» »

@ osveževenje monitorja

@ osveževenje monitorja

Cange ::

Z nvidia control panelom sem posikal stabilno min-max osvaževanje na fosilnem LG IPS 1080p 60Hz. Deluje brezhibno od 48Hz do 74Hz. Poraba monitorja se ne spreminja, sklepam da do pregrevanja ne more prit. Kljub temu se sprašujem koliko varno je tole početje?

FireSnake ::

Vprašanje je, če ti monitor sploh prikazuje 74Hz.
Kako si preveril osveževanje?

Pri LCDju težko pride do pregrevanja (mislim, da to ni mogoče).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Vsake +/-5Hz sem zarolal 3D model z miško, vsak korak je bila slika bolj ostra in obratno, pri 75Hz/46Hz ni več kazalo slike, spremljal sem še fps z Vsync ON. Stvar sigurno dela vredu.

FireSnake ::

Hja, pol pa tako nimaš kaj za razmišljati.

nastaviš na največ, kar lahko, pa je to to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mailer ::

Nekateri so navijali frekvenco na 60hz monitorjih in po določenem času je bila slika vedno bolj bela.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Cange ::

Monitor je rated 60Hz, sem se dokopal do bolj natančnih podatkov in piše da je 56-75Hz. Minimalno 5ms, povprečno 14ms (71 Hz) odzivnost GTG. Zgleda je narejeno tako, da se lahko spreminja frekvenca v tem okvirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

Alien123 ::

https://www.testufo.com/

Tukaj si poglej

Riff ::

če kaže max 60 potem daš 60 če je 75 daš 75 navijanje v stilu vsiljevanje višje frekvence ti pa odsvetujem

Stalinovic ::

Jaz mam že več let navitega iz 60 na 75, pa ni nobenih problemov. Sploh ne vem kaj imate eni ideje da bo slika postala bela, nimate ravno razjasneno za kaj se gre.
Čeprav z navijanjem ne popraviš odzivnega časa pikslov.

Cange ::

Po zgornjem testu dela ve ok.
GTG osveževanje mi ni jasno, definirano je z grey to grey ampak je razpon ogromen. Od česa je pravzaprav odvisen razpon in čas osveževanja GTG?

Riff ::

Stalinovic je izjavil:

Jaz mam že več let navitega iz 60 na 75, pa ni nobenih problemov. Sploh ne vem kaj imate eni ideje da bo slika postala bela, nimate ravno razjasneno za kaj se gre.
Čeprav z navijanjem ne popraviš odzivnega časa pikslov.


aja za ker model LCd ja gre ki tako dobro prenaša višje frekvence ? od 60 ?

hm tele tanove LCD jst ne navijam, pr starih CRT je bla slika in meglena in rdeča tako da jst vem o čem goovrim ,če pa se ti lepo navije pol pa kar in naj še dolgo služi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Nwanko ::

Jaz sem 1440p korejca gnal na 110hz 4 leta brez težav.

strumf666 ::

Riff je izjavil:


hm tele tanove LCD jst ne navijam, pr starih CRT je bla slika in meglena in rdeča tako da jst vem o čem goovrim ,če pa se ti lepo navije pol pa kar in naj še dolgo služi :)

Če primerjaš obnašanje CRT in LCD potem več kot očitno ne veš. Obstaja precej lcd-jev, ki se jih brez problema navije in delajo bp; ne pa vsi. Precej gaming monitorjev je v bistvu že tovarniško navitih.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Cange ::

GTG cikel = siva na belo in nazaj na sivo. Se pravi ima moj monitor v najslabšem primeru 23ms(43 HZ) odzivnosti, kar nanese 23ms/2 = 83Hz. Ni razloga, da pixel zamenja 2x barvo na 1 cikelj osveževanja. A tole drži?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD 16:10 locljivost in osvezevanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91151 (913) Zheegec
»

Piskanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171600 (1431) Izi
»

Večja osvežitev na LCDju kaj pomaga ali ne?

Oddelek: Strojna oprema
81077 (865) neoto
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382412 (2412) Mr.B
»

LCD 15" kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
61269 (1116) matter

Več podobnih tem