» »

Izumiranje naroda

Izumiranje naroda

Temo vidijo: vsi
1
2
»

jype ::

Groot je izjavil:

Skratka mislim, da že druge ideje same odgovorijo glede smeri razmišljanja.
No, saj glede teh električnih in hibridnih vozil ima kar prav, le najvišjo vrednost bi jaz postavil na 30 evrov, ne pa tisočkrat previsoko.

dronyx ::

jype je izjavil:

Narod ni prav nič razpuščen, zgolj kriteriji za sprejetje so posodobljeni: Slovenec je po pravilni definiciji vsak človek, ki goji slovensko kulturo.

No sedaj nas pa prosim razsvetli kako se pravilno "goji slovensko kulturo"?

Redno zalivanje, odstranjevanje plevela, gnojenje z naravnimi gnojili? Kakšna je definicija "gojiti slovensko kulturo", da me sprejmete za Slovenca? Moram hoditi na koncerte Magnifica, biti član lokalne folklorne skupine, enkrat na leto lesti na Triglav? Igrati harmoniko in ljubiti potico?

Slovenski narod ne izumira. Slovenski narod je mrtev!

Poldi112 ::

Kolega, rimljani nas niso zjebali, francozi nas niso zjebali, švabi nas niso zjebali, a zdaj nas bo pa nataliteta zradirala? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

dronyx je izjavil:

No sedaj nas pa prosim razsvetli kako se pravilno "goji slovensko kulturo"?
Ni težko.

dronyx je izjavil:

da me sprejmete za Slovenca?
Ti si že naš, ker jamraš!

dronyx je izjavil:

Moram hoditi na koncerte Magnifica, biti član lokalne folklorne skupine, enkrat na leto lesti na Triglav? Igrati harmoniko in ljubiti potico?
Vse to lahko pomaga.

dronyx je izjavil:

Slovenski narod ne izumira. Slovenski narod je mrtev!
Domači izdajalci ste znani po takem odnosu, drugi pa...

PrimoZ_ ::

dronyx je izjavil:

jype je izjavil:

Narod ni prav nič razpuščen, zgolj kriteriji za sprejetje so posodobljeni: Slovenec je po pravilni definiciji vsak človek, ki goji slovensko kulturo.

No sedaj nas pa prosim razsvetli kako se pravilno "goji slovensko kulturo"?

Redno zalivanje, odstranjevanje plevela, gnojenje z naravnimi gnojili? Kakšna je definicija "gojiti slovensko kulturo", da me sprejmete za Slovenca? Moram hoditi na koncerte Magnifica, biti član lokalne folklorne skupine, enkrat na leto lesti na Triglav? Igrati harmoniko in ljubiti potico?

Slovenski narod ne izumira. Slovenski narod je mrtev!


Najman vse to, sicer te brž naženemo ... >:D

EDIT: Pa na gasilske veselice morš hodet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

dronyx ::

Mi se moramo obvezno ločit na dva naroda. Ne vidim druge perspektive. Potem bo pa hudo...

PrimoZ_ ::

dronyx je izjavil:

Mi se moramo obvezno ločit na dva naroda. Ne vidim druge perspektive. Potem bo pa hudo...


In katera dva naroda naj bi bila to ?
In seveda zakaj bi se morali ločevati sploh ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

kuglvinkl ::

Ta pravi pa ta napačni :)
Your focus determines your reallity

bluefish ::

Ni kaj, nostalgija ga daje po svastiki.

dronyx ::

PrimoZ_ je izjavil:

In seveda zakaj bi se morali ločevati sploh ?

Saj smo se nekje enkrat že ločili, samo jaz tega nisem opazil. :|

PrimoZ_ ::

dronyx je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

In seveda zakaj bi se morali ločevati sploh ?

Saj smo se nekje enkrat že ločili, samo jaz tega nisem opazil. :|


Ne spreminjaj teme.
Odgovori lepo na povsem jasno zastavljeni vprašanji.

dronyx ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ne spreminjaj teme.
Odgovori lepo na povsem jasno zastavljeni vprašanji.

Opa, tole pa si napisal kot da bi me zasliševali pred parlamentarno komisijo!

Moj odgovor je enak prejšnjemu.

Samo upam lahko, da tele teme ne zagrabi politika, ker potem smo pa blizu nove državljanske vojne. :(

jype ::

Se opravičujem, da ga takole izzivam.

Je n'aime pas les fascios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aquafriend ::

dexterboy je izjavil:

Ne moreš pričakovati od parov, da se bodo odločali za naraščaj, če ne dobiš za mlajšega otroka mesto v vrtcu, kjer že hodi starejši otrok, kjer je pravna država zgolj na papirju, kjer sodstvo še ni uspelo zapreti največjih barab, kjer davčna oglobi malega človeka dvakrat, če treba, kjer je služba princip vez in poznanstev ne pa pravega znanja in zmožnosti, kjer je alkoholizem v krvi del vsakdanjika, kjer ljudje ne bodo šli na ulice pa če pride okupatorska vojska v mesto...
Saj mogoče bi bilo bolje, da Slovencev sploh ne bi bilo več. Če pogledamo nazaj skozi zgodovino, se po osamosvojitvi še vedno nismo osamosvojili, prej nasprotno, še bolj se cepimo. Zato pa odhajajo glavce v tujino. Mi pa dobivamo delavce iz Balkana in Azije.
In še bi lahko naštevali....


Jaz vidim problem ravno v takem razmisljanju. Nekoc niso imeli ne vrtcev, ne sluzb, ne denarja in so imeli po 15 otrok. Danes pa vecina ne zeli imet otrok, ker (berem zgoraj citat) ne dobis za otroka mesto v vrtcu? Ker sodstvo ne dela? (kaj ne dela? otrok? ja ti ga naredi ce zelis, kaksno sodstvo? Vidim samo izgovore. Ce se res zeli otroka se ga tudi dobi, verjemi. Poglej najbolj revne drzave, otrok koliko hoces. Ampak problem je ocitno, da si vecina ne zeli odrekati dolocenem standardu zarad otrok.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

dronyx je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ne spreminjaj teme.
Odgovori lepo na povsem jasno zastavljeni vprašanji.

Opa, tole pa si napisal kot da bi me zasliševali pred parlamentarno komisijo!

Moj odgovor je enak prejšnjemu.

Samo upam lahko, da tele teme ne zagrabi politika, ker potem smo pa blizu nove državljanske vojne. :(


OK, vsaj vem da nimaš odgovora in da nabijaš nekaj v 3 dni.

dronyx ::

Aquafriend je izjavil:

Ampak problem je ocitno, da si vecina ne zeli odrekati dolocenem standardu zarad otrok.

Z rodnostjo pod 2,1 ima problem večina razvitih držav. Eden od pomembnih dejavnikov, ki prispeva k temu je "ženska enakopravnost", saj večina žensk danes dela kariero in ima službe za polni delovni čas in krepko čez, kar pa je potem zelo težko vzgajati in skrbeti za 3, 4 ali 5 otrok. Večina si pa služkinj in varušk ne more privoščit.

In sedaj bo horda začela tulit - "Onyx je proti enakopravnosti žensk" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

A otroke imaš? Če ja, kako ih vzgajaš?
Your focus determines your reallity

PrimoZ_ ::

dronyx je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ampak problem je ocitno, da si vecina ne zeli odrekati dolocenem standardu zarad otrok.

Z rodnostjo pod 2,1 ima problem večina razvitih držav. Eden od pomembnih dejavnikov, ki prispeva k temu je "ženska enakopravnost", saj večina žensk danes dela kariero in ima službe za polni delovni čas in krepko čez, kar pa je potem zelo težko vzgajati in skrbeti za 3, 4 ali 5 otrok. Večina si pa služkinj in varušk ne more privoščit.

In sedaj bo horda začela tulit - "Onyx je proti enakopravnosti žensk" :D


Nah, kvečjemu to da še nisi uspel odgovoriti na kakršno koli vprašanje in samo nabija brez repa in glave, ko pa se nekje ujame v lastno zanko pa menja temo.

In upam da imaš vsaj 3 otroke, sicer se kar poberi iz teme, ker zaradi tebe narod izumira.

kuglvinkl, zakaj si mi izbrisal post ? A sm te s čim užalil ?

Dokler ne bo svobode govora, nam bodo vladali taki fašisti.


A tisto nabijanje o bosancih, ki vlečejo tu socialo ?
Malo nazaj se je govorilo o tem da mi uvažamo bosance/albance/... da opravljajo dela, ki ji slovenci nočemo.

Dejte si malo uskladit tele parole :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

mr_chai ::

Pa ni problem, da "uvažamo" tuje delavce, problem je, da jih politika izrablja. Nimam nič proti, če bosanec, hrvat ali albanec tu opravljata neko delo. Problem je če en tak delavec po hitrem postopku pride do državljanstva.

kuglvinkl ::

Zakaj?
Your focus determines your reallity

PrimoZ_ ::

To dejansko je lahko problem, ker se ljudje ne asimilirajo in živijo v getih.
Dejansko opažam to v svoji okolici kjer so predelali hiše v samske domove in notr prebiva kup delavcev ali celo družin in je zraven ratalo tečno za živet.

When in rome, do as a romans do.
Vsaj do neke mere.

kuglvinkl ::

PrimoZ_ je izjavil:

To dejansko je lahko problem, ker se ljudje ne asimilirajo in živijo v getih.
Dejansko opažam to v svoji okolici kjer so predelali hiše v samske domove in notr prebiva kup delavcev ali celo družin in je zraven ratalo tečno za živet.

When in rome, do as a romans do.
Vsaj do neke mere.


Se strinjam, samo posploševati pa ne smemo.
Your focus determines your reallity

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

When in rome, do as a romans do.
To si narobe slišal. Kolega iz Bukarešte mi je povedal, da je pravilno: "When in Rome, do as Romanians do."

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

When in rome, do as a romans do.
To si narobe slišal. Kolega iz Bukarešte mi je povedal, da je pravilno: "When in Rome, do as Romanians do."


Se strinjam, da se ne strinjam.
Tako kot sem jaz poskušal spoštovati lokalne običaje/navade/obnašanje ko sem bil v tujini isto pričakujem od tujcev pri nas. Do neke mere pač, nikogar ne mislim silt da mora vzljubit potico in poslušat Avsenike, obnašaj se kulturno pa bo :)

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

obnašaj se kulturno pa bo :)
Ampak Slovenci se ne obnašajo kulturno. Kaj pa zdaj?

mr_chai ::

kuglvinkl je izjavil:

Zakaj?


Zato, ker imamo "čudežno" zakone nastavljenje tako, da z enim delavcem dobimo še kup družinskih članov, ki pa po večini niso ustrezno izobraženi in ne predstavljajo ravno koristnega dela prebivalstva, torej so nam v breme. Ena suverena država, si tega ne bi nikoli privoščila. Država smo ljudje skupaj z svojo kulturno identiteto, zakaj se pa ne bi borili za njeno ohranitev. Čemu imamo potem sploh zakone in meje.

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

obnašaj se kulturno pa bo :)
Ampak Slovenci se ne obnašajo kulturno. Kaj pa zdaj?


Vsak ima pravico, da se v svoji hiši obnaša nekulturno. Jaz se lahko v svoji hiši obnašam nekulturno, ampak moji gostom ta pravica ne pripada avtomatično ;) When in Rome...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

obnašaj se kulturno pa bo :)
Ampak Slovenci se ne obnašajo kulturno. Kaj pa zdaj?


Ni idealno ampak recimo da državljanstev ravno ne pobiramo tako, da moramo žal živeti tudi s takimi nekulturnimi.
:)

In če ravno nisi vrnil državljanstva, bi moral pravilneje zapisati ...ne obnašamo kulkurno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

dronyx ::

V Državnem svetu je bil 24. maja 2018 posvet z naslovom Kako preprečiti izumiranje slovenskega naroda?

Očitno Državni svet ne ve, da se je "slovenski narod" samoodločil, da bo ustanovil državo, potem pa se je kot narod praktično razpustil, saj država koncepta "naroda" ne priznava več.

Se je pa takrat kot kaže ostro odzval svetnik Branimir Štrukelj. On pa očitno ve, da smo ustanovili državo in zavrgli koncept "naroda".

Tu nam niti Bog ne more več pomagat!

Genialno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Yohan del Sud ::

Koncept "naroda" je tudi relativen in se skozi zgodovino, kjer se pojavil sorazmeroma pozno, spreminja. In je po moje, spet historično gledano, spet samo prehoden pojav. Čez 100 - 10000 let bo zgolj nišna družbena posebnost, kot so (bila) plemena, kulti, klani, religije, taborniki in upokojenci. >:D

Sicer pa, če kaj spremljam trenutno demografijo, je dnevna situacija sledeča (številke so iz glave, ampak najbrž nisem falil za magnitudo):

rojenih 16
umrlih 19
priseljenih 21 (večina iz bivše juge)
odseljenih 14
Nekako pozitivna nula. Subjektivno niti ni take panike in je srednjeročno to načeloma vzdržno. Večina primerljih držav tu okrog ima slabše izhodišče. Dolgoročno pa kot pravim se nima smisla sekirat.

Koncept "naroda" je tudi relativen in se skozi zgodovino, kjer se pojavil sorazmeroma pozno, spreminja. In je po moje, spet historično gledano, spet samo prehoden pojav. Čez 100 - 10000 let bo zgolj nišna družbena posebnost, kot so (bila) plemena, kulti, klani, religije, taborniki in upokojenci. >:D

Sicer pa, če kaj spremljam trenutno demografijo, je dnevna situacija sledeča (številke so iz glave, ampak najbrž nisem falil za magnitudo):

rojenih 16
umrlih 19
priseljenih 21 (večina iz bivše juge)
odseljenih 14
Nekako pozitivna nula. Subjektivno niti ni take panike in je srednjeročno to načeloma vzdržno. Večina primerljivih držav tu okrog ima slabše izhodišče. Dolgoročno pa kot pravim se nima smisla sekirat.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14123201 (18200) BigWhale

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927040 (24292) dzinks63
»

Kapitulacija koroških Slovencev - dvojezični krajevni napisi (A)

Oddelek: Problemi človeštva
264612 (3939) Gregor P
»

Komunistična propaganda v kitajskih restavracijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5410237 (8593) nevone

Več podobnih tem