» »

Poceni a vseeno v redu kuhinja

Poceni a vseeno v redu kuhinja

«
1
2 3

enanina ::

Zdravo!

Čaka nas opremljanje stanovanja, ki bo začasno, zato tudi za kuhinjo oz. kuhinjske elemente ne bi preveč zapravljali. Na spletu iščem in sestavljam različne kuhinjske elemente po delih. Trenutno je na mizi nekaj različnih (cenovnih) variant na funtrade.net, pohistvo.si in v Ikeji. V slednji nam pridejo v poštev samo Metod elementi, pa ne vem, če se nam za 5-10 let in bolj malo uporabe (beri: ne bomo ravno pripravljali kosil za razširjeno družino) splača dajati toliko več kot na omenjenih dveh spletnih straneh.

Kakšne imate izkušnje s temi ponudniki in njihovimi izdelki, predvsem funtrade in pohistvo.si? Se splača nabavljati pri njih, da bo kuhinja zdržala nekaj let? Se opazi kakšna razlika med posameznimi linijami kuhinj? Priporočate kakega drugega ponudnika? Razne kuhinje po naročilu in pri mizarju pridejo verjetno precej dražje, tako da to potem ne pride v poštev.

fikus_ ::

Poglej Dipo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

profii ::

vzami ikeo.

Magic1 ::

Poglej Dankuchen. Ponavadi so imeli akcijo dva elementa za vgradne elemente gratis pri nakupu osmih kosov(trenutno je samo en kot izgleda, vprašaj). Torej lahko vzameš dva(en) visoka elementa s odprtino za pečico in hladilnik, spodaj 3 ali 4 predale pri vsakem, oboje gratis in še 6 drugih poceni elementov. Poceni kuhinja.
Magic

matobeli ::

Dobrega razmerja med ceno in kakovostjo pri ikeji praktično ne moreš presešt, niso iz lufta tako veliki.

Kar bo ceneje bo kvaliteta drastično padla.

tomaz- ::

se strinjam.. Od naštetih absolutno Ikea

c3p0 ::

S tem da Dan niti ni toliko dražji, kar sem nazadnje gledal.

iso2000 ::

Z ikeo imam tudi sam dobre izkušnje. Če je kdo pri vas kolikor toliko spreten z rokami, pa se najdejo cele kuhinje tudi na podarimo.si, in lahko z vlozkom dela prides do kuhinje "zastonj". V narekovaje sem dal, ker moraš ponavadi poskrbeti za prevoz, pa seveda predelati, da ti paše v tvojo kuhinjo, kar na koncu ni zastonj.

Lonsarg ::

Jaz sem si sam narisal kuhinjo in zmontiral preko sestavisam.si in me je prislo precej poceni. Cirka 1500EUR brez pulta za 14 elementov in dodatno 500EUR ker sem se preseraval z Premium Mat iverko za fronte (fajn zadeva), je pa to bilo se pred vso inflacijo 5 let nazaj.

Zahteva pa zadeva malce mizarskega filinga da si vse prav zmeris in predvidis in da prav poklikas zadeve (moras sam pazit da pri vseh elementih isto barvo zberes, tip hrbta,...). Kosi pridejo vnaprej zvrtani ampak brez navodil (no edino rocaje moras ekstra sam kupit drugje in tut zvrtat). Ce izberes spajanja samo preko moznikov rabis se cvingo in lepilo (tko delajo mizarji), ce pa spajanja preko tistih kotnih vijakov pa je zadeva ikea style za montazo minus navodila.

Kdor ima malce mizarsko zilico priporocam to bolj kot pa kaka Ikea/Lesnina, tudi iverko tle dobis prvi razred, medtem ko je v Ikea recimo srednji razred (v Lesnini pa nek mix, vse od nizjega razreda dalje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tody ::

Kuhinje drage ali pocen so odvisne od uporabnikov, predal za smeti ki se odpre 100x na dan bo prej odpovedal kot neka omarica ki se 2x. Vsi delajo skoraj iz istega materiala. Fora je potem v vodilih, mehikih zapiranju itd. Ultra pas je plastika in zdrži še pa još ostali so detajli ki te lahko motijo ali pa ne...

Aja plačal bos ko budala za kos v predalu, kotne predale in podobna jajca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

OutOfTheBox ::

Imamo premalo informacij

Kaj je poceni kuhinja, kolikšen je budget? Koliko metrov kuhinje potrebuješ? Kuhinja z vsemi aparati, delno ali samo pohištvo?

starfotr ::

Tudi v Ikeji je dobra kuhinja draga.

Poceni in dobro ne obstaja. Ali imaš dobro in ima to svojo ceno ali pa poceni klump, ki ti razpade samo da pogledaš malo bolj grdo. Vmesne stopnje in cene ni.

OutOfTheBox ::

Vmesne stopnje in cene ni.


Je ja.

starfotr ::

Sprehodi se po salonu in si oglej npr. izbiro in debelino materiala, vodila itd. Takoj se vidi, da je prepad. Cenovno je lahko tudi šrot drag, da bi bila pa kakovost poceni pa ni mogoče.

Lonsarg ::

Pri kuhinjah je znamka + montaža tudi do 80% cene. Tak da lahko cene pri isti kvaliteti materijalov precej precej variirajo.

OutOfTheBox ::

starfotr je izjavil:

Sprehodi se po salonu in si oglej npr. izbiro in debelino materiala, vodila itd. Takoj se vidi, da je prepad. Cenovno je lahko tudi šrot drag, da bi bila pa kakovost poceni pa ni mogoče.


Dajmo prvo definirat kaj je (pre)poceni kuhinja, da se bomo lahko malo bolj objektivno pogovarjali. Npr:

- 5m kuhinje
- 5 aparatov:

1. Kuhalna plošča (indukcija ali elektrika ali plin)
2. Pečica
3. Napa
4. Hladilnik
5. Pomivalni stroj

3200EUR (brez montaže). Preveč, premalo, srednje? Potrebujemo še več definicije (lastnosti aparatov,..)?

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Metod v Ikei je kvaliteten, nekateri mizarji radi pljuvajo čez Ikeo, češ da je iveral, ki ga oni uporabljajo bolj masiven, ampak sam ne vidim neke razlike z mizarjevo kuhinjo, ki jo imajo starši, razen pač cene, ki je bila (z montažo) x2 Ikeine (brez montaže). Enhet je kao "srednja" varianta, ampak je to nekaj, kar je primerno za čajno kuhinjo (tanjši elementi, občutno manj masiven iveral kot Metod, ni mehkega zapiranja, ceneni, tanki kovinski elementi), ali morda kuhinjo na vikendu, ne pa za družinsko, ki se jo dnevno uporablja. Dipo je mislim da na nivoju enheta, ali še manj. 2 leti sva v Metod kuhinji, nimam se kaj pritoževat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tweezzizi ::

Avenger je izjavil:

nekateri mizarji radi pljuvajo čez Ikeo, češ da je iveral, ki ga oni uporabljajo bolj masiven


To jim moram pritrditi, nabavil sem Billy omaro (za v shrambo, tako, da mi je vseeno) in so se mi upognile police.

Tole: https://www.ikea.com/si/sl/p/billy-knji...

Ikeja periodicno dodatno privija proizvajalce za % (sem se pogovarjal z nekom, ki dela za ikeo), te pa zato znizujejo kvaliteto, to se je zgodilo Billyu. Lahko imajo sicer cisto vredu izdelke ampak samo na zacetku, ko je dolocen program se nov, dlje kot je v prodaji, slabsi je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tweezzizi ()

Moe_Lester ::

To jim moram pritrditi, nabavil sem Billy omaro (za v shrambo, tako, da mi je vseeno) in so se mi upognile police.


Kaj točno pritrjuješ? Kako lahko sklepaš kakšne so iverke na Metod omaricah na podlagi Billy omare? Ne štekam.

Tweezzizi ::

Moe_Lester je izjavil:

To jim moram pritrditi, nabavil sem Billy omaro (za v shrambo, tako, da mi je vseeno) in so se mi upognile police.


Kaj točno pritrjuješ? Kako lahko sklepaš kakšne so iverke na Metod omaricah na podlagi Billy omare? Ne štekam.

Ne, da uporabljajo proizvajalci za Ikejo slabse materiale kot bi jih sicer ostali oz. morda celo oni sami, ce ne bi Ikeja pritiskala njih s ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tweezzizi ()

enanina ::

OutOfTheBox je izjavil:

Imamo premalo informacij

Kaj je poceni kuhinja, kolikšen je budget? Koliko metrov kuhinje potrebuješ? Kuhinja z vsemi aparati, delno ali samo pohištvo?


Stanovanje je mansardno, tako da je povsod, tudi v kuhinji poševnina. Kuhinja bo v obliki L, tako da pride zraven tudi kotni element, ampak samo spodnji.
Upam, da lahko čim bolj natančno opišem, da boste vedeli, za kaj gre. Torej, dolžina kuhinje za spodnje omarice, vključno s kotnim elementom, je 3,1 m, potem v L in vključno s kotnim elementom še približno 1,6 m. Zaradi priključkov mora biti vrstni red tak: pomivalni stroj, korito, omarica za plin, element za pečico in štedilnik, kotni element, še ena ali dve omarici in potem hladilnik (prostostoječi). Zgornjih omaric je lahko za 1,5 m, potem se začne poševnina, ki je na višini 1,38 m od tal. Nekako smo računali, da bi zgoraj dali 2 omarici 40 in eno 40 (za to, da je to možno, bi bile omarice 10 cm od stropa), potem pa bi prišel še en nižji element za nad štedilnik.
Za tako postavitev smo našli pohištvo od 1100 eur do 2000 eur v Ikei. To je cena samo za pohištvo, aparate in ostalo nameravamo kupiti posebej. V dilemi smo, ker ne vemo, če se res splača dati 1000 eur več za kuhinjo, ki bo v uporabi nekaj let.
Z Ikeo vidim, da ste zadovoljni, ima pa kdo kakršnekoli izkušnje s pohištvom iz funtrada in pohistva.si? Na nekaterih forumih pravijo, da so ok, neki drugi, da sploh ni za nabavljati pri njih ...

Magic1 je izjavil:

Poglej Dankuchen. Ponavadi so imeli akcijo dva elementa za vgradne elemente gratis pri nakupu osmih kosov(trenutno je samo en kot izgleda, vprašaj). Torej lahko vzameš dva(en) visoka elementa s odprtino za pečico in hladilnik, spodaj 3 ali 4 predale pri vsakem, oboje gratis in še 6 drugih poceni elementov. Poceni kuhinja.


Hvala za tole. Sem malo pogledala, pa to niti ne pride v poštev, ker ta akcija velja za nakup nad 4000 eur, če sem prav razumela. Je potem pa že Ikea cenejša varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enanina ()

zimurg ::

iz pohistvo.si/ imam kavč...zaenkrat je ok. ni še razpadel al pa kaj takega, ni pa ravno neki top quality...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Slopek ::

zimurg je izjavil:

iz pohistvo.si/ imam kavč...zaenkrat je ok. ni še razpadel al pa kaj takega, ni pa ravno neki top quality...

In če je kavč ok, bodo gotovo tudi kuhinje, ja.

Nina, jasno je, da je Ikea cenejša od DanKuchen, saj le ta spada med dražje, če se ne motim. Poceni je kot rečeno Ikea, ali pa Dipo.

BlaY0 ::

Če je pri Ikei kaj v redu in solidne kakovosti so to kuhinje sistema METOD in omare sistema PAX, ostalo je bolj švoh. Jaz sem recimo kupil par kompletov polic iz sistema PAX in iz njih naredil raznorazne custom elemente, ker je bilo pol ceneje kot če bi kupil enako iveral plato kje drugje.

Ikea trenutno pri teh dveh sistemih uporablja zelo soliden model Blum pantov. Malo sem razočaran s trenutno paleta front pri sistemu Ikea METOD, tako da bi sedaj verjetno vzel bele in jih dal nekomu špricnit.

Če mene prašaš, so me izkušnje pripeljale do tega, da poskušam čim manj komplicirat z raznimi izvlečnimi košarami in "custom" elementi. Te zadeve ti lahko kuhinjo podražijo za 2x in se najhitreje pokvarijo/povesijo/polomijo/ukrivijo poleg tega pa zaradi njih izgubljaš precej placa v samih korpusih. Še najbolj so problematične tiste, na katere direktno pritrjuješ fronte (recimo izvlečni element za smeti). Moja tretja kuhinja (vse zrisane in sestavljene v lastni režiji) nima več niti ene izvlečne košare in sem z njo do zdaj še najbolj zadovoljen.

Če te pa vseeno zanimajo ti izvlečni elementi si pa poglej zadeve proizvajalca Sige (prodaja recimo Odako d.o.o) ki jih potem montiraš recimo v Ikea kuhinjske korpuse.

zimurg ::

enanina je izjavil:


Z Ikeo vidim, da ste zadovoljni, ima pa kdo kakršnekoli izkušnje s pohištvom iz funtrada in pohistva.si?


Slopek je izjavil:


In če je kavč ok, bodo gotovo tudi kuhinje, ja.


Za kuhinje ne bi vedel in jih niti nebi kupoval v takih štacunah. Vem za kavč, ja! Še kakšna pametna pripomba? A bo šlo?


Če pa rabiš poceni kuhinjo za nekaj let ... ti priporočam dipo.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

mihagr ::

imamo kuhinjo iz dipo že od leta 2008, nobena stvar ni crknila, za dober mm se je povesila polička v omari kjer so krožniki, itd. in je itak najbolj obremenjena. in ta kuhinja ima vse mehanizme od blum-a. do sedaj sem pred nekaj meseci zamenjal samo oljne blažilnike v dvižnem mehanizmo. dobil sem jih v trzinu pri schahmayer-ju -morda nisem prav napisal. presenetila meje cena za par ~3evre, tako sem preventivno vzel 3pare.
tako torejkuhinja iz dipa, sedaj aprila je minilo 15let in ima tudi blum dvižne mehanizme, mehka zapiranja, itd.

matobeli ::

Nihče ni rekel da dipo nima dobre kuhinje. Je pa primerljiva kuhinja iz dipota dražja od primerljive iz ikeje, razen če dobiš v odprodaji.

harvey ::

profii je izjavil:

vzami ikeo.

Še en glas
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

enanina ::

Hvala vsem za pomoč.
Mislim, da bo prevladala kar Ikea. :)

2dark ::

c3p0 je izjavil:

S tem da Dan niti ni toliko dražji, kar sem nazadnje gledal.

Dan Kuchen je drag, da glava peče.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

WizzardOfOZ ::

harvey je izjavil:

profii je izjavil:

vzami ikeo.

Še en glas


Midva imava od leta 2007 ikeino kuhinjo. Nobenih problemov. Še stopperji v predalih vsi delajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

2dark je izjavil:

c3p0 je izjavil:

S tem da Dan niti ni toliko dražji, kar sem nazadnje gledal.

Dan Kuchen je drag, da glava peče.


Sestavljal lani kotno kuhinjo, ponudba z vsemi "popusti" 4k, ikea bi bila 3.nekaj.

tomaz- ::

aja, pa seveda še tole v plus Ikei:

https://www.ikea.com/si/sl/files/pdf/45...

49106 ::

Ne vem, če je res plus, razen na papirju seveda. Kolegu so zavrnili garancijski zahtevek za garderobno omaro, ker je ni sestavil njihov monter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

A ni ikea in njena navodila ravno zato, da sam sestaviš? Ne vem, če to drži, da bi zaradi tega zavračali garancije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

enanina ::

Ko že ravno raziskujem Ikeo - kakšne so izkušnje s PLATSA sestavi za garderobe? So v redu?

permit ::

Ali ima Ikea kakšne posebnosti glede mer in dimenzij?

matobeli ::

čisto nič

49106 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A ni ikea in njena navodila ravno zato, da sam sestaviš? Ne vem, če to drži, da bi zaradi tega zavračali garancije.


Mimo sem ustrelil, saj sploh ni uveljavljal garancije..... do rezervnih delov nisi upravičen, če si sam sestavil (za garancijo pa ne bi vedel).

Slopek ::

Mi je manjkalo celo okovje in vsi vijaki za posteljo malm, pa so mi vse poslali na dom in to celo zastonj. V škatli so bili celo ključni deli za stari model postelje, katerega ne delajo že deset let in prav to sem potreboval. Vse pohvale.

mihagr ::

slopek,
kako misliš, da so ti poslali zastonj. saj si naročil in plačal posteljo in praviš, da je manjkalo okovje in vijaki. saj so morali poslati, kar je manjkalo, ali ne?

delavec44 ::

Jaz sem razumel, da je nekje staknil 10 let staro posteljo in so mu manjkajoče poslali naknadno.

matobeli ::

mihagr je izjavil:

slopek,
kako misliš, da so ti poslali zastonj. saj si naročil in plačal posteljo in praviš, da je manjkalo okovje in vijaki. saj so morali poslati, kar je manjkalo, ali ne?


Zastonj pošljejo tudi če sam zgubiš. Ali pa recimo perlator za pipo, đabe.

krho ::

permit je izjavil:

Ali ima Ikea kakšne posebnosti glede mer in dimenzij?

Jaz vem, da je delovni pult globine 63,5cm, drugje je standardna mera 60cm
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WizzardOfOZ ::

Jaz sem delovni pult vzel pri nas v Lesnina Hobby in sem vzel 70cm globine, omarice sem pomaknil 8cm od stene pomaknil in gor postavil pult, da je 2cm čez omarice.
So ga odrezal, zalimal, odrezal luknjo za plato in korito točno na milimeter natančno. Tako da jaz tale hobby priporočam, če bo kdo rabil kaj takega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

krho ::

Jaz sem delovni pult vzel pri nas v Lesnina Hobby in sem vzel 70cm globine,

Se pravi so ti od plošče 90cm po dolžini stran odrezali 20cm. Alas, tudi, če se grem sam to, potem moram krajni omari dodati zraven okrasno ploščo, da zakrijem tistih 10cm
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WizzardOfOZ ::

krho je izjavil:

Jaz sem delovni pult vzel pri nas v Lesnina Hobby in sem vzel 70cm globine,

Se pravi so ti od plošče 90cm po dolžini stran odrezali 20cm. Alas, tudi, če se grem sam to, potem moram krajni omari dodati zraven okrasno ploščo, da zakrijem tistih 10cm


Ne, naročili so mi pult globine 70cm. Pulte v hobby prodajajo tudi v tej globini.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

miha98 ::

Maš pa še opcijo , da kupiš kakašno staro , starinsko kuhinjo masivno... bo starinski izgled amapak dobra cena in mogoče malo monoton izgled ali zastarel . Pač gledaš da ni preveč rabljena. Recimo stare marlesove kuhinje itd....

Evo...
https://www.bolha.com/kuhinje-brez-apar...

miha98 je izjavil:

Maš pa še opcijo , da kupiš kakašno staro , starinsko kuhinjo masivno... bo starinski izgled amapak dobra cena in mogoče malo monoton izgled ali zastarel . Pač gledaš da ni preveč rabljena. Recimo stare marlesove kuhinje itd....

Evo...
https://www.bolha.com/kuhinje-brez-apar...


Pač malo nostalgije... Jugoslavija ... časi , ki jih nisem doživel , užival pa sem sadove le teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

enanina ::

Javljam se toliko, da sporočim našo končno odločitev.
Kontaktirali smo lokalnega monterja pohištva, ki nam je naredil kuhinjo (brez opreme) samo malo dražje kot bi nas prišla v Ikei, tako da smo se odločili za to varianto. Pa še popolnoma po meri je narejena.
Toliko, če še komu pride prav pri odločanju. :)

darkolord ::

Super, da napišeš še konec zgodbe.

Koliko ti pa mizar da garancije?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719289 (493) Gogo
»

Kuhinje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815816 (3917) Twixz
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246722 (5645) fosil
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346928 (5495) NikolormousB

Več podobnih tem