral should be chosen.


Koncept mi je poznan, vendar kakorkoli pogledaš gre za dve shitty odločitvi in od nobene nič ne profitiraš. Lahko si samo na slabšem.

zmaugy ::

A fingerprint senzor na novih telefonih so že uspeli spraviti nazaj gor? Ker manjko le-tega na XS je precejšnje sranje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

A fingerprint senzor na novih telefonih so že uspeli spraviti nazaj gor? Ker manjko le-tega na XS je precejšnje sranje.

Nikoli ga nisem pogrešal

Sedaj je mimogrede face id precej hitrejsi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zee ::

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje. V tropih je dovolj malenkost bolj vlažen prst pa zadeva ne ve več, kdo si.

FaceID uporabljam šele nekaj dni in lahko povem, da prav nič ne pogrešam Touch ID-ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

Jaz sem tudi dolgo časa brundal v brk, zakaj ni touchIDja.. potem sem pa kupil XS.. nov svet.
Telefon imaš lepo nastavljen na privat,da ne kaže vsakomur novih sporočil in vsega, ko pa ti pogledaš vanj, te pa prepozna in ti jih pokaže brez dotika, tudi če je telefon 'zaklenjen'.
Dela odlično in zanesljivo, po enem letu sem edino enkrat opazil, da me ni prepoznal, ko so bile čudne svetlobne razmere.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

zmaugy ::

Jaz sem se navadil na (precej crappy) fingerprint senzor na 6Plus, tako da me tole na XS moti. Mimogrede, fp senzor na Nokii je v primerjavi s tistim mojim na 6Plus svetlobna leta daleč naprej.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

49106 ::

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje. V tropih je dovolj malenkost bolj vlažen prst pa zadeva ne ve več, kdo si.

FaceID uporabljam šele nekaj dni in lahko povem, da prav nič ne pogrešam Touch ID-ja.


Res je. Če mal zašvicaš boš moral vnesti passcode.

Vazelin ::

Ja ko sem sel laufat in sem bil poten sem se vedno zajebaval s tistim touch id:D

Men bi prišel touch id prav edino v postelji ko sem na boku nekje pol obraza pod povštrom...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

poweroff ::

49106 je izjavil:

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje. V tropih je dovolj malenkost bolj vlažen prst pa zadeva ne ve več, kdo si.

FaceID uporabljam šele nekaj dni in lahko povem, da prav nič ne pogrešam Touch ID-ja.


Res je. Če mal zašvicaš boš moral vnesti passcode.

Se pravi ta telefon ni za požigalca:

Zašvicu ful!

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: poweroff ()

MrStein ::

Ne moreš da verjameš!
V iOS 13 lahko skroliraš po vsebini tako kot smo že pred 10, ne 20, čakaj, več kot 30 leti!

Torej da "primeš" scroll bar in ga pomakneš na želeno lokacijo.

Še kar ne verjamem.
Mogoče je fake news.
Ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ripmork ::

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje.

za FaceID ne vem, sem še na iPhone 7 (ki še vedno zelo odzivno in lepo deluje). Ampak ja, TouchID je res sranje. V 80% mi ne prepozna fingerprint-a, hitreje (in predvsem konsistentno) s kodo odklepam.

DeeJay ::

ripmork je izjavil:

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje.

za FaceID ne vem, sem še na iPhone 7 (ki še vedno zelo odzivno in lepo deluje). Ampak ja, TouchID je res sranje. V 80% mi ne prepozna fingerprint-a, hitreje (in predvsem konsistentno) s kodo odklepam.

Še enkrat si dej odtis notr, tokrat sledi navodilom in ti bo delal ko šus.
Jest tud enkrat nism mel problemov z njim ne pri iphone 6 ali zdej pri 8 (no razen, če mam mokre roke). Sam lepo morš dat odtis iz vseh strani, kot ti piše v navodilih.
Mi gre prej na živce to, da če hočem pržgat zaslon, da vidm notifikacije še v zaklenjenem stanju, da mi takoj odklene .... zato se zdej navajam, da prižigam zaslon s stranskim gumbom in ne s touchID gumbom :)

Furbo ::

ripmork je izjavil:

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje.

za FaceID ne vem, sem še na iPhone 7 (ki še vedno zelo odzivno in lepo deluje). Ampak ja, TouchID je res sranje. V 80% mi ne prepozna fingerprint-a, hitreje (in predvsem konsistentno) s kodo odklepam.

Touch id deluje v 99% primerih ne pa v 20%.. to si ti kaj zafrknil, ko si dodajal odtis.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

ripmork je izjavil:

zee je izjavil:

TouchID je v primerjavi s FaceID navadno sranje.

za FaceID ne vem, sem še na iPhone 7 (ki še vedno zelo odzivno in lepo deluje). Ampak ja, TouchID je res sranje. V 80% mi ne prepozna fingerprint-a, hitreje (in predvsem konsistentno) s kodo odklepam.


TouchID se heca samo če imaš vlažne oz. mokre prste. Drugače je vsaj zame najhitrejši način odklepanja telefona. Verjamem, pa da je faceID še hitrejši in boljši.

zee ::

TouchID se heca samo če imaš vlažne oz. mokre prste.


V tropskem Singapurju je to večina časa...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

shadeX ::

Čisto mogoče. Si bodo pač moral zrihtat iPhone s FaceID-jem ;((

qwertyy ::

Sem šel iz 7ke na 11ko pa mi je ekran totalno prevelik. Prav deformirano visok zgleda.. Telefon sicer zakon, samo prevelik. Pa sem imel prej 6 plus, ampak sem zdaj ugotovil, da je očitno velikost 7ke ravno pravšnja. Najraje bi ga vrnil, ampak sem se nažalost vezal za 2 jebeni leti..

shadeX ::

Kako se obnaša v žepu v primerjavi s 7?

qwertyy ::

V žep gre normalno, tudi s 6 plus nisem imel problemov. Je pa 7ka ravno prav za v roko, tale je pa štorast in ne sede lepo v roko.. Ekran je pa kot sem rekel preveč razvlečen v višino in zgleda deformirano prevelik. Sicer je pa nenormalno hiter, vsi appi se v trenutku odprejo, kamera top, ostalo vse bp, razen te štorastosti..

DeeJay ::

Eh... čez en teden sploh opazu ne boš več razlike.

masevc ::

qwertyy je izjavil:

Sem šel iz 7ke na 11ko pa mi je ekran totalno prevelik. Prav deformirano visok zgleda.. Telefon sicer zakon, samo prevelik. Pa sem imel prej 6 plus, ampak sem zdaj ugotovil, da je očitno velikost 7ke ravno pravšnja. Najraje bi ga vrnil, ampak sem se nažalost vezal za 2 jebeni leti..

Prodas?

Vazelin ::

DeeJay je izjavil:

Eh... čez en teden sploh opazu ne boš več razlike.

Jp:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zee ::

Šel iz 8+ na 11 Pro in je perfektna velikost. Da ne omenjam, da je velikost ekrana na 11 Pro enaka kot na 8+.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

qwertyy je izjavil:

Sem šel iz 7ke na 11ko pa mi je ekran totalno prevelik. Prav deformirano visok zgleda.. Telefon sicer zakon, samo prevelik. Pa sem imel prej 6 plus, ampak sem zdaj ugotovil, da je očitno velikost 7ke ravno pravšnja. Najraje bi ga vrnil, ampak sem se nažalost vezal za 2 jebeni leti..

Tvoj novi telefon je še manjši od prejšnjega, na ekran se pa hitro navadiš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Applova marketinška strategija za prodajo iPhona 11 je izjemna, pa sploh nima veze s tem modelom.

hojnikb ::

Za razliko od drugih, ki te z veseljem prodajo za pest riza.
#brezpodpisa

shadeX ::

Bi rekel, da imajo v rokah kar močno karto, glede na to da se njihov poslovni model ne vrti okoli prodaje podatkov. Prav tako so se zadeve v zadnje pol leta na App storu zaostrile v smeri privacija. Med drugim app, ki je v kids kategoriji, ne sme imeti več third party SDK-jev kot npr Googlova analitika, s tem pa se spreminja tudi poslovni model teh appov, ker s tem odpadejo tudi reklame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

Applova marketinška strategija za prodajo iPhona 11 je izjemna, pa sploh nima veze s tem modelom.



zasebnost...iPhone na katerem uporabljaš Google maps, Gmail, Google search engine pa še kaj.

hojnikb je izjavil:

Za razliko od drugih, ki te z veseljem prodajo za pest riza.


Med tem, ko ti Apple prodaja "zasebnost", po najdražji ceni, katere ne more garantirat 100 %, povrhu ti pa lahko še meče pesek v oči.

Furbo ::

A eni še vedno niso ugotovili, da so cene flagshipov zelo podobne, ne glede na tabor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrNighthawk ::

Furbo je izjavil:

A eni še vedno niso ugotovili, da so cene flagshipov zelo podobne, ne glede na tabor?

A eni še niso ugotovil, da vsi ne kupujejo flagshipov?

poweroff ::

Dobra šala. Zasebnost v tem primeru pomeni zgolj to, da tvojih podatkov ne bo dobila množica korporacij, pač pa samo ena - Apple. Oni seveda vedo o tebi vse.
sudo poweroff

shadeX ::

iPhone na katerem uporabljaš Google maps, Gmail, Google search engine pa še kaj.


Uporabnik ima izbiro, katere appe uporablja. Obstajajo dobre alternative, vsaj za mail in search. Maps ima pa tudi Apple, čeprav ni tako dober kot Googlov je pa funkcionalen.

povrhu ti pa lahko še meče pesek v oči.


Zakaj? Če oglašujejo zasebnost in se kadarkoli izkaže, da se podatki njihovih uporabnikov uporabljajo še kako drugače kot samo za izboljšanje lastnih storitev, potem verjemi da bodo doživeli javni linč. Nekako tako kot v zvezi z baterijami, ampak v hujši obliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

iPhone na katerem uporabljaš Google maps, Gmail, Google search engine pa še kaj.


Uporabnik ima izbiro, katere appe uporablja. Obstajajo dobre alternative, vsaj za mail in search. Maps ima pa tudi Apple, čeprav ni tako dober kot Googlov je pa funkcionalen.

povrhu ti pa lahko še meče pesek v oči.


Zakaj? Če oglašujejo zasebnost in se kadarkoli izkaže, da se podatki njihovih uporabnikov uporabljajo še kako drugače kot samo za izboljšanje lastnih storitev, potem verjemi da bodo doživeli javni linč. Nekako tako kot v zvezi z baterijami, ampak v hujši obliki.


Hmmm

https://amp.theatlantic.com/amp/article...

https://www.thewrap.com/apple-lawsuit-u...

https://amp.usatoday.com/amp/521786002

Niso ravno angelčki

poweroff ::

Seveda. Ko se izkažejo jabolčne laži verniki še naprej trobijo svoje.
sudo poweroff

Furbo ::

Sploh če ne greš brati linkov in vidiš, da sta dva od treh pozitivna za apple.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Apple je samo ugotovil, da podatke lahko zbira in kopiči on. In to, da jih ne talajo naokrog ni znak njihove dobrote. Okrog jih ne talajo zato, ker se zavedajo, da jim ekskluziva prinaša strateško prednost. Prodali te bodo pa takoj - za večji dobiček.
sudo poweroff
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj okoli Apple Watch...

Oddelek: Mobilne tehnologije
446223 (1219) gregor_m
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447043 (5981) m0LN4r
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336019 (26615) c3p0
»

Wi-Fi 6 je tudi uradno med nami

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
216831 (4890) dexterboy
»

Apple TV, iOS 4.1

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4015406 (14150) lurker

Več podobnih tem