» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 15
»
»»

OK.d ::

Poslikaš in daš v oglas da podarjaš in če po enem tednu ni interesa odpelješ na odpad.
LPOK.d

harvey ::

ytodf je izjavil:

Najbolj ne sodi v temo, ene malo pa vseeno.
Nekaj menjavamo pohištvo in to, pa saj zanič ni, samo pač, glej, kaj jaz morem.

Kaj se naredi s tistimi 'kubiki' iverice/stranic ali kaj je že tisti šment?
Zdaj preveč umetniški kar nismo, za kakšne malo lepše police v (kakšni) kleti bi morda bilo, samo je tole kar težko.

Odpad ali so kakšni predlogi za uporabo? Se to podari, če bi kdo hotel na kakšnem vikendu in to?

Objavi nekje da podariš, par fotk in boš imel takoj par interesentov. Imaš tudi center ponovne uporabe, pa kakšni mojstri se najdejo, ki prevzemajo rabljeno pohištvo npr. pri Jurmanu na Fužinah so eni taki modeli.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

teac ::

Utk je izjavil:

Ja, v ikei dobiš v kompletu vse kar rabiš. Pri kuhinji oz koritu dobiš odtočne cevi, ki se zložijo kot lego kocke, še to lahko sam narediš brez vodovodarja.

Invictus ::

ytodf je izjavil:

Najbolj ne sodi v temo, ene malo pa vseeno.
Nekaj menjavamo pohištvo in to, pa saj zanič ni, samo pač, glej, kaj jaz morem.

Kaj se naredi s tistimi 'kubiki' iverice/stranic ali kaj je že tisti šment?
Zdaj preveč umetniški kar nismo, za kakšne malo lepše police v (kakšni) kleti bi morda bilo, samo je tole kar težko.

Odpad ali so kakšni predlogi za uporabo? Se to podari, če bi kdo hotel na kakšnem vikendu in to?

Če rabiš za police, lepoo odžagaš in je to to. Ali če boš rabil za kako podlogo/zaščito pri kaki gradnji/delu zunaj/znotraj.

Drugače lepo razstaviš, daš podarim in kot so rekli, 1 teden, potem pa odpad...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zimurg ::

harvey je izjavil:

ytodf je izjavil:

Najbolj ne sodi v temo, ene malo pa vseeno.
Nekaj menjavamo pohištvo in to, pa saj zanič ni, samo pač, glej, kaj jaz morem.

Kaj se naredi s tistimi 'kubiki' iverice/stranic ali kaj je že tisti šment?
Zdaj preveč umetniški kar nismo, za kakšne malo lepše police v (kakšni) kleti bi morda bilo, samo je tole kar težko.

Odpad ali so kakšni predlogi za uporabo? Se to podari, če bi kdo hotel na kakšnem vikendu in to?

Objavi nekje da podariš, par fotk in boš imel takoj par interesentov. Imaš tudi center ponovne uporabe, pa kakšni mojstri se najdejo, ki prevzemajo rabljeno pohištvo npr. pri Jurmanu na Fužinah so eni taki modeli.



https://www.facebook.com/groups/kosovci...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

LeQuack ::

A ima ikea zdaj že kaj več zaloge ali je vse razprodano? Slovencem očitno res ne manjka denarja če vse takoj pokupijo.
Quack !

mat xxl ::

Kake imate izkušnje z tepihi iz Ikeje, ker vidim, da so eni redkih, ki imajo one nizke ravne vrvne, ki služijo recimo za zaščito parketa pred stoli in mizami in drsanjem.....

grimth ::

mat xxl je izjavil:

Kake imate izkušnje z tepihi iz Ikeje, ker vidim, da so eni redkih, ki imajo one nizke ravne vrvne, ki služijo recimo za zaščito parketa pred stoli in mizami in drsanjem.....


Za Zaščito parketa pred stolom sem položil kar topli pod in je zadeva super, tepihi ti sam prah delajo. lp

Mike_Rotch ::

mat xxl je izjavil:

Kake imate izkušnje z tepihi iz Ikeje, ker vidim, da so eni redkih, ki imajo one nizke ravne vrvne, ki služijo recimo za zaščito parketa pred stoli in mizami in drsanjem.....


Jaz imam pod jedilno mizo takega, 2x3m https://www.ikea.com/si/sl/p/morum-prep...

Opravlja delo. Izgleda OK pa enostavno ga je očistiti z globincem oz. vsake toliko oprati zunaj z wapom, ker ni "kosmat".

OK.d ::

LPOK.d

Ganon ::

OK.d je izjavil:

https://www.ikea.com/si/sl/p/kolon-scit...


Tole zaščiti brezhibno, ni pa najbolj estetsko. Obstaja kaj lepšega?

matobeli ::

Tiste dve leti al kolk že, da se otrok nauči jest že potrpiš.

ripmork ::

Za zaščito parketa pred drsanjem stolov / miz / etc obstaja zelo preprosta in poceni rešitev: paket oblazinjenih čepkov, ki jih nalimaš na noge in spodnje površine pohištva. Nobenih nabiralcev prahu (tepihov) ni treba.

Ni za večno sicer, ampak ko/če odpade kak čepek od stola, preprosto novega prilimaš. Pa še zvok zadušijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kuglvinkl ::

Za cepke iz filca poglejte Plastiko Bevc, ce imate okrogle noge fi okol 20mm. Za kej drugega pa debel ssmolepljiv filca iz Baubau in obrezes. V kriticnih letih pa se tista prozorna zascita.
Your focus determines your reallity

Ganon ::

Jaz sem imel v mislih računalniški stol, ki ima kolesca, ne stolov v jedilnici. Na slednjih seveda imam filc, tako kot na vseh ostalih stvareh, ki stojijo na parketu.

OK.d ::

Ganon je izjavil:

OK.d je izjavil:

https://www.ikea.com/si/sl/p/kolon-scit...


Tole zaščiti brezhibno, ni pa najbolj estetsko. Obstaja kaj lepšega?

Uporabi malo domišljije in nalepi kakšno lepo sliko spodaj.;)
LPOK.d

matobeli ::

Mehki koleščki?

Mike_Rotch ::

Kak parket imaš?

Jaz imam tukaj pod računalniško mizo oljen parket, pa po 4 letih ni nobenih poškodb od stola. Stol tudi ni nek fancy, Ikea Markus pa še en podobno cheap iz jyska.

kuglvinkl ::

Ganon je izjavil:

Jaz sem imel v mislih računalniški stol, ki ima kolesca, ne stolov v jedilnici. Na slednjih seveda imam filc, tako kot na vseh ostalih stvareh, ki stojijo na parketu.


sem zamenjal s koleščki, ki so podobni tistim, ki jih imajo rolerji. okol 30e so vsi štirje.
Your focus determines your reallity

mat xxl ::

Mike_Rotch je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kake imate izkušnje z tepihi iz Ikeje, ker vidim, da so eni redkih, ki imajo one nizke ravne vrvne, ki služijo recimo za zaščito parketa pred stoli in mizami in drsanjem.....


Jaz imam pod jedilno mizo takega, 2x3m https://www.ikea.com/si/sl/p/morum-prep...

Opravlja delo. Izgleda OK pa enostavno ga je očistiti z globincem oz. vsake toliko oprati zunaj z wapom, ker ni "kosmat".


Točno tega sem tudi sam gledal, to je, kot iz vrvi ali ?

Mike_Rotch ::

Ja, nekaj takega. Taka relativno trda, groba tkanina. Ampak je OK, ker ni "kosmat" in se precej enostavno očisti. Tudi z mokro krpo, če se kaj polije ali pade iz mize kakšna hrana.

Prej sem imel pod mizo en gabbeh, pa smo ga hitro umaknili, ko so se otroci učili sami jesti.

buttcrack ::

ima kdo pomivalni stroj iz ikee? rabim 45cm širine pa ni bistvene ponudbe v rangu 400€ s 5 let garancije.

gledam pa Medelstor model.

OK.d ::

Če le imaš možnost nabavi 60 širino, enkrat v življenju sem imel to žalost in nikoli več si je ne bi želel.
LPOK.d

J.McLane ::

To žalost uporabljam že 12 let in lahko rečem da čisto lepo služi svojemu namenu. Lavfa vsak dan, ne zgodi se da bi pogrešal kakšno posodo, ki je v stroju že dva dni ker se čaka da bo poln.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

v že tako mali kuhinji ni šanse za 60cm, žal.

ker pa je stari crknil, bom samo novega nit fliknil, kuhinja je še zmer OK (razn, da je mala, sam ni ona kriva :D)

sicer pa ja, gladko pomiva vsak dan poln, ne da se čaka, da se ga nafila.

LeQuack ::

Ikea prices have soared by up to 80% amid surging raw material costs, says retail intelligence firm
The Swedish retail giant has blamed "surging raw material and transport costs" as well as the war in Ukraine and inflation for the rise in prices.

https://news.sky.com/story/ikea-prices-...
Quack !

Karen ::

To spominja na tisto šalo:
Župan večjega slovenskega mesta je podražil parkirnino za 80%, ker je Ukrajina največja izvoznica parkirnih mest.
Ne vem če ste opazili, ampak danes se nič več vse ne izdeluje na Kitajskem ampak se baje vse izdeluje v Ukrajini (od high-tech procesorjev dalje) - a Ukrajina je tolk zahojena država (beri bdp imajo še bistveno nižji kot v Rusiji) da si njihov lasten folk želi pod Rusijo da jim bi bilo lažje. Mi pa pač vse kupimo. jbg, ima se, može se.

fikus_ ::

Poceni surovine (les, iverka, . . ) se dobiva na V EU, tudi v UA. Tega je kot kaže manj, in zato se uporablja dražja surovina in cene navzgor.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pent ::

Če pride komu prav - Ikea Dirigera (hub za Ikeine pametne naprave), razlike v ceni:
- Slo - 90€,
- Hr - 80€,
- At, It - 60€.
Razlika je očitna.

Gregor P ::

V ZDA pa je zgleda $69.99
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Runner71 ::

Kakšna banda....sicer pa hvala za info

pent je izjavil:

Če pride komu prav - Ikea Dirigera (hub za Ikeine pametne naprave), razlike v ceni:
- Slo - 90€,
- Hr - 80€,
- At, It - 60€.
Razlika je očitna.

OK.d ::

To me spominja na Tedy trgovino, naše cene so najvišje.
Še hrvati imajo po 80EUR.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Sc0ut ::

Po drugi strani pa sta Besta in Pac korpus cenejša. Besta se ni podražila že par let. Paxe ki sem jih dobil drlajo v Italiji.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

barakus ::

Ja kakšne stvari so tudi dvakrat dražje v Sloveniji. Ene dva meseca nazaj.. SKUBB skatle... 20 eur v slo, 10 eur v it

Ganon ::

Runner71 je izjavil:

Kakšna banda....


OK.d je izjavil:

To me spominja na Tedy trgovino, naše cene so najvišje.
Še hrvati imajo po 80EUR.


Spet nepotrebno posploševanje. Sem večkrat preverjal identične artikle. Pri nekaterih smo cenejši mi, pri nekaterih Avstrijci, pa Italijani, Hrvati ... In obratno. Odvisno od artikla. Čudna politika, ampak tako je.

LeQuack ::

Kaj je fora da pri Ikei rabijo 3 dni preden lahko osebno prevzameš izdelke, ki so na zalogi v trgovini?
Quack !

J.McLane ::

Verjetno zato ker se nek delavec mora sprehoditi skozi trgovino in vse nabrat, ob tem ti pa nič dodatno ne zaračunajo. Da ne omenjamo tega da če bi šel ti skozi trgovino to nabirat, bi sigurno v voziček priletelo še kaj pogojno uporabnega kar sploh ne rabiš.
S tremi dnevi vsaj sem pa tja kakšnega odvrnejo od tega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

LeQuack ::

Dvomim da hodijo "nabirati", najbrž vzamejo iz skladišča. Se pa strinjam glede drugega, da hočejo da se tam sprehajaš in tratiš čas po nepotrebnem.
Quack !

OldSkul ::

LeQuack je izjavil:

Kaj je fora da pri Ikei rabijo 3 dni preden lahko osebno prevzameš izdelke, ki so na zalogi v trgovini?


Pred časom sem naročil kar nekaj zadev za pisarno in sem bil prijetno presenečen nad hitrostjo. Sicer pa ja, treba nabrati blago, ga zapakirati. Ne gre takoj. Tudi če je iz skladišča, je treba blago nabrati, saj ne pade samo v karton oz. na paleto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

MadMen ::

Čisto za zanimivost, ALINGSAS hladilnik je leta 2021 stal 400€(sem ga nabavil), sedaj stane 700€.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708665 (701) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209695 (1637) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349025 (5109) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346889 (5456) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227211 (24700) root987

Več podobnih tem