» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 15
»»

ejresnevem ::

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?

starfotr ::

Folk svršava na to pohištvo in dodatke, kot, da je res ful dobro. Celo na tiste kuglice navalijo, ko prašiči, pa je vsaka čufta v Sloveniji mnogo boljšega okusa. Meni ni nič posebnega ta Ikea.

Vsaka kuhinja, ki je bila narejena v npr. Svei ali pa pri mizarju, je mnogo kakovostnejša, kot pa Ikea.

Saj ljudje tudi množično kupujejo cote v zarah, hm, primarku... Pa prodajajo pofl iz Azije, medtem, ko smo imeli naše proizvajalce, ki so delali res dobre stvari, pa so propadli.

Dejstvo je, da so kakovostne reči v Ikei drage. In da so kakovostne reči delali (tudi) naši proizvajalci, kot je Brest. Dodane vrednosti Ikeje pri takih stvareh ni.

Tisti karton, ki ga imenujejo pohištvo pa naj kar imajo.

Vse to je narejno samo da lepo izgleda in da menjaš čim pogosteje.

Najboljši so mi pa pacienti, ki sj kupijo ikea kuhinjo, potem bi pa radi, da jim jo sestavi mizar ali pa celo kaj predela. Fak, kako je folk neumen.

darkolord ::

Vsaka kuhinja, ki je bila narejena v npr. Svei ali pa pri mizarju, je mnogo kakovostnejša, kot pa Ikea.
S tem se ne bi niti približno strinjal oz. to niti približno ne drži.

To je veljalo mogoče pri starih kuhinjah, pri novih Metod, ki so sedaj osrednji model, pa ne.

Garancije je 25 let. In vsaj 25 let bodo ta model kuhinj tudi delali, tako da jo lahko nadgrajuješ.

Mizar ti bo dal 1 leto garancije, bolj znane firme recimo mogoče 5 let.

49106 ::

Baterije majo baje dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

samotest ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?


Meni je super, da takoj prevzameš pohištvo, ne pa čakas kak mesec in več.

Otrok (majhnih in ne tako majhnih) pa ne bi vzemal v Ikei. So bili brez črtnih kod in cen, vprašanje če se splača..

Mohimm ::

p/p je primerljiv z lesnino/poljubno lokalno zadevo

Program ima daljšo "življenjsko" dobo (isti model omarice lahko dokupiš kasneje).
Po želji sestavljaš različne modele (noge od ene mize, plata od druge, višje noge), brez doplačil...
Tudi po želji določene zadeve zrežejo.

Realna cena je napisana, in se ti ni treba prerekati s prodajalcem, da ti da "popust" kot je to navada na balkanu...
Po-prodajne zadeve (reklamacije, manjkajoči šraufi..) so rešeni v sekundi dvajset...

Zaloga in dobavljivost je takoj & razstavljeno je vse.
Dejstvo pa je da take zadeve ne zdržijo 30+ let...

Osebno: Kuhinjo & spalnico ko uporabljaš dnevno in bo isto 30 let, narediš po naročilu z lokalnim mizarjem
Dnevno, otroška, kabinet, kupiš v ikei (oz primerljivo) ker izgleda OK, in ni potrebno izkoristiti vsakega kotička...

martincek1 ::

A te ikeine omare in drugo pohištvo vam ne smrdi?

matobeli ::

Zakaj jo imam rad:

1. Oni so apple pohištva (v smislu ekosistema), vse gre skupaj, vse deluje tako kot mora, če kupiš osnoven model ga lahko nadgradiš enako kot najdražjega.

2. Zelo visoko razmerje med kvaliteto in ceno. Jysk in momax sta zgolj slabi, zelo slabi kopiji ikeje. Za isti denar, brez zaloge in manjšo ponudbo. Komot se lahko dobi boljše pohištvo v lesnini ali po naročilj, ampak plačaš bistveno več.

3. Zaloga. Pogledaš doma, nakucaš v einkaufliste, se zategneš do ikeje pobereš v skladišču in gotovo. Če maš regal, kuhno za nardit, maš tudi orodja za na pc kjer jo nardiš virtualno.

4. Všeč mi je skandinavski dizajn

Ravno danes sem bil, omaro staro cca 7let sem nadgradil z 5 predali, eno predelno steno ki razdeli 1m omare na polovico po širini in 1m v višino. 3ure porabil za obisk in 30min za sestavit. Beat this.

Uf, dobra zadeva je tudi resale value, če ne rabiš več, ali pa bi kaj spremenil, komot prodaš. Za razliko od ostalega pohištva ki ga moraš praktično šenkat.

Nekdo je omenil baterije: polnilne baterije NiMh AA 2450mAh so od proizvajalca Eneloop (Japan), ki je naj bi bil, ali pa blizu najboljšega. Njegove baterije prodajajo pod zelo različnimi znamkami (Fuji, Amazon,...) ikea ima najceneje.

Otroci? Daš jih v kinderwelt pa je rešeno. Jaz mojega sicer kar sabo peljem da si ogleda izbiro igrač ki jih lahko dobi za njihov otroški denar ("sweden taller").

Hrana ni najcenejša, je pa vsaj spodobna. Sem tud steak že jedel pri njih pa je bil čisto ok. Čips imajo tudi super.

Smrad: ja, sem zavohal. Vonj iverke in barve (kovinski deli). Jebat ga. Dokler si ne bom mogel privoščit nekaj iz masivnega lesa narejenega brez lepil je itak vseeno kaj vzamem.

Meni za moj življenski stil zelo odgovarja.

DeeJay ::

Ikea ma 1 leto vračila brez vprašanja. Tud na sestavljeno pohištvo... sicer ti neki odbijejo amortizacije. Dobiš pa dobropis in ne denarja. Važno je, da imaš račun.
Sam sem po dveh mesecih uporabe vrnil tradfri žarnice in hub brez embalaže in sem dobil povrnjeno celotno kupnino (kot dobropis).

matobeli ::

Še računa ne rabiš če si vzel z ikea family card.

Pa baje obstaja tudi zavarovanje pohištva za pot domov če uporabiš family card.

Bwaze6 ::

Meni njihove "kartonaste" linije pohištva niso bile nikoli všeč. Pred leti pa sem kupil Nornas omaro in nočno omarico iz lepljenega borovega lesa - bilo je mišljeno kot trajnostna izdelava iz masivnega lesa, izdelali bi le toliko kot bi sproti zraslo... No, zelo hitro so te izdelke umaknili iz prodaje, očitno že ni bilo dovolj trajnostno. Ampak meni je všeč, škoda, ker ni več.

Od Ikee imam tudi pisarniški stol Markus, in če bi hotel boljšega, bi moral zapraviti trikrat toliko denarja.

Tako da se da očitno najti spodobne izdelke, tudi če ti glavnina programa ni všeč.

Lonsarg ::

Sem bil v ikei pa me je ultra-ultra-ultra razočarala glede izbire različnega dizanjna. Če ti tiste 3 baze ki jih imajo ne zagrabijo adijo, lahko samo zapustiš. Vse ostalo so izvedenke ko se spremeni kombiniranje elementov, velikost in barva.

Halo že vsaka mala štacunca ima 5-10 dizajnov, npr. v lesnini dobiš tudi 100+ za kuhinje. Ko sem videl samo 3 sem se samo še po glavi tolkel zakaj sem se tja peljal v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tatamata ::

Ikea je odlična za mala stanovanja, garsonjere, kjer moraš vsak kotiček izkoristiti. Se pravi, njihova niša je po moje pohištvo za prva stanovanja, ko se mladi osamosvojijo. Prav zares pa mi otroške, mladinske sobe, dnevne, kavči, kuhinje niso niti všeč. V primerjavi s kakšnim Alplesom je to nivo nižje. So pa v redu recimo baterije za polnjenje, velika izbira LED poceni žarnic, kakšni okvirji za slike,... poceni dober jedilni pribor, tisti debeli kozarci in podobno. To je poceni in kvalitetno.

avani ::

Po mojem, za lepo stanovanje, rabis 2-3 vrhunske kose pohistva, ostalo je lahko mirno Ikea. Kot so tudi že drugi rekli: kompatibilni kosi, dovolj dober dizajn, resell value

Utk ::

Mi imamo skoraj vse iz ikee, tudi kuhinjo, tisto kar ni, je slovensko, trikrat dražje in trikrat bolj zanič, pa še čakat je treba da dobiš. Ne vem zakaj se bi 3 mesce pregovarjal z nekim mizarjem ali lokalno trgovino, če tam dobiš ceneje in s par kliki. Morda bi treba odpret temo zakaj to folk dela, sadomazo užitki? Jaz se mojstrom izogibam kolk je možno, ker so dragi, jih treba čakat in o najmanjši stvari znajo filozofirat in komplicirat u pm, ker nekako morajo upravičit svojo ceno. Ko treba pult prerezat pa itak vzamejo enako žago kot je imam sam in potegnejo, enako kot bi sam. Potem tudi lahko sam.
Kvaliteta pa je kakšno kupiš. Iverka je iverka, fronte imajo boljše in slabše, železo je kvalitetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Steinkauz ::

Se mi zdi, da kuhinje ter kavče imajo precej drage.
Dobiš za podoben denar pri nas, s tem da ti zmontirajo profiči.

Ampak ostalo je pa povečini za svoj dnar super.
Sem kupil kopalniški blok za 300eur (skupej z lijakom) in je super. Notranjost lahko precej modificiraš.
Imam tudi par omar. Kaseneje sm naročil eno iz slovenske trgovine za podoben denar.
Ikea precej boljša v stilu možnosti modifikacij.
Kvaliteta omare se mi zdi podobna kupljeni v sloveniji.
Ja lepila boš vohal pa v vsakem pohištu, ki ni masiva (torej 99% pohištva danes).

Kozarci, ponve ter ostala drobnarija tudi dobro služijo.

Jysk ima podobne cene pa precej bolj zanič kvaliteto.
Moemax se mu tudi zdi bolj švoh v primerjavi z ikeo.

Tko da ikea je kr zakon.

Mr.B ::

1. v ikeji imaš dva programa : poceni in ne-poceni
Poceni je pohištvo iz "plastike", ne rabiš orodja, Se uporabljam kot sezonsko. Zamenjaš poletna oblačila z jesenskimi
2.Vse so legokocke s priloženim orodjem.
3. Sestaviš sam, razen če imaš resš štiri leve roke všeto ženine. Največ dela je z delovnim pultom za kuhinjo...Pač rabiš orodje, ki ni zraven. Garancija na elektronikao je 5 let. Če zanš sestavljati legice, znaš sestaviti tudi kuhinjo. Največ znanja rabiš da pravilno višino namestiš šine, kamor se obesijo kuhinjski elementi...

4. Pozorni bodite na cene. NA sloveškem so isti izdeliki 30% ceneje kot na Dunaju. To se pri kuhinji kar pozna. Enako je italija v Avstrija. Najdeš izdelek in njegovo kodo, potem pa zamenjaš regijo in vpišeš kodo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sp3m ::

Pojdi v Lesnino in ostale trgovine in jih vprašaj, če imajo izdelek, ki ti je všeč na zalogi.

Kaj pa če rabiš recimo 2 ali 3 enake primereke?

Potem pojdi pa še v Ikeo in postavi enako vprašanje.

Boš takoj videl zakaj gre človek v Ikeo!

zmaugy ::

Kvaliteta v IKEA je podn. Sestavljanje njihovega sranja je muka. Edini plus je, da če se kaj pokvari, lahko zamenjaš brez vprašanj.

Posebno bi izpostavil dizajn njihovih centrov, kjer te dezorientirajo tako, da si ja čim dlje v tistih njihovih podganjih labirintih. Bi rad kupil nekaj minimalnega in računaš, da boš to opravil v 5 minutah? Pozabi na to v IKEI.
Verjamem, da če večkrat nakupuješ tam, da gre hitreje, ampak v trgovino, kjer nimam z enim pogledom pregleda nad večino etaže do izhoda, bom šel zgolj izjemoma.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

KAVINSKY ::

starfotr je izjavil:

Tisti karton, ki ga imenujejo pohištvo pa naj kar imajo.


Takega mnenja sem bil tudi sam, dokler nisem šel gledati isti cenovni rang v ostalih naših trgovinah. Če delam primerjavo je pohištvo iz ikeje veliko bolj masivno na občutek, kot iverka pohištvo. Manj težav sem imel za sestaviti (omari made in poland na katero sem čakal dva meseca so pozabili zavrtati luknje za pante na vratih).

Predsobo sem čakal 3 mesece. Zdaj čakam že en mesec na vzmetnico iz Lesnine. V Ikeji mi je isti dan naklikal garderobno omaro konfigurirano po meri in natisnil specifikacijo kje najti kose v skladišču. Zvečer je že sestavljena bila.

O obrtnikih pa res ne bi izgubljal besed. Kuhinja je ostala v stanovanju - vrat pomivalnega stroja ne morem v celoti odpreti, ker primejo ob hladilnik. V omari pod pultom in nad pultom imam take mrtve kote, da sem dobil dva zastonj lonca v njih in pretečene piškote in čaj :))

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

Kvaliteta v IKEA je podn. Sestavljanje njihovega sranja je muka. Edini plus je, da če se kaj pokvari, lahko zamenjaš brez vprašanj.

Posebno bi izpostavil dizajn njihovih centrov, kjer te dezorientirajo tako, da si ja čim dlje v tistih njihovih podganjih labirintih. Bi rad kupil nekaj minimalnega in računaš, da boš to opravil v 5 minutah? Pozabi na to v IKEI.
Verjamem, da če večkrat nakupuješ tam, da gre hitreje, ampak v trgovino, kjer nimam z enim pogledom pregleda nad večino etaže do izhoda, bom šel zgolj izjemoma.

Kaj si sestavljal, da si imel težave s sestavljanjem ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matobeli ::

Nič ni sestavljal. Mogoče eno pručko, brez navodil. Pa še toje mogla bit iz jyska, ker pri ikejini ne morš okol obrnit komada.

Eni ljudje mislijo da kuhinje delajo italjani, pse in avte nemci, otroke štorkla, mleko se je cedilo v jugi...

zcetrt ::

Problem je, ker kuhinje ne moreš sprobat (ne menjaš tako pogosto, da bi si sam ustvaril mnenje). Meni je ogromno pomenilo, da so mi jo dobro zmontirali in po 5,5 letih ni nikakršnega problema - niti najmanjši poseg ni bil potreben, vse kot novo (Dankuchen). Koliko sem preplačal, ne bom nikoli najbrž vedel.

Ikea je super za opremljanje stanovanj za določen čas (neopremljena najemniška stanovanja). V stalnem stanovanju pa imamo njihov sistem posteljice za dojenčka in previjalne mize. Izjemno praktično, ker pašejo zraven razni plastični dodatki (posodice za pribor, koš za plenice ipd.). Odlično služi svojemu nameni, ni pa bilo niti poceni niti ne daje občutka ekstra kvalitete. Ker je tanka masiva (ni iverka).

Garderobne omare so super, ker si spet sestaviš sistem z dodatki in ker niso ves čas na udaru. Ampak najcenejše fronte so totalen klump. Če je dobro, cena začne rasti.

Zelo sem zadovoljen z jedilno mizo, ki se podaljša tako, da na sredini ni reže. Je pa masiven les, a spet ni bila "poceni". Cenejše Ikeine mize si lahko z nohtom vdrl na jedilni površini (smrekov les, se mi zdi). Jedilni stoli so spet OK.

Pri posodi in kuhinjskem priboru - pozanimat se je treba, kaj je OK. Poceni stvari so lahko terna (kozarci, krožniki) ali pa totalen klump (ponve, noži). Seveda imajo tudi dobre ponve, ampak imajo pač ceno.

Zaradi opisanega smo dali spalnico, pisarno, dnevno in otroško sobo (z izjemo opreme za dojenčka) delat po meri, kuhinjo pa vzeli od priznanega proizvajalca, ker se izkaže, da so zelo fleksibilni.

Pod črto - kakovost ima povsod ceno. Če pa je proizvedeno množično, je razmerje med kakovostjo in ceno boljše. Če ti torej Ikeina izvedba ustreza, lahko dobro skozi prideš.
4.

matobeli ::

Kao vzameš tisto ki ti je všeč, po meri, blabla. V resnici pa vzameš tisto ki je -50% znižana.

MTB ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...
Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?


Prideš, pogledaš, vzameš in greš. Če ti je všeč je, če ni, ni. Ne maram tistega, gospod, tu je v katalogu, pa vam lahko naročimo.
Nikoli nisem bil pristaš Ikee, ampak ko sem začel opremljati dom v večjem obsegu, sem mnenje spremenil.
Prednost je še kompatibilnost dodatkov, kombiniranje polic, predalov, ročk....
Kupoval v Lesnini (vsega ni bilo izloženega), čakal na dostavo. V Jysku, imamo samo ta kos, bomo naročili, naslednji teden pride. Ta teden se je vlekel več kot mesec. Rutar enako. Moemaxa in Dipa ne poznam.
Simpatična stvar v Ikei je še to, da imajo izloženo celoto, tako da lahko dobiš še kakšno idejo kam kaj postaviti.

Invictus ::

Prednost Ikee je predvsem v tem, da sestaviš/najdeš pohištvo zastonj, ob njihovi pomoči, takoj veš, ali imajo na zalogi ali ne, prideš, plačaš, odpelješ.

Momax je IKea slabše kvalitete, pri lesnini ti pa rečejo, čakalna doba 8 mesecev za kak preprost kos pohištva. O mizarjih ne bi. če bi kdo meni naredil takrat ko mi je obljubil, bi mu dal nagrado.

Ikea ni poceni, ko gre za dobro robo. Kuhinja je lahko tudi 20k+... Ampak imajo pa vse elemente, ki pašejo skupaj... Ni treba letat okoli in imeti mali milijon računov za garancijo...

Tudi odnos prodajalcev je vedno prijazen in celo uporaben. Če znaš formulirati kaj iščeš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Ja, v ikei dobiš v kompletu vse kar rabiš. Pri kuhinji oz koritu dobiš odtočne cevi, ki se zložijo kot lego kocke, še to lahko sam narediš brez vodovodarja.

zmaugy ::

Mr.B je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kvaliteta v IKEA je podn. Sestavljanje njihovega sranja je muka. Edini plus je, da če se kaj pokvari, lahko zamenjaš brez vprašanj.

Posebno bi izpostavil dizajn njihovih centrov, kjer te dezorientirajo tako, da si ja čim dlje v tistih njihovih podganjih labirintih. Bi rad kupil nekaj minimalnega in računaš, da boš to opravil v 5 minutah? Pozabi na to v IKEI.
Verjamem, da če večkrat nakupuješ tam, da gre hitreje, ampak v trgovino, kjer nimam z enim pogledom pregleda nad večino etaže do izhoda, bom šel zgolj izjemoma.

Kaj si sestavljal, da si imel težave s sestavljanjem ?

Pisalne mize za otroke, dodatno komodo za spalnico. Oboje je v primerjavi z obstoječim pohištvom ceneno sranje, ki je delno že razpadlo. Žal so nekateri res kvalitetni domači proizvajalci propadli, sicer so imeli veliko višje cene, ki pa so vključevale sestavljanje plus da so produkti bili boljši (kar je videti že na daleč) in bojo IKEA sranje preživeli za nekajkrat.

matobeli je izjavil:

Nič ni sestavljal. Mogoče eno pručko, brez navodil. Pa še toje mogla bit iz jyska, ker pri ikejini ne morš okol obrnit komada.

Eni ljudje mislijo da kuhinje delajo italjani, pse in avte nemci, otroke štorkla, mleko se je cedilo v jugi...


Šlogaš iz kahle? Don’t quit your day job.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Glugy ::

Sej se jo ne čaka težko, sej imamo dost drugih alternativ; drugih pohištvenih trgovin da nam tud brez Ikeje nč ne manjka. Ikea je sam znano ime in imaš določene ljudi k so čist blesavi na znana imena; še posebej če so to tipična imena v ZDA ; ker če ni teh v Sloveniji se počutijo kot da nekaj zamujajo, Kaj češ ameriška kultura je močna pa čeprav nima v praksi nobenga smisla da bi se jo častil. In ja vem da Ikea ni ameriško podjetje ampak ima dost veliko prepoznavnost v ZDA tako da isto šteje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Netrunner ::

Poznam dosti ljudi ki poveličujejo Ikeo in jim je oh in sploh. Jaz osebno v Ikeni nisem nikoli nič pametnega dobil. Enkrat sem kupil pisalno mizo in to je bilo tudi vse. Vedno ko sem šel kaj tja iskati sem bil razočaran.

Ikea je ok, samo za ideje dobiti ne pa karkoli tam kupiti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Invictus ::

Alternativ, kjer bi takoj odpeljal pohištvo, v Slo skoraj ni.

Razen ko imajo razprodajo zalog. Pa še takrat jim je problem... Zgleda imajo Slo pohištvene trgovine nek fetiš na čakanje kupca na robo...

Kdor pač v Ikei nič ne najde, naj pač ne hodi tja. Saj ni predpisano z ustavo :P.
@zmaugy

Če kupuješ v Ikei cheap-shit robo, potem je življenjski rok v korelacji s ceno. Enako velja v ostalih pohištvenih trgovinah. Kar pojdi kaj poceni kupit v Rutar. Ti bo razpadlo, preden domov pripelješ ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Alternativ, kjer bi takoj odpeljal pohištvo, v Slo skoraj ni.

Razen ko imajo razprodajo zalog. Pa še takrat jim je problem... Zgleda imajo Slo pohištvene trgovine nek fetiš na čakanje kupca na robo...

Kdor pač v Ikei nič ne najde, naj pač ne hodi tja. Saj ni predpisano z ustavo :P.
@zmaugy

Če kupuješ v Ikei cheap-shit robo, potem je življenjski rok v korelacji s ceno. Enako velja v ostalih pohištvenih trgovinah. Kar pojdi kaj poceni kupit v Rutar. Ti bo razpadlo, preden domov pripelješ ;).


Kupujem stvari, ki se morajo vklopiti v prostor. V IKEI sem kupil, kar sem kupil, zato, ker drugje tega nisem dobil. Cen nisem gledal.
Vem pa, da tega ne bom ponovil, ker je kot rečeno, razlika v kvaliteti vidna z Marsa.
V Rutarju nisem še nikoli kupil ničesar, predvidevam pa, da je isto sranje kot večina robe iz tovrstnih trgovin.
Največ pohištva sem kupil od proizvajalcev (kjer so mi ga potem njihovi monterji tudi sestavili) in od mizarjev, ki so naredili stvari po meri.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

Ikea je precej bolj inženiring, kot marketing, pa tudi marketing delajo inženirji. Prodaja se praktično sama, drži pa, da je težko pokazati, da skrbijo za etično poslovanje do zadnjih dobaviteljev. Njihova kvaliteta je kvečjemu previsoka, ker potrošniki stran mečejo še vedno povsem funkcionalne izdelke.

Invictus nima pojma, ali pa ni prebral, kaj kupuje. Jaz sem v Ikei kupil najcenejši kavč z namenom, da ga otroci med odraščanjem uničijo. Popolnoma nič mu ne manjka, zato bo v uporabi očitno še dolgo časa. Cena in življenska doba sta izrazito nepovezani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

LeQuack ::

Problem ni toliko Ikea kot pa ostale trgovine, ki za 3x višjo ceno ne ponujajo 3x boljših izdelkov, včasih celo slabše. Problem je tudi ker razen za dražje zadeve kjer je znamka, za ostale niti ne veš izvora od kod je, kdo dela to stvar in ali je sploh za kaj. Pri Ikei veš da je vse njihov dizajn in inženiring.
Quack !

jype ::

LeQuack je izjavil:

razen za dražje zadeve kjer je znamka
Ne, tudi za te ne veš.

LeQuack je izjavil:

Pri Ikei veš da je vse njihov dizajn in inženiring.
Ampak narejeno je v sweatshopih v Vietnamu. Vsaj tako piše gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMax ::

Vietnam... Ja, najbrž tam tudi otroci delajo, za še manjšo pest riža kot njihovi starši.
Po drugi strani pa tako pridejo vsaj do prgišča riža, ki ga sicer ne bi...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jype ::

MadMax je izjavil:

Po drugi strani pa tako pridejo vsaj do prgišča riža, ki ga sicer ne bi...
To seveda ne drži.

ripmork ::

Zakaj Ikea? Bom dal primer na kavču:

Iskal en kompakten dvosed/trosed za v relativno majhen prostor. V Lesnini imajo praktično dvoje na izbiro - orjaške in drage garniture, ali pa mikro neudobne cenene kavče za v mladinsko sobo. Tudi v Momaxu in v par drugih štacunah me je izbira razočarala. Izbire številčno ni tako malo, a je izbor enostavno slab.

Na Ikea spletni strani sem pa po hitrem postopku našel nekaj kandidatov, ki so se mi zdeli idealna kombinacija izgleda, velikosti in cene. Sem jih šel v živo preizkusit in izbral tistega, ki je bil najbolj udoben - kupljeno in pripeljano do mene v relativno kratkem roku. Zadovoljen.

Ima Ikea svoje fellerje, ni dvoma - ne gre za neko hudo kvaliteto. Imajo pa - vsaj meni osebno - dober okus pri dizajniranju in si relativno poceni lahko lično in funkcionalno opremiš prostor. Ko pridem v Lesnino in gledam njihove produkte imam občutek, da so obstali v začetku 2000-ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

korenje3 ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?


ikea je ceneno švedsko pohištvo, ki je bilo ustanovljenjo, da si lahko revne družine kupijo pohištvo. (pri nas bodo sicer govorili da ni cenena, zaradi cene - švedske cene). delajo pohištvo, ki si ga kupec sam sestavi. celotna linija je avtomatizirana, od razreza do pakiranja. v čem se razlikuje od zgoraj naštetih? ikea prodaja svojo robo, lesnina, moemax, rutar, dipo prodajajo robo drugih proizvajalcev (so samo trgovine). ikea je podobno kot gorenje - proizvajalec + prodajalec v enem.

darkolord je izjavil:

Vsaka kuhinja, ki je bila narejena v npr. Svei ali pa pri mizarju, je mnogo kakovostnejša, kot pa Ikea.
S tem se ne bi niti približno strinjal oz. to niti približno ne drži.

To je veljalo mogoče pri starih kuhinjah, pri novih Metod, ki so sedaj osrednji model, pa ne.

Garancije je 25 let. In vsaj 25 let bodo ta model kuhinj tudi delali, tako da jo lahko nadgrajuješ.

Mizar ti bo dal 1 leto garancije, bolj znane firme recimo mogoče 5 let.


to je večinoma res, privatnik mizar bo naredil predale, da jih moraš fajn pritiskat, da se zapirajo. bo pa naredil tudi bolj masivno oz. kakorkoli mu boš rekel. Ne more se pa iekino pohištvo primerjat z gorenjevim recimo, kjer ti podjetje sestavi pohištvo. To pohištvo je ponavadi brezhibno (samo materiali so klasične iverne plošče).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

matobeli je izjavil:

Zakaj jo imam rad:

1. Oni so apple pohištva (v smislu ekosistema), vse gre skupaj, vse deluje tako kot mora, če kupiš osnoven model ga lahko nadgradiš enako kot najdražjega.

2. Zelo visoko razmerje med kvaliteto in ceno. Jysk in momax sta zgolj slabi, zelo slabi kopiji ikeje. Za isti denar, brez zaloge in manjšo ponudbo. Komot se lahko dobi boljše pohištvo v lesnini ali po naročilj, ampak plačaš bistveno več.

3. Zaloga. Pogledaš doma, nakucaš v einkaufliste, se zategneš do ikeje pobereš v skladišču in gotovo. Če maš regal, kuhno za nardit, maš tudi orodja za na pc kjer jo nardiš virtualno.

4. Všeč mi je skandinavski dizajn

Ravno danes sem bil, omaro staro cca 7let sem nadgradil z 5 predali, eno predelno steno ki razdeli 1m omare na polovico po širini in 1m v višino. 3ure porabil za obisk in 30min za sestavit. Beat this.

Uf, dobra zadeva je tudi resale value, če ne rabiš več, ali pa bi kaj spremenil, komot prodaš. Za razliko od ostalega pohištva ki ga moraš praktično šenkat.

Nekdo je omenil baterije: polnilne baterije NiMh AA 2450mAh so od proizvajalca Eneloop (Japan), ki je naj bi bil, ali pa blizu najboljšega. Njegove baterije prodajajo pod zelo različnimi znamkami (Fuji, Amazon,...) ikea ima najceneje.

Otroci? Daš jih v kinderwelt pa je rešeno. Jaz mojega sicer kar sabo peljem da si ogleda izbiro igrač ki jih lahko dobi za njihov otroški denar ("sweden taller").

Hrana ni najcenejša, je pa vsaj spodobna. Sem tud steak že jedel pri njih pa je bil čisto ok. Čips imajo tudi super.

Smrad: ja, sem zavohal. Vonj iverke in barve (kovinski deli). Jebat ga. Dokler si ne bom mogel privoščit nekaj iz masivnega lesa narejenega brez lepil je itak vseeno kaj vzamem.

Meni za moj življenski stil zelo odgovarja.


se kr za glavo primem ko vsi lapate o tej kvaltieti. materiali pri ikei so najcenejše standardne iverne plošče. kaj je tako "kvalitetnega" pri ikei? mislm o čem vi lapate.

Invictus je izjavil:

Prednost Ikee je predvsem v tem, da sestaviš/najdeš pohištvo zastonj, ob njihovi pomoči, takoj veš, ali imajo na zalogi ali ne, prideš, plačaš, odpelješ.

Momax je IKea slabše kvalitete, pri lesnini ti pa rečejo, čakalna doba 8 mesecev za kak preprost kos pohištva. O mizarjih ne bi. če bi kdo meni naredil takrat ko mi je obljubil, bi mu dal nagrado.

Ikea ni poceni, ko gre za dobro robo. Kuhinja je lahko tudi 20k+... Ampak imajo pa vse elemente, ki pašejo skupaj... Ni treba letat okoli in imeti mali milijon računov za garancijo...

Tudi odnos prodajalcev je vedno prijazen in celo uporaben. Če znaš formulirati kaj iščeš...


kr lepo povezuj ceno s kvaliteto... resnica je daleč od tega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

zmaugy ::

ripmork je izjavil:

Zakaj Ikea? Bom dal primer na kavču:

Iskal en kompakten dvosed/trosed za v relativno majhen prostor. V Lesnini imajo praktično dvoje na izbiro - orjaške in drage garniture, ali pa mikro neudobne cenene kavče za v mladinsko sobo. Tudi v Momaxu in v par drugih štacunah me je izbira razočarala. Izbire številčno ni tako malo, a je izbor enostavno slab.

Na Ikea spletni strani sem pa po hitrem postopku našel nekaj kandidatov, ki so se mi zdeli idealna kombinacija izgleda, velikosti in cene. Sem jih šel v živo preizkusit in izbral tistega, ki je bil najbolj udoben - kupljeno in pripeljano do mene v relativno kratkem roku. Zadovoljen.

Ima Ikea svoje fellerje, ni dvoma - ne gre za neko hudo kvaliteto. Imajo pa - vsaj meni osebno - dober okus pri dizajniranju in si relativno poceni lahko lično in funkcionalno opremiš prostor. Ko pridem v Lesnino in gledam njihove produkte imam občutek, da so obstali v začetku 2000-ih.


Greš do slovenskega proizvajalca in naročiš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

korenje3 je izjavil:

kaj je tako "kvalitetnega" pri ikei?
To, da po 20 letih vse deluje dovolj dobro, da še ne razmišljaš o menjavi.

zmaugy je izjavil:

Greš do slovenskega proizvajalca in naročiš.
Drži - in plačaš znatno več in čakaš znatno dlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

In dobiš precej kvalitetnejše.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

matobeli ::

Kvaliteta iverke res nima nič skupnega s tem da ti po 7 letih od nakupa ni potrebno plačati bistveno več in čakati bistveno dlje, kot pa je potrebno, če želiš dodati dva predala iz enake serije v omaro.

zmaugy je izjavil:

In dobiš precej kvalitetnejše.


Ne, dobiš samo malo boljšo iverko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

zmaugy ::

Če ne kupiš v teh čipšit trgovinah ala IKEA dobiš boljše vse: Iverko, predale, dele iz masivnega lesa, tečaje, fit and finish.
No contest.

PS: A sem omenil, da so mi vse razen tistih par IKEA kosov sestavili monterji proizvajalca? IKEO sem pa sestavljal sam s pomočjo tudi enega iz foha (v bistvu je bilo obratno in sem bil jaz njemu v pomoč), ki pa ni ravno vsak dan sestavljal IKEA sranja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

korenje3 ::

Boljše od lesa in iverke so itak blum celotni kovinski predali, razen front. Ti se brezhibno odpirajo. Pri iverki je pa problem, da ti začne ultrapas odpadat, ali pa če je pretanka, se lahko polomi kjer so tečaji zalimani.

Iverka, ki ni strupena, tudi ni odporna na vlago. Tako da vprašanje katero dajejo pri ikei.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

matobeli ::

Ikea ima blum pante v kuhni. Predali so celi kovinski (z plastičnimi deli), razen fronte ki pa po 5 letih niso razpadle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jype ::

zmaugy je izjavil:

No contest.
Sem tudi tako mislil, potem sem pa preživel 20 let ob IKEA pohištvu in vidim, da ne drži.

49106 ::

jype je izjavil:


LeQuack je izjavil:

Pri Ikei veš da je vse njihov dizajn in inženiring.
Ampak narejeno je v sweatshopih v Vietnamu. Vsaj tako piše gor.


So what? Glavno, da je poceni in dobro.

jype je izjavil:

korenje3 je izjavil:

kaj je tako "kvalitetnega" pri ikei?
To, da po 20 letih vse deluje dovolj dobro, da še ne razmišljaš o menjavi.

zmaugy je izjavil:

Greš do slovenskega proizvajalca in naročiš.
Drži - in plačaš znatno več in čakaš znatno dlje.


To je cena, ki jo moraš plačat....če nočeš robo iz sweatshopov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

No contest.
Sem tudi tako mislil, potem sem pa preživel 20 let ob IKEA pohištvu in vidim, da ne drži.


Imam pohištvo, ki sem ga selil iz enega v drugo stanovanje (selili so ga monterji proizvajalca) po 7 letih uporabe in se zdaj že nekaj let uporablja na drugi lokaciji. Pred 3 leti sem dodal tri kose iz IKEE.
Primerjava je smešna. Staro pohištvo je še vedno lepše, deluje brezhibno, ne škripa, predali se ne zatikajo etc.
IKEA pofl je bilo treba že popravljati, eno pisalno mizo smo skupaj nazaj poflikali z rostfraj profili etc. Itak pa fit and finiš že v osnovi nista bila primerljiva. Seveda tudi cene ne, pa kljub temu...
Žal od proizvajalca originalnega pohištva nisem mogel kupiti novih kosov, ker so program ukinili, verjetno so bili predragi v konkurenci čipšit robe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708223 (259) Utk
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246587 (5510) fosil
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
348967 (5051) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346825 (5392) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227033 (24522) root987

Več podobnih tem