» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 15
»»

Ganon ::

fuck_it_ je izjavil:

Iz istega razloga kot folk kupuje Renault Cliote. Kaj več si nočejo privoščiti, zato ker se jim zdi bolj smiselno imeti veliko neumnosti kot 1 kvalitetno reč.


To lahko izjavi samo trinajstletnik brez vozniškega izpita.

kuall ::

deleted je izjavil:

Lepo.

Mislim, da bi mesto, kot je Ljubljana, moralo zahtevat, da se prostor bolje izkoristi. Parkirišče bi moralo bit pod stavbo, ne pa da v 2020 pločevina zavzema še enkrat toliko prostora kot je tloris zgradbe.


Ne, veliko zastonj parkirišče pred stavbo je največ vredna stvar. dobri to vedo. kakšen nesposoben mercator pa ti bo gradil tista podzemna grda parkirišča, da te takoj odvrne rinit tja pod zemljo. saj je zemlja zadost velika, zakaj bi rinili pod zemljo kot krti, samo malo se je treba organizirat. al pa rusi: imajo toliko zemlje pa se gužvajo v tisti moskvi v kolonah. idioti. naj se malo razpršijo. decentralizacija je po moje kr važna stvar.

Gregor P ::

Podzemna parkirišča so super; medtem ko se zgoraj ko mravlje gnetejo pri vhodih in besno drug drugemu kradejo parkirišča, se spodaj kot gospod v miru pripelješ do vhodov; sploh če zunaj dežuje je fajn (ko se iz svoje garaže pripelješ direktno v garažo trgovine; niti dežnika ne rabiš) 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Horas ::

kuall neumno razmišljanje! garaže pod zemljo, manj zemlje, lepo hladno skos, avto ni sparjen, če je dež pa maš fansgo ne boš moker, da ne omenjam otročad...

je pa odvisno od firme do firme al bojo zakasirali parkiranje al ne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

3p ::

Vidim, da se eni razburjate, kako "Ikea" velja za prestiž? Mogoče med študenti, ki so ravno napredovali iz najete luknje z "originalnim" pohištvom iz leta 1976.
Drugače je moje mnenje, da Ikea ponuja generično pohištvo po masovno-proizvodnih cenah, ob tem ravno dovolj kvalitetno, da si upajo dati zanje garancijo. Torej v bistvu zadeve za ljudi, ki se jim ne ljubi preveč ukvarjati s tem.
Osebno imam kar nekaj reči od tam. Za mene je bila zmagovita kombinacija:
1) Stvari imajo na zalogi (zapelješ se do trgovine in zložiš stvari v prtljažnik). Nič čakanja na dostavo iz poljske manufakture.
2) Če imaš veselje s sestavljanjem "lego-kock" prihraniš denar, imaš dober občutek ker si "sam naredil", pa še z a-je-to "mojstri" se ti ni potrebno ukvarjati (in čakati nanje). Skratka: zjutraj v trgovino, zvečer v omare zlagaš stvari.
3) Stvari so poceni. Lesnine, Rutarji & co pogosto podobne reči prodajajo po dvojni ceni. (Seveda prodajajo tudi mize za par jurjev, ki jih v Ikei ni.)
4) Narejene so tako, da zdržijo tisti 10-20 let, preden se jih naveličaš. V tem času lahko celo kupiš kak nadomestni del (ali pa kupiš nove "fronte" in imaš "novo" kuhinjo že po par letih). Ko se jih naveličaš, ti jih ni "škoda" odpeljati na odpad, ker, glej prejšnjo točko.

Navdušenja nad tistim Ikea kičem (razni predalčki, škatle, sveče, umetne trave in kaktusi) pa tudi sam ne razumem povsem. Mogoče gre za kombinacijo izleta, kjer se za drobiž malo našopingiraš in še naješ mesnih kroglic in torte.

bigsmally ::

kuall je izjavil:

nesposoben mercator pa ti bo gradil tista podzemna grda parkirišča
al pa rusi: imajo toliko zemlje pa se gužvajo v tisti moskvi v kolonah. idioti


Kdaj sem pri takih postih že *triggered* sam potem se spomnim da dejansko ni mogoče da obstaja kdo tako glup in le torlaš.

Horas ::

bigsmally je izjavil:

kuall je izjavil:

nesposoben mercator pa ti bo gradil tista podzemna grda parkirišča
al pa rusi: imajo toliko zemlje pa se gužvajo v tisti moskvi v kolonah. idioti


Kdaj sem pri takih postih že *triggered* sam potem se spomnim da dejansko ni mogoče da obstaja kdo tako glup in le torlaš.


excactly
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ganon ::

Ko je že ravno govora o parkirnih prostorih. Ste videli, kaj se dogaja na Rudniku? Dogradili bodo Supernovo, zgradili garažno hišo in omogočili parkiranje na strehi centra.







buttcrack ::

bo izgledal na konc kot en san siro stadion :)

Horas ::

edino pravilno treba je graditi gor ali dolne pa že tako omejeno prostora zabijati z prkirisči
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Invictus ::

Sam bi dal v zakoodajo, da mora imeti vsaka trgovina spodaj pod trgovino parkirišče v enem ali več nivojih, pač gledena velikost.

Poln kur*c imam tega, da se podere cel kup gmajne/travnikov/zelenja ali zasede najboljšo zemljo samo zato, ker investitor noče narediti garaže.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ahac ::

Invictus je izjavil:

Sam bi dal v zakoodajo, da mora imeti vsaka trgovina spodaj pod trgovino parkirišče v enem ali več nivojih, pač gledena velikost.

Poln kur*c imam tega, da se podere cel kup gmajne/travnikov/zelenja ali zasede najboljšo zemljo samo zato, ker investitor noče narediti garaže.


"Najboljša zemlja", ki se pojavi vedno, ki bi nekdo nekaj gradil in očitno prekriva 90% Slovenije... hkrati pa povsod raste plevel. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Utk ::

Vidim, da se eni razburjate, kako "Ikea" velja za prestiž? Mogoče med študenti, ki so ravno napredovali iz najete luknje z "originalnim" pohištvom iz leta 1976.

Kdo trdi, da je ikea prestiž? Kdo pravi, da hočemo prestiž? Pravim pa, da drugi trgovci prodajajo isto sranje po dvojni ceni, pa še čakat moraš na vsak stol 2 mesca.

3p ::

Utk je izjavil:

Vidim, da se eni razburjate, kako "Ikea" velja za prestiž? Mogoče med študenti, ki so ravno napredovali iz najete luknje z "originalnim" pohištvom iz leta 1976.

Kdo trdi, da je ikea prestiž? Kdo pravi, da hočemo prestiž? Pravim pa, da drugi trgovci prodajajo isto sranje po dvojni ceni, pa še čakat moraš na vsak stol 2 mesca.


Korenje 3. Na pod-strani z isto številko.

Utk ::

Ne, on je napisal isto kot ti, da je za nekatere ikea prestiž. Samo da ti nekateri ne obstajajo. Niti se ni noben javil, da je zanj to prestiž. Čeprav proti alplesu v resnici je...ampak poudarek je na "proti alplesu".

;-) ::

Luštno da vse skrbi parkirišče, medtwm ko nam Slovenija zarašča.

LeQuack ::

Ganon je izjavil:

Ko je že ravno govora o parkirnih prostorih. Ste videli, kaj se dogaja na Rudniku? Dogradili bodo Supernovo, zgradili garažno hišo in omogočili parkiranje na strehi centra.









Ves ta denar zato da se ena oseba v avtu pripelje in odpelje z eno majhno vrečko iz H&M.
Quack !

kuall ::

če imaš 2 trgovska centra in ima eden parkirišče pred stavbo eden pa pod zemljo potem bo imel konkurenčno prednost tisti center, kjer je parkirišče bolj enostavno dostopno.
dokaz za to je to, da bodo parkrišča pred stavbo bolj polna kot una pod zemljo.

SeMiNeSanja ::

Utk je izjavil:

Vidim, da se eni razburjate, kako "Ikea" velja za prestiž? Mogoče med študenti, ki so ravno napredovali iz najete luknje z "originalnim" pohištvom iz leta 1976.

Kdo trdi, da je ikea prestiž? Kdo pravi, da hočemo prestiž? Pravim pa, da drugi trgovci prodajajo isto sranje po dvojni ceni, pa še čakat moraš na vsak stol 2 mesca.

Ko bi moral samo čakati - običajno jim moraš še financirati prodajo s 100% avansom!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Ganon ::

kuall je izjavil:

če imaš 2 trgovska centra in ima eden parkirišče pred stavbo eden pa pod zemljo potem bo imel konkurenčno prednost tisti center, kjer je parkirišče bolj enostavno dostopno.
dokaz za to je to, da bodo parkrišča pred stavbo bolj polna kot una pod zemljo.


:)) Imam v bližini velik trgovski center, ki ima parkirno površino nad in pod zemljo. Garaža je vedno nabito polna. Samo norec bo v tej vročini pustil avto na žgočem soncu, če ima opcijo, da zapelje v garažo. Enako je pozimi.

Nas trolaš?

kuall ::

Ganon je izjavil:

:)) Imam v bližini velik trgovski center, ki ima parkirno površino nad in pod zemljo. Garaža je vedno nabito polna. Samo norec bo v tej vročini pustil avto na žgočem soncu, če ima opcijo, da zapelje v garažo. Enako je pozimi.


Tam imate sigurno tudi parkirišče pred stavbo nabito polno.
Pejt pogledat btc city: pred stavbo bo vedno polno. garaža pa: pritličje že, višje ko greš v garažni hiši bolj bo prazno, ker ljudje nimajo časa se jajcat po tistih ovinkih.
Ali pa poglej grosuplje mercator: propada, ravno zarad neumne garažne hiše pod zemljo, ki je kot fakin labirint. ko sem šel prvič tja sem se zgubil. komu se da zajebavat s tem, jaz nimam časa. medtem ko ostali tuji pametni trgovski centri v okolici nimajo garaže pod zemljo in tudi zato uspevajo.

pameten trgovec bo raje naredil zgradbo malo izven mesta, kjer je plac za enostaven prijazen parkirplac, neumen pa bo rinil v gužvo.
za vročino je fajn avto imet v senci, ampak to je 2 meseca na leto.

najbolj važno ljudem je , da je parkir plac čimbližje vhodu, da jim ni treba rinit vozička daleč. za to se gre. pa da ne pozabijo, kje so parkirali in da ne iščejo potem avta kot budale, to se je meni pa v tistem centru aleja zgodilo. te garaže pod zemljo so kot fakin labirinti.

stara mama ::

kuall je izjavil:

višje ko greš v garažni hiši bolj bo prazno, ker ljudje nimajo časa se jajcat po tistih ovinkih.

Nekateri pa imajo čas se vozit po dve uri okrog, samo da parkira pred vhodom :)

fikus_ ::

Večina ljudi je lenih in se izogiba vsakdanjim naporom, tudi razmišljanju. Zato hoče skoraj vsak po liniji najmanjšega napora parkirati pred vrati, parkiranje v garažni hiši je že napor in potem uporabit dvigalo. Še posebej velik mentalni napor je pa iskanje avta po odhodu iz trgovine.

Gregor P ::

Ok samo ta garaža v Aleji je res malo zagonetna :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

winterriver ::

kuall je izjavil:

Ali pa poglej grosuplje mercator: propada, ravno zarad neumne garažne hiše pod zemljo, ki je kot fakin labirint.


Ne ne, nisi dobro definiral, ni problem labirint ampak lokalci, ki so prevec omejeni, da bi ga bili sposobni uporabljati - govorim striktno za Grosuplje primer.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Mr.G. ::

Ikea. No, najprej se je treba zavedati, da je to pohištvo predvsem neka ideologija švedakega načina življenja.
Zdej kaj je na švedskem top in kaj ne to je tema za en drug forum.
Tud sam sem že kupil nekaj stvari iz Ikee in so izdelki za to kar so. Meni osebno so popolnoma uredu. Je pa res, da so izdelki na prvi otip lahki in ne zbudijo nekega zaupanja.
Hec!, tiste mizice za 5€ so naravnost fantastične. Sam sem jo imel v kleti na vlagi ....in začuda je zdržala 2 leti, preden se je začelo vse narazen limat.
Predalniki za čevlje, omara za v predsobo, keramični dvojni lijak za kopalnico in pripadajočo omarico pod njim ter seveda mizice za 5€.
Ampak to vse deluje, enostavno je za montažo, navodila jasna, vse orodje zraven(za tisto skup sešraufat, za kaj drugega ni) in še sedaj po 8 letih vse brezhibno deluje.
No,mizico sem potem razbil(tisto v kleti) ker me je matralo kako je narejena. Enostavno in zelo močno. Na kakšen način ne bom tukaj razlagal, ker bi moral nekaterim prav slikat in razlagat sile iz fizike.
Na pravih mestih je prava struktura lesa. Tam kjer mora bit nekaj privijačeno je močnejša tam kjer ne je lažja.
Ker se je nekdo spotaknil ob Alples, naj povrm da postelja iz Alplesa zdrži ogromno let. Ampak je cena hudo,hudo večja.
Tud tistim zagovornikom domacih mojstrov nej pivem da je VSE narejeno iz iverke, samo vrata so iz masivnega lesa. Zakaj?
Ker se iverka ne zvija in ne poka pri normalni uporabi.
Les ali masiva, če ni prav narejen(lepljen iz več kosov),bo kmalu začel pokati. Je treba mal več dela. Kar znajo naši "velemojstri/tišlerji" zelo drago zaračunat.
Sam les, če ga gledamo kot masivo, pa sploh nima take cene. Kje dobijo potem tile "velemojstri "take cene, mi ni jasno.
Se pa pri različnih proizvajalcih (Lesnina, Maeles(Gorenje), Ikes,Alples) vidi da je GOSTOTA iverke zelo različna. Alples je še najgostejša, pa do Lesnine, kjer so prav luknje med lepljenci.
Tako, da vse je za vsak namen dobro. IKEA ima svoj stil in prav je tako. Meni osebno so nekateri izdelki všeč, nekateri ne.

Gregor P ::

Mr.G. je izjavil:

Ikea. No, najprej se je treba zavedati, da je to pohištvo predvsem neka ideologija švedakega načina življenja.

V Ikei ljudje kupujemo zato, ker je enostavno (kupiti sestaviti in tudi reklamirati), vzdržljivo (da imaš mir za vsaj 5 let) in poceni (v rangu ostalih zanič poceni produktov konkurence). Ni tu neke višje filozofije (razen seveda inovativnega truda, ki so ga razvili pri Ikei).

Kar se pa same ideologije tiče, je pa to seveda tipično kapitalistično izkoriščevalsko podjetje (na črno sekajo gozdove po svetu, tudi v EU itd.), če ima kdo slučajno kakšne zadržke pri kupovanju tovrstnih potrošniških produktov.>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

stara mama ::

Mr.G. je izjavil:

Sam les, če ga gledamo kot masivo, pa sploh nima take cene. Kje dobijo potem tile "velemojstri "take cene, mi ni jasno.

Ker sam poznam precej o lesu (vseeno pa nisem mizar) naj ugibam:
V osnovi je prva klasa lesa že dražja. Potem kaka črvivost, grče, itd ne pride v upoštev. Ko je les enkrat suh (pravilno sušen) marsikje razpoka in ga zvije, zato je treba to pravilno ven izrezat (že tu je dosti odpada).
Potem pa mojster sestavlja vrata/posteljo/karkoli eno po eno. Za svojo evropsko plačo in amortizacijo strojev seveda.
Medtem ko iverka se pa dela masovno, izkoristek lesa je zelo velik (pa predvidevam da večinoma tretja klasa), pohištvo se pa izrezuje in sestavlja serijsko. Kar pa ni nič narobe ob dobri konstrukciji in dizajnu, samo lokalni mizarji zaradi tega nimajo dela.

Mr.G. ::

Ja, mi kupujemo zarad tega. Ampak sama filozofija je pa Švedski način življenja.
Pa pejt pogledat v italijo in italjanske prodajalne italijanskega pohištva. To je njihova filozofija. Me zanima če boš kakršenkoli kos kupil. Verjem mi da ne.
Švedski način nam pač bolj paše.
Ne mi pa tukej nabijat z podiranjem gozdov in izkoriščanjem.
Imamo v naši prelepi birokratski državici velikoooo, velikoooo več nepravilnost na VSEH PODROĆJIH kršenja zakonov, s strani velikih firm, pa so vsi čist tiho
Pa ne zagovarjam IKEE.

Mr.G. ::

Ja, če si navajen in naučen da je prva kvaliteta lesa samo tista kjer ni grč.
Razen kar je treba odrezati tiste dele kjer les smoli. To pa ja. Kar se pa lepljenja tiče sem pa povedal.
Amortizacijo se lahko računa na do 5 let starih strojih.
Če pa kdo računa amortizacijo na amortiziranih strojih...ja potl so pa take cene.
Predvsem so pa cene take, ker še vedno so ljudje, ki bodo plačali in hočejo plačat.
Dobra konstrukcija ima samo 40% veze z vzdržljivostjo. Je bolj pomembna gostota materiala. Dizajn pa tukaj nima kakšne hude veze.

stara mama ::

Ti praviš, da stroje je pa nekemu mizarju podarila kaka dobrodelna skupnost? Pa kak potrošni material, itd...
Ampak ok, nekaj je konstrukcija, nekaj material, dizajn pa ne da nima veze, brez njega vse pred tem sploh nima nobenega smisla, ker zadeve ne boš prodal.

2dark ::

Gregor P je izjavil:


V Ikei ljudje kupujemo zato, ker je enostavno (kupiti sestaviti in tudi reklamirati), vzdržljivo (da imaš mir za vsaj 5 let) in poceni (v rangu ostalih zanič poceni produktov konkurence).



Kupujete zato, ker ste revni in nimate denarja za kvalitetno pohištvo. Vzdržljivo pomeni vsaj 20 let. Nimaš pojma. Slovenija je polna takšnih revežev na vseh mogočih kreditih, ki komaj shajate skozi življenje. Oblačite se v primarku in podohnih nizkocenovnih poflih, kupujete najcenejšo hrano.. Vozite iztrošene stare dizle..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mr.G. ::

Ne pravim da je stroje mizarju podarila kakšna organizacija. Kje to piše?
Dizajn nima veze pri vzdržljivosti izdelka!
To naj bo jasno!
Ikes nekega hudga dizajna nima...vsaj zame ne, pa kar prodajajo. Aja, oni tega ne vejo.

nejcek74 ::

Mr.G. je izjavil:

Dizajn nima veze pri vzdržljivosti izdelka!

Seveda ima, slab dizjan naredi izdelek neuporaben, ali mu sskrajsa zivljensko dobo. Ce je vsaj malo jasno kaj to dizajn je.

darkolord ::

2dark je izjavil:

Kupujete zato, ker ste revni in nimate denarja za kvalitetno pohištvo. Vzdržljivo pomeni vsaj 20 let.
In zato ikea da 25 let garancije, tisti "kvalitetni" pa 1-2 leti?

Mr.G. ::

nejcek74

Dej mi mal razlož to okol dizajna in kvalitete.
Na enmu primeru.

;-) ::

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:


V Ikei ljudje kupujemo zato, ker je enostavno (kupiti sestaviti in tudi reklamirati), vzdržljivo (da imaš mir za vsaj 5 let) in poceni (v rangu ostalih zanič poceni produktov konkurence).



Kupujete zato, ker ste revni in nimate denarja za kvalitetno pohištvo. Vzdržljivo pomeni vsaj 20 let. Nimaš pojma. Slovenija je polna takšnih revežev na vseh mogočih kreditih, ki komaj shajate skozi življenje. Oblačite se v primarku in podohnih nizkocenovnih poflih, kupujete najcenejšo hrano.. Vozite iztrošene stare dizle..

Pol pa smo revni, raje imam ikea kuhinjo z 25 let garancije kot pa par k eur drazjo od lokalca z garancijo na besedo.

Reven je tisti ki gleda isto pohistvo 25 let in mu gre na k*** samo zato ker je plačal "kvaliteto". Leto dni smo v bajti ki je nismo gradili po sistemu večnosti, kot je navada v sloveniji, evo danes mi je miza dop*** sem šel po drugo satara pa na smeti. Če bi dal 2k€ za mizo bi jo gledal še en čas ne zarad sebe, zarad tega ker bi jo "plačal".

3p ::

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:


V Ikei ljudje kupujemo zato, ker je enostavno (kupiti sestaviti in tudi reklamirati), vzdržljivo (da imaš mir za vsaj 5 let) in poceni (v rangu ostalih zanič poceni produktov konkurence).



Kupujete zato, ker ste revni in nimate denarja za kvalitetno pohištvo. Vzdržljivo pomeni vsaj 20 let. Nimaš pojma. Slovenija je polna takšnih revežev na vseh mogočih kreditih, ki komaj shajate skozi življenje. Oblačite se v primarku in podohnih nizkocenovnih poflih, kupujete najcenejšo hrano.. Vozite iztrošene stare dizle..


Kot so ti že povedali. Načeloma ne. Mogoče kdo tudi, a ni s tem nič narobe. Hvala kurcu, če si kdo z malo denarja lahko privošči vsaj pohištvo iz Ikee in hrano iz "hoferja".

Uporabljamo (tudi) Ikeo (pa jemo hrano iz "hoferja") zato, ker ne vidimo dodane vrednosti v večini prestižnih izdelkov. Kvečjemu slabosti, ker moramo na izdelke čakati in gledati "mojstre" (če že ne pošljejo študentov direkt s šnelkurza), ki potem tega niti zmontirati ne znajo spodobno. In ker, kot so ti povedali, na fensi pohištvo ne upajo dati niti garancije. In ker si ne želimo, tako kot stara mama, 50 let gledati (in oljiti) istih finih omar iz masivnega lesa (okolje, oprosti).

nejcek74 ::

Mr.G. je izjavil:

nejcek74, Dej mi mal razlož to okol dizajna in kvalitete. Na enmu primeru.

praktično vsak izdelek, ki ga imas pred sabo je rezultat dizajna, verjetno ti jasna razlika med dobrim in slabim izdelkom? To je razlika med dobrim in slabim dizajnom. Industrijska družba je neposredno povezana z industrijskim dizajnom, v informacijski družbi se je ta razširil tudi na dizajn interfeca, kjer slediš podobnim konceptom.
V glavnem, tisto kar se je pri rokodelstvu oblikovalo skozi stoletja, je z industrijsko revolucijo postala tehnološka disciplina. Dobro je dobro, slabo je slabo, primerov imas pa na miljone, samo primi izdelek v roke in se vprašaj, ali je slab ali dober.

Zmajc ::

Gregor P je izjavil:

Mr.G. je izjavil:

Ikea. No, najprej se je treba zavedati, da je to pohištvo predvsem neka ideologija švedakega načina življenja.

V Ikei ljudje kupujemo zato, ker je enostavno (kupiti sestaviti in tudi reklamirati), vzdržljivo (da imaš mir za vsaj 5 let) in poceni (v rangu ostalih zanič poceni produktov konkurence). Ni tu neke višje filozofije (razen seveda inovativnega truda, ki so ga razvili pri Ikei).


To je to. Osebno smo komplet kuhinjo sestavili in kupili v ikei, kromirane fronte, masivna plošča, you name it. Do zdaj še vsi ki so prišli k nam so bili navdušeni nad izgledom, kvaliteto in presenečeni nad ceno, ki je bila smešno nizka cena proti temu koliko za kuhinje po meri hočejo pri nas. Po 5-7 letih še vedno vse dela BP. Tudi elemente lahko bilo kdaj po želji dodamo ali zamenjamo.

Ampak eni raje kupijo kuhinjo pri nas za ceno avta višjega srednjega razreda in "zastonj" dobijo čip šit kitajske gospodinske aparate!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

scipascapa ::

Omaro, mizo itd iz Alplesa, 15 let+ pa kot novo.

3p ::

scipascapa je izjavil:

Omaro, mizo itd iz Alplesa, 15 let+ pa kot novo.


Ja, le da tudi zgleda kot omara iz leta 2000. Si se je že kaj naveličal? :D

Buggy ::

Najboljsi so tisti, ki kupijo overpriced designerske kuhinje z nevem kaksnimi pulti in steklenimi oblogami. Imam enega sodelavca, ki si v taki kuhinji se jajca za zajtrk ne spece, saj je potem pospricano :)
Praviloma jejo pa itaq zunaj..jeptaka kuhinja verjamem da bo po 15ih letih kot se nova :)

in kot je bilo receno. Ce ni res nek klasik-country design, potem po 20ih letih kuhinja res deluje ze dost outdated.

stara mama ::

2dark je izjavil:


Kupujete zato, ker ste revni in nimate denarja za kvalitetno pohištvo. Vzdržljivo pomeni vsaj 20 let. Nimaš pojma. Slovenija je polna takšnih revežev na vseh mogočih kreditih, ki komaj shajate skozi življenje. Oblačite se v primarku in podohnih nizkocenovnih poflih, kupujete najcenejšo hrano.. Vozite iztrošene stare dizle..

Ok, Mr. Highlife, pokaži nam svoj parket za 20 jurjev, svojo jedilno mizo za 5 jurjev ter vzorec ploščic ob svojem bazenu, da vidimo ali ima smisel nadaljevati.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Omaro, mizo itd iz Alplesa, 15 let+ pa kot novo.


Ja, le da tudi zgleda kot omara iz leta 2000. Si se je že kaj naveličal? :D


ti jo poslikam?

Utk ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Omaro, mizo itd iz Alplesa, 15 let+ pa kot novo.


Ja, le da tudi zgleda kot omara iz leta 2000. Si se je že kaj naveličal? :D

Jaz stavim, da zgleda bolj iz 80ih.

Mr.G. ::

nejcek74

Povedal si točno to kar sm hotel slišat....in to nič drugega kar so te naučil, točno tisti, ki so HOTELI da se tako naučiš.
Praktično vsak izdelek ki ga gledam pred sabo je rezultat neke uporabnosti, potrebe. Šele kasneje je prišel dizajn. Če si pa dizajnersko šolo končal je pa jasno,da postavljaš obliko pred uporabnostjo in kvaliteto.
Miza, stol, kavč, fotelj, TV ,radio je prišel zaradi potrebe. Ni bilo nič važno če je vse skup kot cegel ali škatla. Ampak da DELUJE.
Kasneje je prišel dizajn.
Sam ti tega še dolg časa ne boš razumel.
Dejmo se zdej vrnit k IKEI.

bbbbbb2015 ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?


Ikea ima funkcionalno pohištvo, relativno poceni, z neko trajnostjo 5+ let, oni pa do nezavesti optimizirajo proizvodnjo (izvajalci v Romuniji, pred fabriko je makadam, les se dovaža s konjsko vprego).

Za najemniško in študentsko pohištvo v najetih sobah je to top.
Vsaj DIPO je hud fake. Kitajsko pohištvo, manjkajo šraufi, polomljeni kovinski kotniki, pol nekaj čakaš na dostavo (tudi do 10 dni ali pa še več).

Ikea ima tudi neke lončke in krožnike, odlična izdelava, trpežno.
DIPO se recimo nek vzorec na lončku razbarva v pomivalnem stroju, ker niso nanesli varovalne glazure. Kitajci pač.

Obledel lonček bodo v Ikei (hipotetično) vedno vzeli nazaj, imel sem eno reklamacijo v Dipu, šopali so nas, da nam dobavijo drug kos, potem smo to čakali, pa je bila kovinska barva neka druga. Šit skratka.

3p ::

scipascapa je izjavil:

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Omaro, mizo itd iz Alplesa, 15 let+ pa kot novo.


Ja, le da tudi zgleda kot omara iz leta 2000. Si se je že kaj naveličal? :D


ti jo poslikam?


Ne. Če ti je še vedno všeč, je kul. (slike gor ali dol)

nejcek74 ::

Mr.G. je izjavil:

nejcek74
Miza, stol, kavč, fotelj, TV ,radio je prišel zaradi potrebe. Ni bilo nič važno če je vse skup kot cegel ali škatla. Ampak da DELUJE. Kasneje je prišel dizajn.

To kar si ti opisal je design, lahko je slab ali dober. Design ne obstaja zunaj tega. Škatla je disajnirana, TV pa radio pa sploh.
Ti poskusim se drugače razločiti, mogoče bos tako razumel:
- rokodelec neposredno izdeluje objekt, ponavadi na podlagi izkušenj, ki jih je neposredno pridobil od prejšnje generacije, torej izdelava in načrtovanje sta v isti osebi
- v industriji je načrtovanje izdelka ločeno od izdelave, v njegovem procesu so načeloma vključeni strokovnjaki različnih ved, odvisno od kompleksnosti zadev
- btw imas se umetnost, ki lahko uporablja tako rokodleske kot dizajnerske objekte, pa le ti niso ne eno ne drugo
Ravno Ikea je izvrsten primer donosne uporabe dizajna, ker so sposobni sproducirati všecen izdelek, ki se ga lahko poceni izdeluje, enostavno skladišči in transportira ter zadovolji potrebe uporabnika brez da bi mu požrlo živce ob sestavljanju*. Vsak korak je dobro premišljen in dodelan.
*seveda gre za cenene izdelke
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708579 (615) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209498 (1440) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349009 (5093) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346854 (5421) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227150 (24639) root987

Več podobnih tem