» »

kaj početi?

kaj početi?

Suki7 ::

Hmm, da poskusim na kratko opisati vso situacijo. Od nekdaj sem bil, nebi rekel ravno len ampak kvecjemu cutil kronicno pomankanje motivacije za stvari ki me niso zanimale, pa tudi ce so bile se tako nujne se nisem mogel spraviti k njim. zacelo se je ze v osnovni soli, nadaljevalo v srednji soli in se stopnjuje se zdaj na fakulteti. v srednji soli sem z lahkoto hodil na drzavna tekmovanja in matematike in fizike z prakticno nic vlozenega truda. na fakulteti se je nadaljevalo podobno. ostale predmete z izjemo matematike in fizike imel med 2-4. pac mi je bilo vseeno za njih. studij sem nadaljeval na fmf matematika. ze takoj v prvem letniku se je zacelo ponovno lenarjenje. nisem hodil na vaje, predavanja se manj, če pa sem slucajno sel pa sem bil ves čas na telefonu. izdelal vse pisne izpite v prvem roku z lahkoto z minimalno učenja in predmete ki so me zanimali (analiza) z super ocenami ostale meni ne prevec zanimive (po vecini lahke stvari) 6-7 vcasih 8. nekaj ustnih si pustim za jesen, se jeseni poskodujem, ne opravim (ne pristopim zaradi poskodbe) na izpit. ne naredim letnika. imam izbiro ponavljati ali pavzirati. malo navelican vsega se odlocim da pavziram in sem eno leto doma, malo instruiram, v eni pisarni pomagam z nekimi (enostavnimi) analizami podtakov, nekaj zasluzim, vidim nekaj sveta,... gre leto okoli grem v drugi letnik. ze na zacetku leta ponovno ista zgodba. k predmetom ki me zanimajo hodim obcasno (analiza) ostalo nič. naredim večino stvari (obe analizi, algebro 2, topologijo,...) nekaj enostavnih stvari si pustim, zavestno si en enostaven pogoj pustim in ne grem na njega ter ponavaljam v smislu saj bom drugo leto dokoncal se preostale malenkosti, naredil nekaj stvari za 3 letnik in se naslednje leto dokoncal 3 letnik in enostavno v miru napisal diplomo. letos dokoncam skoraj vse za 2. letnik, delam nekaj stvari za tretji letnik. sevedno na predavanja niti vaje ne hodim (nevem ce sem bil 10x v celem letu). ampak enega razmeroma lahkega predmeta ki je pogoj za napredovanje v 3. letnik ker mi tako hudo "smrdi" se ne spravim opravljati do zadnjega roka. mislim si da bo septembra, vidim par dni prej da je konec avgusta. profesor me sicer izredno prijavi ampak v 2 dneh se cudeza iz nic ne da narediti, zmanjka mi pa procentov. evo je slo se eno leto zaradi bedarij. naceloma nisem covek da bi se sekiral ampak zdaj me pa malo zre. sploh ko se pogovarjam s kolegi ki so ali sli takoj po srednji soli nekaj delat in imajo ze 4 leta delovne dobe ali pa s tistimi ki so pridni in so ze na drugi stopnji in pred redno zaposlitvijo v stroki kjer zelijo, ko sam se niti drugega letnika nimam cisto opravljenega. vrgel sem stran 3 leta zaradi dobesedno bedarij ko bi ze lahko imel diplomo zdavnaj v zepu. zdaj pa nevem kaj naj pocnem eno leto. ok, namen je da bom delal se preostanek tretjega letnika ( in seveda predmet ki mi je ostal za 2. letnik) ampak ni mi nujno in se zna hitro zgoditi (kolikor se poznam) da zaradi lenobe nebom naredil nic razen to kar je nujno.
ali je imel kdo podobne probleme da se je lahko ucil samo to kar mu je bilo vsec? kako ste to odpravili? ali ima kdo kak nasvet kaj naj delam eno leto razen sole? znam nekaj pythona, nekaj funkcijskega programiranja v Ocamlu, matematicne predmeta tako ali tako. sem zelo hitro učljiv. je kakšna stvar ki bi jo lahko s tem začel delati?

pegasus ::

Stvari je mnogo, a vprašaj se, kaj te res "rajca", kaj želiš v življenju početi in kakšen pečat želiš pustiti na tem svetu. Preko teh odgovorov najdi svojo motivacijo in potem išči aktivnosti v tej smeri. In zapomni si, da je edini pravi greh v življenju to, da ti je dolgčas.

Suki7 ::

Najbolj me "boli" da sem res vse stvari ki sem se jih lotil opravljal z lahkoto. nisem imel nobenih problemov z nobenim izpitom. ampak vseeno nisem prisel se prakticno nikamor. potem pa vidim nekatere sosolce ki se trudijo trudijo, jim ne gre ampak s casoma so nekateri se vedno dlje. Najbolj me zanima kaj naj celo leto počnem. rad bi nekaj delal z svojim znanjem oz v svoji meri in se se kaj novega naučil da ne vrzem leta stran. ampak na eservisu in podobnih razen istruiranja (kar ze itak obcasno pocenm) ni nic pametnega. obcasno je na strani fmfja kak oglas ampak vecinoma za redno zaposlitev kar pa me zaenkrat se ne zanima

akrk ::

A ti malo trollaš?

pegasus ::

Torej tvoji sošolci bodo na faksu dobili delovne navade, ti boš pa še vedno svobodni umetnik / genij. Ti to odgovarja, si tega želiš?

Prakse so po tujini redna praksa, najdi si kak job za 6 mesecev, kjerkoli. Če nimaš delovnih navad, mogoče za kakim tekočim trakom ;) Širi svoja obzorja, na kakršenkoli način ti odgovarja. Lahko tudi vzameš bicikl in se greš malo potepat po svetu ...

Machete ::

Dajmo no človeku najti nekaj kar ga bo veselilo. We can do it.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Vaterpolo.

Suki7 ::

Zelo me veseli skoraj vsa matematika. par področij me pač ne in nimam volje se z njimi ukvarjati. delovne navade tudi imam, sem delal med poletjem v srednji šoli vsako leto in mi ni bil problem. zdaj sem se odločil da bom pač se poskusil spremeniti in naredil te mani "ogabne" stvari čimprej. najbolj me skrbi kam se naj dam celo leto, pa ni nujno kam se naj dam, iščem ideje kaj se naj poleg šole še učim kar mi bo kasneje koristilo. vaterpolo ne pride v poštev ker že imam šport s katerim se preživljam za študenta zaenkrat dovolj dobro :D

Okapi ::

Prej kot se boš sprijaznil z dejstvom, da nisi tak genij, da bi brez nekaj dela in truda uspel, bolje bo zate.

shadeX ::

Najbolj me "boli" da sem res vse stvari ki sem se jih lotil opravljal z lahkoto.


Nimam statistike za pokazat, ampak sem pred časom aktivno sodeloval na enemu forumu, kjer so bili tudi taki kot si ti - učili so se z lahkoto, razumeli so vse takoj, OŠ in srednjo so naredili brez mignit s prstom.

Problem pri teh ljudeh je da postanejo hitro polni samega sebe in mislijo da jim bo cel lajf tako "sralo", ampak zadeva je daleč od tega.

Jaz sem recimo naredil 3 letno šolo (s tem da so mi kolegi naredili zaključni izdelek), vedno se težko učil, drugi so vedno bili boljši kot jaz, vedno sem bil med zadnjimi, niti starši niso verjeli da sem sposoben kaj več kot za proizvodnjo in minimalca in vse to je name močno vplivalo.

Potem sem začel malo brskat in ugotovil da moram zamenjat mindset, ker sem bil naučen da posedujem Fiksnega - taki ljudje verjamejo da so omejeni in se ne morejo izboljševat, sem moral preklopiti na Rastnega (Growth) - taki ljudje verjamejo, da praktično se vsak lahko nauči kar resnično želi in je vsak dan boljši in to znanje potem tudi uporablja.

To je sicer bilo težko, še vedno imam kdaj dvome - očitno je fixed mindset bil globoko zakoreninjen v meni. Fast forward 8 let, danes delam od doma zaslužim pa več kot vsi moji sošolci, ki so bili boljši od mene, delam kar me veseli in nimam šefa.

Life is really good nowdays :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zobnik ::

Ne sekiraj se, vsak Slovenc ima podobne težave, tud tujci so tam tam.

nanoM4TERIAL ::

Suki7 je izjavil:


ali je imel kdo podobne probleme da se je lahko ucil samo to kar mu je bilo vsec? kako ste to odpravili?


Ja, zato tudi nisem šel na fax.
Sem se raje učil tisto kar mi je všeč sam pa mi na koncu prineslo nekje 10x več kot fax bi.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Pejd v vojsko, da te malo "zdresirajo", zgleda da se boš mogu prsilt.
Zdej je izi, mal delaš šolo, živiš verjetno doma, nekih baš stroškov nimaš predvidevam.
Kaj pa potem, ko boš mogu v svoje stanovanje, plačat račune, najdt šiht v kermu boš mogu zaslužit plačo? Če boš kdaj mel otroke, jih bo treba nafutrat...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Suki7 ::

Da nebo pomote. Zivim v studentu, med vikendi grem domov. Stroske si naceloma placujem vse sam. Iscem predvsem ideje kaj poceti celo leto, kje delati z obstojecim znanjem, kaj se sam dodatno nauciti kar mi bo zraven sole se koristilo v prihodnosti pri iskanju zaposlitve v svoji smeri

nergac ::

Sam ti bom opisal drugo plat kovanca:
bližam se abrahamu, tudi sam sem bil na FMF. V srednji šoli matematika z lahkoto, prototip "vaterpolista" iz Predinove pesmi.
Za študij sem se odločil že v 2. letniku srednje. Bil soliden študent, ampak enostavno mi je študij jemal preveč energije, preveč sem se matral, se po nepotrebnem posvečal podrobnostim (hotel sem se preglodati skozi najbolj zajeban dokaz). Posledično sem delal manj praktičnih vaj.
Plus adolescentne težave plus dedna obremenjenost (psiha) in je bilo vsega postopoma konec, čeprav sem bil že absolvent na UNI smeri.
Sicer sem prej končal višjo (po prvi hospitalizaciji).
Kasneje v stroki sploh nisem dobil zaposlitve, edini hasek mi je bil samo naziv, ki v družbi pač nekaj pomeni in te jemljejo drugače (sicer je to po mojem mnenju mimo).
Matematike že leta ne povoham več, imam pač hobi - šah, ki mi je v življenju dal dosti več, predvsem pa mi ni toliko vzel kot matematika.

Sicer, kot so ti že drugi napisali: vprašaj se, kaj ti je res pomembno v življenju. In ne potem tega dajati na stranski tir, da bo že počakalo, ko doštudiraš, zaživiš v zvezi, svojem stanovanju ipd.

P.S. Pa še to: najboljša študenta v generaciji sta hitro diplomirala in tudi naredila akademski karieri, tretji in četrta pa sta pred koncem tudi nekaj mečkala in sploh ne vem, ali sta dokončala študij ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Genetic ::

Hja, metlo v roke pa na MIT. Mogoče bo kateri profesor na tablo na hodniku napisal nerešen problem, ki ga boš z lahkoto rešil.

pegasus ::

Metla ti odpre vrata v vse top secret laboratorije, ne samo na hodnik ;)

Sicer pa ni treba na MIT za nerešene probleme, lahko doma odpreš pipo in opazuješ, kdaj začne teči voda nelinearno. In nato spišeš matematičen model za turbulenco. To ali pa kvantna mehanika ;)

koyotee ::

Inštiraj Lords Mobile.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Trubar ::

shadeX je izjavil:

Najbolj me "boli" da sem res vse stvari ki sem se jih lotil opravljal z lahkoto.


Nimam statistike za pokazat, ampak sem pred časom aktivno sodeloval na enemu forumu, kjer so bili tudi taki kot si ti - učili so se z lahkoto, razumeli so vse takoj, OŠ in srednjo so naredili brez mignit s prstom.

Problem pri teh ljudeh je da postanejo hitro polni samega sebe in mislijo da jim bo cel lajf tako "sralo", ampak zadeva je daleč od tega.

Jaz sem recimo naredil 3 letno šolo (s tem da so mi kolegi naredili zaključni izdelek), vedno se težko učil, drugi so vedno bili boljši kot jaz, vedno sem bil med zadnjimi, niti starši niso verjeli da sem sposoben kaj več kot za proizvodnjo in minimalca in vse to je name močno vplivalo.

Potem sem začel malo brskat in ugotovil da moram zamenjat mindset, ker sem bil naučen da posedujem Fiksnega - taki ljudje verjamejo da so omejeni in se ne morejo izboljševat, sem moral preklopiti na Rastnega (Growth) - taki ljudje verjamejo, da praktično se vsak lahko nauči kar resnično želi in je vsak dan boljši in to znanje potem tudi uporablja.

To je sicer bilo težko, še vedno imam kdaj dvome - očitno je fixed mindset bil globoko zakoreninjen v meni. Fast forward 8 let, danes delam od doma zaslužim pa več kot vsi moji sošolci, ki so bili boljši od mene, delam kar me veseli in nimam šefa.

Life is really good nowdays :)


S cim se pa ukvarjas? Ce ni skrivnost. :)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

r3dkv1c4 ::

Suki7 je izjavil:

Najbolj me "boli" da sem res vse stvari ki sem se jih lotil opravljal z lahkoto. nisem imel nobenih problemov z nobenim izpitom. ampak vseeno nisem prisel se prakticno nikamor. potem pa vidim nekatere sosolce ki se trudijo trudijo, jim ne gre ampak s casoma so nekateri se vedno dlje. Najbolj me zanima kaj naj celo leto počnem. rad bi nekaj delal z svojim znanjem oz v svoji meri in se se kaj novega naučil da ne vrzem leta stran. ampak na eservisu in podobnih razen istruiranja (kar ze itak obcasno pocenm) ni nic pametnega. obcasno je na strani fmfja kak oglas ampak vecinoma za redno zaposlitev kar pa me zaenkrat se ne zanima

Lahko prideš k nam trail-buildat, mogoče se najdeš v tem.
Vsi bomo srečni in zadovoljni....pa še za svojo fizično kondicijo boš poskrbel ob prepevanju ptičev in opazovanju raznih divjih živali.
Plača je enaka pivu ali soku ali vodi + sendvič.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

WhiteAngel ::

Hodi in riši potke v openstreetmap.

vostok_1 ::

To pa je dejansko super ideja.
Zmanjšat odvisnost od googla je dandanes eno izmed najbolj plemenitih dejanj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

jype je izjavil:

Vaterpolo.


Mange.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SpaceMan ::

Pojdi do kakšnega profesorja, ki predava predmet ki ti je všeč in reči da bi kaj raziskoval. Verjetno bo zelo vesel.

odgovornost ::

če bi rad programiral, ti lahko zrihtam delo prek študenta v mojem bivšem podjetju. se delajo kar zanimive stvari pa še dobra odskočna deska je za prihodnost.

shadeX ::

S cim se pa ukvarjas? Ce ni skrivnost. :)


Ustvarjam gaming vsebino, ki jo nato prodajam ljudem.

Glugy ::

Kot prvo se ne sekirat ker se ne rabš primerjat z drugimi; vsak je svoj unikat; ja kdo je prej zlezel do služenja denarja ; do službe ; do otrok ; stanovanja ; do urejenega življenja itd ampak včasih je boljš da ne hitiš in greš s svojim tempom. Bistveno je da ti vse zmoreš; nisi obstal ker ne bi zmogel; to je samo ena upočasnitev izobraževanja ; je pa na drugi strani priložnost da spoznaš bolj sebe pa to kar si izven pač matematike v šolskem/službenem smislu. Če te zanimajo potovanja pa imaš nekaj denarja lahko ogromno novih doživetij dobiš; lahko tud Slovenijo mal raziskuješ sej imamo tud tle kr dost zanimivih kotičkov pa nevem probaš navezat stik z ljudmi k jih srečaš ; mal koga vprašaš kako so kej; najdeš dogodivščine. Greš mal v naravo; v gozd; osvajaš hribe. Lahko dobiš tud tisto knjižico za štemple od vrhov pa obiskuješ gorske koče.
Nekaj časa lahko vložiš v igranje iger sam glej da se preveč ne razvadiš. Verjetno je fajn da še vedno imaš nekaj matematičnih izzivov vsake toliko časa pred sabo ker boš lažje potem takoj nazaj prestavil ko bo leto mimo. Lahko probaš risat; zna bit presenetljivo zabavno če ti kej uspe.
Verjetno se lahko vključiš v prostovoljstvo pa nekaj dobrega za svet narediš pa obenem še dodaš sebi občutek vrednosti. Lahko se učiš novega tujega jezika.
Vsekakor pa ne pozab da se morš kdaj tud mal zabavat ; imej plan za 3tji letnik ampak sicer se pa prepusti domišljiji.

Machete ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Vsi bomo srečni in zadovoljni....pa še za svojo fizično kondicijo boš poskrbel ob prepevanju ptičev in opazovanju raznih divjih živali.
Plača je enaka pivu ali soku ali vodi + sendvič.


Kakšen trail buildate?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

737 ::

Suki7, trpiš za prokrastinacijo, ki je običajno posledica podzavednega miselnega vzorca, da si ne zaslužiš. Mogoče si ta vzorec dobil v otroštvu od svoje okolice (staršev, sorodnikov, sosedov, medijev...). Če se že počutiš pripravljen, kar sodeč po pisanju si, lahko začneš svojo pot osebnostne rasti. Več podatkov je tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t750873/p643...

Pac-Man ::

If not trolling študiraj Monte Carlo analizo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Shields ::

A nimate minimalne obvezne prisotnosti. Se mi zdi vse skupaj izmišljeno

kuall ::

Ne vem če si tak genij kot se opisuješ, ker nisi sposoben samoanalize, zakaj se ti ne da delat. Ti se najbolje poznaš in bi moral ti vedeti, zakaj si len. Jaz sem bil tudi len ampak jaz ti lahko takoj ustrelim, zakaj sem bil len. Zato, ker so mi šli ljudje v šoli na živce.

Vsem se upira delat in učit tisto, kar jih ne zanima. To je eden od tistih mnogih pojavov, ki se vsem vedno znova in znova ponavljajo in ki noben o njih ne govori.

Ti pa nas zdaj sprašuješ, kaj delat, torej kaj tebe zanima. To moraš sam vedet. Delaj tisto ,kar te najbolj veseli, kar ti je v največji užitek, siljenje v stvari, ki se ti upirajo nima nobenega smisla, vsak to spozna slej ali prej.

Po moje pa je zadaj kakšen duševen vzrok, ki zna človeka zelo zabremzat v razvoju, inteligenca gor ali dol. Neumen duševno stabilen človek bo večinoma bolj uspešen kot inteligenten duševno nestabilen. Zato pa firme ko zasposlujejo dajo toliko na duševno zdravje, torej na prvi izgled in manj na znanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Suki7 ::

Shields je izjavil:

A nimate minimalne obvezne prisotnosti. Se mi zdi vse skupaj izmišljeno


ni nobene obvezne prisotnosti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014783 (12471) amacar
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134533 (29615) bluefish
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286122 (5118) para!
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146734 (34254) awy

Več podobnih tem