» »

OneDrive varen pred izsiljevalskimi virusi.

OneDrive varen pred izsiljevalskimi virusi.

TheBlueOne ::

Kot zanimivost delim tukaj. OneDrive je menda za vse uporabnike omogocil, da lahko vzpostavijo stanje za do 30 dni nazaj. Ostali imajo to menda samo v bolj profi paketih. Velja tudi za Office 365 narocnine, ki pridejo z 1TB kapacitete.

treker ::

Preveril v OneDrive na telefonu. Takole piše:.
OneDrave osnovno - tega nima napisanega.. očitno ni :)
Office 365 Personal - ima
Office 365 Home - ima

Machete ::

Stanje česa in kako lahko izs.virus vpliva na dokumente na OD?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

če imaš sinhronizacijo vklopljeno in datoteke na svojem računalniku, ti jih virus preimenuje in potem se ti to sinhronizira še na onedrive.

TheBlueOne ::

treker je izjavil:

Preveril v OneDrive na telefonu. Takole piše:.
OneDrave osnovno - tega nima napisanega.. očitno ni :)
Office 365 Personal - ima
Office 365 Home - ima


Sej pravim, za narocnine. :) Ampak 6 licenc stane na Amazonu 65€ na leto, tako da ni sila.

treker ::

Lahko link prosim? Ker na appu je cena 7€/mesec (personal) oz. 10€/mesec (Home). 8-O

TheBlueOne ::

treker je izjavil:

Lahko link prosim? Ker na appu je cena 7€/mesec (personal) oz. 10€/mesec (Home). 8-O


https://www.amazon.de/Microsoft-multili...

Tako sem podaljsal ze dvakrat. Drugace je na uradni strani 10€ na mesec oz 100€ na leto za sest licenc.

treker ::

Hvala!

Machete ::

Zelo zanimiv feller pripetljaj:
Dobim danes zjutraj mail, 'poglejte dogodke na 13. december'. Ok WTF si mislim, pa saj ni to facebook, kaj MSu ni jasno?
Odprem in mi v telefonskem appu kaže neke slike shranjene gor na 13.12. Ok pred 2 leti, 4 leti itd..
..in pred 7. leti je šopek slik iz ene garaže/drvarnice, kar sploh niso moje slike in vidim vse osebe, psa in prostor prvič v življenju. Torej mi prikazuje od nekoga drugega slike. Potem je pa še pred 14. leti (?!) in so samo slika simbolov, neke vrste ikone kot nekega predpotopnega autocada ali 3d programa iz leta 2000..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

treker ::

lol dobil včeraj tak mail "poglejte dogodke na 12. december" :) ampak so bile samo moje slike :)

poweroff ::

Machete, lahko kaj več o tem? Screenschooti, itd? Bi bila zadeva vredna novice na ST... plus kakšnega inšpekcijskega postopka...
sudo poweroff

Bellzmet ::

Hja večja verjetnost, da je bil nabasan na žurki pa se ne spomni, da je slikal...

TheBlueOne ::

poweroff je izjavil:

Machete, lahko kaj več o tem? Screenschooti, itd? Bi bila zadeva vredna novice na ST... plus kakšnega inšpekcijskega postopka...


Sigurno je delal screenshote, zadeva bi lahko bila globlano zanimiva. Kdo pa ne bi tega dokumentiral? Bi bilo zanimivo iskati lastnika slik. :)

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Raziskujem sedaj malo glede na podatke, ki jih vidim (datum nastanka, datum spremenjeno in ime fajla).
**Ampak sedaj sem našel sliko serverju službenem in je najverjetneje nek folder s privat slikami zaposlenega šel v oblak kot backup, ker si je nekaj skopiral na svoj pc s katerega je bil očitno zajet 'backup' skupaj s tem fodlerjem :]
Torej false flag. Sorry. :(

(Še vedno pa bedne facebook zadah ostane. Ne vem kaj bi radi s tem socialno mrežnim pristopom dosegli, saj gre za *eben cloud).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Office 365 Personal

Oddelek: Programska oprema
62224 (1646) 3dpt
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614060 (7635) crniangeo
»

Office 365 Personal - Free ?

Oddelek: Programska oprema
204370 (3502) Alexius Heristalski
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5227785 (23938) s1m0n
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910088 (6119) Mr.B

Več podobnih tem