» »

Skrbništvo

Skrbništvo

Temo vidijo: vsi
««
12 / 12
»
»»

simone ::

Invictus je izjavil:

CSD bo samo potrdil kar se bosta odločila vidva. Če se ne bosta, bo odločilo sodišče.

Moj nasvet:

Kakšni morajo biti tvoji cilji:

1. stiki teden/teden
2. nič preživnine - samo delitev otrokovih stroškov (vrtec, tečaji, ipd, seveda po vnaprejšnjem dogovoru z bivšo)

Zahtevati moraš pa skrbništvo zase. V nasprotnem primeru si takoj pogajalsko šibak.


vse jaz to hočem sem tudi na csd dal to mnenje ampak je delavka na strani partnerke ker kao je otrok premali.....ne vem kaj naj al naj vztrajam al kaj

simone ::

Stikalo je izjavil:

@simone

Tukaj je največ igrarije, ker je otrok star 2 leti in sam nima nobene besede. Ženska ima prednost. Otroka pač vzame/ugrabi in potem si v podrejenem položaju. Vsi tudi starokopitno smatrajo, da je otroku bolje pri materi.

@simone takoj stopi v stik s CSD, zahtevaj naj posredujejo, ker se z bivšo ne moreta dogovoriti za stike. Dogovorite se za preživnino (minimalno, tu moraš biti tudi oster) jo redno plačuj. Spoh ne pristajaj na visoko preživnino in minimalne stike. Otroka imaš lahko polovico časa in polno skrbiš.

Pritiskaj s skrbništvom ali čim več, da dobiš vsaj kakšno drobtinico. Bodi oster, zahtevaj stike, če ti omejuje stike, takoj piši na CSD.

Hkrati ne nasedaj kasneje manipulacijam s strani CSD in bivše partnarice.

Invictus je izjavil:

CSD ni nujno nastrojen proti očetu, sploh zadnja leta ne. Se je malo klima umirila.

Predvsem na vseh razgovorih, CSD ali sodišče ne popizdi. Ker če boš, konec. Moraš kazati vtis prizadetega, skrbnega očeta. Raje spravi bodočo bivšo ob živce, ko ne bo šlo vse tako kot si ona želi.

Predvsem pa, NE PLJUVAJ po NJEJ. kazati moraš spravljiv odnos, sploh če je ločitev sprožila ona. Upam da veš zakaj te daje na čevelj - najbrž drug jebač...


Točno. Striktno se drži tega. Ženska te naj ne zanima, kot da jo ni. Ne nasedaj. Tukaj te mora zanimati samo otrok in njegovo dobro. Sleko prej bo ženska morala popustiti in CSD ti sleko prej mora omogočiti stike. Ženska pa pade najbolj tam, ko te ne more več je*ati s stiki :)

Ti bo uspelo, samo normalen moraš biti. Hoditi na CSD, sodelovati in ne podlegati foram.


Sedaj gremo tretjič na csd zato ne vem kaj sledi če se ne dogovorimo?jaz bi rad deljeno skrbništvo ona tega noče kaj sledi?na csd pa se o deljenem skrbništvu ne strinjajo...kaj lahko naredim vztrajam pri svojem?

Stikalo je izjavil:

Hja, nekje mora biti meja. Ne smeš se preveč pustiti, a ne preveč trapati.

Kako med tednom kak dan? Kaj to pomeni? Koliko maš stikov za vikend in kdaj? Ali je določena preživnina, jo plačuješ?

Če mati živi pri starših moraš izpostaviti, da vidi več stare starše kot očeta. Na CSD pritiskaj za čim več stikov, naj ti napišejo poročilo in CSD kaj je najbolje za otroka. Potem lahko greš v tožbo za dodelitev skrbništva. Tam če je ženska dokaj normalna, nimaš pogojev, da dobiš skrbništvo. Deljeno skrbništvo ne vem.. lahko si pa priboriš stike, da ga ima en teden eden in en teden drug.

Izpostavi čim več prednosti, ki so pri tebi. Velik vzvod je tudi to, če ti omejuje stike. Na koncu koncev ženske velikokrat uporabijo otroka in omejevanje stikov za za?ebavanje.

Na koncu ti bo otroka še ponujala, ker se ji ne bo ljubilo se ukvarjati z njim.


glede preživnine se nismo še nič menili rekel sem ji da ji dam nekaj pa ni hotela zaenkrat.samo butasto se mi zdi neko visoko preživnino plačevat a ona pa živi pri starših še ima otroški dodatek dodatek na mati samohranilko mene pa bi zdj ožemala z preživnino ne zdi se mi ok.kaj pravite kaj lahko predlagam na csd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simone ()

simone ::

xmetallic je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Op Poslusaj ze enkrat. Pac malo se bos vec vozil.

Otrok ni lastnina, predmet da je malo tu malo tam.

Oba starša imata popolnoma enake pravice in dolžnosti do otroka. Zakaj bi OP moral potegnit krajšo? Zaradi takih predlogov, kjer sklonite glavo potem ostali imajo težave pri skrbništvu. Še posebej absurden je tvoj predlog, ker ima OP urejeno življenje, lastno stanovanje, prihodke tj. vse ustrezne pogoje za vzgojo otrok, dočim njegova bivša teh osnovnih pogojev ne izpolnjuje.


tako je in na tem bi jaz vztrajal samo ne vem kaj lahko na sodišču dosežem to ne vem....

simone ::

Mi lahko nekdo ki ima izkusnje z tem pove jutri smo vabljeni tretjic na posvet o skrbnistvu nikako se ne moreva dogovoriti kaj sledi kaj lahko pricakujem na csd?lahko vztrajam pri svojem ali pa povem da bom razmislil ce se bomo kaj dogovorili?verjetno v nedogled ne bomo na csd hodili?dajtemi en pameten nasvet da vsaj vam kaj lahko pricakujem....glede skrbnistva imam tudi jaz dobre argumebte (svoje stanovanje partnerka nima je pri starsih,stalno sluzbo partnerka nima itd...)lahko kaj dosezem ce grem s tem naprej?vsaj par dni pri meni par pri njej?

PrihajaNodi ::

Kako kaze? Sem se pogovarjal s kolegom kjer je otrok vec pri nhemu on pa mora placevati prezivnino.

Vse vec jih je tudi v zaporih zaradi neplacevanja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

antartide ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako kaze? Sem se pogovarjal s kolegom kjer je otrok vec pri nhemu on pa mora placevati prezivnino.

Vse vec jih je tudi v zaporih zaradi neplacevanja.

se ti kdaj briše ta dolg ? (stečaj itd.) .. ? a to če je v zaporu velja kot da plačuje?
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

PrihajaNodi ::

Nevem ce se kaj brise ker te otrok lahko kasneje tozi. Se zamudne obresti se placuje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tikitoki ::

Unilseptij je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

In zgodovina ter vsakdanja praksa je ze velikokrat pokazala, da kadar moskih ni oziroma so prevec pozensceni/nesposobni/onemogoceni, zenske hitro prevzamejo ustrezne vloge, da se zivljenje nadaljuje po starem, vkljucno z nasiljem ipd.

V bistvu nismo nikoli imeli situacije, kjer bi imele ženske večino ekonomske in politične moči v rokah, da bi lahko ugotovili, kako bi se razvijala takšna družba. Zato pa imamo, v preteklosti pa smo jih imeli še več, določene segregirane skupnosti, pri katerih se je izkazalo, da je bilo v vsemoških (vojska, cerkveni redovi...) veliko več medsebojnega nasilja in zlorab, kot pa v vseženskih ali mešanih skupinah.


Saj ne govorim o tem.... govorim o tem, da se v skupini ljudi, pa naj bo ženska, moška ali mešana, v vsakem primeru vzpostavi hierarhija, ki nekaterim posameznikom podeli večjo, nekaterim pa manjšo moč. Zloraba te moči neizogibno vodi v nasilje. In žal ne verjamem, da bi dve ženski v resnem sporu in ko odpove vse drugo, zadevo lahko rešili kako drugače kot pa z lasanjem in nasploh fizičnim nasiljem, sploh če bi bila ena precej močnejša od druge.


Potrebujes sam vecje in bolj uravnotezene studije pogledati in ti je takoj jasno, da so zenske nasilne. Pravzaprav celo kazejo, da je v lezbicnih odnosih vec nasilja, kot v v drugih zvezah. TOrej je logicni zakljucek, da bo kolicina nasilja v cistem zenskem svetu narasla.

mikhaair ::

Preživnine se ne brišejo v osebnem stečaju.

billy ::

Edino pravilno.

Kaj pa v dediščino tudi padejo?

PrihajaNodi ::

billy je izjavil:

Edino pravilno.

Kaj pa v dediščino tudi padejo?


Jasno, nujni delež.

Se pa lahko izogneš, da prepišeš premoženje na drugo osebo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

billy ::

Da še malo obudim tole temo.

Partnerja se sporazumno razideta, otrok ostane pri mami, oba ostaneta v hiši.
Dokler se ne uredi njuna stanovanjska problematika, moški še vedno plačuje del kredita za hišo. Biva pa v najemniškem stanovanju. Uradno ima stalno bivališče še vedno v hiši. Ostale, finančne zadeve, urejata po razumni poti, človeško. Srečanja in skrb za otroka za tudi.

Zaradi tega pa dobi mama "pretirano" visok znesek za plačilo vrtca in pa smešno nizek otroški dodatek.

Da se spremenita ta zneska, a je dovolj, da si moški spremeni stalno bivališče (ker csd šteje njegov dohodek v dohodek mame in otroka), ali bodo njegov znesek kljub spremembi stalnega bivališča vseeno šteli zraven maminega in je edini način, da si mama na CSD uredi status "samohranilke"?

mikhaair ::

Kako je s pravicami in željami otrok, mladoletnikov, o preživljanju časa pri enem izmed staršev glede na odločbo. Če ne želijo, bi jih dejansko moral ugrabit (v mislih imam 16, 17 let stare osebe). A lahko mladoletniki sami dosežejo spremembo odločbe?

Invictus ::

Po 15 letu se otrok sam odloča o svojem preživljanju časa pri mami in očetu, ter tudi tem kje bo prebival večino časa...

Lahko pa odfuka oba in gre k babici, tudi taki primeri obstajajo. In morata tako mam kot oče plačevati preživnino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270508 (62640) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124296 (13252) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240935 (21573) bambam20

Več podobnih tem