» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 15
»»

starboi ::

LeQuack je izjavil:

Gradnja IKEA, zgleda ni več veliko do konca



Gradnja se je začela enkrat oktobra/novembra mislim da, tako da bi moral biti v roku enega leta zaključen projekt.

matobeli ::

LeQuack je izjavil:

rezator je izjavil:

Mogoče je kdo že napisal. Na Netflix-u je dokumentarec o Ikei. Mogoče kdo spremeni mnenje o njej.


A testirajo viruse v Afriki ali kaj takega?


Sej veš kako gre:
-izkoriščajo delavce
-ne plačujejo davkov
-sodelujejo z nacisti
-sodelujejo z židi

Imajo pa lepo objavljeno kroniko glede slovenije in poteka: https://www.ikea.com/si/sl/stores/

rezator ::

LeQuack je izjavil:

rezator je izjavil:

Mogoče je kdo že napisal. Na Netflix-u je dokumentarec o Ikei. Mogoče kdo spremeni mnenje o njej.


A testirajo viruse v Afriki ali kaj takega?


NE vem kaj misliš s tem. PAč dokumentarec negativno govori o Ikei. OD tega kako uničujejo naravo, kako so nehumani do ljudi in celo to, kako nevarne so nekatere njihovi produkti (nestabilni in tako naprej).
Some people feel the rain. Others just get wet.

tech1 ::

matobeli je izjavil:

LeQuack je izjavil:

rezator je izjavil:

Mogoče je kdo že napisal. Na Netflix-u je dokumentarec o Ikei. Mogoče kdo spremeni mnenje o njej.


A testirajo viruse v Afriki ali kaj takega?


Sej veš kako gre:
-izkoriščajo delavce
-ne plačujejo davkov
-sodelujejo z nacisti
-sodelujejo z židi

Imajo pa lepo objavljeno kroniko glede slovenije in poteka: https://www.ikea.com/si/sl/stores/

wtf?

KAVINSKY ::

rezator je izjavil:

kako nevarne so nekatere njihovi produkti (nestabilni in tako naprej).


Lahko kupiš 40cm visoko omarico v Ikeji, pa poleg dobiš okovje za pritrditev na zid. V ZDA je nek otrok plezal na omarico in jo prevrnil. Tožba je padla, od takrat še skoraj na stolih dobiš vijake, da jih pritrdiš na tla.

rezator ::

Motiš se, v ZDA so starši teh okrok dobili milijonske odškodnine. Od takrat so pa uvedli te vijake.

Drugače pa, jaz nisem nič napisal kar jaz o Ikei mislim. Meni je vseeno, če kupiš tam vse, ali pa nič. JAz sem samo povedal, da je na Netflix-u dokumentarec če želi kdo gledati. ČE ne pa ne. Nisem niti rekel, da je dober ali slab. Samo ni vse zlato kar se sveti.
Some people feel the rain. Others just get wet.

LeQuack ::

rezator je izjavil:

Motiš se, v ZDA so starši teh okrok dobili milijonske odškodnine. Od takrat so pa uvedli te vijake.

Drugače pa, jaz nisem nič napisal kar jaz o Ikei mislim. Meni je vseeno, če kupiš tam vse, ali pa nič. JAz sem samo povedal, da je na Netflix-u dokumentarec če želi kdo gledati. ČE ne pa ne. Nisem niti rekel, da je dober ali slab. Samo ni vse zlato kar se sveti.


Ampak ali v dokumentarcu kaj povedo, če so druge pohištvene trgovine boljše ali slabše?
Quack !

rezator ::

Povedo zakaj so taboljše trgovine in proizvodnje sploh propadle. In kako pohištveni buissines vodijo danes veliki.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Utk ::

Jaz ne vem zakaj so taboljši propadli, mi je pa jasno zakaj so slovenski propadli ali propadajo. Btw, v lesnini še zmeraj prodajajo praktično enake predalnike kot tist ikein, ki se je prevračal, samo da so 50 procentov dražji in še zmeraj ni govora o pritrjevanju na steno.

Lonsarg ::

Sem bil že v dveh Ikeah in sem narovnost šokiran kako majhna izbira je ker se tiče izgleda (ja so pa res neskočno modularni kar se tiče različnih mer). Komot lahko tko na oko rečemo da imajo faktor 5-10 manj raznolikosti kot v Lesnini.

Skratka 2x po 3 ure Ikeje in niti 1EUR še nism pri njih zapravil (ok lažem, obakrat sem jedel v menzi njihovi ki je res super).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

korenje3 ::

rezator je izjavil:

Povedo zakaj so taboljše trgovine in proizvodnje sploh propadle. In kako pohištveni buissines vodijo danes veliki.


Trik je v modulrani izdelavi z praktično brez fizičnega dela. In ikea je to dobro pogruntala.
Cel proces od rezanja plošč, robljenja in pakiranja je avtomatiziran. Kosi so serijski.

Medtem ko švedi jemljejo ikeo kot pohištvo za študente in revne ljudi, pri nas velja za prestiž. Pa ne zato ker bi bilo pohištvo dobro, ampak zato ker je drago.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Sc0ut ::

Tatamata je izjavil:

Ikea je odlična za mala stanovanja, garsonjere, kjer moraš vsak kotiček izkoristiti. Se pravi, njihova niša je po moje pohištvo za prva stanovanja, ko se mladi osamosvojijo. Prav zares pa mi otroške, mladinske sobe, dnevne, kavči, kuhinje niso niti všeč. V primerjavi s kakšnim Alplesom je to nivo nižje. So pa v redu recimo baterije za polnjenje, velika izbira LED poceni žarnic, kakšni okvirji za slike,... poceni dober jedilni pribor, tisti debeli kozarci in podobno. To je poceni in kvalitetno.


Alples ja... Ostal v srednjem veku. To je za moje starše.Imam vse ikea razen kuhinje pa mi je cist dovolj. Postelja ne škripa nič, omare so čist pk, pax itak zmaguje, z besto pa sem lahko zafilal do konca vse. Pomembno je, da imas stene v standardnih merah, pol zafilaš do konca.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Utk ::

Alples je sranje proti ikei. Dizajn imajo pa itak iz 80ih.

atubbuta ::

Veliko stvari imajo narejenih z okusom. Je pa izbor omejen. Ne najdeš po svojem okusu vsega, najdeš pa veliko in to po zelo dobrem razmerju cena/kvaliteta. Ko sem opremljal svoje stanovanje sem našel v Ikei najlepše ogledalo za predsobo, stole za kuhinjo (jedilnico), ki so tja najlepše pasali in bili po 16€/kos. Prednost teh stolov pa je tudi, da so izredno lahki. Tudi miza za kuhinjo je od tam ter klubska mizico, ki pa je edino zamenjala ena bolj dizajnerska.

Če točno veš kaj hočeš imeti, znaš v Ikei kako stvar najti zase (in to bo praviloma dobre kvalitete), seveda ne pa vsega.
:)

WhiteAngel ::

korenje3 je izjavil:

Medtem ko švedi jemljejo ikeo kot pohištvo za študente in revne ljudi, pri nas velja za prestiž. Pa ne zato ker bi bilo pohištvo dobro, ampak zato ker je drago.


Ikea je nek srednji razred, kakšen prestiž?! Cheap sranje za reveže je Dipo in Moemax. Dvakrat sem kupil pri njiju in vedno je bilo nekaj narobe. Z Ikeo pa nisem imel še težav (otroški kurnik, dve Stuva omari, dve Bekant delovni mizi, Poang stol, nočne svetilke, LED žarnice). Pač dela. Ni pa nek presežek. Na primer spalnico imam od (zdaj že bankrotiranega) Ilesa, ki je bila draga, lepa in računam, da me bo preživela. Ikeine splanice nisem našel, ki bi mi sedla. Vsaj meni nek modern nordijski tisoč odtenkov hladno-sivo-rjavih barv ne sede. Kar imam od Ikeje, je zato vse belo ali v barvi naravnega lesa.

WhiteAngel ::

Utk je izjavil:

Alples je sranje proti ikei. Dizajn imajo pa itak iz 80ih.


Jaz imam še večjo težavo. Alples je za penzioniste, Ikea pa za hipsterje. Težko zase najdem eno lepo, moderno spalnico. Sem se pogovarjal s Prevcem na to temo in je rekel, da je imel Alples eno serijo lepih, modernih spalnic (npr. Kantata), ampak jih nihče ni kupil. Za mladino je Alples predrag, za penzioniste pa je bilo preveč moderno ;((

korenje3 ::

Za spalnico rabiš itak samo 1 omaro. Jaz sem dal narest mizarju celo steno cca 2,5x2,6m površine. Spredaj mdf plošče z 2mm debelim furnirjem in kontinuiranim vzorcem. Vse skupaj za 2500€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

atubbuta ::

korenje3 je izjavil:

Spredaj mdf plošče z 2mm debelim furnirjem in kontinuiranim vzorcem. Vse skupaj za 2500€.


Zakaj mdf, če ne lakiraš? Jaz bi zase dal narediti omaro iz debelih beljenih ali luženih vezanih plošč, seveda absolutno brez kakih stranskih furnirjev. Potem bi se pa morda malo poigral še s kakim vzorcem. Ker pa dvomim, da bo žena to pustila, bo po vsej verjetnosti naša nova omara furnirana iverka ali pa kar iveral z ABS.

Se opravičujem za malo "off topyca".
:)

Likalnik ::

Jaz imam tudi veliko stvari iz Ikee...kar se tice kuhinje, spalnice...to je narejeno po meri...razni dodatki(kuhinjski pribor, krozniki, kozarci, luci, nocne omarice) pa vse iz Ikee....se da zelo lepo skupaj sestavit.

Sedaj pa oprrmljam apartma za oddajat..tam pa dajem vse od Ikee oziroma kombiniram z Yiskom....kuhinja je vredu Ikeina...ker se cez dolocen cas lahko samo fronte zamenja in mas prakticno novo kuhinjo.

Vazelin ::

To bo spet norija nekaj mesecev. Kot Primark.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

To bo spet norija nekaj mesecev. Kot Primark.


Kaj je bila Primarka, a so kej zastonj dajali?
Quack !

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

Utk je izjavil:

Alples je sranje proti ikei. Dizajn imajo pa itak iz 80ih.


Jaz imam še večjo težavo. Alples je za penzioniste, Ikea pa za hipsterje. Težko zase najdem eno lepo, moderno spalnico. Sem se pogovarjal s Prevcem na to temo in je rekel, da je imel Alples eno serijo lepih, modernih spalnic (npr. Kantata), ampak jih nihče ni kupil. Za mladino je Alples predrag, za penzioniste pa je bilo preveč moderno ;((


Nič lažjega, naj ti jo naredijo po meri.

WhiteAngel ::

korenje3 je izjavil:

Za spalnico rabiš itak samo 1 omaro. Jaz sem dal narest mizarju celo steno cca 2,5x2,6m površine. Spredaj mdf plošče z 2mm debelim furnirjem in kontinuiranim vzorcem. Vse skupaj za 2500€.


Huh? Zakonska postelja, dve nočni omarici+svetilki, ena velika trojna omara, komoda in ogledalo.

WhiteAngel ::

Ganon je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Utk je izjavil:

Alples je sranje proti ikei. Dizajn imajo pa itak iz 80ih.


Jaz imam še večjo težavo. Alples je za penzioniste, Ikea pa za hipsterje. Težko zase najdem eno lepo, moderno spalnico. Sem se pogovarjal s Prevcem na to temo in je rekel, da je imel Alples eno serijo lepih, modernih spalnic (npr. Kantata), ampak jih nihče ni kupil. Za mladino je Alples predrag, za penzioniste pa je bilo preveč moderno ;((


Nič lažjega, naj ti jo naredijo po meri.


To ni ravno lahko. Najlažje je poiskat eno, ki ti je všeč, in pokažeš prodajalcu "tole bom". Problem Ikeje je v treh njihovih tipskih spalnicah in če ti nobena ni všeč, se lahko samo obrneš. V Lesnini imaš pa na izbiro dvajset spalnic desetih proizvajalcev. Temu je potem primerna tudi cena in čakalna doba.

matobeli ::

V ikeji maš tud 20 različnih postelj na voljo, v različnih stilih.

Ko sem še kupoval postelje so si bli modeli med proizvajalci itak zelo podobni, oziroma bolj kot na proizvajalce so se ločili na stile in kvaliteto.

Na koncu sem vzel za 50eur lesa in napravil sam, konstrukcijsko je kot velika paleta z naslonom. Po 8 letih še vedno ne škripa. Good enough.

KAVINSKY ::

WhiteAngel je izjavil:

Problem Ikeje je v treh njihovih tipskih spalnicah in če ti nobena ni všeč, se lahko samo obrneš. V Lesnini imaš pa na izbiro dvajset spalnic desetih proizvajalcev. Temu je potem primerna tudi cena in čakalna doba.


Problem teh proizvajalcev iz Lesnine je ta, da vsak dela eno določeno dimenzijo. Če hočeš izkoristiti prostor manjše sobe je zelo težko dobiti nekaj kar ti je všeč in pade v sobo oz. se lahko kombinira z isto serijo.

Invictus ::

Meni ima dodano vrednost Ikea predvsem zaradi dejstev, da

1. izdelek vidim na internetu
2. Če gre za nek izdelek, ki ima online app, preverim kaj je vse možno
3. preverim zalogo na internetu za posamezno trgovino
4. se odpeljem tja in izdelek pogledam v živo
5. ga kupim, če mi je všeč.

Ne pa, da tako kot pri naših, čakaš pol leta na izdelek, ker trenutni ni v proizvodnji. Imajo pa v izložbi nek testni model, ki se lahko tudi spremeni...

Če že hočeš custom izdelek, greš pa k mizarju, ki ti naredi za podobno ceno karkoli hočeš. Tako glede izgleda, kot materialov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

atubbuta ::

Mizar lahko naredi zelo šlampasto. Sploh če ima ženo, ki v večini primerov nosi hlače in te žene od mizarjev so odlični psihologi. Zgledajo kot največje kmetice, v resnici pa ocenijo koliko morajo naviti ceno ter predvsem kakšen klump lahko porine stranki. Glede na to potem ukazuje v delavnici kako hitro naj se dela. Tisti mizar, ki je tudi doma šef pa bo vedno naredil dobro in kvalitetno. Bo sicer malenkost dražji ali pa bo dobavni rok daljši, ampak imel boš vrhunsko izdelano pohištvo.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

drysmoke ::




Tamo gdje boje ne bodu oci
zivi bozica ikea
pitas se da l' ces ikada moci
u dvobojno carstvo pasea
/.../
Kad ti muz ne pase uz ruz
kad ti sin ne pase uz kamin
dala bi sve, i sebe, i muza, i malog
da mozes uci u katalog


Salo na stran, Ikea je bila pred leti edina varianta, da te niso domaci proizvajalski-trgovci odrli do gat. Kvaliteta je z leti obupno padla, nabavil sem Billya za v shrambo, pa so se mu police na katerih je bila minimalna teza, povesile. Ikea je zal postala se ena nategunska firma, tako, da sem z njimi opravil. Samo se tishlerja po narocilu.

gusto ::

Nekaj takega, kot je rekel @Invictus.

Jaz sem se vseljeval v najemniško stanovanje, rabil sem posteljo. Sem šel v Lesnino, izberem okvir, letvice, jogi. Predračun x €, dobava 10 tednov. WTF?! Iščemo kombinacijo, ki bi bila dobavljena hitreje, pridemo max do 4 tednov. Sem rekel hvala lepa in imel čez 2 dni sestavljeno posteljo iz Ikee.
Have you tried turning it off and on again?

barakus ::

Toliko govora o modularnosti, ampak jaz ne najdem nobene kombinacije da bi dobil ven omaro za v spalnico visine 270-275cm ??

Invictus ::

Nope, Ikea včasih ni imela niti zdajšnjih 236cm visokih omar. Samo 200cm.

Si kar prisiljen na mizarja in vgradno omaro... Sicer tukaj lahko pol mizarju naročiš omaro z Ikeinimi merami, da boš lahko notri dodajal Ikeine dodatke, ki so super...

https://www.ikea.com/gb/en/search/produ...

Edino rešitev vidim v tem, da si nabaviš neke omarice za pod strop, in dopolniš z omaro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

sandmat ::

zakaj ikea?
- vsakič, ko kupim kos pohištva v dipotu/harveyu/lesnini/ostalih, plačam cca 3-5x več kot za ikein karton.
Ikein karton lahko vsaj 2x razstavim, tudi če ga ne, drži stabilnost vsaj 10 let glede na izkušnje. Tega ne morem trdit za dipo, harvey, lesnino, jysk in ostalo.

- Ker lahko sestavim pohištvo brez, da ugotavljam v kateri poljski delavnici so pozabili narest luknje, vtore ... ali pa preprosto pozabili spisat posodobljena navodila za uporabo in gledam pred sabo navodila za nek podoben produkt izpred 3 let, ki ni več v prodaji

- ker vse sede v nulo, ko pohištvo sestavljam.

- ker mi ni treba v trgovini ugotavljat, zakaj plačam 100% avans za kos pohištva, ki bo morda čez 6 tednov prišel s kamijonom iz poljske, verjetno pa bo trajalo 3 mesece

- ker lahko zaupam, da bodo kosi pohištva v pakungi od Ikee nepoškodovani in se mi ne bo treba vozit v enem dnevu 7x na rudnik menjavat paketov s poškodbami, ki so očitno nastale pred pakiranjem, a je njihov quality control ugotovil, da bo tisto že "dovolj dobro" za balkanski trg.

//rant off :D

atubbuta ::

Res je, v Ikei dobiš to, kar si videl. V Rutarju pa naročiš eno, dostavijo ti pa nekaj povsem drugega s 5 razredov nižjo kvaliteto. Dokazati pa ne moreš več, saj je razstavni izdelek vmes že umaknjen. 700€ dali v Rutarju za žnj kvaliteto od jogija, ki je 10x mehkejši od tistega, ki je bil razstavljen, kjer vzmeti padajo iz ležišč, po 5 letih je že vse potrgano, ... Razlog, da nisem kupil najbolj kvaliteten Dormeo, kar obstaja, po isti ceni, je bila predvidena daljša življenjska doba vzmetnice. Tole sranje od Rutarja pa je bilo že po 2 letih fuč.
:)

Invictus ::

Dormeo ni najbolj kvaliteten jogi, BTW ;)...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

atubbuta ::

Invictus je izjavil:

Dormeo ni najbolj kvaliteten jogi, BTW ;)...


Vem, da ni. Mislil sem najbolj kvalitetnega, ki ga ima Dormeo. Bil bi ene 100x boljše kvalitete od tega, kar smo kupili.
:)

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

To ni ravno lahko. Najlažje je poiskat eno, ki ti je všeč, in pokažeš prodajalcu "tole bom".


Zakaj ni lahko? Ravno v tem primeru lahko izbereš tisto, kar ti ustreza. Na internetu se najde morje slik spalnic. Najdeš primere, ki so ti všeč, skočiš do kvalitetnega mizarja in skupaj prideta do rešitve. Ker je narejeno po meri, vse idealno paše v prostor.

LeQuack ::

IKEA Assembles Ljubljana Store (Video)
https://www.total-slovenia-news.com/bus...





Quack !

deleted ::

Lepo.

Mislim, da bi mesto, kot je Ljubljana, moralo zahtevat, da se prostor bolje izkoristi. Parkirišče bi moralo bit pod stavbo, ne pa da v 2020 pločevina zavzema še enkrat toliko prostora kot je tloris zgradbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

LeQuack ::

deleted je izjavil:

Lepo.

Mislim, da bi mesto, kot je Ljubljana, moralo zahtevat, da se prostor bolje izkoristi. Parkirišče bi moralo bit pod stavbo, ne pa da v 2020 pločevina zavzema še enkrat toliko prostora kot je tloris zgradbe.


To itak.
Quack !

Groot ::

deleted je izjavil:

Lepo.

Mislim, da bi mesto, kot je Ljubljana, moralo zahtevat, da se prostor bolje izkoristi. Parkirišče bi moralo bit pod stavbo, ne pa da v 2020 pločevina zavzema še enkrat toliko prostora kot je tloris zgradbe.


Exactly. Ampak v tem primeru žal njihova hitra gradnja ne bi prišla v poštev oziroma bi se stvar precej bolj zavlekla.

So pa vsaj precej trajnostno zasnovali celotno stavbo s sočnimi paneli in uporabo deževnice.

tone31 ::

koncno je jankovic zrihtal to kaj lipus ne zna

Gregor P ::

Mislim, da je IKEA kar sama posegla v to, da so zadeve začele hitreje premikati, ko je posegla v "večni spor" med gradbenimi inženirji in arhitekti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

miki2019 ::

deleted je izjavil:

Lepo.

Mislim, da bi mesto, kot je Ljubljana, moralo zahtevat, da se prostor bolje izkoristi. Parkirišče bi moralo bit pod stavbo, ne pa da v 2020 pločevina zavzema še enkrat toliko prostora kot je tloris zgradbe.


Ta parkirišča tudi mene motijo, totalno neizkoriščen prostor.

starfotr ::

Ta parkirišča sploh niso primerna. Nas so jebali, da moramo imeti zelene površine na parkingu, tu pa vidim eno samo asfaltno črnino. Se vidi, če si velik player, ti je vse dovoljeno.

Skratka, neumno je, da smo prostor zabili za Ikeo. Lahko ga namenili ljudem, recimo za park ali podobno.

atubbuta je izjavil:

Res je, v Ikei dobiš to, kar si videl. V Rutarju pa naročiš eno, dostavijo ti pa nekaj povsem drugega s 5 razredov nižjo kvaliteto. Dokazati pa ne moreš več, saj je razstavni izdelek vmes že umaknjen. 700€ dali v Rutarju za žnj kvaliteto od jogija, ki je 10x mehkejši od tistega, ki je bil razstavljen, kjer vzmeti padajo iz ležišč, po 5 letih je že vse potrgano, ... Razlog, da nisem kupil najbolj kvaliteten Dormeo, kar obstaja, po isti ceni, je bila predvidena daljša življenjska doba vzmetnice. Tole sranje od Rutarja pa je bilo že po 2 letih fuč.


Dormejo kvaliteten jogi? Od kdaj se top šop pofl smatra za kvaliteto?

Se vidi, da so potrošnikovi možgani povsem sprani, brez možnosti treznega razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Groot ::

starfotr je izjavil:

Ta parkirišča sploh niso primerna. Nas so jebali, da moramo imeti zelene površine na parkingu, tu pa vidim eno samo asfaltno črnino. Se vidi, če si velik player, ti je vse dovoljeno.

Skratka, neumno je, da smo prostor zabili za Ikeo. Lahko ga namenili ljudem, recimo za park ali podobno.


Park na tistem prostoru? Ne hvala. Je ogromen park čez cesto ob Žalah. Območje je industrijska cona, kjer je pravilno da je primarno namen pač grupiranje trgovin/podjetij. Bolje to kot pa kje drugje na kakšnem bolj uporabnem prostoru.

Glede zelenih površin pa slednje določa OPPN veljaven na tem območju. Ker gre za industrijsko cono so zahteve glede zelenja seveda smiselno nižje.

Kot že napisano, se pa strinjam glede potrate prostora s parkirišči.

fuck_it_ ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?



Iz istega razloga kot folk kupuje Renault Cliote. Kaj več si nočejo privoščiti, zato ker se jim zdi bolj smiselno imeti veliko neumnosti kot 1 kvalitetno reč.

Primerjava z Lesnino in Momaxom? Nič kaj posebna. Cene so primerljive, izbira je podobna (s tem da seveda je Ikea neprimerljivo večja kot bilokaj drugega).

Rutar? Absolutno predrag za večino potrošnikov, ki kavče kupujejo za obdobje 5 do 10 let, dlje pa njihov pogled ne seže.

Kvaliteta Ikeje? Pač zdrži nekaj let, potem pa kupiš novo saj je itak poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

starfotr ::

Groot je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ta parkirišča sploh niso primerna. Nas so jebali, da moramo imeti zelene površine na parkingu, tu pa vidim eno samo asfaltno črnino. Se vidi, če si velik player, ti je vse dovoljeno.

Skratka, neumno je, da smo prostor zabili za Ikeo. Lahko ga namenili ljudem, recimo za park ali podobno.


Park na tistem prostoru? Ne hvala. Je ogromen park čez cesto ob Žalah. Območje je industrijska cona, kjer je pravilno da je primarno namen pač grupiranje trgovin/podjetij. Bolje to kot pa kje drugje na kakšnem bolj uporabnem prostoru.

Glede zelenih površin pa slednje določa OPPN veljaven na tem območju. Ker gre za industrijsko cono so zahteve glede zelenja seveda smiselno nižje.

Kot že napisano, se pa strinjam glede potrate prostora s parkirišči.


Pač eni ne vidite dlje, kot 3 cm pred nos.
https://outsider.si/matevz-granda-sveds...

zmaugy ::

Škoda prostora za ta podganji labirint.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

sandmat ::

fuck_it_ je izjavil:



Iz istega razloga kot folk kupuje Renault Cliote. Kaj več si nočejo privoščiti, zato ker se jim zdi bolj smiselno imeti veliko neumnosti kot 1 kvalitetno reč.

Si hotel reč veliko neumnosti od turbin in egrov slovenskih VW hohštaplerjev? :P

Izredno slaba primerjava. Clio in Ikea sta po price/performance precej pred ostalimi "slovenskimi" firmami (od Rutarja do VW).
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708680 (716) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209743 (1685) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349029 (5113) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346892 (5459) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227217 (24706) root987

Več podobnih tem