» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 15
»»

Hawker ::

Utk je izjavil:

Zgleda da vas je strah, a, sej prav. Ne vem kater vosu bi šel po kuhinjo v Rutar ali Lesnino, če ima ikeo zraven, kjer izbereš, naložiš in odpelješ. Ne vem kaj je tu za filozofirat. Vodila so blum, frone stanejo od-do, osnove so pa tako povsod enake. Če bi delal reklamo za masivo, ajde, ampak ti bi rad prodajal Rutarja. Ne me jebat...


sprehodi se v Lesnino in potem v Ikeo in naredi primerjavo. Potem piši, govoriti o poceni pohištvu in kvaliteti ne gre skupaj. Edino, kar je za Ikeo OK če si kupiš kakšen lesen kos za 2 ali 3 leta, to je to, kupiš zavržeš. Ne pa nam pisati zgodbice, da je to pohištvo za +10 let.

ripmork ::

Hawker je izjavil:

Ikea ima poceni robo, razlika v ceni je na račun slabe kvalitete. Tisti, ki bo vsaj malo dal na sebe in želel kupiti kvaliteto in dizajn se bo odpeljal do Lesnine ali Rutarja, kjer je največ izbire.

Dej ne seri, prosim - sploh to glede izbire in dizajna.

Nekaj let nazaj sem kupoval kavč - nekaj udobnega, a hkrati dovolj kompaktnega in stilskega. Rutar, Lesnina in podobni imajo ponudbo samo za dva tipa kupcev; orjaške kičaste kavčurine ali pa mini kavčke, ki so kvečjemu za v študentsko sobo in razpadejo po letu uporabe. Vmes - ništa. V Ikei sem hitro našel 4 fajn konkretnejše dvosede in najbolj primernega izbral. Zelo zadovoljen. Samo za primer. Kolikor sem lani spomladi hodil po Lesnini, nisem videl, da bi se kaj dosti spremenilo... bi sicer raje domače kupoval.

Se dobro zavedam, da Ikea ni nek biser kvalitete. Je pa za večino stvari good enough. Predvsem je pa res dober kompromis med funkcionalnostjo, izgledom in ceno.

issak ::

Utk je izjavil:

Ceneno, ceneno, samo to znate ponavljat... Bi pa rad videl primer kar ni ceneno, pa ima nekdo doma in je funkcionalno. Če te je nekdo nategnil in ti prodal isto po dvojni ceni, ne pomeni, da je problem v ikei.
Potem si dajte še avto naredit po meri. Kako pa zgleda ko mizar dela kuhinjo po meri? A vam res naredi predalnik širok 72 cm? To je neumnost, tudi če dela mizar, (če je pameten) dela s standardnimi merami, da lahko kdaj kaj zamenjaš.


Jaz imam 76cm širok predalnik in 41cm široko omarico v kuhinji, ki mi jo je mizar sestavil po meri. Za postavitev, ki sem jo želel, je bilo to optimalno, menjavati kuhinje ne mislim, ker si ne predstavljam bolje izkoriščenega prostora kot je zdaj. Prostor za pečico, pomivalni in pralni stroj so standardni, to lahko zamenjam po potrebi, predalov in omaric pač ne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Utk ::

In zdaj boš reku, da rabiš 41 omarico, in ne 40, in da te 3 centimetre razlike nisi imel kam stisnit? 76+41 je 117, 120 pa ne bi šlo not? No, če res ne bi, se boš slej ko prej izučil zakaj se ne dela pohištva na centimeter.

Invictus ::

Zato lepo obstajajo mizarji, ki ti naredijo kuhinjo po meri.

cene so lahko celo nižje, kot pa kuhinje nekih kao priznanih znamk. Materiali so pa taki kot drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Naj obstajajo, in normalno da so cenejši. Iverka je poceni. Njemu je vseeno ali odreže standardnih 60 ali 63. Imam eno tako kuhinjo za obnovit, ki ni tako slaba, bi pa treba par kosov zamenjat. Nimaš pogojev da to najdeš, niti ti ne bo nihče naredu enih hrastovih vrat z reliefom, pa tudi če bi, bi se videlo, da ni isto.
Jaz po 10 letih, če uničim eno fronto, grem v ikeo in kupim novo in bo ista. Ali pa vse fronte, če se jih naveličam.

Invictus ::

Ikea je super, ker imajo produkte po 10 let.

Če imaš stanovanje/hišo, ki paše njenim merah super. Drugače to drugega kot mizar ne preostane. Cene so pa tam, tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Hawker je izjavil:

Utk je izjavil:

Zgleda da vas je strah, a, sej prav. Ne vem kater vosu bi šel po kuhinjo v Rutar ali Lesnino, če ima ikeo zraven, kjer izbereš, naložiš in odpelješ. Ne vem kaj je tu za filozofirat. Vodila so blum, frone stanejo od-do, osnove so pa tako povsod enake. Če bi delal reklamo za masivo, ajde, ampak ti bi rad prodajal Rutarja. Ne me jebat...


sprehodi se v Lesnino in potem v Ikeo in naredi primerjavo. Potem piši, govoriti o poceni pohištvu in kvaliteti ne gre skupaj. Edino, kar je za Ikeo OK če si kupiš kakšen lesen kos za 2 ali 3 leta, to je to, kupiš zavržeš. Ne pa nam pisati zgodbice, da je to pohištvo za +10 let.

Oprosti, ampak sem opremljal stanovanje pred pol leta sta me Lesnina kot Rutar razočarala na celi črti. Lesnina ima normalne cene, ampak večinoma švoh robo. Rutar pa povprečno robo in početverjene cene (lep primer so njihove sedežne: 11kEUR sedežna, znižana na 8kEUR - material obupen in se mi koža samo ježi, brez vseh naslonjal za glavo ker je treba vsakega posebej doplačat, in niti noben del sedežne ob taki ceni ni bil ne motoriziran in ne razširljiv - vglavnem kozlanje).

Na koncu sem se odločil večino novih zadev narediti po meri pri mizarju - za boljšo kvaliteto, po meri, za nižjo ceno. Kar koža se mi ježi, ko moram v te nagravžne precenjene trgovine - bo Ikea za kake drobnarije dobrodošla konkurenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Invictus ::

Lesnina, Rutar imajo dobavne roke do pol leta, ker so tisti samo razstavni primerki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Ja, res je. Tudi to. V kateremkoli mesecu leta boš prišel imajo nek izgovor za dolg dobavni rok - poleti so krivi dopusti, pozimi je luna v devetnajstem krajcu, spomladi je preveč čustveno. Ko najprej vprašaš ti za katerikoli kos rečejo 3 mesece (majkemi, ker sem iz radovednosti spraševal za čist random zadeve po kompletni trgovini). Ko potem "bolj natančno" preverijo v računalnik se to ponavadi še podaljša.

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Ikea je super, ker imajo produkte po 10 let.
Kuhinje pa celo 25 let

JaVonTech ::

Lesnina, Rutar in Ikea imajo vsi dokaj podobne cene z izjemo, da v Lesnini in Rutarju dobiš lahko precej več višjega cenovnega razreda, tega ima Ikea malo. Kvaliteta je tudi načeloma dovolj podobna kar se tiče nizkocenovnih stvari, Ikea je sicer nekoliko boljša (v mojih izkušnjah manj manjkajočih vijakov, zatičev, drugih drobnih elementov). Največja prednost Ikee je da imajo zelo pogosto celo družino izdelkov, ki so si stilno podobni in je zato z njimi lažje opremiti prostor(e) v enakem stilu. Poleg tega je kar nekaj njihovih izdelkov modularnih in različnih velikosti, da lahko pohištvo prilagodiš prostoru. Za nekatere izdelke boš dobil v Lesnini in Rutarju iverko, medtem ko je v Ikei narejeno iz satja. Tudi iverka je kdaj manj gosta. Ampak a je to res važno? Če boš v kos pohištva udaril na moč boš verjetno vse poškodoval, tako da verjetno resne razlike ni.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

JaVonTech je izjavil:

Lesnina, Rutar in Ikea imajo vsi dokaj podobne cene z izjemo, da v Lesnini in Rutarju dobiš lahko precej več višjega cenovnega razreda, tega ima Ikea malo.

Dobiš dražje, samo ne bolj kvalitetno. Fronte so namesto mat svetleče, pa je 50% dražje... Spodaj ista iverka...

Da ne govorim, če sam sestavljaš, rabiš skoraj doktorat da pogruntaš tista navodila in kam paše mali milijon različnih vijakov.

Ikea ima navodila in dele vsaj kolikor toliko dobre standardne, da se da tudi med različnimi elementi uporabiti iste vijake in da povprečni Janez razume navodila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Z gospo sva nabavila IKEA-ino kuhinjo, saj je bila nekje 5x cenejša kot primerljive rešitve pri Dan Küchen, in slovenskih pohištvenih detajlistih. Naredila spisek doma, se zapeljala v Vilesse, dogovorila z monterji, ki so naslednji dan prišli in zadevo zmontirali. Nabavila sva napačne nožice, ki sva jih naslednji dan šla menjati, torej je kuhinja stala v dveh dneh od nakupa do uporabe.
Rekla sva si, da bova kuhinjo pač menjala na 5-6 let, če nama ne bo ustrezala, lahko menjava samo fronte, kakšen element tu in tam.... No od tega je že 10 let, kuhinja funkcionira kot prvi dan, vsi panti brez zamika, fronte se zapirajo u nulo, vse štima. Edino, kar sva naredila, vsake 2 -3 leta zbrusiva in zlakirava lesen delovni pult, da je vodoodporen in da zgladiva udarnine... U glavnem, zelo zadovoljna, sploh s price / value performance
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

JaVonTech je izjavil:

Za nekatere izdelke boš dobil v Lesnini in Rutarju iverko, medtem ko je v Ikei narejeno iz satja.

Vsi izdelki v Rutarju in Lesnini so iz iverke. Masivnega lesa v teh štacunah ni, ker bi bila potem kuhinja 20k.

Ikea dosti dela iz masive, ker so očitno pogruntali, da je smreka cenejša od iverke ;). Razpon je pa tudi tukaj. Kuhinja, z masivo, debel, kvaliteten pult, brez problemov pride tam 20k z aparati vred. Sicer že precej velika, pa vseeno.

Dati Rutar in Lesnino, ali celo Dan Kuchen za kvalitetne proizvajalce, je pa tudi ironija svoje vrste...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

estons ::

Se strinjam, da Lesnina, Rutar in Ikea imajo vsi dokaj podobno. Tudi tisto, kar je v prvih dveh dražje, ni nujno, da je bolj kvalitetno, samo cena je višja (in mal udarijo nek "dizajn", da si raja misli, kok je to fensi). Vsi kosi pohištva, ki jih imamo iz Lesnine, so bili bistveno bolj zafrknjeni za sestavit. Ikea je lego sistem - če nimaš dve levi, definitivno sestaviš sam. V Rutarju se jemlje samo tisto, kar imajo na zalogi, ker te drugače celo večnost nategujejo z dobavo.

Kjer Ikea blesti je modularnost in zaloga. Osebni primer: po selitvi smo zaradi spremembe načrtov (oz. bolj podrobnega ogleda obstoječe kuhinje, ki smo je najprej nameravali pustiti noter...) rabili novo kuhinjo iz danes na jutri. Zvečer smo naklikali Ikea kitchen planner, sprintali seznam delov, naslednje jutro s kombijem v Villesse, zvečer smo vse pritrogali domov. Naslednji dan smo sami sestavili kuhinjo, vključno z žaganjem pulta. Kuhinja je v uporabi že 3. leto in vse odlično funkcionira.

digitalcek ::

49106 je izjavil:

Baterije majo baje dobre.


Ne dobre, ampak IZJEMNE!

Polnilne baterije z oznako Ikea LADDA so fenomenalne (4 leta uporabe), ker dosežejo v kvalitetnem polnilcu po 1.43 volta!!!

To je predvsem pomembno pri napravah, ki jih poganja recimo 6 "navadnih" baterij z 1.5 V. Take napravice še delujejo na 8.4, mogoče še na 8.2 volta, pri nižji napetosti pa se same izključijo.

6 Ikea Ladda polnilnih baterij torej pri polnjenju skupaj doseže 8.6 volta in zelo dolgo drži tako, ali le malo nižjo napetost.

Comandante ::

Ganon je izjavil:

kuall je izjavil:

če imaš 2 trgovska centra in ima eden parkirišče pred stavbo eden pa pod zemljo potem bo imel konkurenčno prednost tisti center, kjer je parkirišče bolj enostavno dostopno.
dokaz za to je to, da bodo parkrišča pred stavbo bolj polna kot una pod zemljo.


:)) Imam v bližini velik trgovski center, ki ima parkirno površino nad in pod zemljo. Garaža je vedno nabito polna. Samo norec bo v tej vročini pustil avto na žgočem soncu, če ima opcijo, da zapelje v garažo. Enako je pozimi.

Nas trolaš?

Očitno imamo v Mariboru precej norcev (no, saj to ni neka skrivnost). Mercator Hipermarket Tabor ima zunanje in ogromno podzemno parkirišče. Zunanje je _vedno_ nabito polno, pod zemljo pa večinoma prazno. Kljub temu da je pozimi in poleti spodaj prijetna temperatura, plus do trgovin je enako daleč če ne bližje kot iz zunanjega parkirišča. Garažna hiša je prostorna in pregledna, parkirni prostori so široki.

Zakaj ljudje raje parkirajo na soncu/mrazu/dežju mi je misterij.

LeQuack ::

Comandante je izjavil:


Zakaj ljudje raje parkirajo na soncu/mrazu/dežju mi je misterij.


Ni misterij, iz kleti rabijo 50 metrov dlje do trgovine. Vsak ve da Slovenec se zakreditira za avto in ne bo hotel niti metra preveč peš. Saj pri tej novi Ikei boš videl isti efekt, parkingi ki so dlje stran bodo prazni, ob vhodu boš imel pa razne muhe ki bodo tam krožile in čakale da se kaj sprosti.
Quack !

GregiB ::

Invictus je izjavil:

Dati Rutar in Lesnino, ali celo Dan Kuchen za kvalitetne proizvajalce, je pa tudi ironija svoje vrste...


Verjetno res... gre zgolj za to, ali si pripravljen dati za kuhinjo (točno) toliko, kolikor ti bo prinašala (price / performance) ali želiš imeti doma bodoči muzejski eksponat, kjer bodo čez tristo let po stanovanju hodili šolarji, učitelj jim bo pa razlagal, kako je "tlele" slavni Invictus kuhal špagete...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

PrimoZ_ ::

Utk je izjavil:

Naj obstajajo, in normalno da so cenejši. Iverka je poceni. Njemu je vseeno ali odreže standardnih 60 ali 63. Imam eno tako kuhinjo za obnovit, ki ni tako slaba, bi pa treba par kosov zamenjat. Nimaš pogojev da to najdeš, niti ti ne bo nihče naredu enih hrastovih vrat z reliefom, pa tudi če bi, bi se videlo, da ni isto.
Jaz po 10 letih, če uničim eno fronto, grem v ikeo in kupim novo in bo ista. Ali pa vse fronte, če se jih naveličam.


Pri mizarju ne kupuješ iverke. OK, kupuje ivernato notranjost omarice v standardni beli...
Same fronte oz. karkoli vidnega pa je že bolje v lesu. Problem malih mizarjev je, da morajo kupiti celo plato iverke, ki niti ni poceni, če rabiš samo manjši del te plate on pa tvoje edinstvene barve nima nikjer več za ponucat. Tako ti bo gladko računal celo ploščo (na tak ali drugačen način).
Se pa da z malo iznajdljivosti dobiti pri mizarju masivno/delno masivno pohištvo za ceno ivernatega izdelak iz ikeje/lesnine.

In najdražji del so ponavadi itak ne leseni deli, torej kljuke, ročaji, panti, vodila...

Utk ::

Pravi les je overrated. Sej nov je lep, po 10 letih pa ne več.

PrimoZ_ ::

Sicer pa sama Lesnina vs Ikea, jaz neke hude razlike v kvaliteti ne opazim. Podoben denar podobna roba.

Lesnina itak že dolgo ni slovenska, je samo znamka od XXXLutz, ki je konkurent Ikeje. Če bi bili ful slabši/dražji bi itak propadli tako pa je verjetno kaj bolše in kaj tudi slabše.
Vsekakor pa mislim da bo Ikea v LJ dobrodošla konkurenca.

Aja pa na koncu itak vse delajo poljaki :)
Za Ikeo ne vem, je pa znanec prej delal v Sintu in potem lesnini in pohištvo dobivajo iz istih fabrik na poljskem. Samo vsaka firma ima neko svojo linijo izdelkov, ki jo na koncu dajao skupaj v isti tovarni.

fikus_ ::

"Pravi les je overrated. Sej nov je lep, po 10 letih pa ne več. "

Pravi nekdo, ki nima denarja zanj.

Za podobno ceno, dobite podobno kvaliteto robe, ker isti proizvajalci delajo podobne stvari za več različnih trgovcev.

Ikea im svoj stil, Lesnina/Rutar mešani stili, ponavadi zadeve niso na zalogi in čakaš. . . .

LeQuack ::

Pravi les je pretežek za nosit v stanovanje. Al pa če moreš kakšno omaro premaknit si hrbet poškoduješ, nein danke.
Quack !

Utk ::

Pravi nekdo, ki nima denarja zanj.

Haha, pravi les ven mečem in dajem not iverko. Če rabiš kakšno hrastovo fronto, kar povej.

matobeli ::

Prva dva ki bi mogla propast sta momax in yisk, tolk nekvalitetnih ponaredkov ikeje ne vidiš vsak dan in to za isto ceno.

Mogoče pa vsaj spustijo cene, na tisto ki bi morala bit že zdavnaj, dirt cheap.

Btw, a masivarji tud palete štejejo pod masivo?

PrimoZ_ ::

LeQuack je izjavil:

Pravi les je pretežek za nosit v stanovanje. Al pa če moreš kakšno omaro premaknit si hrbet poškoduješ, nein danke.


Mislim da ima iverka višjo specifično težo kot marsikateri les.
Poleg tega je ponavadi itak kombinacija les iverka.
Ali pa je osnova smreka in čez 2mm furnir česarkoli pač že.

lotar123 ::

matobeli je izjavil:

Prva dva ki bi mogla propast sta momax in yisk, tolk nekvalitetnih ponaredkov ikeje ne vidiš vsak dan in to za isto ceno.

Mogoče pa vsaj spustijo cene, na tisto ki bi morala bit že zdavnaj, dirt cheap.

Btw, a masivarji tud palete štejejo pod masivo?


Še kakšen Dipo, bi jaz tu dodal.

matobeli ::

Dipo bo obstal, je namenjen drugim ljudem, eni pač ne zmorejo gledat lepih stvari.

PrimoZ_ ::

Yisk in Dipo sta največji šrot, sploh prvi. Ti še v salonu ne morejo dobro sestavit izdelkov, da bi vsaj na prvi pogled zgledalo za silo.

LeQuack ::

Mene je motilo dolgo časa (ne vem kako je zdaj), da večina teh pohištvenih trgovin ni imela artiklov lepo na spletu in cene, zalogo itd. vse to poštimano, Ikea ima to že dolgo. Nočem se sprehajati cel dan po trgovini da vidim če imajo neko stvar ki jo slučajno iščem.
Quack !

Utk ::

Drug poslovni model. Oni hočejo da tam prideš. Če tam prideš, boš že nekaj kupil. Isto pri kuhinji. Če doma naklikaš kar hočeš pri 5 različnih trgovinah, boš vzel tam, kjer je najboljše za neko ceno. Če greš v lesnino in tam 2 uri debatiraš in zlagaš skupaj s trgovcem, morda ne boš šel še v drugo in tretjo in peto trgovino čez isti proces zarad 200 evrov ali 10% razlike. 10% zate pri kuhinji morda ni dost, za njih je pa ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Pravi les je pretežek za nosit v stanovanje. Al pa če moreš kakšno omaro premaknit si hrbet poškoduješ, nein danke.

Zna biti dostikrat iverka težja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Zakaj tukaj omenjate smo dve "skrajnosti", iveral in masivo? Mediapan je vrhunski material za pohištvo.

Invictus ::

Kaj pa misliš, da je mediapan?!?! Iverka z drugim lepilom...

Zlepljeno žaganje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Osnove so iz iverke, fronte pa ponavadi iz mediapana. Vsaj v ikeji.

WhiteAngel ::

Glede kvalitete čez Ikeo nimam pripomb. Moti me edino dizajn. Sto odtenkov bele, sive, sivo-modre in sivo-rjave pač ni zame. Kar imam iz Ikeje je v glavnem belo (Hensvik, Stuva) in Poang v svetlem lesu. Drugo mi ne odgovarja.

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa misliš, da je mediapan?!?! Iverka z drugim lepilom...

Zlepljeno žaganje...


Gostota je neprimerno večja. Veliko kvalitetnejši material.

janezl ::

Jaz sem ravno prodal eno Billy/Besta kombinacijo za 1/3 cene. Starost: 20 let.
73 de Jani

PrimoZ_ ::

Problem vseh teh lepljenih zadev so lepila. Po mnenju zdravnika iz hemato-onko povsem neprimeren material za sobe kjer spijo novorojenčki in mali otroci do vsaj petega leta.

issak ::

Utk je izjavil:

In zdaj boš reku, da rabiš 41 omarico, in ne 40, in da te 3 centimetre razlike nisi imel kam stisnit? 76+41 je 117, 120 pa ne bi šlo not? No, če res ne bi, se boš slej ko prej izučil zakaj se ne dela pohištva na centimeter.


Mislim ja lahko bi bila 40 pa en centimeter luknje, ampak zakaj bi pustil luknjo, če imam 1cm širši predal? Pač, toliko je ostalo ko se je odštelo standardne mere - pečico, 60cm pulta ki gre v L... Stena je široka 257cm, 3 cm stene odštemat bi bilo bistveno težje kot narediti omarico 41cm. Ne vem zakaj bi me kaj izučilo, imam kuhinjo z izkoriščenim prostorom, kaj je tu slabega?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Utk ::

Če imaš 257, se da not kuhinjo široko 250 in imaš na vsaki strani 3 cm. Malo zračenja ne škodi.

Ganon ::

Utk je izjavil:

Če imaš 257, se da not kuhinjo široko 250 in imaš na vsaki strani 3 cm. Malo zračenja ne škodi.


Mene to preveč moti, mora biti vse v milimeter.

Utk ::

Omar se itak nikoli ne prilepi na steno. Madona.

;-) ::

Ikea je edini ponudnik pohištva ki vrjame v svojo kvaliteto - 25 let garancije ni pes, in ne komplicirajo. Vsi ostali ki ponujajo 10 let garancije in manj so pač podjetja, ki ne zaupajo v svoj produkt in ne vidim razloga zakaj bi sam vrjel če oni ne.

Kupim ikea kuhinjo, po 5 let vržem ven podarim družini ki si je ne more privoščit in še vedno bo imela več garancije kot da jim kdo podari novo stvar ali kupijo na kredit-pametno potrošništvo. Vsak ki reče da se kuhinje ne naveličaš po 5-10 letih pa si meče pesek v oči.

Shegevara ::

Jst še gate nosim dlje kot ti kuhnjo menjaš :))

5 let... Ja dobr, če se ti da, zakaj pa ne hahaha

tomaz- ::

Kar se tiče garancije, pa res velika pohvala IKEI. V Graz-u kupljeni dve pipi za kopalnico za mati - všeč so ji bile najbolj osnovne , najbolj cheap pipe, mislim, da sem dal takrat za dve cca 20-25€ . Po cca 4 letih je ena začela kapljat. Sem bolj " za hec" odmontiral vzel pipo s seboj ob obisku IKEE in so mi na info pultu brez česarkoli izdali dobropis. Nabavil novo pipo, enako kot prvo, obe delata. Za ta denar kar OK zadeva. Aja, 5 let imajo garancije najbolj osnovne cheap pipe

p.s.
brez česarkoli mislim na pregovarjanje, račun je bil vseeno potreben :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Utk ::

Medtem velekvalitetni Alples daje eno leto garancije (1) ob življenjski dobi 5 let:
https://dostava.hofer.si/medias/Garanci...

3p ::

Ikea je pač industrijsko, na količine narejeno pohištvo. S tem, da so plačali tudi oblikovalce, ki so pokradli ideje in načrt prilagodili masovni proizvodnji. In tudi preverili, da ne crkne po enem letu.
A ni žalostno, da ta med elitniki tako "podn masovna znamka za rajo" edina da na izdelke konkretno garancijo. Pa še precej prepričan si lahko, da jo boš imel kje uveljavljati čez leta.
Podobno kot je že nekdo napisal. Ne razumem tega romanja v Ikeo po neke "prčkarije", ampak ko sem nazadnje opremljal pa sem lep del zadev nabavil v Ikei. Takoj kupljeno, isti dan sestavljeno. Nobenih problemov. Izgled pač tak kot v polovici stanovanj, to je res, pa še to le deloma, ker skombiniraš po svoje in z rečmi kupljenimi drugje.
Kar se pa sestave tiče: lahko naročiš Ikeine mojstre, da ti zadevo sestavijo. Pri do zdaj nas sicer ne, kar pa se bo z odprtjem trgovine najbrž spremenilo.
««
6 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708664 (700) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209693 (1635) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349025 (5109) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346889 (5456) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227207 (24696) root987

Več podobnih tem