» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
7 / 15
»»

lexy23_ ::

Invictus je izjavil:

Seveda, slovenski mizarji pa delajo poceni kuhinje iz masive. Ne me zafrkavat...

Ikea dela tudi masivne kuhinje, samo to ni pol jurja, ampak prej 12-13...

Dan Kuchen je bolj hec, monterji pa nesposobne svinje, ki ti uničijo pol bajte. Ali kaka druga firma... Ta monterska mladež hodi potem po stanovanju v največjih bulerjih ali gojzarjih, noter pa cel kup kamnov. Bog ne daj, da bi dali gor copate, ali vsaj mehkejše čevlje. Tudi poleti ne...

Ko jim kaj rečeš, se ti pa popokajo in pustijo vse nastlano. Kaj šele, da bi kdo pospravil za sabo...


Jaz imam DanKuchen, monter je bil super in po dveh letih nimam še nobene pripombe. Res pa je da kartone vržejo na en kup in ga pustijo, vendar zame to ni bil problem ker imam zbirni center blizu.

Drugo pohištvo pa je mix, nekaj je masive in nekaj je žal iz lesnine. Napačni šravfi, police za celih 5kg, kavč za jurja že počasi razpada... Tako da od zdaj naprej samo ikea, ali pa mizar če finance dovoljujejo.


Tisti ki že imate izkušnje z ikeo, kaj je "must buy" pri njih? Recimo tole https://www.ikea.com/si/sl/p/bevara-spo... sem kupil na amazonu in je odlično.

Ganon ::

Če želite res kvalitetno sedežno garnituro, priporočam Žakelj. Je pa višji cenovni razred, ampak kvaliteta je 1A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

TehDucky ::

Zakaj pa ne custom sedežne? Jaz sem vzel pri tapetništvu Snedec iz Cerkelj. Ima kar gužvo, spletne strani niti ne posodablja, ker ima toliko naročil. Čakal sem cca 2 meseca, ampak je bila za iz boljše mikrofibre in cca 5m tekočih metrov ter večji tabure slabih 2000 eur. Sem imel možnost videt njegovo sedežno cca 8 let po obnovi pa je bila kot nova.

Pohištvo pa sem naročil vse custom pri domačem mizarju (tast).

Hkrati sva se z ženo veselila Ikee, ker imajo veliko prčkarij, kjer jih druge niti nimajo, ali pa posode Ikea365 in ostale so top.

PrimoZ_ ::

3p je izjavil:

Ikea je pač industrijsko, na količine narejeno pohištvo. S tem, da so plačali tudi oblikovalce, ki so pokradli ideje in načrt prilagodili masovni proizvodnji. In tudi preverili, da ne crkne po enem letu.
A ni žalostno, da ta med elitniki tako "podn masovna znamka za rajo" edina da na izdelke konkretno garancijo. Pa še precej prepričan si lahko, da jo boš imel kje uveljavljati čez leta.
Podobno kot je že nekdo napisal. Ne razumem tega romanja v Ikeo po neke "prčkarije", ampak ko sem nazadnje opremljal pa sem lep del zadev nabavil v Ikei. Takoj kupljeno, isti dan sestavljeno. Nobenih problemov. Izgled pač tak kot v polovici stanovanj, to je res, pa še to le deloma, ker skombiniraš po svoje in z rečmi kupljenimi drugje.
Kar se pa sestave tiče: lahko naročiš Ikeine mojstre, da ti zadevo sestavijo. Pri do zdaj nas sicer ne, kar pa se bo z odprtjem trgovine najbrž spremenilo.


Glej tudi na profesionalni stroj dobiš 2 leti garancije, ker proizvajalec ve da ga boš gonil do onemoglosti in stvar ni tako poceni, da garancije ne bi uveljavljal.
Poceni roba pa zlahka dajo 5 let garancije, ker vedo da bo 99% časa nabirala samo prah in je tako cenena, da se večini sploh garancije ne bo dalo uveljavljat.

Pa ne mislim da je zdej ikea cenena roba lesnina pa premium. Je oboje potrošna roba.
Sam garancija ima zadaj drugačno računico, kot pa si kdo tu predstavlja ;) Je pa vseeno lepa gesta Ikeje, več garancije je vseeno bolše za potrošnika.

;-) ::

Ganon je izjavil:

Če želite res kvalitetno sedežno garnituro, priporočam Žakelj. Je pa višji cenovni razred, ampak kvaliteta je 1A.

Koliko garancije? Sedezno menjamo na tri leta ponavadi vzamemo kaksen mormax nato se navelicamo vrzemo na kombi in na kosovne, po 5/6 globinskem ciscenju se itak blago raztegne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Akira_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Problem vseh teh lepljenih zadev so lepila. Po mnenju zdravnika iz hemato-onko povsem neprimeren material za sobe kjer spijo novorojenčki in mali otroci do vsaj petega leta.


Temu se posveča premalo pozornosti, število primerov levkemije med otroci pa raste.
Važno da je poceni to vse kar šteje.

V otroško sobo daš samo les, oljeno ali kaj podobnega. Brez lepil, brez lakov...
Verjamem, da bom deležna posmeha ampak se smeh neha ko začneš hodit okoli hemato oddelka v pediatrični.

matobeli ::

Glede na moderne standarde uporabe topil se sprašujem kako hudiča so boomerji sploh preživeli otroštvo. Iverke so ble v razmahu, plastike tudi, salonitke so praktično za zajtrk grizljali...

Ganon ::

;-) je izjavil:

Ganon je izjavil:

Če želite res kvalitetno sedežno garnituro, priporočam Žakelj. Je pa višji cenovni razred, ampak kvaliteta je 1A.

Koliko garancije? Sedezno menjamo na tri leta ponavadi vzamemo kaksen mormax nato se navelicamo vrzemo na kombi in na kosovne, po 5/6 globinskem ciscenju se itak blago raztegne.


Ne me držati za besedo, ampak mislim, da je 5 let. Mati jo ima že vrsto let in je kot nova. Jaz imam Toscano z Aquaclean tekstilom in jo tudi lahko pohvalim. Že na pogled prepriča.

;-) ::

Pa pucate to kaj ? Jaz še nisem videl 5 let stare sedežne garniture ki se čisti kot nove, isto kot sedeža od avta ne.

Ganon ::

Tekstil je res trpežen in hvaležen za vzdrževanje, sploh tisti z Aquaclean obdelavo. Pravijo, da vgrajujejo najboljše materiale in glede na izkušnje jim verjamem.

uvodV?? ::

Ganon je izjavil:

Tekstil je res trpežen in hvaležen za vzdrževanje, sploh tisti z Aquaclean obdelavo. Pravijo, da vgrajujejo najboljše materiale in glede na izkušnje jim verjamem.


Sem sam kupoval pred časom, pri vseh specializiranih trgovinah za kavče uporabljajo bolj ali manj enake tkanine, celo enake “knjige” s primerki imajo. Pri enem sem jih o tem povprašal in so rekli, da ni neke znanosti ter da itak vsi uvažajo od istih proizvajalcev. Tako da razlike so bolj v designu (Žakelj ima res lepe), vzmetenju in sami kvaliteti izdelave.

Večinoma pa se te kavče kupuje za 15+ let. Po kakšnih 10ih letih se jih morda preobleče. Skratka ni primerljivo z kavčem iz momaxa za 3 leta.

LeQuack ::

Ampak posteljni okvirju iz Ikea pa vsi zgledajo kot da so ali iz 18 stoletja nekje iz bordela, ali a iz Dipota za 20€. Nobenega modernega dizajna sploh. Niso še slišali o zaobljenih robovih in podobnem.
Quack !

matobeli ::

Zaobljeni robovi so za stare mame, da se ne butnejo.

Ne, sej maš prav, postle res zgledajo vse bolj ali manj iste.

Sicer, če imaš čas v spalnici opazovat postlo, pol delaš nekaj narobe ;)

gusto ::

LeQuack je izjavil:

Ampak posteljni okvirju iz Ikea pa vsi zgledajo kot da so ali iz 18 stoletja nekje iz bordela, ali a iz Dipota za 20€. Nobenega modernega dizajna sploh. Niso še slišali o zaobljenih robovih in podobnem.


https://www.ikea.com/gb/en/p/askvoll-be...

Jaz imam to in mi je všeč. Pa tudi curved je malo na robovih. :)
Have you tried turning it off and on again?

jopar ::

Se ve, bodo mogoče kakšni otvoritveni popusti? Pri PAX omari za 1.500 EUR bi se nekaj poznalo :)

Invictus ::

Ikea ima pač preprosto, minimalistične designe. Skandinavsko kalvinistična skromnost/varčnost bi se lahko temu reklo.

Na drugi strani so pa preprosti za sestavljanje, z dobrimi navodili. Tukaj jih ne doseže nihče.

Se pa zna zgoditi, da ne najdeš tam nič zase. Sam sem za hčerko hotel posteljo širine 120cm, spodaj predale, pa je nimajo.

Naročil neko poljsko, za to ceno ni slaba. Skuapj s pisalno mizo. Žal nimam delavnice, da bi jo naredil sam. Naslednjič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

matobeli je izjavil:

Zaobljeni robovi so za stare mame, da se ne butnejo.;)
Ti se kar hecaj, tile robovi so izjemno nevarni ... saj zato ti pa prodajajo tisto plastično zaščito poleg ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

Ikea ima pač preprosto, minimalistične designe. Skandinavsko kalvinistična skromnost/varčnost bi se lahko temu reklo.

Na drugi strani so pa preprosti za sestavljanje, z dobrimi navodili. Tukaj jih ne doseže nihče.

Se pa zna zgoditi, da ne najdeš tam nič zase. Sam sem za hčerko hotel posteljo širine 120cm, spodaj predale, pa je nimajo.

Naročil neko poljsko, za to ceno ni slaba. Skuapj s pisalno mizo. Žal nimam delavnice, da bi jo naredil sam. Naslednjič...

Ikea, JYSK, .. povečini kar ni kitajskega je narejena na Poljskem.

matobeli ::

Ali v bolgariji ali romuniji ali v italiji ali ...

Slovenija pač nima dovolj velike proizvodnje da bi sploh lahko konkurirala.

Verjetno ikea ponuca vso iverko ki jo proizvedemo letno v enem dnevu.

Zimonem ::

matobeli je izjavil:

Ali v bolgariji ali romuniji ali v italiji ali ...

Slovenija pač nima dovolj velike proizvodnje da bi sploh lahko konkurirala.

Verjetno ikea ponuca vso iverko ki jo proizvedemo letno v enem dnevu.

Bo kar poljska https://www.google.com/amp/s/www.archit...

matobeli ::

Lej, pospološil si da jisk in ikeja delata vse ali na kitajskem ali poljskem.

Iverka je poljska, kozarci romunski, plastika je kitajska, nekej drugega iz iz italije, baterije iz japonske...

Invictus ::

Določen les v Ikei je tudi slovenski.

Naši mizarji tudi zanje delajo, dokler jih Ikea ne stisne za cene.

So zelo prilagodljivi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Profiles dela lesene zatiče za spajati fronte (če ni največji ali drugi največji proizvajalec v Evropi). Jera mix pohištvo. Celo Meblo Jogi je prodajal svoje izdelke. Za Brest nisem gotov ali še dobavljajo.

Cene lahko zbijaš, ampak nekje je meja. Sem že kupil Poljsko pohištvo pa Ikea ceni v Lesnini. Pa je tak krš da glava boli. Čakal 2 meseca, potem pa še ogledalo odpade iz fronte, luknje za vijake sploh niso bile povrtane... So pa dimenzije padle v prostor za vgradno omaro.

Hawker ::

gusto je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ampak posteljni okvirju iz Ikea pa vsi zgledajo kot da so ali iz 18 stoletja nekje iz bordela, ali a iz Dipota za 20€. Nobenega modernega dizajna sploh. Niso še slišali o zaobljenih robovih in podobnem.


https://www.ikea.com/gb/en/p/askvoll-be...

Jaz imam to in mi je všeč. Pa tudi curved je malo na robovih. :)



se že na sliki vidi da gre za zelo kvalitetno obdelavo lesa. Lak odličen, cena odlična. Bo držalo 20 let ... Lesnina se skrije, tam plačaš 5 x več za popolnoma enako kvaliteto.🙄

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Bwaze6 ::

Včasih je imela Ikea posamezne linije res dolgo. V zadnjem desetletju pa se mi zdi, da marsikaj ukinejo, še preden sploh dobro pride v trgovine.

Sam sem kupil nočno omarico in omaro iz lepljenega borovega lesa Nornas, je super za gramofon in vinilke:



Omara je 3/4 polna... Ampak če bi npr. želel kupiti novo in jo postaviti zraven, se lahko obrišem pod nosom - linijo so ukinili kmalu po tem, ko je prišla ven. Ne zaradi nezanimanja, pač pa zaradi težav z zagotavljanjem "trajnostnega izkoriščanja lesa".

LeQuack ::

Prvi pogled v ljubljansko Ikeo
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Baje se boš moral rezervirati za vstop?
Quack !

Ganon ::

Zakaj baje, če lepo piše, da boš moral. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Mike_Rotch ::

Invictus je izjavil:

Ikea je super, ker imajo produkte po 10 let.

Če imaš stanovanje/hišo, ki paše njenim merah super. Drugače to drugega kot mizar ne preostane. Cene so pa tam, tam...


Jaz imam IKEA kuhinjo "vpasano" v izvenserijski prostor (pa ne samo kuhinjo, tudi omarica v kopalnici je predelana, namesto original pulta sem dal samostoječi umivalnik in pult iz granita gor itd).

Kar se tiče kvalitete po 3 letih nimam pripomb. Masivne kuhinje so tako ali tako malo vprašljive. Masivnih korpusov v resnici še nisem videl. Fronte pa zaradi sprememb v vlagin in temperaturi rade pokajo. Korpusi iz iverke in barvan MDF je klasika tudi pri high end kuhinjah po meri.

Sicer pa, jaz sem vzel v IKEI korpuse in fronte. Par omaric sem sam odrezal po meri, da pašejo v kot in zaključil z letvicami. Otok sem sestavil iz omaric in ga postavil na custom podnožje, da sem ujel višino in ga privijačil v tla. Pult je pa custom made iz 40mm debelega masivnega hrasta, oljen.

Kar hočem rečt je, IKEA ni nujno top kvaliteta, ni pa nujno crap, po mojih izkušnjah nekje na ravni teh mizarjev, ki delajo pohištvo po meri. Pa z malo orodja in volje se da lepo prilagodit in naredit custom zadeve.

WizzardOfOZ ::

se čisto strinjam s tem. lahko pa rečem da je vse ostalo nizkocenovno v sloveniji crap (momax, lesnina, rutar,...)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Taip4n ::

LeQuack je izjavil:

Prvi pogled v ljubljansko Ikeo
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Najs. Čisto drugače kot vsaka druga IKEA. Slike so top razen slike 33 (desni del) :D

Ko sem iskal kuhinjo so bile pri nas okvirne ponudbe okoli 5k€. Gorenje, Alples, lesnina itd. in pa manj različnih elementov. V Ikei je bilo cca. 2k€.
Me ne prepričajo, da imajo za 3k€ boljši material. Montirali smo sicer sami, pult je uredil mizar ampak vseeno. Sem pa videl tudi že 2 krat premontirano kuhinjo iz Ikeje in je še čisto ok.

Magic1 ::

Pri Ikei imajo verjetno cene, kot so. Drugi pri nas mučkajo na veliko z raznimi popusti. GA, Lesnina in rutar imajo -XX% popusta, potem pa še dodatno do -20% parkrat v letu. Dankuchen ima gratis omare za vgradne elemente,.. Ko se malo poglobiš v cene, je hitro vse podobno. So pa določini elementi zelo dragi(ledvičke, izvlečni).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Taip4n ::

Ja, sem opazil ja. Pri nas je vedno vsaj 40% popusta. In potem prideš v štacuno in reče gospod 8k€. Ampak imamo 50% popusta in vsi veseli kot žarnica :)

kuglvinkl ::

Mike_Rotch je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ikea je super, ker imajo produkte po 10 let.

Če imaš stanovanje/hišo, ki paše njenim merah super. Drugače to drugega kot mizar ne preostane. Cene so pa tam, tam...


Jaz imam IKEA kuhinjo "vpasano" v izvenserijski prostor (pa ne samo kuhinjo, tudi omarica v kopalnici je predelana, namesto original pulta sem dal samostoječi umivalnik in pult iz granita gor itd).

Kar se tiče kvalitete po 3 letih nimam pripomb. Masivne kuhinje so tako ali tako malo vprašljive. Masivnih korpusov v resnici še nisem videl. Fronte pa zaradi sprememb v vlagin in temperaturi rade pokajo. Korpusi iz iverke in barvan MDF je klasika tudi pri high end kuhinjah po meri.

Sicer pa, jaz sem vzel v IKEI korpuse in fronte. Par omaric sem sam odrezal po meri, da pašejo v kot in zaključil z letvicami. Otok sem sestavil iz omaric in ga postavil na custom podnožje, da sem ujel višino in ga privijačil v tla. Pult je pa custom made iz 40mm debelega masivnega hrasta, oljen.

Kar hočem rečt je, IKEA ni nujno top kvaliteta, ni pa nujno crap, po mojih izkušnjah nekje na ravni teh mizarjev, ki delajo pohištvo po meri. Pa z malo orodja in volje se da lepo prilagodit in naredit custom zadeve.


Btw, oljen pult? A se ga upas zmocit? :)
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Jaz mam tud masivo oljen pult (iz ikeje). Nikol več nazaj na plastiko, pa magar če zdrži sam 10let. Voda ni krize, fajn pa je da ne ostaja stalno na istem mestu.

Filing ko z rokam delaš na lesu je kar precej dober:)

Aja, pa vroče zadeve lahko direkt gor daš.

darkolord ::

kuglvinkl je izjavil:

Btw, oljen pult? A se ga upas zmocit? :)
Itak. Sploh če je kakšno boljše olje, ki ima še (naravni) vosek, potem res dobro zaseala.

Mike_Rotch ::

Btw, oljen pult? A se ga upas zmocit? :)


V resnici ni oljen no, ampak premazan z Osmo Top Oil, ki je mešanica olja in voska. Na začetku sem premazal po navodilih (par slojev), zdaj pa enkrat letno samo obnovim premaz z enim slojem.

Zaenkrat ni problemov, tudi zraven korita, ko voda šprica po pultu ni madežev. Na otoku imam večjo površino kjer direktno na pultu mesim testo za pico, jajčne testenine itd.

Ultrapasi in laminati so sicer vseeno manj občutljivi (razen na mehanske poškodbe) ampak masiva ni tako občutljiva, kot nekateri radi strašijo.

jojw ::

Zakaj ne?

GregiB ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kar hočem rečt je, IKEA ni nujno top kvaliteta, ni pa nujno crap, po mojih izkušnjah nekje na ravni teh mizarjev, ki delajo pohištvo po meri. Pa z malo orodja in volje se da lepo prilagodit in naredit custom zadeve.


IKEA kuhno kupil v Villeseju, z namenom, da če nama ne bo všeč, menjava komplet ali samo fronte vsake 3-5 let, pult na 5 let (lesen, oljen). teče 10 leto, nič še nisva menjala, brez kakršnihkoli težav. Pult dihta ob letnem vzdrževanju, vsi ležaji in gibni deli so bp, ni deformacij. Zelo zadovoljen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

se čisto strinjam s tem. lahko pa rečem da je vse ostalo nizkocenovno v sloveniji crap (momax, lesnina, rutar,...)

Mislim, da so praktično čisto vse lesne trgovine v Sloveniji crap ;).

Cene so navite, dobavni roki skrivnost, plačilo pa 100% avans...

Čisto vseeno je, če daš delat mizarju... Zna biti celo ceneje.

Mike_Rotch je izjavil:


Ultrapasi in laminati so sicer vseeno manj občutljivi (razen na mehanske poškodbe) ampak masiva ni tako občutljiva, kot nekateri radi strašijo.

Sam bom naslednjič na pult dal kar ploščice... Sedaj ko so dimenzije 60x60 dostopne, je to ravno prav.

Bi dal granitni pult, pa je cena x5, poleg tega podraži celotno kuhinjo, ker morajo biti elementi močnejši, da prenesejo težo pulta. Problem so pa tudi odprtine, kjer trdnost pulta pade. Mi je mizar razlagal, da jih je par počilo ravno tam, kjer so imeli štedilnik in ni bilo dovolj mase. Alternative je še ta kerok, ampak to ga pa vlivaš na mestu :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Bi dal granitni pult, pa je cena x5, poleg tega podraži celotno kuhinjo, ker morajo biti elementi močnejši, da prenesejo težo pulta. Problem so pa tudi odprtine, kjer trdnost pulta pade. Mi je mizar razlagal, da jih je par počilo ravno tam, kjer so imeli štedilnik in ni bilo dovolj mase. Alternative je še ta kerok, ampak to ga pa vlivaš na mestu :).


Tehnični kamen je vrhunska zadeva. Jaz imam Dekton za pult in oblogo stene, ne vidim ene same pomanjkljivosti.

korenje3 ::

Ikea ima več ali manj cel delovni proces avtomatiziran. Avtomatizirano se režejo in lepijo iverne plošče. Praktično od rezana do pakiranja je skoraj vse avtomatizirano.
Zato so toliko poceni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zimonem ::

korenje3 je izjavil:

Ikea ima več ali manj cel delovni proces avtomatiziran. Avtomatizirano se režejo in lepijo iverne plošče. Praktično od rezana do pakiranja je skoraj vse avtomatizirano.
Zato so toliko poceni.

Ikeja sploh ne proizvaja pohištvo zgolj preprodaja.

LeQuack ::

A je roba za Balkan narejeno isto ali so spet kakšne fore da imajo Švedi in Nemci boljše?
Quack !

fikus_ ::

Mislim, da je roba enaka, mogoče samo manjša izbira.

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

A je roba za Balkan narejeno isto ali so spet kakšne fore da imajo Švedi in Nemci boljše?


Zakaj bi hodil na Balkan, če jo imaš v Ljubljani? Razlik v kvaliteti drugače ni.

Comandante ::

LeQuack je izjavil:

A je roba za Balkan narejeno isto ali so spet kakšne fore da imajo Švedi in Nemci boljše?

Roba prihaja za vse iz Poljske.

Bil sem v enem izmed teh proizvodnih obratov, noter je postrojenje dimenzij cca 100x200 metrov. Na eni strani pripeljejo palete surovih plosc (iverke) in laminatov, na drugi strani se pripeljejo ven vsakih 30 s v kartone zapakirane omare. Celotna proizvodnja zajema 7 ljudi, vecinoma vzdrzevalcev. Fascinantno.

Mike_Rotch ::

Zimonem je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ikea ima več ali manj cel delovni proces avtomatiziran. Avtomatizirano se režejo in lepijo iverne plošče. Praktično od rezana do pakiranja je skoraj vse avtomatizirano.
Zato so toliko poceni.

Ikeja sploh ne proizvaja pohištvo zgolj preprodaja.


To je tako, kot bi rekel, da Microsoft v resnici ne proizvaja Xboxa ampak ga samo preprodaja. Tovarne kjer se izdelki proizvajajo večinoma niso v njihovi lasti, ampak to ne pomeni, da niso proizvajalci.

GregiB ::

Comandante je izjavil:

Roba prihaja za vse iz Poljske.


No ja, Polska ogromno dostavlja IKEI, a daleč od vsega. Tudi v rodni grüdi imamo veliko podjetij, ki zalagajo Ikea-o.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zimonem je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ikea ima več ali manj cel delovni proces avtomatiziran. Avtomatizirano se režejo in lepijo iverne plošče. Praktično od rezana do pakiranja je skoraj vse avtomatizirano.
Zato so toliko poceni.

Ikeja sploh ne proizvaja pohištvo zgolj preprodaja.


To je tako, kot bi rekel, da Microsoft v resnici ne proizvaja Xboxa ampak ga samo preprodaja. Tovarne kjer se izdelki proizvajajo večinoma niso v njihovi lasti, ampak to ne pomeni, da niso proizvajalci.

Ms ima svoj sistem in design xboxa. Ikejini dizajnu so pa bolj ali manj kopije. In niso poceni. Mimo tega je ms zelo slabo prisoten v segmentu končne prodaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mike_Rotch ::

Ikejini dizajnu so pa bolj ali manj kopije


Sicer se motiš, ampak tudi, če se ne bi, to ne pomeni, da IKEA ni proizvajalec.
««
7 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708675 (711) Utk
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1209734 (1676) floyd1
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349028 (5112) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346892 (5459) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227215 (24704) root987

Več podobnih tem