» »

Stacionarni komp (in izbira OSa) za development in glasbo

Stacionarni komp (in izbira OSa) za development in glasbo

radiokills ::

Sploh se ne spomnim več kdaj se nazadnje kupoval računalnik. Potreboval bi ga za delo in hobi: glasbo.

Gre za (web) dev delo, ruby, unix/linux je skoraj pogoj, delam tudi z razmeroma velikimi bazami, hitrost ni odveč. Ponavadi laufam nekaj docker containerjev. Za glasbo bi nanj rad priključil nek audio interface - zunanjo zvočno. Ponavadi so usb2/usb3.

Trenutno se najbolje počutim v OSX okolju, vendar me cene pro macov malo odvračajo.

Od hw specifikacij bi si želel:
- da lahko nanj priklopim 4 full hd monitorje (4k ne škodi, ni pa pogoj)
- 32 GB rama bi bilo fino, preživim tudi s 16
- tih in varčen (toda bolj pomembno je da je tih)
- ssd + hd (hd najraje v raidu, za backup)

Glede OS tudi ne vem:
- kakšen je trenuten state podpore dockerja v WIN 10 (na ms sistemu sem bil nazadnje v času win7, sorry for my ignorance)
- kako je z virtualiziranim linuxom v windowsih, se da delat?
- a so kaki appi za glasbo (ala garage band, ableton live na voljo v Linuxu, Open Ssource DAW SW je ponavad bolj za en drek)
- a se mi splača jebat z hackintoshom


Iger povečini ne igram. Če že kak FPS, če bi delal crysis na osnovnih nastavitvah je to ok.

Buđet: 1K-1.5K

A se da dobiti kaj off-the-shelf, al bi šel v lastno sestavo?

Thank you guyz!

Veron ::

klinker ::

radiokills je izjavil:


- a se mi splača jebat z hackintoshom


Se, ce ti MacOS res lezi. Zadeva je dokaj enostavna, za nekoga kot si ti, ki vidim da obvlada kr nekaj zadev. Malo prebrskaj link, ki ti ga je Veron postal.
Na linuxu zal lahko pozabis na audio editing, no, z znanim SWjem. Meni je pac Logic Pro top in tudi sam furam hackintosh ze ene 10 let, prav zaradi glasbe. Je pa naceloma bla do zdaj edina varjanta z Intelom. No, sem najdu zadnjic da so usposobli tudi Ryzene, a se se nisem poglabljal v to....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Veron ::

Pri Hackintoshu se jst načeloma držim hardware, ki ga apple tudi prodaja. Najmanj problemov, vedno obstaja rešitev. Imam hackintosha že cca 6-7let, brez težav (tudi update-i, hint clover).

radiokills ::

Hvala za tole. Zna bit res hackinosh.

jakan123 ::

Jaz sem pred leti šel iz Mac-a na Win10. Tudi Pro toolsi so za Win, zdaj pa uporabljam samo še Reaper za audio, virtualke pa poganjam v Hyper-V. Za docker naj pa nekdo drug pove, sam nimam izkušenj s tem. Mac Pro sem ob prehodu prodal in za 3x manj denarja kupil precej močnejšo mašino :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913855 (4757) kiFni
»

Nabava racunalnika za audio delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
282969 (2168) kateNite
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9038240 (33747) m0LN4r
»

Legalnost hackintosha

Oddelek: Operacijski sistemi
364917 (3551) pirlo

Več podobnih tem