» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 15
»»

Vanadium ::

Gregor P je izjavil:

Mislim, da je IKEA kar sama posegla v to, da so zadeve začele hitreje premikati, ko je posegla v "večni spor" med gradbenimi inženirji in arhitekti.


Prosim če definiraš tale spor?

Lonsarg ::

Pri ikei predvsem ni izbire nobene, na stotine omaric razstavljenih ki se razlikujejo le po merah. Da v tej neizbiri najdes nekaj kar ti je vsec moras imeti sreco ali pa nic dati na okus.

Mr.G. ::

nejcek74

Kot sem rekel....šola dela čudeže.

Utk ::

Ceneno, ceneno, samo to znate ponavljat... Bi pa rad videl primer kar ni ceneno, pa ima nekdo doma in je funkcionalno. Če te je nekdo nategnil in ti prodal isto po dvojni ceni, ne pomeni, da je problem v ikei.
Potem si dajte še avto naredit po meri. Kako pa zgleda ko mizar dela kuhinjo po meri? A vam res naredi predalnik širok 72 cm? To je neumnost, tudi če dela mizar, (če je pameten) dela s standardnimi merami, da lahko kdaj kaj zamenjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zmajc ::

Ena stvar, ki je v ikei svetlobna leta pred praktično vsemi so razumna in preprosta navodila za sestavo elementov.

Ogromno krat ko sem komu pomagal sestavljat pohištvo kupljeno pri nas sem jokal od muk kako zanič na vodila za sestavo so in kako neintuitivno je narejeno to pohištvo.

Da o tem da je ogromno precenjenega pohištva na našem tržišču čanja shop drek sploh nebi.

matobeli ::

Lonsarg je izjavil:

Pri ikei predvsem ni izbire nobene, na stotine omaric razstavljenih ki se razlikujejo le po merah. Da v tej neizbiri najdes nekaj kar ti je vsec moras imeti sreco ali pa nic dati na okus.


Da nisi bil ti v Lesnini?

Ikea ima nekaj družin stilov ki so med seboj različni tako po merah, barvi, dizajnu in ceni. Znotraj družine pa imaš enake mere z drugimi frontami.
Kuhinje si pa vse delijo enake "omarice", ampak je kombinacij na koncu toliko kot lahko Lesnina ali lokalni mojster samo sanja.

Okus je sicer težko ocenjevati, je pa precej velika možnost da se nekdo s tako blesavo predpostavko kot "nič dat na okus", pač precenjuje. Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

Lonsarg ::

Ika ima načeloma 3 družine stilov in znotraj družine je vse eno in isto. Nobene sprememba dizajnov. Tore uboge 3 dizajni, lesnina jih ima vsaj desetine.

matobeli ::

Vsaj desetine, moraš bolj točno povedat koliko desetin je na voljo. Bi rekel da nekje ena desetina, če primerjamo z Ikeo. Če gledamo kaj je na zalogi pa je verjetno potrebno uporabiti stotine.

Lonsarg ::

Še enkrat Ikea ima zgolj 3 dizajne, nobena konkurenca jih nima tako malo.

Utk ::

Zame je en dizajn dovolj, če je pravi. Če jih je 9 od 10 groznih, ali pa kar vseh 10, mi nič ne pomaga jih 10.

matobeli ::

Lonsarg je izjavil:

Še enkrat Ikea ima zgolj 3 dizajne, nobena konkurenca jih nima tako malo.


Ne nima. Še družin dizajnov je več.
Fuck, Ikea ima več kot 3 popolnoma različne dizajne samo za kumarce gor odlagat.

Furbo ::

Lonsarg je izjavil:

Še enkrat Ikea ima zgolj 3 dizajne, nobena konkurenca jih nima tako malo.

Ja in potem hodiš mimo dolgočasnih neprebavljivih dizajnov, katerih namen je samo to, da te pripeljejo do ta pravih z višjo ceno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

Lonsarg je izjavil:

Ika ima načeloma 3 družine stilov in znotraj družine je vse eno in isto. Nobene sprememba dizajnov. Tore uboge 3 dizajni, lesnina jih ima vsaj desetine.

Česa ima 3 dizajne točno česar ima lesnina vec 😅

matobeli ::

Lesnina je super za zraven VAG grupe fuuul različnih dizajnov, modeli za vse ljudi, blabla.

Not.
Imajo kombi, golfa in eno limuzino.

Lonsarg ::

Dvakrat sem bil po 2-3 ure v Ikei, kar vidiš 5 minut in kar naslednje 2 uri je skoraj isto, kar štancajo iste stvari na miljon mestih razstavljene edina zanimiva reč je drugačne preproga in drugačne razporeditev sobe ne pa pohištvo ki je isto kot v prejšnem eksponatu. Niti 1 EUR nisem tam pustil. Tečen in razjarjen sem nato se vsedel v avto in se spet 2 uri pelal nazaj iz trgovine ki mi je pobrala en dan življenja in ni dala nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Bil si razjarjen ker nisi nič kupil? Pa saj si vedel da bo tako, je treba najprej "masivo" iz Lesnine amortizirat.

In to si naredil 2x?

Ti bi lahk sred Tokija spal pa te ne bi ukradli.

Lonsarg ::

Drugič je blo malo bolj mimogrede in je moja hotela iti notri. V lesnini, Dipu in podobnih sem večkrat na leto pa vsaj pridem skozi v 20 minutah in vidim več raznolikosti kot v Ikei kjer moraš hodit več kilometrov mimo samih podobnih zadev da prideš do izhoda.

Utk ::

Če itak ne misliš nič kupit, je dolgcajt, ja.

matobeli ::

Majo pa tud ves asortiman na netu objavljen, tam poklikaš, pogledaš zalogo in lokacijo izdelka v trgovini pa pičiš ven in not.

;-) ::

Poleg vsega si v 15min zmeces kuhinjo skupaj - bolje kot mojstri pri nas in sprintaš... Pri nas ti veselo zaračunajo storitev če želiš print in ti odbijejo od računa če kupiš-seljački posli

Furbo ::

Ker imajo opravka s seljačinami, ki potem z generiranim načrtom skačejo od enega do drugega lokalnega mizarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Furbo je izjavil:

Ker imajo opravka s seljačinami, ki potem z generiranim načrtom skačejo od enega do drugega lokalnega mizarja.

No, tu se pa motiš. Seljačine kupujemo kuhinje v ikei...

Kvinta ::

Al pa greš samo po načrte pol pa daš mizaru delat :))
A.C.A.B

johanblond ::

;-) je izjavil:

Poleg vsega si v 15min zmeces kuhinjo skupaj - bolje kot mojstri pri nas in sprintaš... Pri nas ti veselo zaračunajo storitev če želiš print in ti odbijejo od računa če kupiš-seljački posli

Mislim, da je bila Lesnina.
Se zanimava za kuhinjo, prodajalka vpraša, če naredi skico. Moja reče, ja seveda, začne prodajalka nekaj razlagat o plačilu in odbitku v primeru nakupa in moja odvrne, je že vredu, se ni treba matrat.
Moja potegne iz torbice izris celotne kuhinje iz Ikee in reče, saj so tudi vaši elementi standardne velikosti, bomo lahko osnovne elemente kar primerjali z mojo skico.
Po 1 minuti začne prodajalke neke svoje mere metat v program za primerjavo, nariše celo kuhinjo v njenem programu (ker so bili povezani s kodo elementov in cenami, ...). Na koncu se je moja branila, da ni potrebno printat njihovega izrisa, pa se prodajalka ni dala in je vseeno naprintala celotno kuhinjo (in to vse brezplačno).

lufthammer ::

Lonsarg je izjavil:

Še enkrat Ikea ima zgolj 3 dizajne, nobena konkurenca jih nima tako malo.

Ne govori na pamet:

Wohnzimmeraufbewahrung:

IKEA Wohnzimmer Serie, BILLY Serie, Bücherregal, grau
IKEA Wohnzimmer Serie, HEMNES Wohnzimmerserie, Vitrine, Bücherregal, Kommode, weiß
IKEA Wohnzimmer Serie, KALLAX Serie, Regal mit Einsätzen, weiß, schwarz
IKEA Wohnzimmer Serie, EKET Serie, Schrank, Kommode, weiß, blau, grau, orange
IKEA Wohnzimmer Serie, BESTA Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, BRIMNES Wohnzimmerserie
IKEA Wohnzimmer Serie, LIATORP Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, FJÄLLBO Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, STOCKHOLM Kollektion
IKEA Wohnzimmer Serie, LOMMARP Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, IVAR Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, PLATSA Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, LACK Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, VITTSJÖ Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, IKEA PS Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, TJENA Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, KUGGIS Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, SKUBB Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, KVARNVIK Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, SAMLA Serie
IKEA Wohnzimmer Serie, STUK Serie

Zakaj misliš, da je na parkirišču pred Ikeo v Celovcu vsak dan par kombijev slovenskih mizarjev? Ker se jim splača kupit npr kuhinjo in samo toliko predelat fronte, da jo lahko prodajo kot svoj izdelek...

LeQuack ::

Ikeina spletna trgovina že na ogled, nakup mogoč 25. februarja
https://deloindom.delo.si/bivanje/inter...

https://www.ikea.com/si/sl/cat/izdelki-...

Cene so gor, tisti ki velike kupujete v tujih Ikeah daj povejte kakšne so v primerjavi s Hrvaško ali Avstrijo?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Ganon ::

Sem opazil in že primerjal nekaj cen. Dvoje imam ogledano.

Artikel 1
Slovenija 63EUR
Avstrija 68EUR
Hrvaška 74EUR

Artikel 2
Slovenija 50EUR
Avstrija 45EUR
Hrvaška 53EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

LeQuack ::

A pa kakšni artikli manjkajo pri nas, ki so recimo na voljo v tujini?
Quack !

WizzardOfOZ ::

Ja. Nimajo vsega. Sva tudi že midva gledala par stvari.

Drgače pa imava midva kuhinjo iz ikee že 15 let in še sedaj vse dela tako kot mora, pa se vsak dan kuha v njej. Menjala sva pomivalni stroj in pipo. Pipa je začela puščat (katera nova pa še zdrži več kot 10 let), pomivalni stroj je pa odpovedal poslušnost po 13 letih. hladilnik skrinja, pečica, plata - to je še vse v vrhunski formi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

aborko ::

Za kuhinjske elemente imajo zelo solidne cene, kar sem gledal je kr 20-30 cenejše kot v At. Kuhinjski aparati pa imajo isto ceno...

Hawker ::

Ikea ima poceni robo, razlika v ceni je na račun slabe kvalitete. Tisti, ki bo vsaj malo dal na sebe in želel kupiti kvaliteto in dizajn se bo odpeljal do Lesnine ali Rutarja, kjer je največ izbire.

Groot ::

Hawker je izjavil:

Ikea ima poceni robo, razlika v ceni je na račun slabe kvalitete. Tisti, ki bo vsaj malo dal na sebe in želel kupiti kvaliteto in dizajn se bo odpeljal do Lesnine ali Rutarja, kjer je največ izbire.


Just hahahahahahaha. Ko bi vsaj dal res neko smiselno primerjavo, bi človek dejansko še sprejel. Primerjava z Lesnino in Rutarjem pa ni ravno vredna komentarja. Razen če ti podobna roba za 3x denarja in 5x daljše čakanje predstavlja kvaliteto.

lotar123 ::

Groot je izjavil:

Hawker je izjavil:

Ikea ima poceni robo, razlika v ceni je na račun slabe kvalitete. Tisti, ki bo vsaj malo dal na sebe in želel kupiti kvaliteto in dizajn se bo odpeljal do Lesnine ali Rutarja, kjer je največ izbire.


Just hahahahahahaha. Ko bi vsaj dal res neko smiselno primerjavo, bi človek dejansko še sprejel. Primerjava z Lesnino in Rutarjem pa ni ravno vredna komentarja. Razen če ti podobna roba za 3x denarja in 5x daljše čakanje predstavlja kvaliteto.


Si me prehitel :)

matobeli ::

Mislim da sta ravno malo nahranil trola.

showsover ::

En znanec je dal naredit kuhinjo, pač po meri, ker je potrebno. In ja, je prišla več kot v ikei kos po kos, ampak ne ful več, mogoče samo dvakratnik ikeine cene.

matobeli ::

Pa zih je dal not Blum vodila in pante, ker so bistveno boljše kvalitete kot ikejina vodila.
/s

Hawker ::

Groot je izjavil:

Hawker je izjavil:

Ikea ima poceni robo, razlika v ceni je na račun slabe kvalitete. Tisti, ki bo vsaj malo dal na sebe in želel kupiti kvaliteto in dizajn se bo odpeljal do Lesnine ali Rutarja, kjer je največ izbire.


Just hahahahahahaha. Ko bi vsaj dal res neko smiselno primerjavo, bi človek dejansko še sprejel. Primerjava z Lesnino in Rutarjem pa ni ravno vredna komentarja. Razen če ti podobna roba za 3x denarja in 5x daljše čakanje predstavlja kvaliteto.


je tudi 5 x več denarja ampak vsaj zgleda in drži, za Ikeo in njihovo pohištvo iz "papirja" pa to ne moremo trditi. Razen če ti se ljubi na 2 ali 3 leta menjavati pohištvo. Zato se tudi splača počakati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

darkolord ::

Zato imajo tisti za 5x več denarja 2 leti garancije, Ikea pa 25 let.

lotar123 ::

matobeli je izjavil:

Pa zih je dal not Blum vodila in pante, ker so bistveno boljše kvalitete kot ikejina vodila.
/s

Moja 10 let stara kuhinja iz ikeje ima Blum vodila in pante, tako da ne vem kaj hočeš povedati.

Ups pozabi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

Gejspodar ::



Izgleda so Lesnina in Rutar, mogoče tudi pohištvo.si mobilizirali svojo "Trstenjakovo."

showsover ::

Jaz tega vašega sarkazma nič ne razumem tule. Kakšna blum vodila, kje to vidiš? Tule samo piše, da jih je Merkelca osebno iz ene telesne odprtine potegnila, drugega pa nič.

Hawker ::

darkolord je izjavil:

Zato imajo tisti za 5x več denarja 2 leti garancije, Ikea pa 25 let.



Pri Ikei v 25 letih boš šel 7x menjavati fronte in vodila, Lesnina ali Rutar npr DanKuchen ali Nobilia kupiš enkrat in je mir. Sreča za vas IKEA fane, da so rezervni deli zdaj relativno blizu 😁

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: </head> ()

matobeli ::

Če že kupuješ kuhno vzameš orenk od Dan Kuchen, njihova garancija je da jo boš mel vsaj 10let!
ker prej puf ne bo odplačan...

pa še strokovno usposobljeno osebje ti pride mal poservisirat in popraskat fronte vsakih 5let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

showsover ::

Pa pismo mi nismo iz istega planeta, jaz vas res ne razumem čisto nič. Saj pa so prišli original tišlarji namontirat. Pa navaden človek se poškoduje poleg, če bi moral sestaviti vse tisto pa na vaservago in to, pa tiste šravfe in to.. Aja, shit, pa menda je bil nek fajn izgledajoč popust, pa saj to je stalnica za kuhinje, a ni, moraš imet kar nesrečo, da ga nisi deležen. Saj so dobili ekstra napitnino. Mislim, res ne vem, a se norčujete ali ne razumete situacije ali pa je ne razumem jaz. Še kuhinjo so dali kot modelno samo pi*de švabske nam niso nič plačale za to.

Hawker ::

Gejspodar je izjavil:



Izgleda so Lesnina in Rutar, mogoče tudi pohištvo.si mobilizirali svojo "Trstenjakovo."


mogoce mislis na Ikea brigado, ki tukaj na forumu hvali kvaliteten les iz papirja. Moj namen registracije je bil da prisparam kaksen euro naivnezem, ki berejo slavospeve o Ikei, ker sem se ze sam opekel z Ikeinim pohistvom, ki ni vredeno centa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Invictus ::

Seveda, slovenski mizarji pa delajo poceni kuhinje iz masive. Ne me zafrkavat...

Ikea dela tudi masivne kuhinje, samo to ni pol jurja, ampak prej 12-13...

Dan Kuchen je bolj hec, monterji pa nesposobne svinje, ki ti uničijo pol bajte. Ali kaka druga firma... Ta monterska mladež hodi potem po stanovanju v največjih bulerjih ali gojzarjih, noter pa cel kup kamnov. Bog ne daj, da bi dali gor copate, ali vsaj mehkejše čevlje. Tudi poleti ne...

Ko jim kaj rečeš, se ti pa popokajo in pustijo vse nastlano. Kaj šele, da bi kdo pospravil za sabo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Oj stari (joj, saj nisi star, mlad si, mlad, 20 in nekaj), za pol jurja pa ne menda res ne dobiš drugega kot najbolj navaden poceni serijski pomivalec :-)

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Invictus je izjavil:

Ko jim kaj rečeš, se ti pa popokajo in pustijo vse nastlano. Kaj šele, da bi kdo pospravil za sabo...

Heh prav ti je, če si tako prijazen kot tule na forumu ni čudno.
Ko sem imel jaz delavce pri bajti sem jim nosil vodo, jim pomagal nositi cegle, ti pa vpiješ na uboge delavčke. Smo različni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Utk ::

Zgleda da vas je strah, a, sej prav. Ne vem kater vosu bi šel po kuhinjo v Rutar ali Lesnino, če ima ikeo zraven, kjer izbereš, naložiš in odpelješ. Ne vem kaj je tu za filozofirat. Vodila so blum, frone stanejo od-do, osnove so pa tako povsod enake. Če bi delal reklamo za masivo, ajde, ampak ti bi rad prodajal Rutarja. Ne me jebat...

aborko ::

Tele naše trgovine z low end šrotom bodo propadle. Dam jim tam 2-3 leta. Bi jih najraje šortal, ker je zadeva 99,9% ziher :)
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110118 (225) miha98
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708785 (821) Utk
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349042 (5126) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346907 (5474) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227263 (24752) root987

Več podobnih tem